Gemeente Nieuws Risicokaart )dig Bouwen en wonen Gemeente Waddinxveen Opvoedsite voor ouders Bestuurlijke toekomst Waddinxveen Verkiezing Pro vinciale Staten en Referendum uittreKsei voor school? Plastic inzameling woensdag 9 februari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 7 Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen REFERENDUMKRANT VER SCHIJNT OP 9 FEBRUARI Op 2 maart wordt een raadple gend referendum georganiseerd over de bestuurlijke toekomst vanWaddinxveen. Daarbij staat de vraag centraal: moet Wad dinxveen zelfstandig blijven of fuseren met Gouda? DEBAT VOOR INWONERS VAN WADDINXVEEN OP 17 FEBRUARI STEMMEN IN WADDINX VEEN MET EEN STEMPAS Iedere kiezer die op 18 janua ri jl. in de GBA van Waddinx veen stond ingeschreven, krijgt medio februari 2 stempassen toegestuurd; 1 stempas om te stemmen voor de Provinciale Statenverkiezing en 1 stempas voor het referendum. Met deze stempassen kunt u in ieder wil lekeurig stembureau binnen de gemeente uwstem uitbrengen. U moet ook een legitimatiebe wijs meenemen, dat maximaal 5 jaar verlopen mag zijn? AFVALBRENGSTATION Zuidelijke Rondweg 250. Ope ningstijden: op werkdagen van 13:00 tot 16:00 uur; zaterdag van 09:00 tot 12:00 uur. Afvalinza meling en ophalen grofvuil 547 500. AANVRAAG OMGEVINGS- VERGUNNING (REGULIERE PROCEDURE) VERLEENDE OMGEVINGS- VERGUNNINGEN VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een vergunning, dan kunt u al leen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact op nemen met het Vergunnin genloket. SPREEKUREN STEMMEN ELDERS IN ZUID-HOLLAND MET EEN KIEZERSPAS VERLEENDE APV VERGUNNINGEN Altijd actueel: de weekkrant.nl PUBLIEKSBALIE STEMMEN BIJ VOLMACHT Kunt u op 2 maart a.s. niet zelf stemmen, dan kunt u dit op 2 manieren door een ander laten doen: Alle informatie over opvoeden van Provinciale Staten; 2. een referendum over een mo gelijke fusie met Gouda. voor zichzelf. Omdat we nu 2 stemmingen organiseren kun nen er dus maximaal 6 stem men worden uitgebracht door een gemachtigde; 3 voor de Pro le aanvraag heeft u een DigiD- code en toegang tot intemet- bankieren nodig. Bezoekadres: Raadhuisplein 1,2741 HR. Postadres: Post bus 400, 2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624. E-mail: gemeen- te@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. vinciale Staten (2 volmacht- stemmen en 1 voor zichzelf) en 3 voor het referendum (ook 2 volmachtstemmen en 1 voor zichzelf). nodig om vooraf een afspraak maken via 624 600. De risico’s in de gemeente Wad dinxveen zijn opgenomen op een risicokaart. Deze digitale kaart geeft informatie over risi co’s in uw leef-, woon- en werk omgeving. Bijvoorbeeld trans porten met gevaarlijke stoffen, bedrijven die met gevaarlijke stoffen werken of de aanwezig heid van een LPG-station. Bo vendien is op de achtergrond van de kaart te zien of zich in de gemeente gebouwen bevin den waarin zich veel of minder zelfredzame mensen bevinden die bij een calamiteit hulp nodig hebben (bijvoorbeeld kerken, verpleeghuizen of scholen). De risicokaart van de gemeente is op internet te vinden via www. waddinxveen.nl. en opgroeien is nu te vin den op één website www. cjgwaddinxveen.nl. Tach tig procent van de informatie wordt landelijk aangeboden. De overige twintig procent wordt regionaal en lokaal in gevuld, met specifiek voor Waddinxveen geldende acti viteiten. De informatie op de website is zorgvuldig gecon troleerd door deskundigen van onder andere consulta tiebureaus, jeugdhulpverle ning en de gemeente. Naast een website is ook een regi onaal telefoonnummer ge opend, waar opvoeders vra gen kunnen stellen aan de medewerkers van het Cen trum voor Jeugd en Gezin (0900 444 000 8). In de aanloop naar dit referen dum ontvangt u op 9 februari de Referendumkrant. Daarmee willen we u zo goed mogelijk informeren over dit onderwerp. We beantwoorden vragen die u kunnen helpen om een goede afweging te maken. Daarnaast vindt u de diverse standpunten, van gemeente- tot provinciebe stuur, van politieke fracties tot maatschappelijke organisaties. Ook geven we u inzicht in wat er gebeurt na het raadplegend referendum en hoe de besluit vorming verder verloopt. Het gemeentebestuur organi