huisA HOUD BEURS Akte stichting getekend 1 SB Uitreiking cd HOU BEUR Samen op de foto Klik voor gratis kaarten Ontspannen? Doe eens een puzzel! Plaats je bericht in de agenda Evenement fWe willen onze eigen identiteit behouden' PvdA houdt debat over toekomst Waddinxveen u woensdag 19 januari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel, de weekkrant.nl Even ontspannen Huishoudbeurs www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/actie Lwww.weekkrant.nl/baasenbeest www.weekbladwaddinxveen.nl Inbraak woning Concert Lezing ‘Referendum heeft wel zin’ ‘We willen graag het dorpse karakter bewaken’ Liefde is... Vervolg van voorpagina Vervolg van voorpagina a Stichting Waddinxveen Zelfstandig zal de komende tijd met posters en folders, die huis aan huis worden verspreid, iedereen informe ren over de gevolgen van een fusie van Waddinxveen met Gouda. “We willen onze eigen identi teit behouden, we willen graag Ruud Groot Waddinxveen het dorpse karakter bewaken en we willen zelf beoordelen aan welke instellingen, organisaties en clubs we geld willen uitgeven en welke activiteiten we willen organiseren”, zegt Gert Hui- zer. De Waddinxveners hebben volgens de stichting wel degelijk een grote invloed hierop. “De Provincie, die de zogenoemde ‘Arhi-procedure’ is gestart, brengt na het horen van alle partijen een advies uit aan de minister van Binnenlandse Za ken. Die brengt een wetsvoor stel uit, dat in de Tweede Ka mer zal worden behandeld. De Van de redactie Waddinxveen De afdelingen Waddinx veen en Gouda van de Partij van de Arbeid, houden op woensdag 9 februari een ge zamenlijke debatavond over de bestuurlijke toekomst van Waddinxveen en Gouda in de Unie in Waddinxveen. Tweede Kamer betrekt bij hun standpuntbepaling nadrukke lijk de wens van de bevolking en stuurt het vervolgens door voor behandeling naar de Eerste Ka mer. Omdat per wet is bepaald dat een herindelingbesluit van onderop, dus door de inwoners, gedragen dient te worden en niet in gesprek gaan over wat beide gemeenten te winnen hebben. Het voordeel van samenvoeging ligt volgens de PvdA zowel in de grotere gezamenlijke invloed op regionale taken, zoals bedrijvig heid, verkeer, natuur en milieu in en rondom Waddinxveen en Gouda, als op betere dienst verlening aan burgers en orga nisaties uit beide gemeenten. Ook de ontwikkeling van de Zuidplaspolder vraagt volgens de partij krachtenbundeling en prioriteitstelling. van bovenaf opgelegd mag wor den, is het van belang dat juist nu zoveel mogelijk Waddinx veners zich uitspreken over het voortbestaan van een zelfstandig Waddinxveen”, aldus Huizer. De website www.waddinxveen- zelfstandig.nl is in opbouw en zal naar verwachting in februari actief zijn. Ook zal er binnenkort een reke ning worden geopend, waarop financiële steun kan worden gegeven aan de Stichting Wad dinxveen Zelfstandig, zodat de organisatie nog meer initiatieven kan ontplooien. drijvigheid, uitgenodigd hun visie te geven en aan de fo rumdiscussie met burgers en politici mee te doen. Forum Daarnaast zullen Henry ten Zijthoff (fractievoorzitter PvdA Waddinxveen), Rogier Tetteroo (fractievoorzitter PvdA Gouda) en Henk Let- schert (PvdA statenfractie) in het forum plaatsnemen. De Waddinxveense jour nalist Bert Woudenberg zal deze avond als gesprekslei der optreden. Het debat op woensdag 9 februari begint om 20.00 uur en vindt plaats in hotel De Unie in Wad dinxveen. In gesprek De gemeente Gouda en de provincie Zuid-Holland wil len dat de twee gemeenten samengaan. Naar de me ning van de PvdA in Wad dinxveen en Gouda zijn daar goede redenen voor. De PvdA w’il met inwoners van Waddinxveen en Gouda Visie geven De PvdA heeft mensen die in Waddinxveen werkzaam of ac tief zijn op terreinen als zorg, onderwijs, leefbaarheid en be- 12-20 FEBRUARI 2011 AMSTERDAM RAI Richard Avontuur Waddinxveen Wel kondigde de sociaalde mocraat aan 9 februari een openbare bijeenkomst te organiseren, samen met de PvdA van Gouda, over de bestuurlijke toekomst van beide gemeenten. Even later meldde zijn op- positiepartner Stephan Pe ters, van het lokale Weerbaar Waddinxveen, zich ook bij voorbaat af voor het debat. “De WeWa-fractie zal zich volledig