Man weigerde alle hulp 'eg bezoekt Vind je droomhuis op onze site Slippers geven massage Ongevallen, inbraken en ander leed Lees alle columns van Henk Spaan Alle instanties hebben hun werk naar behoren gedaan Wij nemen Waddinxveners serieus Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 26 januari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Vermoeide voeten? Politieberichten Op onze site Verhuizen www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/spaan www.weekbladwaddinxveen.nl Lezing Klaverjassen Leren lezen Collectanten Jeugdjournaal Klaverjassen Wijkagenten zijn op bezoek geweest en boden hulp aan Lampionnen optocht I Vervolg van voorpagina “Alle Instanties hebben alles in het werk gesteld dat in deze situatie redelijk geacht kon worden”, aldus burge meester Cremers in een brief aan de gemeenteraad. In de periode na 28 december is er op verschillende wijze hulp aan de Waddinxvener geboden. De politie heeft op 30 decem- De WeWa, D66 en PvdA zijn tegen een referendum en willen niet dat u op deze manier kunt stemmen. Zij hebben de hand doek al in de ring gegooid. Zij vinden uw stem een schijnverto ning, omdat de provincie en niet wij over een fusie beslist. Die re denering klopt niet. Van de redactie Waddinxveen Provincie beslist niet De provincie beslist namelijk niet over een fusie. De provin cie stelt een advies op aan de minister van Binnenlandse Za ken. Hij beslist of het voorstel tot fusie wel of niet naar het kabi net gaat. Vervolgens neemt het kabinet een besluit en legt dat voor aan de Tweede Kamer. De Tweede Kamer neemt dan een ber 2010 de man als verdachte aangehouden in het kader van een opsporingsonderzoek. Bij aankomst op het politiebureau is direct een GGD-arts inge schakeld. Deze arts stelde vast dat de verdachte op dat moment rustig en geen gevaar voor zich zelf en/of derden vormde. De man was nog niet eerder bekend bij de GGD. De officier van jus titie heeft besloten de verdachte voor te geleiden bij de rechter commissaris in verband met recidivegevaar. Hierbij is een vordering tot inbewaringstel ling gedaan. De rechter-com- besluit. Daarna stemt de Eerste Kamer er nog over. De meer derheid in de Tweede Kamer is helemaal niet meer zo maar voor gedwongen fusies. Dus de provincie gaat wel een standpunt innemen, maar kan helemaal niet zelf besluiten. Goed om te onthouden lijkt me. missaris heeft de vordering afgewezen. De verdachte is op 31 december in vrijheid gesteld. Zowel de GGD-arts als de rech- ter-commissaris hebben bij hun oordeelsvorming de beschikking gehad over alle relevante infor matie. Na het vrijlaten van de te zetten. En hoe wordt gewogen of een gemeente voor of tegen is? Dan kijkt men naar de gemeen teraad en naar de stem van de burgers! En die stem van de bur gers komt tot uitdrukking in het referendum. Als u voor samen werking bent, en tegen fusie, is dat een heel belangrijk signaal voor de regering. Ook voor de provincie, die mo gelijk dan al eerder afziet van het doorzetten van de fusie. Want dat is ook al een paar keer ge beurd. Niet voor niets heeft de provincie ons nu al drie moge lijkheden geschetst: fusie, sa menwerking of grenscorrectie. De PCW is voor samenwerking en tegen fusie. U toch ook? Zo houden we Waddinxveen Wad- Herman Timmermans Fractievoorzitter PCW dinxveens, met een prima samenwerking met Gouda en andere gemeenten. Waddinxveen Vanaf maandag 31 januari is groep 7a van de Koningin Beatrixschool een week lang te zien in de ochtenduitzen- dingen van het Jeugdjour naal. Zij zullen hierin hun on gezouten mening geven over de dagelijkse actualiteiten in het zogenaamde nieuwsteam. Dit betekent voor de kinderen en de meester dat ze die week extra vroeg hun bed uitmoe ten, omdat de opname voor de uitzending al om 07.45 uur begint. De leerlingen hebben op school via Skype contact met de redactie van het NOS Jeugdjournaal. Deze opname wordt ’s och tends in de nieuwsuitzending van 08.45 uur gebruikt. Waddinxveen Frank Ouweneel geeft op 29 januari een presentatie in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. Onder de ti tel ‘Licht van de Bijbel: over de huidige ontwikkelingen in de wereld’ wil Ouweneel op de schijnwerpers op het jaar 2010 te zetten. Tijdens deze avond zullen onder meer het morele verval in de Rooms Katholieke kerk, de econo mische situatie en in Grie kenland in het