Nieuwbouw geopend I II op zo’n mooie school’ zijn Poll: Wat stemt u bij het referendum? d De heerlijkste recepten staat op onze site Klik voor gratis kaarten Iedereen praat mee over actuele zaken Win nog een prijs met Baas en beest w I ‘De samenwerking met de gemeente was geweldig’ Ingezonden brief Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 2 februari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 jfccH Naar Tuinidee Kampioen Lekker eten De bezoeker www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/actie www.weekbladwadd inxveenn I J Hennepkwekerij '>'4 6 Afsluiting Klik Win Snuffelmarkt Aanhoudingen r Sluiting De Kameleon 'Alle lokalen zijn voorzien van elektronische schoolborden’ Referendum- krant www.deweekkrant.nl/baasenbeest - Vervolg van voorpagina Vervolg van voorpagina Zelfstandig Waddinxveen of fusie met Gouda? Waddinxveen De school ging in 1874 open, toen de eerste en enige rpoms-katholieke onderwijs instelling in Waddinxveen- Zuid. De school zat in de toenmalige baleinenfabriek De Walvisch langs de Gouwe aan de Zuidkade, vlakbij de rooms-katholieke St. Victor- kerk. In 1929 kwam het hui dige schoolgebouw, ontwor pen door gemeentearchitect P.D. Stuurman, van de St. Jozefschool aan de Kanaal- weg tot stand. In 1971-1972 werd de naam van de school Wijkschool St. Jozef omdat de school door de Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor was opengesteld voor leerlingen van alle gezindten. Weer later werd het De Wijk school. Die naam veranderde ih 1998 in De Kameleon. (Mei medewerking van Bert J. Woudenberg) Op 2 maart houdt de gemeente Waddinxveen een refe rendum over de vraag of Waddinxveen zelfstandig moet blijven of moet fuseren met Gouda. Wat kiest u? Fusie. Waddinxveen moet fuseren met Gouda. Ruud Groot Waddinxveen schoolplein aangelegd. Tijdens de bouw en de verhuizing, die in recordtempo moest worden gerealiseerd en de lessen niet mochten verstoren, ging er na tuurlijk ook wel eens wat mis. Maar conrector basiskader Al bert Rook heeft alles in goede banen geleid. Hij kreeg daarvoor van Roos Hermans terecht een grote pluim op de (hoge) hoed. Ook bestuursvoorzitter Kees Jansen was tevreden. “Met deze nieuwe lokalen, die allemaal zijn voorzien van elektronische schoolborden, hebben we alles onder één dak. De samenwer king met de gemeente was ge weldig. Heel Waddinxveen mag trots zijn op zo’n mooie school.” Wethouder Dorenda Gerts sprak haar waardering uit voor de aan pak van rector Roos Hermans. “Alles is nu klaar. Tijdens de open dagen kan iedereen kennis nemen van deze geweldige voor- voor zaken als paspoort en/of eenvoudige bouwaanvraag naar Gouda moeten. Dit zijn maar enkele voorbeelden. Naar mijn mening zijn dit echter al redenen genoeg om Waddinxveen Het gemeentebestuur houdt op 17 februari een debat in het auditorium van Gr- ontmij Nederland aan de Coenecoop 55. Het debat be gint om 19.30 uur en wordt geleid door John Bijl en Lars Duursma van Debatrix. Het debat heeft als doel Waddinx- veners aan het woord te laten over de bestuurlijke toekomst van Waddinxveen. Waddinxveen Op 2 maart wordt een raad plegend referendum gehou den over de bestuurlijke toekomst van Waddinxveen. Daarbij staat de vraag cen traal: moet Waddinxveen zelfstandig blijven of fuseren met Gouda? In de aanloop naar dit referendum ont vangen Waddinxveners op 9 februari de Referendum- krant. Hierin staan de diverse standpunten, van gemeente- tot provinciebestuur, van po litieke fracties tot maatschap pelijke organisaties. Moerkapelle De politie kreeg woensdag middag 26 januari rond 16.30 uur een melding van een binnenbrand aan de Raadhuisstraat in Moerka pelle. Eenmaal in het pand, werd bovenin een hennep kwekerij aangetroffen. De hennepkwekerij is ontman teld. De stroom bleek illegaal te worden afgetapt. Een 40- jarige man heeft zich op de avond van de brand gemeld op het politiebureau in Wad dinxveen als verdachte. Waddinxveen In verband met het aanbren gen van detectielussen wordt de afrit Zevenhuizen Wad dinxveen (9) van de Al2 richting Utrecht (rechts), voor alle verkeer