Volleyballers verliezen 1/ 100 o huldigt ka ■■■■■■I 1 ASW jeugd wint I Nieuws uit binnen- en buitenland Op tijd voor je afspraak Plaats je evenement op de site Lees het laatste sportnieuws Be Fair wint eerste twee sets, maar verliest daarna SG de Gouwe-AZC start met winst Altijd actueel: de weekkrant.nl Vermijd files Agenda Actueel www.deweekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl www.gouwekoerier.nl Lilian Leijn De Gouwe Puntenfestijn voor Korbis Wedstrijd begint met veel enthousiasme en vechtlust Sport km a woensdag 9 februari 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 35 tt 4/ cb l Het eerste herenteam van u Haarden Be Fair speelde afgelopen vrijdag de retum- wedstrijd tegen het eerste van UVV/Sphynx in sporthal de Paperclip in Utrecht. Van de redactie P’ Waddinxueen vechtlust de wedstrijd te begin nen, wilde Be Fair de ingezette lijn van de laatste wedstrijden doortrekken. Coach Harry van der Weijde kon niet over de gehele selec tie beschikken en moest met invaller Bobby van Maaren op de middenpositie starten. De zwakke plekken van de tegen stander konden in de eerste set goed uitgebuit worden en door solide aanvals- en verdedigings werk werd de set vrij eenvoudig met 25-15 door Be Fair gewon nen. De tweede set begon met een ongewijzigde opstelling en Waddinxveen Voor de dames van SG de Gouwe-AZC begon afgelo pen zaterdag de tweede helft van de competitie tegen de op papier sterkste tegenstander. In het thuisbad De Sniep in Waddinxveen kwam de win naar van de eerste competi- tiehelft, UZSC, op bezoek. Bij afwezigheid van drie vaste speelsters werd een beroep gedaan op het tweede team om de gelederen te verster ken; Kirsten Veldman, Kim Middendorp en Heidi Elst- geest maakten hun opwach ting. De thuisploeg begon over tuigend aan de wedstrijd. Verdedigend had de Gouwe- een dito spelwijze. Spelverdeler van Kooten kon zijn scorende aanvallers Ardon en Faber goed vinden. Ook deze set trekt Be AZC de zaken goed op orde met Astrid Hijink als betrouwbare sluitpost. Pas aan het eind van de eerste periode slaagde Esme Spoor erin om de het eerste doelpunt op het scorebord te krijgen. Maar bijna direct daarna verzilverde UZSC een overtalsituatie. In periode twee waren er kansen voor de thuisploeg, maar doelpunten voor UZSC: 1-3. Een schot van Judith van der Kruk bracht de Gouwe-AZC echter bij de les en in de wed strijd. Omdat Kim Middendorp ook scoorde uit een manmeer, was de stand bij rust gelijk: 3- 3. In de tweede helft bleven de beide ploegen goed aan elkaar gewaagd. De score werd ge opend door Marjolein Rus- schenberg, maar UZSC kon opnieuw de voorsprong over nemen: 4-5. In de laatste peri ode probeerden de bezoekers de wedstrijd nog in hun voor deel te doen kantelen. Aan vankelijk leek dat ook te luk ken: 6-6. Een overtalsituatie voor UZSC leek de wedstrijd te gaan beslissen. En uitein delijk deed dat het ook, maar wel anders dan verwacht. Het was de Gouwe-AZC die uit de manminder via een contra van Marjolein Russchenberg en Lotte Huisman tot score kwam. Het was Lotte Huis man die de bal voor de laatste maal in het doel liet verdwij nen: 7-6. Waddinxveen Lilian Leijn (13 jaar) uit Waddinxveen heeft afgelo pen weekend als enige bui tenlandse atleet voor het eerst deelgenomen aan de Duitse landelijke Biatlon Schüler- cup. Deze Schülercup wordt vier maal per jaar in de win termaanden gehouden voor 13- tot en met 15-jarigen. Deelnemers aan'deze cup zijn de beste drie atleten per leeftijdsklasse uit de diverse Biatlonafdelingen (provin cies) van heel Duitsland. Een hele uitdaging voor Lilian om te mogen strijden tegen de top van de Duitse meisjes in haar leeftijdsklasse. On der barre omstandigheden (storm en regen) vonden af gelopen zaterdag en zondag de wedstrijden plaats in ‘de Harz’. In de sprintafstand met een deelnemersveld van 33 meisjes wist Lilian zater dag zes concurrenten achter zich te houden met een ui termate acceptabele tijd voor een debuut onder genoemde omstandigheden. Zondag in de achtervolgingswedstrijd waren er problemen met het wapen waardoor de wedstrijd .niet het resultaat had wat paste bij de prestaties van de zaterdag. Het resultaat en ervaring van afgelopen week end zijn dermate positief dat Lilian dit seizoen nog een keer start in de Schülercup. Door de harde wind was het dit weekend lastig voetballen. De junioren van ASW