Spanning en kansen 5 dvd’s Ruime overwinning Hou jij ook Plaats een sportbericht op onze site over Cobra Meer sportnieuws op onze site van mij? SG De Gouwe-AZC speelt met andere samenstelling Volleyballers vechten zich naar overwinning Ki Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 26 januari 2011 Weekblad voor Waddinxueen/Gouwe Koerier pagina 35 Europese kunst Co&vA Sport Sport Baas en beest www.deweekkrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl/baasenbeest www.gouwekoerier.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Ijsclub Otweg Competitiestart I Korbis De tweede periode start voor De Gouwe- AZC desastreus JBL De dames van SG De Gouwe- AZC speelden afgelopen weekend twee wedstrijden in De Sniep in Waddinxveen. Zaterdag was ZV Haerlem de tegenstander, zondag kwam PSV op bezoek. Vooraf werd de wedstrijd tegen ZV Haerlem als lastig ingeschat. Opengevallen plekken in de se lectie werden ingevuld door Belinda van der Gaag, Joyce de Van de redactie Waddinxveen Graaf en Kirsten Veldman. De thuisploeg pakte in het begin van de wedstrijd het initiatief, maar slaagde er niet in het overwicht uit te drukken in doelpunten. Ook twee overtalsituaties waren niet aan de dames besteed. Via tweemaal een manmeer en een benutte strafworp stonden de bezoekers ineens met 3-0 voor. Pas toen slaagde Niki Hukker erin om via een benutte man meer ook de thuisploeg op het scorebord te krijgen. De tweede periode startte voor De Gouwe-AZC desastreus. De controle over de wedstrijd was helemaal verdwenen en Haer lem kon uitlopen naar 7-2. Niki Hukker en Kirsten Veldman brachten de achterstand terug tot 4-7. Vanaf de derde periode slaagde de thuisploeg erin om de draad weer op te pakken. Twee benutte strafworpen van Mar jolein Russchenberg bracht De een enkelblessure. Edwin Ar- don neemt zijn middenpositie over. In een onwennige opstel ling weet Be Fair toch de set in de eindfase met 21-25 naar zich toe te trekken. In de tweede set kan de ploeg die lijn echter niet doortrekken. Castellum wint de tweede set met 25-17. In de derde set ontwikkelt zich een ware strijd op het scherpst van de snede. Ondanks zijn lichte blessure weet Edwin Ardon veel punten te scoren. De ingezette verbale strijd tus sen beide ploegen wordt aan het einde van de set door de scheidsrechter gesust. Be Fair wint de set met 22-25. In de vierde set lijkt Be Fair zijn beste kaarten te hebben gespeeld. Het Waddinxveen In de strijd om het kampi- oensschap en daarbij be horende promotie naar de tweede klasse speelde Korbis 1 een belangrijke wedstrijd in Geldermalsen tegen concur rent Animo 1De start van de wedstrijd was duidelijk voor Animo; dankzij een eenvou dig gegeven strafworp kwam de thuisploeg op voorsprong. Na dertien minuten scoorde Inger Molenaar de gelijkma ker. Hoewel Korbis nog wel op een 1-2 voorsprong kwam, maakte Animo voor het eerst het verschil in de score door vijf minuten voor rust met 5- 3 aan de leiding te gaan. Vlak voor rust bereikte Animo een 6-5 voorsprong. Na rust rondde Korbis de eerste aan val af, waarna de ploeg van Ron Dissel uitliep naar een 8-6 voorsprong. Animo liet zich echter niet aan de kant zetten en knokte zich terug naar een 10-10 stand. Op dat moment verving Gerben Wijnstra rebounder Mamix Westeneng. De wissel pakte goed uit; één van de eerste acties van Gerben leverde een strafworp op, die doel treffend werd afgerond door Martijn Graveland. Korbis pakte een voorsprong met 10-12. Vijf minuten voor tijd werd het 14-13. Dankzij een schot van Rick Hagen en een opnieuw verzilverde straf worp van Martijn Graveland trok Korbis uiteindelijk aan het langste eind: 14-15. Boskoop Gymvereniging Boskoop (GVB) komt dit seizoen uit in poule 1 van de turncom- petitie van rayon Zuid-Hol- land Noord. Het team van Maaike van der Loo, Laura Boot, Kelly van Rijswijk en Liz Byrne wordt aangevuld met één turnster van SJZ Zoeterwoude. Afgelopen zondag ging de competitie van start in Alphen aan den Rijn. Kelly kon wegens een blessure slechts op twee van de vier toestellen uitkomen en ook Laura turnde voorzichti ger door een enkelkwetsuur. Desondanks hebben de turn sters een prima wedstrijd ge turnd. Op brug werd al gelijk een voorsprong gepakt. Kelly behaalde hier individueel een tweede plaats, maar ook de andere turnsters turn den foutloos. Op het toestel sprong moest dit jonge team het afleggen tegen Pro Patria Zoetermeer en DOS Alphen. En ook