bijzonder, de olieramp in de Golf van Mexico, de IJslandse aswolk, de ontwikkelingen met be trekking tot Israël, Jeruzalem en Gaza worden besproken. Ondersteund door honder den indringende beelden wordt stilgestaan bij de nauw keurigheid waarmee de Bijbel over de actuele gebeurtenis sen schrijft. Iedereen is wel kom. De presentatie begint om 19.30 uur. De toegang is vrij (collecte). Deze bijeen komst wordt georganiseerd door stichting Woord voor Waddinxveen. Waddinxveen In het Zuidhonk aan de Zuid- plaslaan 552 in Waddinxveen wordt op 19 februari een kla- verjasmarathon gehouden. Er worden acht ronden Rot terdams gespeeld. De zaal is open vanaf 13.00 uur, aanvang kaarten 13.30 uur. Kosten 10 euro per persoon. Informatie en inschrijven tot en met 4 februari bij J. van Velzen, tel. 0182-611171 (al leen ’s avonds). Kabinet let op stem burger In het kabinet is in het regeer akkoord vastgelegd dat een fu sie tussen gemeenten gedragen moet zijn in die gemeenten. Met andere woorden: als een meerderheid van de bevolking tegen een fusie is, wordt het niet gedragen en is het kabinet daar niet voor, tenzij er dringende re denen zijn om de fusie toch door Regio Voor de week van 14 tot en met 19 februari zoekt de DierenAmbulance Gouda (DAGO) dierenvrienden die willen collecteren, onder meer in Waddinxveen en Zuidplas. De opbrengst van deze collecte is een belang rijk deel van de inkomsten van DAGO en is deze keer bestemd voor de hoognodige verbeteringen in de opvang en om sommige elektroni sche apparaten (chipreaders, portofoons) te vervangen. Kijk voor meer informatie op www.dierenambulance- gouda.nl of bel naar 0182- 529059. Zevenhuizen De piraten Brit Brekebeen en Helena Hartedief lopen op zaterdag 29 januari mee met de kinderen in de jaar lijkse lampionnenoptocht in Zevenhuizen, ter ere van de verjaardag van Koningin Beatrix op 31 januari. Ver zamelen vanaf 18.45 uur in de theaterzaal van Dorpshuis Swanla. Uiterlijk 19.00 uur gaat de stoet weg. Kom ver kleed als piraat! Een jury zal de mooist verklede kinderen belonen. Stichting Oranje Zevenhuizen verzoekt de bewoners langs de route te helpen Zevenhuizen extra mooi verlicht te maken, bij voorbeeld door middel van kaarsjes of lichtsnoeren. Waddinxveen In de bibliotheek vindt op donderdag 10 februari van 19.30 tot 22.00 uur de lezing ‘Help, mijn kind wil niet lezen’ plaats. Inge van der Zwan heeft als kinesiologe te maken met kinderen die moeite hebben met lezen, le-. ren en concentreren. Ze geeft uitleg over wat de oorzaken en gevolgen hiervan kunnen zijn en hoe het is te verhelpen. Toegang: 3,50 euro voor le den en 5 euro voor niet-le- den. Aanmelden gewenst bij de balie, via de website of te lefonisch. www.bibliotheek- degroenevenen.nl. bij hem op bezoek geweest en hebben hulp aangeboden. De man weigerde echter elke vorm van hulp. De gemeente heeft met poli tie en Woonpartners overlegd welke maatregelen er genomen kunnen worden om het pand en daarmee het straatbeeld zo snel mogelijk te herstellen, al dan niet te verbeteren. Dit blijft echter wel een verantwoordelijk heid van de eigenaresse van de woning. Verder is er inmiddels begeleiding door de gemeente en is er eveneens slachtofferhulp betrokkene zijn de wijkagenten' aangeboden. Waddinxveen In de voetbalkantine van A.S.W. is op vrijdag 29 janu ari een klaverjasavond. De aanvang is 20.00 uur en het inschrijfgeld bedraagt 2 euro. Ook niet-leden zijn welkom. W www.dew Waddinxveen is prima in staat onf voor zichzelf te zorgen, in de regio samen te werken en om zelf over onze gemeente te beslissen. Dat doen we al 777 jaar. En het resultaat is een dorp waarop wé trots zijn. iMogen we dat ook in de toekomst voortzet ten. Ja toch! Dat is de reden dat de PCW u vraagt op 2 maart mee te doen met het referendum, zodat u zelf kunt invullen wat u vindt Als een meerderheid voor een zelf standig Waddinxveen is, is dat duidelijk. Als u voor fusie zou zijn, dan kunt u dat ook duidelijk maken. De PCW vraagt u uw keuze te maken. Dat vinden wij terecht. Een Veilig op Weg team van Transport en Logistiek Nederland (TLN) gaf afgelopen maandag les over vrachtauto’s en andere grote voertuigen in het verkeer aan de kinderen van de Rehobothschool. Ze leerden veilig en bewust omgaan met vrachtauto’s in het verkeer. foto: riekelt bezemer

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11