seert een debat op 17 februa ri in het auditorium van Gront- mij Nederland aan Coenecoop 55. Het debat begint om 19.30 uur en wordt geleid door John Bijl en Lars Duursma van De- batrix. Het debat heeft als doel Waddinxveners aan het woord te laten over de bestuurlijke toe komst van Waddinxveen. U bent van harte uitgenodigd hier bij aanwezig te zijn. De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20110014 Jan van Bijnenpad 35, het verwijderen van asbesthoudend zeil (24-1-2011); 20110015 Otweg 1, het vergro ten van een woning (25-1-2011); 20110016 Coenecoop 143, het oprichten van 6 be- drijfsunits (26-1-2011); 20110017 Kamilleveld 19, het plaatsen van een dak- opbouw (26-1-2011); 20110018 Coenecoop t.h.v. nrs. 1 t/m 7 (F 02700), het kappen van 13 knot wilgen t.b.v. de herin richting van bedrijven terrein Coenecoop III (26-1-2011); 20110019 Noordringdijk (steun punt Coenecoop), het slopen van een zout- loods en de nat zout installatie alsmede het strippen van de werk plaats en het kantoor (26-1-2011); De volgende omgevingsvergun- Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de me- De burgemeester en de wet houders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het Op woensdag 2 maart worden in Waddinxveen 2 stemmingen gehouden: 1de verkiezing van de leden ningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100216 Peuleyen 196, het plaatsen van een dakkapel op het voordakvlak (1-2-2011); Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aanvang van de bouw/sloop niet tegengehouden. Om dat te voorkomen kunt u een verzoek om een voorlopige voorzie ning indienen bij de Rechtbank ‘s-Gravenhage, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de bouw/sloop mag worden be gonnen. Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten verbon den. U kunt ook digitaal uw be roep- en verzoekschrift indie nen bij de genoemde rechtbank via http://loket.rechtspraak.nl/ bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over DigiD als uw elektronische handtekening. Op de genoemde website treft u de precieze voorwaarden aan. Wanneer u vindt dat uw di recte belangen worden ge schaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergunning/be- schikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschikking een ge motiveerd bezwaarschrift in dienen bij het college van B W (tenzij in de publicatie een andere procedure is ver meld). Waddinxveen uitbrengen óf een kiesgerechtigde uit Wad dinxveen machtigen (via over dracht van uw stempas of via een schriftelijke aanvraag) om namens u te stemmen. Voor na dere informatie over de verkie zingen kunt u contact opnemen met mevr. Van Delft of de heer Van Wezel, via tel. 624 500 of e- mailadres gemeente@waddinx- veen.nl. Of kijk op www.wad- dinxveen.nl. U hoeft geen kiezerspas meer aan te vragen als u bij een an der stembureau in Waddinx veen uw stem wilt uitbren gen. U kunt dat gewoon met de stempas doen die u van ons ont vangt. Kunt of wilt u op 2 maart a.s. niet in Waddinxveen stem men voor de Provinciale Staten verkiezing, maar u wilt wel per soonlijk uw stem uitbrengen dan kunt u in één van de ande re stembureaus in de provincie Zuid-Holland gaan stemmen. U heeft hiervoor wel een kiezers pas nodig. U moet dan uiterlijk vrijdag 25 februari a.s. persoon lijk uw stempas voor de verkie zing bij De Publieksbalie tonen. Uw stempas wordt meteen om gezet in een kiezerspas. Met deze kiezerspas kunt u in één - van de stembureaus buiten Waddinxveen, maar wel binnen de provincie Zuid-Holland gaan stemmen. U kunt ook schriftelijk een kie zerspas aanvragen. Dit kan tot en met woensdag 16 februari a.s. Formulieren hiervoor kunt u downloaden van onze websi te (Digitale balie formulieren verkiezingen), per mail of te lefoon aanvragen of af halen bij De Publieksbalie. Als aan u een kiezerspas is ver strekt kunt u uitsluitend met deze kiezerspas aan de Provinci ale Statenverkiezing deelnemen. Voor alle duidelijkheid: Omdat het referendum over een moge- lijke fusie met Gouda alleen in Waddinxveen wordt georgani seerd is de procedure rondom de kiezerpas niet van toepassing op het referendum. U kunt uw stem voor het refe rendum dus óf persoonlijk in breekt, kan uw stem niet wor den uitgebracht. Uw legitimatie bewijs mag maximaal 5 jaar zijn verlopen; - Deze procedure geldt voor zo wel de Provinciale Statenverkie zing als het referendum. 