Team Tijsterman eindigt als twaalfde in Afrika Eco Race Q iXM-l Taekwondo il Vind de baan van je dromen Plaats sportberichten op onze site Lekker slapen op’ spijkermat Maak een account aan op onze site 'Toen ik die eerste avond uit de auto stapte, dacht ik: wat is dit gaaf ASW wint ook na winterstop Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 19 januari 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 35 Pijnverlichtend Eigen nieuws Sport Nieuwe collega’s www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.gouwekoerier.nl www.deweekkrant.nl/banen Floreant wint Usclub Otweg Be Fair verliest ‘De gewapende soldaten staan er voor onze veiligheid’ I De Jeep Cherokee is compleet verbouwd om bestand te zijn tegen de barre omstandigheden in de woestijn. FOTO: PR Met een splinternieuwe auto vertrok team Tijsterman zonder enige voorbereiding vanuit Waddinxveen naar de Africa Eco Race. Na twee weken zand happen, slapen in een tentje in de woestijn, kamelen én gewapende militairen ontwijken, bereikte het team vorige week zondag de finish in Dakar. Met een knappe twaalfde plek leverde het team een topprestatie. Terwijl iedereen op oudjaarsdag aan de oliebollen zat, ploeterden Kees Tijsterman (57) uit Wad dinxveen en zijn navigator Henk Büdgen (24) uit Reeuwijk door de duinen van Chegana in Ma rokko. Het was nog maar het be gin van de Afrika Eco Race, die door de woestenij van Marokko, Mauritanië en Senegal voerde. Mieke Tijsterman (55) reed, samen met Jos Schotanus uit Waddinxveen en Rick de Jong uit Leiden, elke dag van bivak naar bivak met de servicetruck. Jolanda van den Berg Waddinxveen en toe een speldenprikje uit. In de 27e minuut kon de aanhang van ASW eindelijk juichen. Dennis Faber tikte na een steek pass van Rick van Gelooven de bal langs de keeper, 1-0. Acht minuten later nam Bruins een corner welke door Fokke Fen- nema over de doellijn werd ge lopen 2-0. Kort voor rust mocht ASW een vrije trap te nemen. De mee naar voren gekomen verdediger Eric Hermans werd hierbij naar de grond getrokken wat een pe nalty tot gevolg had en geel voor de dader. Dennis Blom benutte de elf- metertrap. De aanvoerder van Bergambacht was het niet eens met de leidsman en liet dat her- Boskoop Floreant-zaterdag oefende afgelopen weekend tegen vierdeklasser Linschoten. Na een doelpuntloze eerste helft wonnen de Boskopers uitein delijk toch nog enigszins af getekend met 3-0. De ploeg van Ed de Jong had zaterdag wat jonge, eerstejaars selec- tiespelers aan boord. Tegen Linschoten met duidelijk ook een hoop jonge gasten in de ploeg, leverde dat wel een aar dige wedstrijd op, maar wist Floreant het klassenverschil, met name in de eerste helft, toch niet tot uitdrukking te brengen. In de tweede helft speelde Floreant beter al liet het, zoals vaker deze voetbal- jaargang, ook ditmaal te veel kansen onbenut. Mede door het inbrengen van spits Khari Ahdid kon het fraaie, dit sei zoen nieuwe scorebord in be weging worden gezet. Ahdid soleerde naar de 1-0. Nadat Ward van den Hoogen in de zestien was gevloerd, benutte Martin Kolster de pingel, 2- 0. Khari Ahdid voerde ver volgens nog een doeltreffend kunstje op, 3-0. Zaterdag speelt Floreant thuis compe titie tegen Alphia. Boskoop Tijdens het begin van dit jaar gehouden schaatswedstrijden op de Haagse Uithof hebben de schaatsers van Ijsclub Otweg in Boskoop uitste kend gepresteerd. Liefst vijf schaatsers slaagden erin hun persoonlijk record te verbe teren. Martine Boersen deed dat zelfs drie keer: op de 100 meter reed ze 15.00 en op de 300 meter verbeterde ze haar record zelfs twee keer. De eerste keer klokte ze een tijd van 39.10 en even later verbeterde ze haar tijd op dezelfde afstand nog eens en kwam uit op 38.04. Door deze prestatie is Martine in de stand voor de Houtman- Mastopbokaal Remon van de Velde gepasseerd, die is afgezakt naar de derde plaats. Bovenaan staat nog steeds Melanie Maas. Meer info: www.ijsclubotweg.nl. Waddinxveen In een moeizame wedstrijd tegen het lager geplaatste Shot Dl uit in Culemborg kon Be Fair Dames 1 niet in het ritme van voor de win terstop komen. Het gemis van een constante pass van libero Marit, die wegens een operatie aan haar schouder voor langere tijd is uitgescha keld, was duidelijk merkbaar. Alle vier de sets werden ver loren. Dames 1 staat hierdoor op een negende plek in de Promotieklasse B en zal alle zeilen bij moeten zetten om uit de gevarenzone van de gradatie te komen. Komend weekend staat de uitwedstrijd tegen het Goudse Vollingo Dl op het programma. Stuurmanskunst “In tegenstelling tot de Da kar Rally, die zich sinds 2009 vanwege veiligheidsredenen in Zuid-Amerika afspeelt, gaat het bij de Africa Eco Race vooral om stuurmanskunst en navi- gatietechnieken en minder om snelheid en extreem lange dag- etappes”, aldus de ervaren Kees Tijsterman. 