Extra oeververbinding? ntoonstelling geopend Lees alle columns van Henk Spaan Bekijk de laatste berichten Vind interessante artikelen terug Heupen, dijen en bilspieren Terug in de tijd Partijen zien weinig nut in de bijbehorende weg Overbruggen - Positief Waddinxveen! woensdag 9 februari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl Complete workout Op onze site Actueel www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl - www.weekbladwaddinxveen.nl wwww.deweekkrant.nl/spaan Aangehouden Alzheimer Café Wandeltocht Bingo Lezing Bingo ‘Het moet wel werkbaar blijven met onze naaste buren’ ‘Fietspad moet blijven’ I 1 L F 'bx. F beurt op ons grondgebied.” c Het valt mij op dat nieuwsbe richten in Waddinxveen vaak somber zijn. Daarom wil ik middels dit bericht juist de po sitieve onderwerpen van onze gemeente Waddinxveen onder uw aandacht brengen. Wad dinxveen ligt centraal tussen de grote steden en is met de auto, de boot en het openbaar vervoer goed bereikbaar. Het is een veilige gemeente met relatief lage misdaadcijfers en de jeugdoverlast in de wijk Zuidplas is afgenomen. Poli tie Hollands Midden heeft de award 2010 van Politie Keur merk Veilig Wonen uitgereikt aan Waddinxveen, omdat de gemeente er als beste in is ge slaagd door preventieacties de Een extra oeververbinding en een daarbij behorende weg door het Gouwebos voor de Waddinxveense partijen was een ‘hot item’ uit de zoge naamde Intergemeentelijke Structuurvisie (ISV), waarin plannen voor de Greenportre- gio worden vastgesteld. Deze weg dient met name als ontlasting van de drukke Zijde, dwars door Boskoop heen. Het woningveilighèid te verbeteren. Het verenigingsleven is zeer goed te noemen in Waddinxveen, met name door het goede werk van vele vrijwilligers. Waddinxveen kent hechte kerkgemeenschappen die zich inzetten voor goede doe len. Voetbalvereniging ASW en hockeyvereniging HCW krijgen een nieuwe clubaccommodatie en het zwembad wordt gere noveerd in plaats van gesloten. Stichting Vonk kan blijven be staan. Er moet vanwege de crisis worden bezuinigd, maar het ge meentebestuur en de ambtelijke organisatie bezuinigen zelf 30 procent van deze totale bezui niging! Een verdere verhoging van de OZB-belasting heeft het gemeentebestuur kunnen voor- Richard Avontuur Waddinxveen idee stuit de Waddinxveense politieke partijen echter tegen de borst. Wethouder De Jong meldde daarin een medestander van de partijen te zijn, want ook hij ziet voorlopig weinig nut in de weg. werkbaar blijven met de buren”, aldus De Jong. “En te zijner tijd hebben wij altijd nog een stem in de aanleg ervan, want dat ge- Westelijke Randweg Boskoop wil de mogelijkheden naar een oeververbinding en publieksbalie van de gemeente Waddinxveen behoort zelfs tot de beste van alle gemeenten in Nederland. Aan oplossingen voor de verkeersproblematiek wordt hard gewerkt. Denk aan de nieuwe parallelstructuur Al 2 (nieuwe brug over de Gouwe) en de toekomstige Bentwoudlaan (Westelijke Randweg). De finan ciering van de Bentwoudlaan is helaas nog niet rond, maar er zijn al goede vorderingen gemaakt. In Waddinxveen is de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteu ning) goed ingevoerd met een WMO-loket. Het project Leef bare Wijken met de instelling van vier wijkplatforms is een succes. Onze VVD-fractieleden bezoe ken regelmatig de bijeenkomsten Veghel/Moerkapelle De politie heeft vorige week maandag rond 08.00 uur een 54-jarige man uit Moerka- pelle aangehouden nadat hij zich kwam melden aan het bureau. De man had nog een gevangenisstaf van 60 dagen open staan. Hij is ingesloten. Waddinxveen Mevrouw W. Haugen geeft dinsdag 15 februari een dia- lezing voor de Vrouwen van Nu. In de Marchandzaal van Zorgcentrum Souburgh start om 20.00 uur de lezing, aan gevuld met zang en een quiz. Geen lid, maar wel de lezing bijwonen? De toegang is 3,50 euro. Meer informatie via Ria Slaman, tel. 0180-614790. Waddinxveen In wijkgebouw Zonnig-Zuid aan de St. Victorstraat wordt op dinsdag 15 maart een bin go gehouden. Dit is in plaats van 8 maart. