Topsporters kweken aanvliegen na een lange reis’ 4Prachtig^hoe^een duif komt_ Lees alle columns van Henk Spaan 1 Vind interessante artikelen terug Elke dag een nieuwe puzzel op onze site Stijlvol en erg r A praktisch Tentoonstelling postduivenvereniging De Sperwer Verantwoordelijkheid nemen! woensdag 12 januari 2011 Weekblad voor Waddinxveen paginall Altijd actueel: de weekkrant.nl Even ontspannen Bijzettafel Digikrant Op onze site www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekkrant.nl/spaan Klaverjassen Bingo Pianoconcert Lezing Cursus linedan- ce kinderen Cursus linedan- ce volwassenen ‘Duiven doen er vanuit Barcelona zo’n twee dagen over’ Het wassende water www.deweekkrant.nl/webwinkel i Nu het nieuwe jaar begonnen is, gaat het college van B&W uitvoering geven aan de be groting die door de gemeen teraad in november is vastge steld. Het huishoudboekje van Waddinxveen is de komende jaren op papier in evenwicht en heeft sommige jaren zelfs een klein overschot. Maar we weten inmiddels dat de uitke ring vanuit de Rijksoverheid door de landelijke bezuinigin gen de komende jaren zal gaan zakken en dan is het overschot als sneeuw voor de zon ver dwenen. Het zal bovendien nog een zware klus worden om alle voorgenomen bezui nigingen in de begroting ook daadwerkelijk uit te kunnen De doffer van erevoorzitter Henny Metselaar (76) werd afgelopen zaterdag uitgeroe pen tot mooiste duif, tijdens de jaarlijkse tentoonstelling van postduivenvereniging De Sperwer. De duif moest het opnemen te gen 125 andere duiven. Een dag eerder zijn alle vogels gekeurd door een keurmeester van de Nederlandse Postduiven Orga- Jolanda van den Berg Waddinxveen nisatie (NPO). Metselaar haalt zijn winnende duif uit het hok om te laten zien waar een mooie postduif aan moet voldoen. De duif vindt het allemaal prima en blijft rustig in zijn handen. “Een mooie ronde kop, een prachtig verenkleed en een zachte huid; daar draait het om. Mijn duiven gaan iedere dag in bad en krij gen goed te eten. Dat werpt z’n vruchten af.” Marianne Timmer Vanaf april vliegen de duiven weer uit. “Je hebt, net zoals bij het schaatsen, sprinters zoals dan ook zeer belangrijk en die krijgen wat ons betreft alle steun die binnen de beschikbare mid delen mogelijk is. Het CDA wil in economisch slechte tijden niet direct naar het middel van belas tingverhogingen grijpen. Om het huishoudboekje van de gemeente rond te krijgen vragen wij liever aan alle betrokken partijen ver antwoordelijkheid te nemen. In de huidige meerjarenbegroting is dat ook het geval. Aan de ge meentelijke organisatie, het ge meentebestuur, het bedrijfsleven en de maatschappelijke organisa ties wordt een bijdrage gevraagd. En daarbij heeft het CDA oog voor de uiteindelijke haalbaar heid van de gemaakte keuzes. Als de uitwerking van bezuini- Marianne Timmer en langeaf- standsrijders zoals Sven Kra mer”, legt voorzitter Nico Hoo- gerdijk (57) uit. “Dat heeft met de bouw van de duif te maken. Wij kweken echte topsporters.” De duiven zijn razendsnel. Ze bereiken snelheden van over de 100 kilometer per uur. “Vanuit gingen tot ongewenste of niet beoogde resultaten leidt, moet een aanpassing mogelijk blijven. Om uiteindelijk uit de gemeen telijke financiële problemen te komen, is het voor Waddinxveen belangrijk dat de grote en kleine bouwprojecten in uitvoering ko men. Er wordt vaak geroepen dat al die projecten veel geld kosten. Maar er moet eerst geïnvesteerd worden, voordat inkomsten bin nen gaan komen. Gelukkig zien we de laatste maanden weer po sitieve ontwikkelingen. Na lange jaren van vrijwel stilstand gaan er weer woningen gebouwd worden in Waddinxveen! Dat betekent dat de gemeente op iets langere termijn weer meer inkomsten krijgt en zo uit het huidige dal Barcelona doen ze er zo’n twee dagen over om hier komen. Van uit Duffel, België, zijn ze binnen twee uur terug.” Waddinxveen De Boskoopse Neerlandicus Gé Vaartjes houdt op woens dag 19 januari om 20.00 uur een lezing over de roman schrijver Herman de Man in de Rijnlandzaal van hotel- café-restaurant De Unie aan de Kerkweg Oost. Toegang is gratis. Romanschrijver De Man leefde van 1898 tot 1946 en is vooral bekend ge worden door zijn roman ‘Het wassende water’. Het boek is erg bekend, mede omdat de NCRV er in 1986 een achtdelige televisieserie van maakte: zes miljoen kij kers bekeken in dat jaar deze serie. De serie werd daarna meerdere malen herhaald, voor het laatst in 2009. De Man verongelukte