2. via een schriftelijke aanvraag. Voorwaarden: - Uiterlijke datum van aanvraag: woensdag 16 februari a.s.; - Formulieren kunt u downloa den van onze website (Digita le balie formulieren ver kiezingen), per mail of telefoon aanvragen of af halen bij De Pu blieksbalie; - Bij inwilliging van uw verzoek ontvangt degene die voor u gaat stemmen een groen volmacht- bewijs; - Uw gemachtigde kan uw vol machtstem uitsluitend gelijktij dig uitbrengen met zijn of haar eigen stem; - Als het groene volmachtbe- wijs wegraakt, kunnen wij geen nieuw bewijs meer afgeven; - U kunt uw volmachtstem voor de Provinciale Statenverkie zing in elk stembureau in Zuid- Holland laten uitbrengen. Uw volmachtstem voor het refe rendum kunt u alleen in een stembureau in Waddinxveen la ten uitbrengen; - U ontvangt uiterlijk 2 weken nadat wij uw aanvraag hebben ontvangen ons antwoord op uw verzoek. Voor beide procedures geldt: - U mag niet op uw gegeven vol macht terugkomen (eens gege ven, blijft gegeven); - U mag zelf niet meer aan de stemming deelnemen; - Uw gemachtigde mag niet meer dan 2 volmachtstemmen per stemming uitbrengen. In to taal kan hij of zij dus maximaal 3 keer per stemming stemmen; - Woonpartners Midden-Hol- land; vergunning voor het hou den van een Après Ski-achtig - evenement (Winter Wonder Land) op het parkeerterrein van Woonpartners op 10 februari van 17:00 tot 20:00 uur, tevens vergunning voor het schen ken van alcohol tijdens dit eve nement. - Patiëntenorganisatie NCFS; Vergunning voor het houden van een collecte van 27 juni t/m 2 juli 2011. - Dorcas Hulp Nederland; ver gunning voor het houden van een collecte in één of meerdere supermarkten in Waddinxveen op 3,4 en 5 november 2011. - PBN; Vergunning voor het la ten opstijgen van een hetelucht ballon vanaf het grasveld in het Gouwebos, ingang Lindelaan- tje. De vergunning is geldigwan 15 april t/m 15 oktober 2011. Op www.waddinxveen.nl is het mogelijk om in de Webwinkel een uittreksel uit de Gemeente lijke Basisadministratie (GBA) aan te vragen en te betalen. Dit uittreksel heeft u bijvoorbeeld nodig bij het inschrijven voor een school of opleiding. Wanneer u het uittreksel via de webwinkel bestelt, krijgt u van ons een korting van 1 euro. U betaalt dan slechts 9,25. Bij aanschaf via de Publieksbalie kost het uittreksel 10,25. Het uittreksel wordt na betaling thuisgestuurd. Voor deze digita- Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur; woensdag, op afspraak 13:00- 16:00 uur; donderdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vra gen en meldingen 624 500. 1. via overdracht van uw stem pas. Voorwaarden: - Uw gemachtigde moet een stempas van de gemeente Wad dinxveen hebben ontvangen; - Uw gemachtigde hoeft niet in hetzelfde stemdistrict als u inge schreven te staan; - U moet beiden op de achter kant van uw stempas in het daarvoor bestemde vak een handtekening zetten. Dit kunt u tot en met de dag van de verkie zing doen; - Geef uw stempas pas aan een ander mee, nadat u zelfheeft in gevuld wie voor u gaat stem men; - Uw gemachtigde kan uw vol machtstem uitsluitend gelijktij dig uitbrengen met zijn of haar eigen stem. Hij/zij kan bijvoor beeld dus niet eerst ‘s morgens zelf gaan stemmen en dan later s middags nog eens voor u gaan 2 keer voor een ander en 1 keer stemmen; - U moet een (kopie van een) le gitimatiebewijs van uzelf mee geven aan degene die voor u gaat stemmen! Als dit ont- dewerkers van het Vergunnin genloket. U hoeft dan niet te wachten en de medewerkers kunnen zich voorbereiden op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. Het plastic afval wordt in 2011 elke twee weken ingezameld. De volgende keer dat het plas tic wordt opgehaald, is maandag 17 januari. In de nieuwe gemeentegids, en op onze website en op www.cy- clusnv.nl/plastic, kunt u meer informatie vinden over de inza meling en het scheiden van plas tic afval. U kunt ook contact opnemen met Cyclus, per e-mail: info@ cyclusnv.nl of tel. 0182-547500.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 7