Gemeente Nieuws week Overheid.nl Gemeentelijke verordeningen en regelingen Vergunningen loket Overlast wordt bekeurd Bouwen en wonen Gemeente Waddinxveen Vergaderingen Standplaatsver gunningen Rampen bestrijding Bezwaar Gemeenteraad woensdag 12 januari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 7 yy Altijd actueel: de weekkrant.nl Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen NIEUWE VERORDENINGEN WET WERK EN BIJSTAND De gemeenteraad heeft op 15 de cember 2010 een 3-tal verorde ningen ingevolge de Wet werk en bijstand vastgesteld. AANVRAAG OMGEVINGS- VERGUNNING (REGULIERE PROCEDURE) AANVRAAG OMGEVINGS VERGUNNING (UITGEBREIDE PROCEDURE) AFVALBRENGSTATION Zuidelijke Rondweg 250. Ope ningstijden: op werkdagen van 13:00 tot 16:00 uur; zaterdag van 09:00 tot 12:00 uur. Afval inzameling en ophalen grofvuil 547 500. EXTRA VERGADERING COMMISSIE SAMENLEVING HANDHAVEN PUBLIEKSBALIE SPREEKUREN BUREAU DISCRIMINATIE ZAKEN INSTELLINGSBESLUIT COMMISSIE BEHEER EN EXPLOITATIE ZWEMBAD EN BINNENSPORT- ACCOMODATIES 2010 WETTELIJK -t 4- WWB 2010 regelt de hoogte van de toeslag voor de alleenstaande of de alleenstaande ouder of de verlaging voor gehuwden of sa menwonenden die een uitkering ontvangen. In de nieuwe toeslag is geregeld dat inwonende kin deren vanaf 21 jaar niet zonder meer kosten kunnen delen met hun ouders. - De Verordening langdurig- heidstoeslag 2010 regelt het recht en de hoogte op een extra toe slag voor inwoners van de ge meente Waddinxveen. In ver band met de invoering van de wet investeren in jongeren (WIJ) was een technische aanpassing op de huidige verordening nood zakelijk. De verordeningen tre den op 6 januari 2011 in werking. De verordeningen staan op onze website www. waddinxveen.nl en liggen vanaf 6 januari 201110 dagen kosteloos ter inzage bij De Publieksbalie. veen.nl, onder ‘snel naar’ via de link 'Meldpunt discriminatie’, of telefonisch (gratis) via 0800- 3218686 en per e-mail naar bu- reau@discriminatiezaken.nl. tie parkeerterrein Passage;.geldig in 2011 op donderdag 20 januari, 17 maart, 14 april, 19 mei, 9 juni, 7 juli, 4 augustus, 1 september, 29 september, 27 oktober, 24 no vember en 15 december. - Van Dijk VOF; vergunning voor de verkoop van aardap pelen, groente en fruit; locatie Groensvoorde; geldig in 2011 op de dinsdagen. - Dönerpaleis; vergunning voor het jaar 2011 voor de verkoop van Döner en frisdrank op de maandag op de Beukenhof, dins dag op de Passage, donderdag op de Beukenhof en zaterdag op de Groensvoorde. Alle geldende verordeningen van de gemeente Waddinxveen zijn geplaatst in de landelijke da tabase van overheid.nl. De veror deningen zijn te vinden via over- heid.nl, wetten.nl en uiteraard ook via onze eigen website. Vanaf 1 januari 2011 zijn alle ge meenten, in het kader van de Wet elektronische bekendma king (WEB), verplicht hun regel geving (algemeen verbindende voorschriften) digitaal beschik baar te stellen via de Centrale Voorziening Decentrale Regel geving (CVDR). Het program ma heeft als doel de nu geldende en (de vanaf eind december 2010) gearchiveerde regelgevingen be ter toegankelijk te maken. De ge meente Waddinxveen voldoet nu aan deze verplichting. In onze gemeente wordt gecon troleerd op kleine, overlastge vende overtredingen in de open bare ruimte. Denk daarbij aan fout parkeren, wildplassen en het nuttigen van alcohol in het open baar. Die controle wordt uitge voerd door een Buitengewoon opsporingsambtenaar (Boa). Bezoekadres: Raadhuisplein 1,2741 HR. Postadres: Post bus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeen- te@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. altijd vertrouwelijk. Alle moge lijk te nemen stappen worden tevoren besproken; het bureau heeft hierin een adviserende rol. In overleg met u wordt de bes te oplossing gekozen. Bij de be handeling van klachten is hoor en wederhoor het uitgangspunt. Dit houdt in dat het bureau de beklaagde in de gelegenheid stelt te reageren. Behandeling van klachten is in alle gevallen gratis. Klachten kunt u melden op onze website www.waddinx- Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uitge