op 14 no vember 1946 bij een derde mislukte landingspoging van een Douglas C-47 van de KLM. Het vliegtuig raakte na een koerscorrectie met een vleugel de grond en stortte neer. Alle 21 passagiers en de 5 bemanningsleden kwamen om het leven. Waddinxveen De werkgroep van de KBO houdt op vrijdag 21 janu ari een bingo-middag in het Anne Frankcentrum in Wad dinxveen. Ook niet leden zijn van harte welkom. Aanvang 14.00 uur. Zaal open 13.15 uur. De kosten zijn 3,50 euro voor tweeplankjes en een kopje koffie of glas thee in de pauze. Henny Metselaar (76) had afgelopen zaterdag de mooiste postduif, een doffer (mannetjesduif) van twee jaar oud. Metselaar heeft dan ook veel ervaring met duiven en was vroeger voorzitter van De Sperwer. Nu is hij erevoorzitter. Hij is elke dag, zeker in de zomer, wel twee tot drie uur bezig om zijn duiven te verzorgen en te trainen. FOTO: RIEKELT BEZEMER Waddinxveen Binnenkort start in het Zuid- honk een workshop country line dance voor volwassenen. De leraren gebruiken coun try muziek en moderne mu ziek. De workshop gaat pas door bij voldoende deelname. Vertel het rond, of vraag het aan familie, vrienden, of buren. Aanvangsdatum is vrijdag 4 februari om 20.15 uur. De kosten zijn 4 euro per les per persoon. Mobiel: 06-10892403 na 18.00 uur of mailen naar klaas-diny@live.nl. Waddinxveen Binnenkort start in het Zuid- honk een cursus linedance speciaal voor kinderen. De leraren gebruiken country muziek en moderne muziek. De workshop gaat pas door bij voldoende deelname. Vertel het rond, of vraag het aan vriendjes of vriendin netjes. De cursus begint op vrijdag 4 februari van 19.00 tot 20.00 uur. Leeftijd van zeven tot en met vijftien jaar. De kosten zijn 3 euro per les per persoon. Mobiel: 06-10892403 na 18.00 uur of mailen naar klaas-diny@live.nl. kan klimmen. Ondertussen is de CDA-fractie, zoals aan onze kiezers is beloofd, de handen uit de mouwen aan het steken om Waddinxveen mooier en beter te maken. We hopen dat iedere Waddinxve- ner ons daar een beetje bij wil helpen. Jan Beekman raadslid CDA Waddinxveen De Japanse pianiste Nobuko Takahashi geeft op vrijdag 21 januari vanaf 20.15 uur een pianoconcert in de Re monstrantse kerk aan de Zuidkade 59 in Waddinx veen. Met werken van onder meer Schumann (een selectie uit Kinderszenen), Chopin (wals, nocturne en vier étu des), Mendelssohn, Grieg, en Liszt. De toegangsprijs is 12 euro. Reserveren kan op tel 0182 - 616 572 (Van den Bosch) of tel. 0182-611697 of e-mail remonstranten. wveen@kpnplanet.nl. Roofvogels Het gebeurt ook wel eens dat een duif niet meer terugkeert. “Stroomdraden en roofvogels zijn de grootste gevaren onder weg. Het is verschrikkelijk als een duif niet meer terugkomt. Je bent toch ’s zomers zeker wel twee tot drie uur per dag met ze bezig. Gelukkig zijn ze soms al leen maar verdwaald en komen alsnog aanvliegen.” voeren. Er is dus weinig ruimte is voor nieuwe uitgaven. Alle zei len moeten worden bijgezet om zoveel mogelijk voorzieningen voor en financiële bijdragen aan de Waddinxveense samenleving in stand te houden. De beschik bare middelen van de gemeente zijn uiteindelijk, direct en in direct, grotendeels opgebracht door onze burgers en bedrijven. Het CDA wil bij het uitgeven daarvan zorgvuldig te werk gaan. Daarbij is ons uitgangspunt van gespreide verantwoordelijk be langrijk. Een ieder draagt zijn of haar steentje bij aan onze samen leving. Dat betekent dat de over heid niet altijd alles moet regelen en betalen. Maatschappelijke organisaties zijn voor het CDA Waddinxveen Willem Ouweneel zal dit jaar een keer per maand een lezing te houden in de Ont- moetingskerk. Komende vrij dag wordt onder de titel ‘Het echte geven en bidden’ een gedeelte uit de zogenoemde Bergrede behandeld. Na de lezing kunnen er vragen ge steld worden aan de profes sor. Van de lezingen worden cd- opnames gemaakt, zodat ze op een later tijdstip nog eens beluisterd en doorgegeven kunnen worden. De toe gang is vrij (collecte). Deze bijeenkomsten worden ge organiseerd door stichting Woord voor Waddinxveen. Voor meer informatie: www. hartvoorwaddinxveen.nl. Waddinxveen Klaverjasvereniging De Springplank houdt iedere dinsdag om 20.00 uur een klaverjasavond boven in de zaal van de bar bij Tennis centrum Waddinxveen aan de Sniepweg 13F in Wad dinxveen. Het klaverjassen begint om acht uur, Rotterdams sy steem. Kom vrijblijvend langs en kaart eens mee.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11