Eerste paal geslagen •LOM] Pare floutzicTft zal bij uitstraling Centrum passen’ Twirlen met Renske Gratis Iedereen praat mee over actuele zaken naar de film Trek de aandacht met je evenement Wie lijkt IS" J 1) J In de agenda Start bouw Pare Houtzicht i' Opening JOP in de wijk Zuidplas hl i i F woensdag 26 januari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl da Klik en win Stem mee De bezoeker www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/actie www.weekbladwaddinxveen.nl Rugletsel Modeshow •f Abuisje Verkiezingen Dubbelconcert JOP i ‘Samenwerking met gemeente is positief verlopen’ Onderhoud Coenecoopbrug k- 4ri I www.deweekkrant.nl/baasenbeest ■T/ i - - V ■ES l I j Waddinxveen Doorduyn Seniorenmode bv uit Bodegraven geeft dinsdag 15 februari om 10.00 uur een modepresentatie in Zorg centrum Souburgh in Wad dinxveen. Ook op vrijdag 25 februari geeft de winkel een presentatie, dan in het Anne Frankcentrum in Waddinx veen om 10.00 uur. Tijdens deze modepresentaties laat Doorduyn zowel dames- als herenmode zien. Voor de aanwezigen is er een kopje koffie en wat lekkers. De ver koop van de geshowde kle ding vindt plaats na de pre sentatie, tot ongeveer 15.00 uur in het Souburgh en tot ongeveer 12.00 uur in het Anne Frankhuis. Regio 2 maart zijn er Provinci ale Staten Verkiezingen. Een vraag over bijvoorbeeld de fusie, de Floriade 2022, elek trisch rijden of glastuinbouw, thema’s die spelen in de lo kale politiek? Stuur de vraag, samen met naam en telefoon nummer, naar de redactie (weekbladvoorwaddinx- veen@rngnieuwsbladen.nl) De fractievoorzitters van alle partijen die meedoen aan de verkiezingen zijn uitgenodigd op de landelijke redactie van Wegener om op 15 februari vragen te beantwoorden. Het is mogelijk dat lezers die vra gen hebben ingestuurd op 15 februari vanaf 17.00 uur worden gebeld. Onder grote belangstelling van kopers en belangstel lenden, werd donderdag de Ruud Groot Waddinxveen partners heeft hier straks 31 een gezinswoningen beschikbaar in het hogere huursegment, waar door de doorstroming vanuit goedkopere huurwoningen gere aliseerd kan worden. Er komen dan weer starterswoningen vrij”, aldus Mascini die tevens aangaf dat het nieuwe huurwooncom- plex voor senioren aan de Rijn- landstraat rond mei zal worden opgeleverd. “De samenwerking met de gemeente is positief en voorspoedig verlopen”, zegt Jan van der Sloot, algemeen direc teur bouw projectontwikke ling. “Met de NS gingen de ge sprekken in eerste instantie erg moeizaam; ik heb er zelfs drie projectleiders op versleten. Maar uiteindelijk zijn we er toch goed uitgekomen.” Ook Peter de Pater van De Pater Makelaardij is erg tevreden met Pare Houtzicht. “Het is een mooi project en alle eengezinshuizen zijn verkocht, fietafel voor de volwassenen. Om 15.00 uur houdt wethouder Gerts een toespraak. De ge meente monitort nu hoe van de JOP gebruik wordt gemaakt. De monitoring gebeurt in samen werking met partijen zoals de politie, het jongerenwerk, straat- coaching, het buurtopbouwwerk en de woningbouwcorporatie. Ook de jongeren en buurtbe woners worden gevraagd mee te helpen met monitoren, onder meer door middel van deelname aan de werkgroep JOP. Na een half jaar volgt een evaluatie. Bij de start van het project hebben betrokken organisaties, bewo ners en jongeren drie evaluatie criteria benoemd die zij belang rijk vinden, namelijk Samen, inclusief de ondergrondse par keergarage. Er zijn nog wel enige appartementen te koop. De ver koop is gestart in augustus, de bouwvergunning is in december afgegeven en nu gaat de eerste paal al de grond in.” De Pater vindt niet dat er sprake is van een ‘overkill’ aan aanbod van nieuwbouw in Waddinxveen. “De projecten komen gespreid op de markt en gericht op speci fieke doelgroepen. Vooraf wordt goed gekeken naar de vraag en gelukkig is de onroerend goed markt zich weer positief aan het ontwikkelen.” Schoon en Sociaal. Op deze drie criteria zal de evaluatie worden gebaseerd. Vragen daarbij zijn; is het schoon, worden er activiteiten geor ganiseerd, wordt er goed ge bruik van gemaakt en meer. Bij een positief resultaat zal fase twee van de JOP worden geplaatst, bestaande uit een