I Boerderijen Waddinxveen sprookjesachtig verlicht Lees alle columns van Henk Spaan Uw kind speelt de hoofdrol Elke dag een nieuwe puzzel op de site Ongevallen, inbraken en ander leed? Exposities, kaas maken en lekker eten en drinken tijdens boerderijenroute Gouwe Wiericke Overbruggen - Wel of niet fuseren, that’s no question! ■;K3 I- woensdag 2 februari 2011 Weekblad voor Waddinxueen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl Even ontspannen Dikkie Dik Politieberichten Op onze site www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/spaan Brandweer Burgernet ‘t Suyt Kinderkoor Muziek d- Exposities, kaas maken en lekker eten en drinken in Waddinxveen Debat ver plaatst De boerderijen zijn prachtig verlicht en er zijn allerlei activiteiten te doen. FOTO: RIEKELT BEZEMER een streekfilm getoond. nr. 0182-616241. De verlichte boerderijenroute Gouwe Wiericke, die loopt door het waterrijke buiten gebied van Waddinxveen, Bodegraven en Reeuwijk, is afgelopen donderdagavond van start gegaan. Verspreid over drie weken zijn zo'n 75 prachtig verlichte boerderijen te bewonderen en worden bezoekers gastvrij onthaald. Bij Kees Verkleij en Teunita Willemsen aan de Bloemendaal- seweg 19 in Waddinxveen is in de oude kaasschuur uit 1825 een expositie ingericht waar bezoe kers meer leren over de historie van een bijzonder stukje Wad dinxveen. “Mijn opa kwam hier als daggelder en mijn vader heeft de boerderij gekocht”, vertelt Verkleij. “Ik ben hier geboren en heb altijd veel belangstelling gehad over dit bijzondere stukje Waddinxveen en er veel over verzameld.” Schuin tegenover de oude kaasschuur ligt boerde rij ‘Vlijtig Liesje’, waar Margo en Hans Looijenstein graag laten zien hoe je leuke hebbedingetjes kan maken, maar ook mooie siervoorwerpen voor binnen en buiten tentoonstellen. Ze geven workshops en daarnaast kun nen geïnteresseerden een kijkje nemen in de kassen, waar nog op ouderwetse manier plantjes wor den gekweekt. “De oude kastan jeboom voor het huis is tijdens de routedagen prachtig verlicht. Mijn vader heeft die in 1919, op 2-jarige leeftijd geplant”, zegt Margo Looijenstein trots. Ruud Groot Waddinxueen spaar. Op de Middelburgseweg 8 in Reeuwijk kunnen deelne mers de kaasboerderij bezoeken van Truus en Jan van der Werf. Hier wordt al veertig jaar kaas gemaakt. Truus geeft op de avonden van de verlichte boer derijenroute workshops, waarbij bezoekers de zelfgemaakte kaas ook mogen meenemen. Ook kun je er biest proeven en wordt er Veel bezoekers De deelnemende eigenaren van de boerderijen verwachten veel bezoekers. Vorig jaar werd de verlichte boerderijenroute ge houden in de Krimpenerwaard en hebben ruim 4.000 deelne mers de tocht afgelegd. Deze week en volgende week kunnen bezoekers nog volop genieten van de sprookjesachtig verlichte boerderijen, die gelegen zijn langs de zorgvuldig uitgezette ‘Boerderijenroute Gouwe Wie ricke’. Ruim 75 boerderijen zijn ’s avonds prachtig verlicht en op vele adressen kunnen bezoekers toch al beschadigde verhou dingen met haar toekomsti ge fusiepartner Gouda! Stephan Peters Fractievoorzitter Weerbaar Waddinxveen Waddinxveen Stichting Vonk start op vrij dag 18 februari en woensdag 2 maart met nieuwe cursus sen Muziek op Schoot en Peutermuziek. Info en aan meldingen: 0182-614422 info@stichtingvonk.nl of www. stichtingvonk. ri 1 Waddinxveen Vanaf vandaag, woensdag 2 februari start een christe lijk kinderprojectkoor in de Hoeksteen. Meedoen? Op geven kan via kinderproject- koor@hotmail.nl of via tel. Waddinxveen Het voorontwerpbestem- mingsplan van project ‘t Suyt is in ontwikkeling. Er zijn drie fasen: het al gereali seerde sportpark, maximaal tachtig woningen aan de Piasweg en maximaal hon- derdtwintig woningen ten noordoosten van het sport park en ten noordwesten van de Piasweg. Waddinxveen Het realistisch oefencentrum, achter de brandweerkazerne aan de Noordkade in Wad dinxveen, wordt overgedra gen aan de nieuwe regionale brandweer Midden Holland. Met deze overdracht is 70.000 euro gemoeid. Dat hebben B&W besloten. Waddinxveen Waddinxveen gaat nog niet meedoen aan burgernet, een samenwerkingsverband tus sen burgers, gemeente en po litie voor een veilige woon- en werkomgeving. Volgens de gemeente is de Veiligheids- regio Midden Holland