Knoflook is het geheim 07e verjaard J Weekendje weg Plaats een foto en win Duik in het recente verleden Gratis op vakantie met Canvas De heerlijkste recepten staan op de site Gemeente in overleg met Vonk Piet van As viert 107e verjaardag met familie en burgemeesters woensdag 9 februari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl E Klik en win Digikrant Baas en beest www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/actie www.weekbiadwaddi nxveenn I Zwembad dicht Warmtepomp Boekenmarkt Aanrijding Lekker eten ‘Haringen in een ton’ Tot zijn honderdste fietste hij regelmatig. www.deweekkrant.nl/baasenbeest Waddinxveen In de Bethelkerk aan de Bil- derdijklaan 1 in Waddinx veen vindt op zaterdag 12 februari van 10.00 tot 14.00 uur een boekenmarkt plaats, op initiatief van de van de Hervormde Gemeente. Een deel van de opbrengst gaat naar goede doelen. Al vijftig jaar slikt Piet van As dagelijks tien knoflookpillen. Dat je daar oud mee kan wor den, is hiermee wel bewezen. Vrijdag vierde Van As zijn 107e verjaardag en stond zijn bezoek adrem te woord. “Ik heb tot mijn 73e gewerkt en daar ga je niet dood aan.” Naast veel familie deden maar liefst twee burgemeesters hun opwachting bij de jarige Van Door Carina Bergman Waddinxveen toch naar Souburgh. Zelf ziet hij de noodzaak hiervan inmiddels wel in. “Maar ik vind het wel vervelend want ik heb het hier goed.” Van As vierde zijn ver jaardag met een huis vol neven en nichten, onder wie het voor malig Tweede Kamerlid Gerard van As (LPF). Zijn vrouw - die in 1974 overleed - en hij kregen- zelf geen kinderen. Piet van As heeft een arbeid zaam leven om op terug te kij ken. Begonnen als pachtboer aan het Noordeinde, moest hij op zijn 51e nog op zoek naar werk omdat de eigenaren zelf op de boerderij wilden komen wo nen. Vervolgens werkte hij onder andere als chauffeur op zandwa- gens. Pas op zijn 73e ging hij met pensioen. Daarna was hij nog fit genoeg om tot zijn honderdste regelmatig een rondje te fietsen. Van As is momenteel de op twee na oudste man van Nederland. Ruud Groot Waddinxveen Zweder Bergman (CDA) heeft tijdens de Commis sie Samenleving wethouder Gerts om duidelijkheid ge vraagd over de duur en het tijdstip van de sluiting van het zwembad in verband met de noodzakelijke renovatie- werkzaamheden. Volgens wethouder Gerts zijn de werkzaamheden tussen 1 juni en 1 september gepland, maar of er sprake is van ver dere uitloop hangt af van het tijdstip van de gunning. “We hebben bewust gekozen voor de schoolvakanties, zodat het schoolzwemmen niet in gevaar komt” antwoordde de wethouder. Toch wees Bergman de wet houder erop dat de school vakantie niet drie maanden duurt maar zes weken en dat er dus tijdig naar alternatie ven moet worden gekeken om het schoolzwemmen zonder onderbreking door te kunnen laten gaan. “We gaan zeker onderzoeken hoe we dit kunnen oplossen en ook de waterpoloclub en alle andere betrokkenen zul len we zeker nog nader infor meren”, aldus de wethouder. en niet meer kan doen voor een vastgesteld subsidiebedrag van 96.000 euro. Zweder Bergman (CDA) en Bart Wiekart (VVD) waren blij dat de gemeente toch weer het overleg met Vonk heeft opgepakt. “Natuurlijk willen we nu al graag weten hoe het er voor staat, maar we beseffen dat het een lastige discussie is en laten we het resultaat eerst maar eens even afwachten. Een broedende kloek moet je niet storen”, aldus Wiekart. Ook Cees Bax (PCW) hoopt dat de partijen er goed uitkomen en dat de cultuur in Waddinxveen niet wordt uitbe steed aan andere organisaties. “Het is mooi als het een echt Waddinxveens gezicht blijft behouden”. Dat is volgens Bax ‘degelijkheid met een vleugje- elan’. Hans van Stel (PvdA) stelde vast dat wanneer cur sisten zelf hun volledig cur sus moeten financieren, het cursusgeld verviervoudigd moet worden. “Dan blijven er geen cursisten meer over”, aldus Van Stel. Volgens wet houder Dorenda Gerts zal het na verwachting nog twee maanden duren, voordat er een afgerond plan klaar ligt. “Voor dit jaar heeft Vonk voldoende middelen voor het gehele cursusaanbod, maar voor 2012 moeten we nog duidelijkheid krijgen. Daar is een groot deel van het on derzoek op gericht”, reageert de wethouder. Ruud