op vloer werd de ach terstand groter, ondanks een goede oefening van Maaike die hiermee individueel derde werd. Waar meerdere turnsters van Pro Patria van de balk af moesten, werkte GVB/SJZ de balkoefeningen af met slechts één val. Kelly werd individueel tweede op dit toestel. Pro Patria werd in de eindstand ingehaald en het combinatieteam GVB/ SJZ eindigde op een tweede plaats achter DOS Alphen. scoringspercentage neemt af en het foutenpercentage neemt toe. Castellum trekt de set met 25-16 naar zich toe. De vijfde set lijkt zich op dezelfde wijze te voltrekken. Het moegestreden zestal van Be Fair komt met 4-8 achter. Coach Ronald de Rooij weet zijn team echter dusdanig op te peppen dat het toch weer langzij komt bij Castellum. Met matchpunten voor Be Fair op 13-14 en voor Cas tellum op 15-14 weet Be Fair in een spannend slot de set met 15-17 te winnen. Met de 3-2 winst handhaaft het team uit Waddinxveen zich in de middenmoot van de eerste klasse. De damessenioren van handbalvereniging ROWAH speel den afgelopen weekend tegen Hermes uit Den Haag. Dit team staat bovenaan in de derde klasse. De Waddinxveense handbalsters speelden een goede wedstrijd. Het team van trainer/coach Dennis Blommers speelde gedreven en pakte een ruime overwinning: 22-10. FOTO: PR Gouwe-AZC terug in de wed strijd, 6-7. Haerlem kon twee maal tot scoren komen via be nutte manmeers, maar Kirsten Veldman toonde aan een goede stand-in te zijn op de midvoor positie. Twee doelpunten van haar hand bracht de eindstand in de derde periode op 8-9. De laatste periode was er één met veel spanning en kansen aan beide kanten. In de laatste se conden van de wedstrijd wist de thuisploeg weliswaar nog een goede kans op de gelijkmaker af te dwingen, maar deze kon niet worden verzilverd. Boskoop Op het kunstijs van de Sil- verdome in Zoetermeer werd afgelopen zaterdag gestreden om het clubkampioenschap van Ijsclub Otweg. In vijf leeftijdscategorieën werd er gestreden om de medailles, waarbij de jongsten een ron de van 250 meter aflegden. De oudere jeugd reed twee ronden en legden 500 meter af. De afstanden werden twee keer verreden, de beste tijd gold bij het bepalen van de clubkampioen. Er deden in totaal 57 pupillen en junioren mee. In de categorie 6/7 jari gen werden Ilse Hogendoorn en Julian Buitenhuis kampi oen, Laatsgenoemde werd vorig jaar nog tweede. In de categorie 8/9 jarigen pro longeerde de Hazerswoudse Elise Bosman met overmacht haar titel en bij de jongens was het Tom Beukenkamp die de anderen met zijn tijd van 40.10 seconden ieder een voorbleef. Remon van de Velde en Ingelise van der Born werden kampioen bij de 11/12 jarigen, Ingelise hield knap Hester Hoogendoorn en Hannah Groennou ach ter zich. Ook Wesley Hout man en Inge Hoogendoorn verdedigden met succes hun titels bij de junioren C (12/14 jarigen). Nathalie Sloof de buteerde bij de meisjes 14-17 jaar gelijk met het behalen van de titel. In de oudste ca tegorie jongens junioren A/B won Sander Wilier het goud met de snelste tijd van de dag 48.25 voor Rudolf Hoogen doorn. Robert Hooftman was nog niet fit genoeg om het beiden lastig te maken; hij werd derde. Traditioneel werd aansluitend een esta fette gehouden. In diverse samenstellingen werd er gestreden om een taart. Het team van de familie Hoog endoorn (Marcel, Rudolf en Inge) was de snelste. Nadien werden door voorzitter Ton Snabel van Ijsclub Otweg aan alle kampioenen de be kers en medailles uitgereikt. Meer uitslagen: www.ijsclu- botweg.nl. Waddinxveen Het eerste herenteam van Volleybalvereniging Flam Haarden Be Fair speelde afgelopen vrijdag de return- wedstrijd tegen het tweede van Castellum in de Arena in Alphen. Thuis had Be Fair geen kans gezien het de mannen uit Alphen erg las tig te maken in een wedstrijd die met 1-3 werd verloren. Bij deze wedstrijd begin nen beide teams enigszins gehandicapt aan de strijd door het ontbreken van een aantal spelers. Aan het begin van de eerste set moet mid- denaanvaller Johan Veldhuis van Be Fair al na enkele punten spelen afhaken met De dames van SG De Gouwe-AZC speelden afgelopen zaterdag in De Sniep tegen ZV Haerlem. Een tegenstander die het de dames uit Waddinxveen meestal moeilijk weet te maken. Bovendien moest er noodgedwongen gespeeld worden met een andere samen stelling. Op de foto: een aanvallende actie van Gabi Hukker van SG De Gouwe-AZC. FOTO: PR

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 35