Schone Mondeo Veilige Land Rover Discovery 4 Armoured 2011: Jaar van eerlijk parkeren Toyota Vitz geeft beeld van nieuwe Yaris Kia zet vernieuwde Pro Cee’d in showroom Sterke Mini SD in de prijslijst Suzuki ook in winter comfortabel BMWX3 met een M-pakket Beleef Dakar mee I Opel Insignia OPCautomaat Plugin-hybride Cadillac SRX Saab actief in China Lexus CT 200h in productie Altijd actueel: de weekkrant.nl Sportief Krachtig Spectaculair Motorfietsen www.deweekkrant.nl/auto www.deweekkrant.nl/dakar www.deweekkrant.nl/auto I I Si»-’ A a jg j| www.deweekkrant.nl/auto^^5L^^/^fcjj|Bg| **^3^*» YCB 973 Autonieuws De officiële kennismaking met de nieuwe Yaris is in Genève. De gepantserde uitvoering is ontwikkeld in samenwerking met toonaangevende partners. De nieuwe Yaris krijgt het uiterlijk van het model dat momenteel in Japan rondrijdt met de naam Vitz. Groei lijkt het sleutelwoord. Tien centimeter komt er in de lengte bij. De breedte blijft gelijk. Wel wordt de nieuwe Yaris een tikje lager. Toyota verwacht dat door het sportievere uiterlijk meer mannen voor de Yaris zul len kiezen. De nieuwe Yaris is voorzien van de nieuwste veiligheidssystemen. De geluidsisolatie is onder handen genomen en dat verhoogt het comfort voor de inzittenden. Een hybride versie staat op de planning. geparkeerde tijd via de bank rekening af te schrijven, wordt door 41 procent genoemd als oplossing. Een opvallend feit uit het onderzoek is dat de SUV-rijder achteraf betalen vaker noemt als oplossing dan bestuurders van kleinere auto’s. Ook vrou wen betalen liever achteraf. De Nederlander is behulpzaam bij het parkeren; bijna 30 procent van de Nederlanders geeft aan geld bij te willen passen als een medeparkeerder te weinig geld bij zich heeft. (Bron: Park-line) Door een akkoord te sluiten met China Automobile Trading Co. zet Saab een belangrijke stap op de Chinese automobielmarkt. Het Zweedse concern mag nu auto’s en onderdelen invoeren. CATC is eigendom van de overheid en heeft vele jaren ervaring in de automo- bielbranche. Het zal een belangrijke rol spelen in de nieuwe organisatie van Saab in China. De verko pen starten in juli 2011. geperst. De hatchback gaat 30.945 euro kosten, voor de Clubman moet 2.795 meer worden afgerekend en de Cabriolet gaat de prijslijst in voor 36.065 euro. De Countryman is er vanaf 36.560 euro. De Full Hybrid Lexus CT 200h is in productie gegaan in de fabriek van Toyota Motor Kyushu (TMK). In maart staat de auto in de Nederlandse showroom. Elke Lexus CT 200h ondergaat voordat hij de fabriek uitrolt een nauwge zet 1.700 punten omvattend controleproces. z General Motors maakt van de Cadillac SRX een plu- gin-hybride-versie. Daarbij wordt de techniek van de Chevrolet Volt gebruikt. General Motors wil meer plug in-hybrides op de markt zetten. Wellicht profiteert ook de Saab 9-4X van deze omslag want de evenknie van de SRX wordt, evenals de SRX, nu nog alleen gele verd met dikke motoren. Het eerste uur gratis parkeren, gratis openbaar vervoer, ach teraf betalen bijvoorbeeld vja mobiel parkeren, en gratis par keren buiten de stadscentra. Dat is de top 3 die naar voren is gekomen uit een onderzoek van mobiele parkeerprovi- der Park-line onder duizend Nederlandse parkeerders. Het mag duidelijk zijn dat 2011 het jaar wordt van het eerlijke par keren. De onlangs aangeno men wet rondom het ‘betalen per minuut’ in de grote steden is al een flinke stap in de Mini breidt het gamma uit met een ijzersterke diesel. Allerlei speculaties doen de ronde rondom de sterkste Mini-diesel, de SD-uitvoering. Het merk komt in februari met de specificaties en begint in maart de auto te bouwen. Maar liefst 145 pk en 300 Nm worden uit de 1.6 liter motor De Land Rover Discovery 4 Armoured heeft niet alleen een stoer voorkomen, de auto staat ook zijn mannetje als het er om gaat spannen. De opvolger van de Discovery 3 Armoured biedt aansprekende capaciteiten on- en off-road in combinatie met ‘state-of- the-art’ bescherming. Het model is de ideale keuze voor overheden, veiligheidsor ganisaties en bedrijven met medewerkers in ‘high-risk’ gebieden over de hele wereld. Evenals de standaard uitvoe ring wordt ook de gepantserde versie aangedreven door een 5.0 liter V8 benzinemotor. De Discovery 4 Armoured biedt explosiebescherming tegen een ontploffing van 15 kg TNT (of gelijkwaardig) op korte afstand naast de auto en bescherming tegen de ontploffing van twee DM51 handgranaten onder de auto. De instapversie staat in de showroom vanaf 17.595 euro en de uitgebreidere 1.4 liter Seven-uitvoering is er vanaf 18.995 euro. Aan de instapdiesel (1.6 CRDi, 115 pk) hangt een prijskaartje van 22.695 euro. Een automaat, optie, kost 1.800 euro. De Pro Cee’d Seven Sport is het topmodel en die is er vanaf 21.695 euro. Kia heeft de Pro Cee’d een facelift gegeven. Dat betekent een nieuwe voorkant met een wat ander model koplampen en grille. Tevens introduceert Kia een 1.6 CRDi-dieselmotor (128 pk). Die sprint in 10,6 seconden naar 100 km/u en heeft een top van 197 km/u. De Pro Cee’d heeft een uitgebreide basisuitrusting en veel veiligheidsvoorzieningen. De nieuu/ste zuinige en schone telg van Ford is de Mondeo 1.6 TDCi common rail (115 pk). Die valt qua fiscale bijtelling in de 20 procent-regeling. De auto is leverbaar in drie carrosserieuarianten en in drie uitrustingsniveaus. Het is de zuinigste Mondeo tot dusver, met een gemiddeld brandstofverbruik van 4,31/100 km en een CO2-uitstoot van 114 g/km. De dieselmotor levert een maximumkoppel van 270 Nm. Prijs vanaf 29.795 euro. juiste richting voor de veelal gestresste parkeerders. Uit het onderzoek blijkt dat naast betalen per minuut, nog andere ideeën leven die het parkeren in 2011 een stuk min der stressvol maken. Buiten de top 3 zijn gratis openbaar ver voer of het creëren van meer parkeerplaatsen populaire oplossingen met respectievelijk 42 en 22 procent. Achteraf betalen via de mobiele tele foon, een service die Park-line aanbiedt door aan het eind van de maand de daadwerkelijk

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 27