Groot Waddinxveen Alle leden van de Commissie Samenleving die aanwezig zijn geweest bij de opening van de nieuwbouw van het Coenecoop College, waren tevreden over het bereikte resultaat van de school. “Een compliment voor wat er allemaal in korte tijd is ge beurd en hoe er is gewerkt”, zei Cees Bax (PCW). Ook Claudia van der Toorn-Van der Pol (D66) complimen teerde de school met de nieuwbouw, maat toonde aan toch bezorgd te zijn of de ruimte voldoende is voor de toekomst. Tijdens de opening uitten een aantal leraren hun ongenoe gen over het beperkte aantal lokalen dat nu ter beschik king staat. “We zitten als haringen in een ton”, zo ga ven de leraren de raadsleden mee. “Als het nu al krap is, wTat moet het dan worden als er in de toekomst nog meer leerlingen bij komen?” vroeg Van der Toorn aan wethou der Dorenda Gerts. “Nu is dat niet aan de orde”, gaf ze als antwoord. “De lera ren moeten ook nog wennen aan hun nieuwe behuizing, want ze waren in het grote gebouw Noord erg verwend. De situatie voor nu en de prognose voor de nabije toe komst is in evenwicht, maar natuurlijk zullen we voor de lange termijn bij een steeds groeiend aantal leerlingen moeten kijken naar een de finitieve oplossing. Ook Woonpartners is bereid mee te werken aan een oplossing voor een goede behuizing op langere termijn.” Waddinxveen Aan het Coenecoop 85c in Waddinxveen wordt 10 fe bruari een Warmtepomp Event gehouden door Neele- man Installatietechniek. In aanloop op de komende subsidiemogelijkheden op warmtepompen worden be zoekers geïnformeerd over de besparingen en subsidie die ze met een warmtepomp kunnen verkrijgen. Wie zijn woning wil verbeteren en veel energie wil besparen zit bij dit evenement goed. Mede door de aanschaf van een warmtepomp zal het energielabel verbeteren en de (verkoop) waarde van de wo ning toenemen. Tijdens het Warmtepomp Event zal er specifiek aandacht zijn voor aanpassing van bestaande woningen die voorzien zijn van een cv-ketel waarmee de warmtepomp door een unieke methode kan worden gecombineerd en waardoor een besparing van 20 tot 30 procent kan worden gerea liseerd. Aanmelden kan via de website www.neeleman. com. Moerkapelle Afgelopen donderdag rond 17.15 uur is een 6-jarig meisje uit Moerkapelle op de Zuid- plasstraat aangereden door een 41-jarige bromfietser. De man probeerde het meisje te ontwijken, maar kwam ten val en nam het meisje mee in de val. Ze mist een aantal voortanden. De man heeft een gekneusde schouder. Ruud Groot Waddinxveen Alle politieke partijen zijn ingenomen met het feit dat het bestuur van Stichting Vonk weer in overleg is met de gemeente, om te bekijken hoe de cultuureducatie in Waddinxveen kan worden ingevuld. Nadat vorig jaar het bestuur van Vonk vanwege de grote bezuinigingen van 150.000 euro besloten had de stich ting op te heffen, is er nu toch weer overleg tussen bei de partijen over de toekomst van het cultuuraanbod bin nen Waddinxveen. Op dit moment wordt onderzocht wat de Stichting Vonk wel Mevrouw A. van de Water kreeg afgelopen week namens Margreth van Kapsalon De Knipperij aan de Zuidpla- slaan in Waddinxveen, een prijs uitgereikt omdat zij in december online een afspraak maakte bij de Knipperij via www.lkapper.nl. Ze won een Best Break-arrangement voor twee personen bij een Best Western Hotel. FOTO: PR As. Burgemeester Bert Cre mers feliciteerde hem namens de gemeente. Oud-burgemees- ter Henk Roijers en zijn vrouw waren ook van de partij. Samen haalden ze herinneringen op. Roijers: “Ik weet nog dat u twee jaar geleden zei dat u niet naar Souburgh wilde omdat daar al lemaal oude mensen zitten.” “Ja, dat klopt ja,” lacht Piet van As. Hoewel hoogbejaard, woont Piet van As nog steeds zelfstandig. De laatste tijd heeft hij last van evenwichtsproblemen waardoor hij al een paar keer is gevallen. Daarom verhuist hij binnenkort Piet van As vierde vrijdag zijn 107e verjaardag. Onder de gasten waren zijn 92-jarige zusje Co (links), burgemeester Bert Cremers en oud-burgemeester Henk Roijers. Piet van As is de oudste inwoner van Waddinxveen. Hij woont momenteel nog zelfstandig, maar verhuist later dit jaar naar Souburgh. FOTO; RIEKELT BEZEMER.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3