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Waddinxveen Het Seniorenwerk Waddinx veen houdt op maandag 14 februari een wandeltocht van 6 kilometer voor senioren. Op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frankcentrum. Om 10.00 uur vertrekt de groep per auto naar Alphen aan den Rijn. De tocht gaat langs de Zegerplas en over de golfbaan richting Manegerie ‘Zeegersloot’. Deelname kost 3,15 euro inclusief een kopje koffie/thee. Meer informatie? Bel naar tel. 0182-631932. Waddinxveen Het Seniorenwerk Wad dinxveen houdt op dinsdag 15 februari een bingoavond in het Anne Frankcentrum. Vooraf opgeven is niet nodig. Een plankje kost 2,80 euro; twee plankjes voor 3,60 euro. De bingo begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Gebruik maken van het vervoer via de Groe- neHartHopper? Bestel de rit via het telefoonnummer 0800 - 0220900. van de wijkplatforms om zo goed mogelijk te weten wat er speelt in de wijken. Uiter aard kan het altijd beter. Ais we allemaal positief blijven meedenken en ons steentje bijdragen, maken we samen van Waddinxveen een nog betere gemeente! Raymond Boer Gemeenteraadslid WD Waddinxveen In het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1 in Waddinxveen vindt op woensdag 9 februari een Alzheimer Café plaats. Het programma start om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De toegang is gra tis. Het onderwerp op deze avond is ‘Welke procedures kom je tegen als er hulp thuis nodig is of een opname?’ weg al gaan verkennen, maar wethouder De Jong vindt dat te vroeg. “Eerst moeten na melijk twee andere projecten, de Westelijke Randweg en de doorsteek door Hazerswoude, worden afgerond. Voor die tijd is een onderzoek naar een extra oeververbinding onnodig”, zei De Jong. Bovendien, zo voegde hij daar aan toe, is de aanleg op korte termijn financieel gezien wel licht onhaalbaar. De Provincie is namelijk niet bereid om iets bij te dragen, omdat de weg alleen lokaal van belang is. Richard Avontuur Waddinxveen Wethouder De Jong noemt het onaanvaardbaar dat het nu vrijliggende fietspad langs de Al 2, het Moerka- pellepad, door de aanleg van de parallelstructuur Al 2 ver dwijnt. Voorafgaand aan de volgende raadsvergadering komen vertegenwoordigers van de Provincie langs om de zienswijzen van de Waddinx veense gemeenteraad over het zogenaamde Provinciale Inpassingsplan (PIP) voor deze nieuwe weg te verne men. Volgens De Jong moet daarbij zeker gemeld worden dat er een vrijliggend fietspad moet terugkeren. De Wad dinxveense raad toonde zich blij met de opmerking van De Jong. “Vooral scholieren ma ken gebruik van dat fietspad. In het huidige plan moeten zij een langere afstand fietsen en meerdere keren een gevaar lijke oversteek maken”, vond Jeanette Heezen (CDA). De parallelstructuur Al2 moet een oplossing bieden voor de files die nu vaak ontstaan bij de splitsing A12/A20 bij het knooppunt Gouwe. In de toekömst wordt de invoeg- strook verlegd naar voorbij de splitsing. Wethouder De Jong zei ook bij de Provincie aan dacht te willen vragen voor de gevolgen voor de toekom stige wijk Triangel. “Daar heeft de PIP invloed op, met financiële gevolgen.” Rob Snelleman (VVD) en Albert Groeten (D66) merkten op dat er wellicht ook aandacht kan worden geschonken aan een extra aansluiting op de parallel structuur, bij het Coene- coopterrein. In de bestaande plannen kan het verkeer daar alleen komen via de huidige oprit bij de Al2 en de aan sluiting op de ook nog aan te leggen Moordrechtboog. Grooten: “Omdat wij vooral veel last hebben van die weg, moeten we voor wat voordeel pleiten. Een aansluiting bij het industrieterrein Coene- coop bijvoorbeeld.” Wethouder Dorenda Gerts opende afgelopen donderdag de jaarlijkse tentoonstelling van de cursisten van Aleid Abels. De exposi tie vindt plaats in het hoofdgebouw van Stichting Vonk aan de Kerkstraat 13. Bezoekers kunnen tekeningen en schilderijen van cursisten van de jaarcursus en van de portretcursus bewonderen. FOTO: RIEKELT bezemer Werkbaar blijven Toch zei hij te hopen dat de Waddinxveense raadsleden de weg niet uit de plannen schrap pen. Deze moet namelijk naast W’addinxveen in dezelfde vorm ook door Boskoop, Bodegraven- Reeuwijk en Rijnwoude, worden aangenomen. “Het moet wel komen. Er zijn diverse projecten gestart of gaan dit jaar starten (Centrum, Houtex, Cpenecoop III, Piasrode, Mercuriusweg, etc.)Waddinxveen heeft met het project Glasparel (nieuwe glas tuinbouw in dé Zuidplaspolder) de Mooi Nederland Prijs gewon nen! De Glasparel krijgt hiermee een subsidie toegekend uit het In novatieprogramma Mooi Neder land. Op sommige ambtenaren is wel eens kritiek, maar vergeet niet dat de meesten hard werken voor onze gemeente. Denk bij voorbeeld aan de mensen van de sneeuw- en gladheidsbestrijding, die dag en nacht hebben gewerkt tijdens de sneeuwperiode. De website van de gemeente Wad dinxveen is goed. De digitale

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11