I Kameleon heeft belangrijke functie I I Hallo OV-chipkaart i I Hersteld gereedschap Computers senioren I Elke dag een nieuwe puzzel op de site In een handomdraai wat lekkers Nieuws én het beeld Gezond slank deel 2 Vastgelegd 'Gemeente moet overleg met basisonderwijs verbeteren’ woensdag 9 februari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 19 Altijd actueel: de weekkrant.nl Recepten Even ontspannen Dokter Frank www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Ingezonden ov-chipkaart.nl Qveoua @ARRIVA HTM conne» ion Op weg naar één kaart voor tram, trein, bus en metro. Naast de OV-chipkaart kunt u in Zuid-Holland voorlopig ook nog gebruik maken van de strippenkaart. De eerdere datum van afschaffing van de strippenkaart - 3 februari - is op verzoek van de minister uitgesteld. Zodra een nieuwe datum bekend is, informeren wij u daarover. Voor alle duidelijkheid: bij RET en Qbuzz (regio Rotterdam) en Connexxion Voorne-Putten Rozenburg was de strippenkaart al definitief afgeschaft. Daar kunt u de strippenkaart nu dus niet meer gebruiken. Kijk voor meer informatie op ov-chipkaart.nl/zuidholland. ‘In het gebouw zijn diverse verenigingen en clubs actief’ www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel - u dj jl. - TRANSPORT ‘jlRaaglandin Strippenkaart voorlopig nog geldig! Vorige week is, in haar huis aan de Piasweg in Waddinx veen, Maria Mostert overle den. Ik hoor u denken: Maria Mostert, wie was dat dan? Als ik u vertel dat Rietje al sinds jaar en dag door Wad dinxveen en verre omgeving fietste, van ’s morgens vroeg tot vaak diep in de nacht, dan gaat er wellicht een lampje bij u branden. Je kon Rietje uit tekenen op haar fiets, met altijd een grote bananendoos achterop met hierin meestal een emmer en schep, waar zij de molshopen in het dorp mee te lijf ging. Ieder vuiltje op straat had haar belang stelling en nam zij mee naar huis. Voor iedereen had zij tijd voor een praatje, want ze was best eenzaam, maar wel gelukkig met haar leven. Zij was heel actief voor de kerk. Een zeer markant en bijzon der mens is overleden, 73 jaar oud, en daar moeten we even bij stilstaan, anders doen we haar tekort. Rietje, we zullen je missen in het dorp; jij was zó Waddinxveen. Weer een stukje dorpse geschiedenis verdwenen, maar zeker niet vergeten! Ellen van Helden “Volgens een aantal ouders was het niveau van het onder wijs op De Kameleon laag”, aldus Ellen van Helden (VVD) tijdens de vergadering van de Commissie Samenleving. Vorige week bleek dat De Ka meleon in 2012 de deuren sluit. Het aantal leerlingen is zo ver teruggelopen, dat sluiting on vermijdelijk is. “Ouders wilden hun kind al eerder op een an dere school plaatsen. Dat bleek echter niet mogelijk tijdens het schooljaar.” Toch heeft de school volgens Van Helden een belangrijke functie. “In het ge bouw zit een peuterspeelzaal en zijn diverse verenigingen en clubs actief”, zei Van Helden. Wethouder Gerts antwoordde Ruud Groot Waddinxveen naar oplossingen voor de daar gevestigde clubs en de peuter speelzaal”, aldus Gerts. Volgens Jaap Cammeraat (CDA) bracht naar voren dat een aantal direc teuren van Waddinxveense ba sisscholen ontevreden is over de communicatie met de gemeente. dat de gemeente kortgeleden ook kennis heeft genomen van de voorgenomen sluiting en dat ze daar niets in te zeggen had. De wethouder wil in overleg met de school om te bezien of er nog creatieve oplossingen mogelijk zijn, maar denkt wel dat het erg lastig zal worden. “Maar we willen meedenken en ook kijken Het Computerleercentrum Waddinxveen van het Seni- orenwerk Waddinxveen heeft ‘open dag’ op vrijdag 18 fe bruari van 9.30 tot 16.00 uur aan de Mauritslaan 55. Het Computerleercentrum biedt meer dan twintig cursussen aan, gegeven door vrijwilligers, voor zowel beginners als gevor derden, begrijpelijk en tegen een redelijke cursusprijs. -^Houahd “Besluitvorming kan soms lang duren en intussen worden de be trokken scholen niet op de hoog te gehouden over de voortgang van hun verzoeken”, zei Cam meraat. Volgens hem hebben de directeuren in een overleg aangegeven dat wanneer de ge meente voortvarender werkt, dit het onderwijs ten goede komt. Wethouder Dorenda Gerts vindt ook dat de communicatie met de directeuren stroef verloopt. “Ik ga ook bij het directeurenover- leg zitten”, aldus de wethouder. “Het overleg gaat meestal over de huisvesting en niet over de kwaliteit van het onderwijs. Over de huisvesting is een lange termijn visie nodig en daarvoor wordt een werkgroep gevormd. Daar is nu overleg over met de directeuren en de schoolbestu ren, maar natuurlijk spelen ook hier de bezuinigingen een be langrijke rol.” WWi wAODINXVEEN De werkplaats van Gered Gereedschap heeft deze week ruim dertig kisten vol hersteld gereedschap gezonden naar het ‘Nthaka Integated Project’ in Zambia. Via het programma leren scholieren verbouwen, timmeren, met selen, metaal bewerken en kleren maken. FOTO: PR/EVERT HARDENDOOD

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 19