Nieuwe oprit A12 I 7 b Vrienden Duik in het verleden van Waddinxveen voor het leven Elke dag nieuws over auto’s vierstroom altijd in de buurt Hoofdprijzen uitgereikt van actie 0VW Kijk of het wel doorrijdt. I +r Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 26 januari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 17 Werk aan de weg Digikrant Win een prijs Autonieuwtje www.deweekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Elektrisch rijden J J A12 SHF*" Al 70.000 mensen zijn lid van Vierstroom. Vier redenen waarom zij lid zijn en waarom het ook voor u aantrekkelijk is om lid te worden: Gouda www.deweekkrant.nl/baasenbeest lil - 'n Vervolg van voorpagina FOTO: RUUD GROOT 3. Meehelpen aan betere zorg in uw regio Een deel van de ledenbijdrage zet Vierstroom in om te investeren in betere zorg. Ook voor u en uw naasten. Zo hebben we onlangs MantelPlan ontwikkeld. De website mantelplan.nl is de oplossing voor ieder een die hulp en zorg voor zichzelf of anderen wil organiseren. MantelPlan vindt de best beschikbare mantelzorger of vrijwilliger, maakt de afspraak, zet deze in de agenda en laat weten wanneer er iets verandert. MantelPlan neemt dus veel geregel uit handen! Via MantelPlan kan bovendien altijd professionele hulp van Vierstroom worden ingezet. Zo bent u als mantelzorger altijd geholpen! Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op www.mantelplan.nl. De parallelweg zal zowel in oostelijke als in westelijke rich ting twee banen krijgen. Op de bestaande weg naar de A12, komend vanaf de Henegouwer- weg, zal een afslag naar de pa rallelweg worden gemaakt voor de richting Den Haag. Er komt ook een beweegbare brug over de Gouwe, die niet in de spits tijden zal worden geopend. Kort voorbij de spoorbaan zal dan de op- en afrit van de A12 komen. Voor een nieuwe fietsroute zal gebruik worden gemaakt van het bestaande fietspad Coenecoop. Het zal nog veiliger worden ge maakt door het overal vrijlig- gend te maken. Volgens de Pro vincie zijn deze maatregelen de De oprit zal de woonwijk Triangel beter ontsluiten en de Zuldplaspolder voor de geplande glastuinbouw en woningbouw goed bereikbaar maken. Ruud Groot Waddinxveen 1. Gratis medische rechtsbijstand Als lid bent u automatisch verzekerd en kunt u een beroep doen op deze verzekering bij problemen of geschillen met artsen of zorgaanbieders. werkt met ‘stil asfalt’. Ook zullen er gevelmaatregelen aan enkele woningen worden toegepast. De ontwerptekening wordt nog uitgewerkt; alles is nog in de planfase. Het plan wordt waar schijnlijk in juni behandeld en in september vastgesteld. De ge raamde kosten zijn 264 miljoen euro. Het Rijk draagt maximaal 104 miljoen euro bij. De Pro vincie draagt 130 miljoen euro bij; 30 miljoen euro wordt opge bracht door de ROZ. Lid worden Het lidmaatschap van Vierstroom kost slechts €18,75 per kalenderjaar bij automatische incasso. Geef u dus vandaag nog op via www.vierstroom.nl of bel onze Zorglijn: 0900 9300. In restaurant Kreta werden op woensdagmiddag 19 janu ari de hoofdprijzen uitgereikt van de consumentenactie die de Ondernemersvereni ging Waddinxveen (OWV) onlangs hield. Uit handen van OVW-voorzitter Henk de Bas ontvingen mevrouw Van Eijck, familie Van der Vlist, de heer Van der Lans en mevrouw Huisman een OVW-cadeaubon ter waarde van 100 euro. De vijfde prijswinnaar, fa- oplossing voor het fileprobleem bij Waddinxveen. Bovendien lost dit het ‘weefprobleem’ bij de oprit op en zijn er meer mo gelijkheden om Waddinxveen te bereiken. Om de geluidsoverlast voor bewoners van ‘grondge bonden’ woningen in de Trian gel zoveel mogelijk te beperken, worden er geluidsschermen geplaatst. Voor de woontorens zal de geluidsoverlast nog nader worden onderzocht. Ter hoogte van Akkeroord zal worden ge- 4. Op de hoogte zijn met Gezond Thuis Als lid ontvangt u drie keer per jaar gratis het magazine Gezond Thuis. Via Gezond Thuis blijft u op de hoogte van alle ontwikkelingen in de zorg in uw regio. Bovendien leest u alles over het ledenvoor deel waar u van kunt profiteren. In de toekomst ontvangt u als lid ook een digitale nieuwsbrief met handige informatie. Waddinxveen De PCW wil dat er oplaad- palen voor elektrische auto’s worden geplaatst in Wad dinxveen. Dat blijkt uit een brief die raadsleden Chris van Harten en Peter van den Berg aan het college hebben gestuurd. Zij zien graag dat het college participeert in een pilot van Stichting E- laad. Deze organisatie wil de komende jaren 10.000 oplaadpunten plaatsen. De raadsleden stellen in de brief dat elektrisch rijden goed is voor het milieu, de gemeente een voorbeeldfunctie heeft en de oplaadpunten het gebruik van elektrische auto’s zou- deH bevorderen. Ook zijn er in Waddinxveen voldoende parkeerplekken en zijn de ge meentelijke kosten en risico’s beperkt. De gemeente betaalt alleen de aanpassingen aan de bestrating en het plaatsen van een bord. Daarnaast is er een verkeersbesluit nodig om plekken te reserveren voor elektrische auto’s. Mogelijke plekken voor de oplaadpun ten zijn de parkeerterreinen bij het gemeentehuis, de Passage en station Waddinx- veen-Noord. 2. Aantrekkelijke kortingen op gemaks- diensten en cursussen Doet u nog niet mee aan een voordelige col- lectieve ziektekostenverzekering? Dan is dit uw kans. U heeft uw lidmaatschap er al direct uit dankzij de forse kortingen van 8% op de basis- verzekering en 5% op de aanvullende pakketten van Trias. Daarnaast krijgt u korting op tientallen gemaks- r diensten, zoals rijbewijskeuring en computerhulp, de pedicure of de notaris aan huis. Tot slot geeft Vierstroom gezondheidscursussen voor jong en oud: meer bewegen voor ouderen, mindfulness, zwangerschapsgym en nog veel meer. Kijk op onze website voor het complete aanbod. milie De Raad, ontvangt de bon binnenkort. Henk de Bas is tevreden over de actie: “Dat de actie in Wad dinxveen leefde, bleek wel uit de enorme hoeveelheid enve loppen die we in de afgelopen weken ontvingen en het grote aantal winnaars uit ons dorp.” De in totaal 45 winnaars van de OVW-cadeaubonnen kunnen die bij de ruim 110 leden van de ondernemersvereniging beste den. Voor meer informatie, zie www.ovw.nu. Al het wegverkeer van Waddinxveen/Gouda van en naar Den Haag moet de parallelweg gaan gebruiken. De winnaars samen met de voorzitter en leden van de OVW. FOTO: PR i i i i N454

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 17