I I s s i i Wat is er te doen? Samen werken aan ontwikkeling gebieden SP: meer ruimtewinst en binnenvaart Sterker door samenwerking Zuid ATT POLI SP. r TT Boekenfestijn Win kaarten voor Koninginneconcert F Finale Main River Zang Concours 2010 provincie tt^t t Horn Please! A AA A A A AA A A A A A A Aj <AAAAAAAAAlAAAAA Zoetermeer/ HOF VAN DELFLAND /T ions PMR J üt cb Provincie Zuid-Holland, afdeling Communicatie, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, telefoon: 070 441 66 22, e-mail: zuidholland@pzh.nl Gouda u+ ch o Januari 2011 ■- Alphen a/d Rijn OUDE RIJNZONE 'Dat de provincie Zuid-Holland verrommelde bedrijventerreinen aanpakt, daar is de SP heel blij mee. Wel zou de ruimtewinst beter kunnen. Maar er zijn andere punten in onder andere de Oude Rijnzone, waarvan de SP vindt dat de provincie er te weinig aan doet.' Aan het woord is Lies van Aelst, lid van de SP-fractie in Provinciale Staten. Wilt u meer weten over onderwerpen in deze advertentie, kijk op www.zuid-holland.nl Duurzame energie 'Verder zouden, wat de SP, betreft bij het opruimen en opknappen van bedrijven terreinen groene energie en besparing een duidelijke plek moeten krijgen. De keuze die nu gemaakt wordt voor twee nieuwe kolencen trales op de Maasvlakte, in plaats van voor echte duurzame energie, is de verkeerde. Bij bedrijventerreinen die toch opgeknapt worden, ligt een mooie kans om ze duurzaam te maken.' In de drukke Randstad is voor gebiedsontwikkeling een zogenoemde integrale aanpak nodig: alle partijen werken met elkaar samen. Woningbouw, ruimte voor bedrijven, recreatie, natuurontwikkeling, wegen en openbaar vervoer, alles moet goed op elkaar worden afgestemd. Daarom geeft de provincie voorrang aan zeven projecten die deze integrale aanpak toepassen: Zuidplaspolder, As Leiden- Katwijk, Integrale Ontwikkeling Delft Schiedam (IODS), Oude Rijnzone, Project Mainport Rotterdam (PMR), Delflandse Kust en Hof van Delfland. In de projecten werken overheden, marktpartijen, bewoners, bedrijven en maatschappelijke organisaties samen. De provincie voert de regie. Door de crisis is er meer dan ooit goede afstemming nodig om plannen uit te voeren. Uitgangspunt bij de opknapbeurt is dat zuinig wordt omgegaan met ruimte. Oude, lelijke bedrijventerreinen worden opgefrist en opnieuw ingericht waardoor minder nieuwe terreinen nodig zijn. Nieuwe woonwijken worden zo aangelegd dat ze niet ten koste gaan van het landschap. En er wordt ook geïn vesteerd in natuur, in recreatieve voorzieningen en in nieuwe infrastructuur, zoals betere wegen en de Maximabrug. Door de opknapbeurt blijft de Oude Rijnzone onmiskenbaar deel van het Groene Hart en wordt het gebied aantrekke lijker voor bewoners en ondernemers. Wat doet de provincie Zuid-Holland allemaal? In de Oude Rijnzone, tussen Leiden en Bode graven, weten ze het antwoord. De provincie gaat samen met gemeenten, het hoogheem raadschap en anderen aan de slag om de verrommelde Oude Rijnzone op te knappen. Met het project Oude Rijnzone wordt het gebied op en langs deze rivier klaargestoomd voor de toekomst. Het opnieuw inrichten van de bedrijventerreinen is een belangrijk doel. De aanleg van de tweede Maasvlakte zorgt voor meer economische kracht van de wereldhaven Rotterdam. Ook wordt hier 750 hectare groen aangelegd, waarvan 600 op IJsselmonde. Het project Delflandse Kust zorgt ervoor dat de kust tussen Hoek van Holland en Kijkduin mooi, veilig en bereikbaar is. Tussen Den Haag, Delft, Zoetermeer, Rotterdam en het Westland ten slotte ligt het Hof van Delfland. De bedoeling is de kern van het gebied groen en open te houden. inrichten van bedrijventerreinen, maximaal 10 miljoen voor de aanleg van de Maxima brug, en levert zij een bijdrage aan de aankoop en inrichting van 20 hectare recreatiegebied. Het Rijk betaalt 30 miljoen om de plannen uit te voeren. In 2020 moet de'opknapbeurt grotendeels zijn afgerond. De Oude Rijnzone oogt dan een stuk beter dan nu. Binnenvaart 'Een belangrijk punt is de binnenvaart. Vervoer over water is voor de SP een goed alternatief voor wegvervoer, zowel voor mensen als voor goederen. Waterwegen worden al eeuwen gebruikt om goederen te vervoeren, nog altijd bieden ze een goede uitkomst. De SP in Zuid- Holland heeft er een visie over geschreven om het provinciebestuur te stimuleren hiermee aan de slag te gaan. Het is belangrijk dat bij de aanleg van bedrijventerreinen ook wordt gekeken naar de mogelijkheid om de aan- en afvoer van goederen voor bedrijven over water te regelen. We moeten voorkomen dat locaties die hier geschikt voor zijn, worden gebruikt voor functies die geen binding hebben met het water.' Alle projecten hun eigen doelen In de Zuidplaspolder ontwikkelen de partijen een verrommeld gebied tot een aantrekkelijk woon-, werk- en recreatielandschap. In het gebied tussen Leiden en Katwijk worden veel woningen gebouwd, ook om Bollenstreek en Groene Hart te ontzien. Verder wordt hier een aantrekkelijk vestigingsklimaat geschapen voor hoogwaardige kenniscentra. Voor een betere bereikbaarheid van de Randstad wordt de A4 tussen Delft en Schiedam door getrokken, zorgvuldig ingepast in het landschap. Bovendien is er ruimte voor extra natuur en recreatie. Verdeling van de kosten De gemeenten in de regio betalen fors mee aan de uitvoering van de plannen. De provincie Zuid-Holland draagt 5,5 miljoen bij in de kosten voor de Gemeenschappelijke Regeling die is bedoeld voor overheden die gezamenlijk een regionaal belang dienen.-Daarnaast inves teert de provincie 8,9 miljoen in het opnieuw Het boekenfestijn is dé gratis consumentenbeurs met meer dan een miljoen nieuwe boeken, multimedia en hobby artikelen. Van 27-30 januari te bezoeken in Ahoy Rotterdam, www.boekenfestijn.com De Marinierskapel der Koninklijke Marine speelt op 29 januari in het Provinciehuis muziek van onder andere Mozart en Johann en Richard Strauss. De provincie stelt 50 kaarten beschikbaar voor belangstellenden. Kijk op www.zuid-holland.nl/kaarten- koninginneconcert Dordrecht Acht koren in de finale. Beleef dit spectacu laire en unieke evenement op zaterdag 29 januari 2011 aan boord van Europa's grootste evenementenschip de Tourmalijn! Ga voor kaarten naar www.tourmalijnriverevents.com Zicht op Zuid-Holland éen grote ooidelcitog Uniek concert van trompettist Eric Vloeimans op 28 en 29 januari'11 a in de Marekerk Leiden. - Hij kreeg als laureaat van de tweejaarlijkse oeuvre-onderschei- ding Gezichtsbepalend carte-blanche van de provincie Zuid-Hol land. Kaarten: www.hornplease.nl KUST Z i *7 Rotterdam Ir Alltel

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 18