I I Boel bij elkaar houden’ I Cre II L Ben Chroniqueur locale I I Vier dagen romantisch uitsland Maak een foto en win Vind je droomhuis op onze site De heerlijkste recepten staan op onze site 'Verkiezingen zijn voor burgemeester gebeurtenis van afgelopen jaar’ In Memoriam - Cees Bakker 1950 - 2010 m Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 5 januari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Klik en win Lekker eten Verhuizen www.deweekkrant.nl/baasenbeesppi '.deweekkrant.nl/actie www.weekbladwaddi nxveenn I www.weekbladwaddinxveen.nl Gestolen Wedstrijd Nintendo DS sl Zes woningen ontruimd Overvaller Moerkapelle langer vast ‘Investeren in relaties met vrienden en familie’ Baas en beest Plastic inzameling Van de redactie Waddinxveen Boskoop Vorige week woensdag is, op 60-jarige leeftijd, Cees Bakker overleden. Cees was redacteur van het Boskoopse huis-aan-huisblad Gouwe Koerier. Cees Bakker werd geboren in Den Haag, woonde later in Waddinxveen en hij kwam op 14-jarige leeftijd als leer- ling-zetter bij Kruiswijk. In 1975 was drukkerij Taat van plan in Boskoop een gra tis huis-aan-huisblad uit te geven. Cees Bakker werd gevraagd voor de redactie van dat destijds nieuwe feno meen. Op 5 augustus 1976 startte de Gouwekoerier, met Cees Bakker als freelance langrijk jaar voor Waddinxveen. Bezuinigingen en de pijnlijke ge volgen daarvan worden steeds zichtbaarder. Er zullen stappen gezet worden met betrekking tot de bestuur lijke samenwerking met Gouda. In maart komt er een referen dum. Al deze zaken zullen de Waddinxveen Een 70-jarige vrouw is afge lopen maandag rond 14.00 uur van haar portemonnee bestolen bij de Albert Heijn. Er zat 290 euro in de por temonnee. Binnen een uur was er drie keer geprobeerd te pinnen met haar pas, maar dit is mislukt. De pas is ge blokkeerd. De vrouw heeft aangifte gedaan. Waddinxveen In de Paddestoel aan de Lijs terbesstraat 18 in Waddinx veen vindt op 10 januari de ‘Nintendo DS-Club’ plaats. De activiteit duurt van 18.30 tot 20.00 uur. Donderdag 6 januari is er darten. Kinde ren van 14 tot 16 jaar: 20.00 - 21.30 uur. Volwassenen: 20.00 - 23.00 uur. Op dins dag 11 januari kunnen kinde ren 3D kaarten maken. Leef tijd vanaf tien jaar, aanvang 18.30 uur. Januari is een tijd van terug kijken en vooruitblikken. De redactie heeft een aantal inwoners van Waddinxveen, waaronder burgemeester Bert Cremers, gevraagd naar hun goede voornemens en de belangrijkste gebeurtenissen van afgelopen jaar. Burgemeester Bert Cremers vertelde het nog maar eens tijdens zijn nieuwjaarsspeech: ‘Waddinxveen moet zelfstandig blijven’. Wat hij verder zei? Lees verder op pagina 23. FOTO: RiEKELT BEZEMER Waddinxveen Het plastic afval wordt in 2011 elke twee weken ingeza meld. De eerstvolgende keer dat het plastic wordt opge haald, is woensdag 5 januari. In de nieuwe gemeentegids, op de website van de ge meente en op www.cyclusnv. nl/plastic kunnen Waddinx- veners meer informatie vin den over de inzameling en het scheiden van plastic afval. Bewoners kunt ook contact opnemen met Cyclus, per e- mail: info@cyclusnv.nl of tel. 0182-547500. Cees Bakker was meer dan de Gouwekoerier. Hij was één van de initiatiefnemers tot oprichting van de Historische Vereniging Boskoop. Vanaf de oprichting maakte hij deel uit van het bestuur. Cees Bakker ondertekende zijn artike- len’vaak met zijn initialen CB. Hij was ook fotograaf. Als er Cicero bij stond, was dat zijn foto. FOTO: CICERO. hoofdredacteur. Met een erva ring van niets, geen opleiding en ook geen idee wat het zou gaan worden, maar gewapend met een portie jeugdige overmoed en een tomeloze inzet begon hij aan de klus. En de GK kreeg in Boskoop reputatie; het werd een krant met gezag. Cees Bakker wist het blad geliefd en onmis baar te maken. Enkele schrijvers uit die beginperiode zijn hem - en de GK - tot aan de dag van vandaag trouw gebleven. Moeilijkheden en zorgen kreeg Cees Bakker toen ‘zijn’ GK in steeds weer andere handen kwam. Met kunst en vliegwerk probeerde hij elke keer weer een behoorlijke krant te maken; de beperkingen werden echter steeds groter. Begin 2007 was hij uit de roulatie vanwege hartproble men, maar Cees kwam terug. Eind december 2009 lag hij weer in het ziekenhuis met, zoals hij zelf zei: ‘een serieus probleem.’ Toen hij merkte dat de strijd niet te winnen was, probeerde hij met zijn gezin nog van veel dingen te genieten. En hij bleef tot op het laatst artikelen schrijven. Met het heengaan van Cees Bakker mist Boskoop een gewetensvolle chroniqueur locale. En de krant mist een journalist die mensen in hun waarde liet. De begrafenis heeft dinsdag 4 januari plaats gevonden, (sjb) Waddinxveen Op last van de brandweer zijn op dinsdagmiddag 28 december zes woningen aan de Meidoornstraat ontruimd na een melding dat een bewo ner van een huis aan de Mei doornstraat een gaskraan zou hebben opengedraaid. De po litie werd rond 12.15 uur die middag gewaarschuwd door de ex-vrouw van de bewoner. De man had tegen haar ge zegd dat hij de gaskraan had opengedraaid. De politie ging naar de woning toe en trof een vernielde binnenwo- ning aan waar het water van de trap naar beneden liep. De brandweer kwam ter plaatse én besloot de omliggende woningen te ontruimen. Zij heeft meerdere gasmetingen gedaan maar er werd geen gas gemeten. Alleen de wa terkraan bleek boven open te staan. De gaskraan was dicht. In de woning was nie mand aanwezig. De politie is een onderzoek gestart naar de zaak. de verkiezingen, met daarna een coalitie met sterke betrok kenheid en verantwoordelijk heid voor de toekomst van Wad dinxveen. Onze positie met betrekking tot de zelfstandigheid van Wad dinxveen heeft afgelopen jaar voor onrust gezorgd. De coali tie werkt met volle kracht om de gemeente financieel gezond te houden en bouwprojecten van de grond te krijgen.” Wat is uw goede voornemen voor dit jaar, op bestuurlijk gebied? Cremers: Wat is voor u dé gebeurtenis van het afgelopen jaar? Cremers: “Bestuurlijk zijn dat Moerkapelle De 19-jarige man uit Delft die onlangs werd opgepakt voor de overval op de Spar in Moerkapelle blijft negen tig dagen langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie (OM). Tijdens de overval op 14. december werd geschoten en ontstond een worsteling met de eige naar. Een 20-jarige handlan ger, ook uit Delft, valt tijdens een worsteling van de trap en overlijdt later in het zie kenhuis. Eén van de aanwe zigen wordt aangemerkt als verdachte, maar wordt niet aangehouden. Dat is nieuw: als een zaak kenmerken heeft van een noodsituatie kan het OM besluiten om een ver dachte niet aan te houden. Officieel gaat deze richtlijn van het OM per 1 januari in. gemeenschap onder spanning zetten. Ook beginnen de bouw werkzaamheden van de Trian gel en het nieuwe Centrum. De bestuurlijke missie voor 2011 is de boel vooruit brengen en bij elkaar houden.” Wat is uw wens voor Wad- dinxveense burgers voor 2011? “Ik wens Waddinxveners voor 2011 een goede gezondheid toe, sociale zekerheid en een ge meenschap die vol vertrouwen naar de toekomst kijkt en zich verheugd op het nieuwe Cen trum dat vorm krijgt.” Waddinxveen Wie een toepasselijke naam voor het plein en/of de stra ten in het nieuwe Centrum van Waddinxveen weet, kan meedoen aan een namenwed- strijd van de gemeente. De inzending kan tot en met 14 januari 2011 bij de gemeente worden ingeleverd. Een spe ciale ‘Straatnamencommis sie’ kiest de winnaars. Op 8 februari 2011 worden de winnende namen bekendge maakt. De wedstrijd omvat twee onderdelen, een naam bedenken voor het grote bin nenplein in het Centrum van Waddinxveen en een naam bedenken voor straten in het Centrum van Waddinxveen. Deelnemers kunnen aan één of aan beide onderdelen meedoen. De voorwaarden staan de op de site van de gemeente. Reacties kunnen via de gemeentesite worden ingezonden of in de hal van het gemeentehuis in een ge sloten bus. Degene die de leukste naam voor het plein verzint krijgt een wensbon ter waarde van 250 euro. De inzenders van straatnamen krijgen 25 euro per straat naam. “Het wordt een be-

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3