25 jaar geleden reed hij samen met Mieke zijn eerste wedstrijd, toen nog de Dakar Rally. “We waren in Afrika op vakantie en zagen de race. Ik zei tegen mijn vrouw: ‘Ik doe vol gend jaar mee’. Dat zou eigenlijk met een vriend gebeuren, maar die krabbelde op het laatste mo ment terug. Toen is Mieke maar Om de wedstrijdgroep van de JITAE Taekwondo Club uit Waddinxveen nog beter voor te bereiden op de komende toernooien houdt de club vanaf 23 februari elke zondag cen trale wedstrijdtrainingen. Dachser stelt haar locatie aan de Handelsweg 2 (industrieterrein Doelwijk) in Waddinxveen, ter beschikking. FOTO: PR ‘Wat is dit gaaf’ Toch is ook de deelname aan deze wedstrijd prijzig. Gelukkig kreeg het team hulp van sponso ren, waaronder Aannemings- en funderingsbedrijf Kandt bv uit Nieuwerkerk aan den IJssel en ETEC Grondverzetmachines uit Waddinxveen. Tien weken voor de start van de race kreeg haaldelijk horen. Na diverse waarschuwingen kreeg de sollicitant naar geel ‘loon naar werken’. Met een tweede gele prent kon hij vertrekken. Na de rust verzuimde ASW door te drukken. De ruimtes tussen de linies werden groot. Het was Bergambacht dat daar van profiteerde. Aan valler Daniel Bulham sla lomde als een volleerd skiër door de defensie van ASW en bekroonde zijn actie met een doelpunt: 1-3, tevens de eindstand. Zondag 23 januari gaat ASW op bezoek bij Cabauw. Eer der in de competitie speelden de clubs tegen elkaar gelijk: 0-0. Keien ontwijken De eerste week hadden Tijster man en Büdgen, op een lekke band na, verder weinig pro blemen. Ze lagen zelfs tweede. “Daarna kregen we mysterieuze motorproblemen. We hoefden niet te stoppen, maar konden niet meer zo hard. Daarom zijn we afgezakt in het klassement”, aldus Tijsterman. Van de prach tige omgeving hebben ze weinig meegekregen. “Je kijkt zelden eens goed om je heen om van het landschap te genieten. Eigenlijk zonde, maar je bent de hele dag zo geconcentreerd bezig om ga ten en keien te ontwijken. Eén foutje en je bent uit de race.” nood. We moesten nog keuren in Zuid-Frankrijk en de boot naar Spanje halen”, aldus Büdgen. Het was zijn eerste keer in Afrika als navigator. “Toen ik die eerste avond uit de auto stapte, dacht ik ‘wat is dit gaaf. De volgende dag stonden we lang vast op een duin. Dat was iets minder leuk, maar het hoort er allemaal bij.” Veel hulp onderweg is er niet. “Bij de start vertrek je met tientallen auto’s, maar na een kwartier zie je niemand meer. In de woestijn kom je alleen af en toe kamelen, ezels, geiten en gewapende militairen tegen. De soldaten staan er voor onze vei ligheid.” Door Ton van Bemmel Waddinxveen ASW pakte in zijn eerste competitiewedstrijd na de winterstop de volle winst. Thuis tegen Bergambacht werd het 3-1. De ploeg speelde vanaf het begin met passie. Al in de zesde minuut stond Rick van Gelooven alleen voor de keeper maar die wist een snel doelpunt te voorkomen. Niet veel later was het Fa ber die de bal uit de draai op zijn slof nam. Maar die was opnieuw een prooi voor de keeper. De bezoekers, voornamelijk de gebroeders Bulham die op hoger niveau hebben gespeeld, deelden af kerstdag vertrok de equipe van uit Waddinxveen. “Bij de grens met België konden we weer te rug omdat de koppeling van de servicetruck kapot was. Toen kwamen we wel even in tijd- het team de financiën rond en begon het met de bouw van de auto. Dag en nacht waren de monteurs bezig, met hulp van familie en vrienden. Op tweede ingestapt.” Kees Tijsterman deed in 2009 nog mee aan de Dakar Rally in Zuid-Amerika. “Dat was wel leuk, maar de rally hoort gewoon thuis in Afrika. De Afrika Eco Race is een stuk dichter bij huis en kost veel min der geld.” armrnwK-'

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 35