distantiëren van dit schijnreferendum, dat voor geen enkele inwoner soelaas biedt”, zei Peters. “Al zullen wij wel als kritische inwoners van dit dorp onze vragen stel len op die avond.” Als laatste oppositiepartij stelde Albert Grooten (D66) voor om de vraagstelling aan te passen. “Het zinnetje ‘ik kies voor’ schept verwarring, want er kan niets gekozen wor den door de gemeenteraad. Bovendien is het woordje ‘zelfstandigheid’ subjectief. Daar is niemand tegen”, aldus Grooten. Zijn amen dement om de vraagstelling aan te passen en vijf ant- woordopties te geven, werd bij meerderheid afgewezen. Over zijn deelname aan het debat twijfelde Grooten nog. De fractievoorzitters van de coalitiepartijen betreurden het idee van de oppositie om weg te blijven bij het voorbe reidende, openbare debat en deden de oproep om over de deelname nog eens goed na te denken. Volgens Theo van der Velde (VVD) heeft een referendum bovendien wel zin, ‘omdat de provincie wel gek zou zijn om een mening van een bevolking naast zich neer te leggen.’ Kritiek op de vraagstelling werd door PCW-aanvoerder Herman Timmermans weggewuifd. “De vraag is eenduidig en helder. Iedereen in Wad dinxveen snapt de gedachte erachter”, stelde hij. Zweder Bergman, fractievoorzit ter van het CDA, zei geen goed gevoel te hebben over het traject dat de provincie heeft ingezet om een fusie te bewerkstelligen. “Wij zien een meerwaarde in samen werking, maar de provincie neemt ons om onduidelijke redenen het initiatief uit handen”, zei Bergman. “Het is goed dat wij de bevolking hierover peilen en daarom doet het stemmen ertoe.” Net als de coalitie betreurde ook burgemeester Bert Cremers het plan van de oppositie om niet mee te doen met het de bat. “Wij geven alle belang hebbenden die hun stand punt over de fusie kenbaar willen maken daarvoor de ruimte”, zei Cremers. Naast het debat, op 17 februari, ontwikkelt de gemeente ook een themakrant waarin on der meer alle voors en tegens nog eens op een rijtje gezet worden. Waddinxveen Op zondag 16 januari is inge broken in een woning aan de Zuidkade. De dieven zijn via een lad der van de bewoner naar de eerste etage geklommen, waar ze door braak toegang tot de woning hebben ver kregen. Bij de inbraak zijn ondermeer een Ipod en twee camera’s weggenomen. Daarnaast is de auto van de bewoner gestolen. De auto is nog dezelfde dag in Bilthoven teruggevonden. Waddinxveen In de Brugkerk aan de Kerk- weg-oost in Waddinxveen zal op zaterdag 29 januari een dubbelconcert plaats vinden. De musici André van Vliet en Marco den Toom zullen solo, maar ook als duo en daar naast zelfs vierhandig de kla vieren bespelen. Beide musici zijn verbonden aan het koor Vox Jubilans. De organisatie van deze avond was reeds in de grondverf gezet door de in oktober overleden Jan Kooy- man. Sinds 1971 organiseer de hij concerten ten behoeve van het onderhoud van orgels in de hervormde kerken. Het concert begint om 20.00 uur. Entree: 7,50 euro. Kinderen tot en met 12 jaar gratis. Waddinxveen Grethe van der Laan, thera peute, schrijfster en natuur fotograaf, geeft een interac tieve lezing in de vestiging Waddinxveen (3 februari van 19.30 tot 21.30 uur) en Zevenhuizen (15 februari van 19.30 tot 21.30 uur) van de Bibliotheek De Groene Venen. Tijdens deze lezing zullen de bezoeker worden geïnspireerd om op een an dere manier naar de natuur te gaan kijken. Toegang: 3,50 euro voor le den en 5,00 euro voor niet- leden. Aanmelden gewenst. The Martin Mans Formation, onder leiding van oud-Wad- dinxvener Martin Mans, gaf afgelopen zaterdag een uit muntend concert in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. Hierbij werd de nieuwe cd van het koor overhandigd aan de coördinator van The Martin Mans Formation, Waddinx- vener Johan Krins. FOTO: PR Gert Huizer (links), Ton Bostelaar (tweede van links) en Maria Wientjens (rechts) tekenden afgelopen donderdag bij notariskantoor Van der Meuten, Koek en Ubachs de oprichtingsakte van Stichting Waddinxveen Zelfstandig. De organisatie wil niet dat Waddinx veen fuseert met Gouda en zal zich hier de komende tijd voor gaan inzetten. FOTO; RUUD GROOT

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3