breid) wilt praten over een ver gunning of een aanvraag wilt in zien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de mede werkers van het Vergunningen loket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. - De re-integratieverordening 2010 regelt op hoofdlijnen wel ke instrumenten ingezet wor den om uitkeringsgerechtigden, en in mindere mate andere bur gers van Waddinxveen, te stimu leren in het eigen onderhoud te voorzien. - De Toeslagenverordening De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes ver melde datum: 20100231 Coenecoop t.h.v. nrs. 1 t/m 7 (F 02700), het kappen van 33 knotwil gen (22-12-2010) herin richting van het bedrij venterrein Coenecoop 3; 20100232 C. Huygenslaan 51, het plaatsen van een dakkapel op het voor- dakvlak (27-12-2010); 20100233 Woubrechterf 74, het vergroten van een wo ning (27-12-2010); 20100234 Peuleyen 3, het plaat sen van een dakka pel op het voordakvlak (28-12-2010); 20100235 Coenecoopbrug en omgeving, het slopen van een aantal onder delen c.q. installaties van een brug (28-12- 2010); 20100236 Henegouwerweg 26B, het oprich-ten van een bedrijfspand (29-12- 2010); 20100237 Vondellaan 45, het plaatsen van een dak kapel op het voordak vlak (28-12-2010); 20100239Juliana van Stol- berglaan 9 t/m 79 (on even), het renoveren van 36 portiekwonin gen (31-12-2010) De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes ver melde datum: 20100238 Kromme Esse 4B, het tijdelijk plaatsen van een stacaravan (29-12- 2010); Op woensdag 12 januari 2011 vindt er een extra openbare ver gadering van de commissie Sa menleving plaats naar aanleiding van de behandeling van de Noti tie Sporttarieven in de raad van 15 december 2010. De exacte agenda en aanvangs- tijdstip van de vergadering vindt u op wwwwaddinxveen.nl. - Automark; vergunning voor het graveren van kentekens in en de reparatie van ruiten; loca- Als de sirene gaat is er spra ke van alarm. Er is dan beslist meer aan de hand dan alleen een beetje stank of een prikke- Hij is aangesteld door de ge meente om de regels die betrek king hebben op de leefbaarheid te handhaven. De Boa treedt op naast en samen met de po litie. Vanaf 1 januari 2011 is de Boa wettelijk bevoegd om bij een overtreding ook een bekeu ring uit te delen. Daarmee wil de gemeente overlast bestrijden die niet alleen leidt tot veel er gernis, maar ook tot vervuiling en beschadiging van de openba re ruimte. Met slechts één doel: een schoon, heel en veilig Wad dinxveen. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur; woensdag, op afspraak 13:00- 16:00 uur; donderdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vra gen en meldingen 624 500. De burgemeester en de wet houders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verioop is het nodig om vooraf een af spraak maken via 624 600. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzend- datum van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een ande re procedure is vermeld). Woensdag 12 januari, aanvang 21:00 uur Op de agenda: - Delegatie aan het college van B&W van de verklaring van geen bedenkingen (Wabo) - Aanpassing van de tarieven OZB 2011 en wijziging van de Legesverordening 2011 - Vraagstelling inwonersraad- pleging De agendastukken liggen op werkdagen tijdens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Tijdens de vergaderingen kunt u gebruikmaken van het spreek recht. Meer informatie vindt u op www.waddinxveen.nl. Vanaf juli 2009 moet iede re gemeente in Nederland een meldpunt voor ongelij ke behandeling en discrimi natie hebben. Waddinxveen heeft hiervoor afspraken ge maakt met Bureau Discrimi natiezaken Hollands Midden en Haaglanden. Het Bureau Discriminatiezaken bevor dert gelijke behandeling en bestrijdt discriminatie. U kunt er terecht met klachten over discriminatie. Bij dis criminatie denkt men al snel aan racisme, het discrimine ren op grond van afkomst. Het Bureau behandelt echter klachten over alle vormen van discriminatie, dus ook gevoerd op (religieuze en nationale) feestdagen. Daar naast wordt ook op 4 mei geen test uitgevoerd. Als