afgesloten van donderdag 3 februari 21.30 uur tot vrijdag 4 febru ari 05.00 uur. Het verkeer uit de richting Den Haag naar Zevenhuizen/Waddinxveen wordt omgeleid via de A12, af- en toerit Gouda (11). “Met de officiële in gebruik name van onze nieuwbouw kunnen we gelukkig een nare periode afsluiten en vormt dit Burgemeester Bert Cremers en wethouder Dorenda Gerts hesen de vlag met het nieuwe logo van de school op het dak van het gebouw in top. De nieuwbouw heeft dertien theorielokalen, één natuurkundelokaal en extra kantoorruimtes voor conrectoren en leerkrachten. FOTO: RONALD stam Hazerswoude De Gouden Wok in Hazers- woude-Dorp viert zaterdag 5 februari het Chinees Nieuw jaar met een traditionele leeuwendans. Ter gelegen heid hiervan geeft het res taurant zes keer een diner bon weg ter waarde van 25 euro. Winnen? Ga dan naar www.weekbladwaddinxveen. nl, beantwoord de vraag en maak kans op een dinerbon! Waddinxveen In buurthuis De Boog aan de Constantijn Huygens- straat 2 is op 4 februari vanaf 20.00 uur een bingo. Entree is gratis. 16 februari is er kinderbingo van 14.00 tot 16.00 uur. 19 februari is er van 09.00 tot 16.00 uur een snuffelmarkt. Tafels reserve ren kan via tel. 0182- 610463 of tel. 06-10002060. samenwerking te stemmen, maar tegen fusie. De uit eindelijke beslissing ligt bij de Tweede Kamer. Met een meerderheid voor samenwer king zal de Tweede Kamer niet akkoord gaan met de voorstellen voor de fusie. P. van Weezel. Dit is een ingekorte versie van de ingezonden brief. Lees de hele brie/op www.week- bladwaddinxveen.nl. Het gebouw heeft een lik verf gekregen, alle ramen zijn van dubbel glas en er is een nieuw als een gemeente met veel pro blemen, waarvan de oplossing alleen met behulp van grote financiële inspanningen gevon den zal kunnen worden. Waar moet dat geld vandaan komen? Enkele bezwaren tegen de voor- bij de volksraadpleging voor gestelde fusie: zowel Gouda als Waddinxveen krijgen van de re gering een financiële bijdrage. In geval van een fusie zal de totale bijdrage van het Rijk waarschijn lijk lager zijn dan de som van beide bedragen nu. En wordt daarvan dan een evenredig deel aan Waddinxveen uitgegeven? Ik heb zo mijn twijfels. In de bezuinigingsdrift zal op termijn natuurlijk ook het gemeentehuis van Waddinxveen gesloten wor den. Waddinxveners zullen dan Zowel in het AD van 24 januari als in het w'eekblad Hart van Holland van 26 januari, las ik een artikel van Jan van der Loo over de voor gestelde fusie tussen Gouda en Waddinxveen. Natuurlijk heeft hij gelijk dat we in het zelfde huis blijven wonen, de kinderen op dezelfde school blijven enzovoort. Natuurlijk moeten we verder kijken dan onze gemeente grenzen om dat we in 2011 leven. Echter, dat heet samenwerken en dat kan veel voordelen voor Wad dinxveen hebben. Een fusie is echter totaal iets anders. In dat geval zal Waddinxveen een buitenwijk van Gouda worden. Gouda staat bekend gebouw een nieuw begin”, zo sprak de rector van het Coenecoop College. Nieuwerkerk a/d IJssel Twee mannen van 28 en 22 jaar zijn 28 januari rond 22.30 uur aangehouden tij dens het stelen van een ka potte auto. De Moerkapel- lenaren hadden de auto net 300 meter verplaatst op de Parallelweg Noord toen de politie kwam. De gestolen auto stond al enige tijd op de Parallelweg, omdat deze ka pot was. De auto waarin de twee mannen gekomen wa ren was onverzekerd en had valse kentekenplaten. Stemmen op www.weekbladwaddinxveen.nl uitgang. Onderwijskundig was het al prima.. Nu nog veel meer leerlingen voor de komende ja- ren”, zo sprak wethouder Gerts. Het schoolgebouw in Boskoop is inmiddels ook opgeknapt en zal binnenkort eveneens officieel in gebruik worden genomen. Daar zal dan de in Boskoop woon achtige Wilma van Kooten als nieuwe vestigingscoördinator in dienst treden. Het open huis Debat wordt in Boskoop gehouden op donderdag 3 februari van 18.00 uur tot 21.00 uur en in Wad dinxveen op vrijdag 4 februari van 16.00 uur tot 21.00 uur. 1’ Zelfstandigheid. Waddinxveen moet zelfstandig blijven.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3