verhard sportveldje. Intus sen wordt er fors ingezet op de wijkaanpak. De wijkaan pak bestaat onder meer uit extra inzet van straatcoa- ching en buurtsportwerk. Het uiteindelijke doel van de wijkaanpak is dat jongeren én bewoners gezamenlijk het initiatief nemen om van de JOP een succes te maken. Waddinxveen André van Vliet en Marco den Toom bespelen op za terdag 29 januari zowel solo en als duo, de klavieren. Het concert vindt plaats in de Brugkerk te Waddinxveen. Aanvang 20.00 uur. Entree 7,50 euro. Kinderen tot en met twaalf 12 jaar mogen gratis naar binnen. Op het voormalige terrein van houthandel Houtex worden onder de noemer Pare Houtzicht 42 appartementen en 52 eengezinswo ningen gebouwd. Afgelopen donderdag hadden wethouder Cees Kroes en directeur uan Woonpartners René Mascini de eer om de eerste paal te slaan uan het wooncomplex. FOTO: RIEKELT BEZEMER Waddinxveen De Coenecoopbrug is aan groot onderhoud toe. De pro vincie Zuid-Holland voert dit in het najaar van 2011 uit. Het asfalt op het brugdek en de betonnen onderlaag worden compleet vervan gen, de stalen constructie krijgt een schilderbeurt en de hydraulische installatie wordt compleet gerenoveerd. Daarmee voldoet deze straks weer aan de nieuwste eisen en richtlijnen; de huidige afstandsbediening is ver ouderd en wordt vervangen door een modernere versie, die wordt gekoppeld aan een bedieningscentrale. De werkzaamheden duren naar verwachting ongeveer drie maanden. Gedurende deze maanden is het nodig de brug een korte periode af te sluiten voor autoverkeer. Ook voor de scheepvaart zal de brug tijdelijk gestremd zijn. Het is op dit moment nog niet bekend op welke tijdstippen deze afsluitingen gelden en hoe lang deze duren. iSJHiSGSnCHilHK Cf Wï‘ 1 --E Rotterdam De politie heeft vorige week woensdagavond een 33- jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het rijden onder invloed van alcohol. Op de Dorpsweg vond rond elf uur een'kop-staart-bot- sing plaats. Twee voertuigen waren hierbij betrokken. Een 36-jarige bestuurder uit Waddinxveen is met rug- en nekklachten overgebracht naar het ziekenhuis. De 33- jarige Rotterdammer bleek te hebben gereden onder invloed van alcohol en werd daarom aangehouden. Op het bureau blies hij 720 ugl. Beide auto’s moesten wegge takeld worden. Waddinxveen Nu de bouwvergunning voor de dug-out onherroepelijk is geworden, kan de gemeente verder werken aan de afron ding van de eerste fase van de jeugdontmoetingsplaats (JOP), in de wijk Zuidplas. Op zaterdag 12 februari zal wethouder Dorenda Gerts de dug-out openen. De ope ning wordt door Stichting Jeugd en Jongerenwerk Mid den Holland georganiseerd, in samenwerking met diverse betrokkenen uit de wijk. Er zijn van 14.00 tot 18.00 uur veel activiteiten, waaronder bumperball, een workshop ‘streetart’, de buurtsportbus is aanwezig en er is een kof- Waddinxveen Bij het artikel over de nieuwe kledingwinkel R.J. A. Boetiek aan de Brederolaan in Wad dinxveen zijn vorige week verkeerde openingstijden ge plaatst. De juiste openingstij den zijn: dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur. Op koopavond tot 21.00 uur en op zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur. eerste officiële paal geslagen van het wooncomplex Pare Houtzicht. Behalve wethouder Kroes is ook directeur Woonpartners René Mascini ingenomen met het nieuwe wooncomplex. “Woon- Waddinxveen Meedoen met de werkgroep JOP? De werkgroep JOP houdt zich de komende zes maanden bezig met het mo nitoren van de JOP in de Zuidplas. De bedoeling is om drie keer in het komende half jaar van de monitoring bij elkaar te komen om de stand van za ken door te nemen en om eventueel bij te sturen. Geïnteresseerde omwonen den kunnen zich aanmelden viaJOP@waddinxyeen.nl. Vervólg van voorpagina Europees en Wereldkampioen twirlen Renske Luijendijk geeft les aan kinderen van groep drie tot en met acht van de basisschool van Brede School Noord en Zuid. De kinderen leren de basistechnieken van het twirlen, bijvoorbeeld wat je allemaal met een baton kan doen. Dit gebeurt in de zaal van Stichting Vonk in Waddinxveen. FOTO: RIEKELT BEZEMER

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3