u de sirene niet heeft ge hoord, meldt dit dan bij de gemeente via telefoonnum mer 624500 of mail via het reactieformulier "Sirene niet gehoord? Laat het ons we ten” via www.waddinxveen. nl. Met uw melding kun nen wij nagaan of alle sire nes het doen. Er wordt een inventarisatie gemaakt van alle ingekomen telefoontjes. Door enkele vragen te stel len, wordt direct achterhaald welke sirene het niet doet. Voor uw veiligheid kan de gemeente dan adequaat maatregelen nemen. Op 4 januari 2011 hebben B&W vastgesteld het "Instellingsbesluit Commissie beheer en exploita tie zwembad enbinnensportac- comodaties 2010”. Het besluit treedt in werking op 13 januari 2011. De gemeenteraad heeft op 15 december 2010 de “Verorde ning regelende de samenstelling, bevoegdheden en werkwijze van de Commissie exploitatie zwem bad en binnensportaccomodaties 1996”, ingetrokken. De Boa is wettelijk bevoegd om namens de gemeente op te tre den bij het zien van overlastge vende feiten. De Boa kunt u her kennen aan het uniform en kan zich altijd legitimeren. De Boa spreekt overtreders aan op hun gedrag en schrijft zo nodig een bekeuring uit in de vorm van een bestuurlijke strafbeschik- king. De hoogte van de beschik king varieert van 20 tot 240. De overtreder kan deze betalen met een acceptgiro die het Cen traal Justitieel Incasso Bureau toestuurt. Wanneer hij vindt dat een bekeuring onterecht is, kan hij hiertegen in verzet gaan bij het Openbaar Ministerie. worden. Zit u in de auto, verlaat deze dan en ga zo snel mogelijk naar binnen. Het advies “naar binnen” betekent: ga het dichtst bijzijnde gebouw binnen. Dus een bedrijf, een kantoor, een winkel of een huis. Als mensen bij u aankloppen, geef dan ge legenheid om te schuilen. Ziet u dat anderen de sirene niet op merken, waarschuw ze dan. 2. Sluit deuren en ramen U moet deuren en ramen slui ten, omdat dat het veiligst is. Zeker als er sprake is van gif wolken, gassen en straling. U krijgt dan via de radio nadere instructies. 3. Zet de radio aan en stem af op 89.3 Radio West Informatie over rampen krijgt u via 89.3 Radio West (via de ether op FM 89.3 MHz of via de kabel op FM 93.6 MHz). Zorg dat u altijd weet waar u 89.3 Ra dio West kunt vinden. Voor in formatie over lokale incidenten (bijvoorbeeld stroomstoringen) kunt u afstemmen op de om- die op grond van leeftijd, een handicap of chronische ziek te, seksuele voorkeur, geslacht, religie, tijdelijk of vast dienst verband, enz. Heeft u het ge voel geconfronteerd te zijn met ongelijke behandeling of heeft u ervaringen met discrimina tie? Neem dan contact op met het Bureau Discriminatieza ken. Aan de hand van beschik bare gegevens wordt beoor deeld of, en op welke wijze, de klacht wordt behandeld. De be handeling van klachten gebeurt lende lucht. Als het gevaar een beperkt gebied bedreigt, kan het ook zijn dat u door een rondrij dende geluidswagen wordt ge waarschuwd. 1. Ga direct naar binnen Hoort u de sirene, ga dan zo snel mogelijk ergens naar bin nen. Dat geldt voor iedereen. Dus ook als u op uw werk bent, of op school. Kinderen die op school zijn, moeten daar blijven. Zij moeten niet van school wor den gehaald. Op school wordt verteld wat er gedaan moet roep RTW (via de ether op FM 105.8 MHz of via de kabel op FM 103.4 MHz). 4. Maak geen gebruik van uw telefoon U moet niet gaan bellen. Het te lefoonsysteem kan dan overbe last raken. Dan is niemand meer bereikbaar en komt de hulpver lening ernstig in de problemen. Tip: door een ramp of een in cident kan de stroom voor langere tijd uitvallen.- Zorg daarom dat u de volgen de voorwerpen altijd bij de hand heeft: een draagbare ra dio; een zaklantaarn; de juiste (reservejbatterijen; kaarsen. Het regelmatig testen van de si rene is nodig om na te gaan of het luide alarm nog goed werkt. De sirene loeit iedere eerste maandag van de maand, overal in Nederland om klokslag 12.00 uur. Bij deze maandelijkse test is het proefalarm één keer te ho ren. De sirene zal dan precies 1 minuut en 26 seconden hoor baar zijn. Er wordt geen test uit-

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 7