nog onduidelijk over de verdeling van de kosten voor het pro ject. Daarnaast is burgemees ter Bert Cremers van mening dat Burgernet misschien wel kan bijdragen aan ‘een veilig gevoel’ maar niet bijdraagt aan ‘echte veiligheid’. “Bij grote zaken als de overval op de Texaco aan de Dreef en de gasexplosie in de Meidoorn- straat hebben we Burgernet in ieder geval niet gemist.” Oud visserscafé Ook restaurant ’t Baarsje op de hoek van de Zwarteweg doet mee aan de verlichte boerderij enroute. Hier kunnen routegan- Waddinxveen Het debat op 9 februari van de PvdA afdelingen Gouda en Waddinxveen over de toe komst van beide gemeenten is verplaatst naar de kantine van sportverening ASW aan de Willem de Rijkelaan 190. Het debat zou eerst in De Unie plaatsvinden. gers even uitrusten en tijdens het evenement genieten van een heerlijk driegangenmenu voor de speciale prijs van 19,50 euro. Ljoedmila (29) en Dennis van der Werf (32) bezitten nu bijna vijfjaar dit bijzondere restaurant. Het stamt uit de negentiende eeuw en was vroeger een vis serscafé. De jonge ondernemers streven ernaar om binnen enkele jaren opgenomen te worden in de Michelingids, maar het moet wel tegen een vriendschappelijk prijs en voor iedereen toeganke lijk blijven. “Wij willen straks het goedkoopste sterrenrestaurant hebben van Nederland”, zegt het ambitieuze ondernemer- nader kennismaken met de his torie, de cultuur, het agrarische erfgoed en de recreatie. De route, die loopt door Waddinx veen, Bodegraven en Reeuwijk, kan op verschillende plaatsen worden gestart, waaronder de Bloemendaalseweg ter hoogte van de A12, de Middelburgse weg ter hoogte van de Brugweg en de Oudeweg in Reeuwijk- Brug. Een routekaartje is bij de deelnemende boerderijen ver krijgbaar en ook beschikbaar via www.verlichteboerderijen.nl. De verlichte boerderijenroute wordt nog gehouden op 2,3,5,9, 10 en 12 februari. PCW en CDA hebben be sloten e.en referendum te houden over de vraag om wel of niet te willen fuseren met Gouda. Een vraag stuk waarover de gemeente Waddinxveen NIETS meer heeft te zeggen. Het college en de coalitiepartijen heb ben de afgelopen periode een in zichzelf gekeerde houding in de regio gehad en zijn daardoor elke vorm van regie kwijtgeraakt. Gouda is de door de pro vincie aangewezen partner om tot een fusie te komen. Het huidige college sput tert nog wat tegen, maar dat zal aan de situatie NIE’l’S gebcujkert. Een overduidelijke meerder heid, namelijk nagenoeg de hele raad van Gouda en de helft van de politieke partijen in Waddinxveen, zijn name lijk vóór een fusie. Dit en het voorgaande college hebben ons niet kunnen overtuigen dat een zelfstandig bestuur voor de Waddinxveners nog een meerwaarde heeft. Wad dinxveen kan samen met Gou da veel meer bereiken als een grote gemeente van meer dan 100.000 inwoners. En nee, dat zal NIETS af doen van ons dorpse karakter. Dit bestuur van Waddinxveen verdient een fusie! Beste inwoner van Waddinx- Een fusie is niets meer of min der dan het samenvoegen van de beide besturen en beide ambtelijke apparaten. Dit zal niets aan het voorzieningen niveau of het karakter van dit dorp veranderen! Dit referendum voegt NIETS toe. U en wij gaan er niet over. Een fusie is een beslissing die in Den Haag wordt genomen! U mag hierover uw stem uit brengen, maar het zal NIETS veranderen! Dit college maakt hiermee de grootste politieke fout in haar bestaan: een refe rendum organiseren over een fusie, waaraan ook het college en de gemeenteraad NIETS meer kunnen veranderen. Nog De coalitiepartijen VVD, meer veranderen. De heer Timmermans fractievoorzit ter van de PCW beweert in deze column van vorige week dat ‘de oppositie uw stem een schijnvertoning vindt’, maar hij draait hier de zaken volle dig om. Dit college steekt heel veel geld in een referendum wat een schijnvertoning is. Dit referendum is een mon ster zonder waarde. Uw stem uit brengen op een referendum dat geen status heeft is een zin loze missie! Waddinxveen gaat er niet meer over. Dit college is door de provincie achter het stuur vandaan gehaald. Dit is een laatste poging om u als alibi voor het falend beleid te veen, l^at _u niets wjjsrnaken. erger, het frustreert hiermee de - Or *.!*-'S .-'7'

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11