Cl speelden tegen Be Fair. Damion Gunning scoorde het eerste doelpunt en Ewout Haagsman het tweede. Luca Janszen scoorde voor ASW nog twee keer. De eindstand was 4-1. Cl staat op de tweede plek en blijft met deze overwinning dus meedoen voor de titel. FOTO: PR Fair met 25-15 naar zich toe. De derde set begint UW met een andere opstelling en maakt het de Waddinxveners gelijk moei lijk. Door hard te werken komt Be Fair uiteindelijk op een voor sprong van 23-22, maar verliest toch de set met 25-23. De vierde set begint Michael van Maaren op de spelverdeling, maar het lukt Be Fair niet om een vuist te maken. Patrick Ropcke word nog op de middenpositie inge zet, maar ook hij heeft weinig grip op UW. De vijfde set is spannend en gaat lange tijd gelijk op, maar gaat uiteindelijk naar UW met 15-11. Be Fair kan, ondanks de eerdere 2-0 voorsprong, terug kijken op een goede wedstrijd en heeft vijf punten behaald. kans meer zagen om de wed strijd naar zich toe te trek ken. Concurrent Animo won later op de avond van GKV, waar door Animo weer de koplo per is in deze poule, met één punt voor op Korbis. Korbis speelt woensdag 9 februari de inhaalwedstrijd tegen GKV, waarna de ploeg bij winst weer koploper is en Animo één puntje achter zich laat. Voor meer informatie over Korfbalvereniging Korbis: www.korbis.nl. Waddinxveen Korbis 1 mocht afgelopen za terdag op bezoek bij de num mer drie in de competitie, Fi- ducia 1In de thuiswedstrijd won Korfbalvereniging Kor bis in een doelpunténfestijn met 26-19. De start van het Waddinx- veense achttal was veelbelo vend, door via een 0-2 en 1-5 voorsprong halverwege de eerste helft op een veilige 4-8 voorsprong te staan. Een pe riode van doelpuntendroogte aan de kant van Korbis gaf Fiducia de mogelijkheid om Korbis te naderen en vlak voor rust de voorsprong te pakken met 9-8. Ook aan het begin van de tweede helft was Korbis weinig bij machte om aan vallend een vuist te maken, wat coach Ron Dissel noopte tot het vroege inbrengen van Gerben Wijnstra. Met de komst van Gerben Wijnstra kwam er meer dy namiek binnen de lijnen en meer dreiging, wat de speler zelf nog wist om te Zetten in twee zeer belangrijke doel punten, waaronder de uit eindelijke gelijkmaker. Korbis moest namelijk terug zien te komen van een 10-14 achter stand, zo’n twintig minuten voor tijd. Mede dankzij de voortreffe lijke vrije ballen van Stefanie Visser kwam Korbis weer dichterbij Fiducia. Uitein delijk trok Gerben Wijnstra twee minuten voor tijd de stand weer in evenwicht, waarna beide ploegen geen Volleybalvereniging Flam Thuis had Be Fair geen kans ge zien het de mannen uit Utrecht erg lastig te maken in een wed strijd die met 1-3 werd verloren. Door met veel enthousiasme en Waddinxveen Na een week rust werd de competitie door Heren 1 De Gouwe zaterdag weer opge pakt in zwembad De Sniep tegen SG ZHM, waar drie weken geleden nog ruim van werd verloren. Na de over winning van twee weken ge leden begon De Gouwe niet slecht tegen ZHM. Toch kwamen de bezoekers op voorsprong door een doel punt uit een manmeer. Uit ook een manmeer kwam De Gouwe met het antwoord, Thiemo Geleijnse reageerde alert op een afvallende bal waardoor de eerste periode met 1-1 stand werd afgeslo ten. In de tweede periode was het al snel ZHM dat uitliep naar een 1-4 voorsprong door twee afstandsschoten en een doelpunt Uit de man meer. Via Luke Rijnbeek en Alexander Schot kwam De Gouwe terug in de wed strijd en zorgden voor een 3-4 stand halverwege. In de derde periode waren het de bezoekers die de score open den. Na een gemiste straf- worp kwam De Gouwe weer terug in de wedstrijd. In de laatste periode werd het lastig voor De Gouwe, omdat bin nen enkele minuten ZHM uitgelopen was naar 5-8 na enkele discutabele momen ten van het arbitrale duo. Via Jurre Geleijnse kwam De Gouwe iets terug, maar na een goal van de bezoekers leek de wedstrijd gespeeld. Alexander Schot bepaalde de eindstand op 7-9. Leerlingen en docenten van Wellantcollege Boskoop huldigden afgelopen vrijdag de 13-jarige Nicole de Wit uit Waddinxueen. Ze werd onlangs Nederlands kampioen langlaufen in het - bij gebrek aan sneeuw in Nederland - Zuid-Duitse Reit im Winkl. Ze is hiermee - na kunstschaatster Joyce den Hollander - de tweede nationale kampioen van de school. FOTO: riekelt BEZEMER T

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 35