Onzekerheid Bentwoud leker be: 1 St I taris Hen skoopse regio i Lees alle columns van Henk Spaan Duik in het recente verleden Bekijk de laatste berichten Zestig mooiste liedjes 5 rr 'Lieuer bezuinigingen op natuur dan op ouderenzorg’ Referendum in Waddinxveen Overbruggen - woensdag 16 februari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl Actueel Vertederend Digikrant Op onze site www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/spaan Onder invloed - Klaverjassen RTW FM d-? - I Kosten hefbrug 150.000 euro Bentwoudlaan door Floriade Liesbeth Spies: ‘Er gaat geen streep door het Bentwoud’ Lezing Kunst Kring Voorleeswed- strijd -AV- 1 t Vanuit de volle zaal klonk be- MM - 4 Het Bentwoud wacht een onzekere toekomst. Zo bleek uit een verkiezingsbijeen komst van het CDA in het Plantariumgebouw. Staats secretaris Henk Bleker wil niet verder met de aankoop van natuurgebieden. “Het geld is er niet en ook is de voedselzekerheid niet meer zo vanzelfsprekend.” zorgdheid over het Bentwoud. Enerzijds over het verloren gaan van landbouwgrond en ander zijds over het stopzetten van de natuurontwikkeling. “We zijn al 20 jaar met het Bentwoud bezig, het is toch treurig om het nu nog af te blazen,” aldus een van de aanwezigen. Bleker: “We heb ben in het kabinet afgesproken om geen nieuwe verplichtingen aan te gaan terwijl we 200 mil joen euro moeten bezuinigen. Dat doe ik liever op natuur dan op ouderenzorg.” De staatsse cretaris schetste een beeld van de toekomstige natuurvisie: “Ik dat de inwoners van de Zuid- vleugel van de Randstad gebaat zijn bij grote en sterke gemeen ten, die goed kunnen inspelen op de regionale ontwikkelingen en op de maatschappelijke vragen van hun burgers. Waddinxveen is kwetsbaar. Voor tal van be leidsterreinen wijken we uit naar ‘verbonden partijen’, omdat we het in ons eentje niet redden. De rekenkamer heeft aangetoond hoe risicovol dat is. Wat we zelf doen, gaat moeizaam. Een brief beantwoorden duurt maanden, een centrum decennia. De ko mende jaren zal er alleen maar meer op ons afkomen.^De rijks overheid stoot belangrijke ta ken af. Tijdens het debat dat de PvdA vorige week hield kwam wil meer verbinding tussen na tuur en landbouw. Dit kunnen we betalen vanuit het Europese landbouwbeleid.” De tweede spreker die avond, lijsttrekker Liesbeth Spies, nu anceerde de woorden van Ble ker: “Er gaat geen streep door het Bentwoud, dat zou wel heel Waddinxveen Desiree Vermeeren van Plug It in Media is vrijdagavond 17 februari tussen 21.00 en 22.00 uur te gast op RTW FM. Zij neemt de vijfkop pige formatie ‘Landfill’ mee. Dj Nils van Sandt neemt zijn allerlaatste dancehit mee. En tot slot Coolio vs Rico.Zij hebben het aloude nummer Gangsta’s paradise in een verrassend trendy dancejasje gestoken. Nieuwsgierig? Luister dan op 105.8 fm in de ether,’103.4 fm op de ka bel of wereldwijd via www. rtw.nl. over Waddinxveen niet zélf over gaat. Die kans is verkeken toen de coalitie en het college eenzij dig het convenant met Gouda opzegden. Een traject, waarbij samen met de burger de vorm van samenwerking zou worden bepaald. De uitkomst lag tevoren niet vast. Juist de uitkomst van een dergelijk zorgvuldig traject zou door Provincie, regering en parlement gerespecteerd zijn. Waddinxveen staat nu bekend als een onbetrouwbare part ner die voortdurend van koers verandert waar het om haar ei gen bestuurlijke toekomst gaat. Gouda heeft een serieus verzoek tot fusie gedaan. Het wordt in houdelijk ondersteund door di verse onderzoeken waaruit blijkt heel duidelijk over tafel dat een fusiegemeente veel beter in staat zal zijn die taken op zich te ne men. Zo kan het onderwijs kan gaan profiteren van een sterkere gemeente. Waar Waddinxveen straks geen enkele brede school overeind kan houden, is in Gou da bijna elke school een brede school. Diverse gerespecteerde inwoners hebben alle raadsfrac ties en het college opgeroepen om alle energie te steken in het terugwinnen van de regie en het vertrouwen in Waddinxveen door in gezamenlijkheid een duurzame bestuurlijke toekomst na te streven. Geen achterhoe degevechten, maar zoeken naar perspectief. Anders worden we straks allemaal verliezers. Mijn Rijnwoude De herstructurering en de aanleg van de westelijke randweg, oftewel de Bent woudlaan lijkt af te hangen van de Floriade. Tijdens de CDA-verkiezingsbijeen- komst vorige .week in het Plantarium, gaf lijsttrekker Liesbeth Spies aan dat de wensen voor herstructering en mobiliteit dichterbij ko men als er gekozen wordt voor Floriade 2022. “Als je als negen gemeenten die ambitie samen uitwerkt, is dit sneller te realiseren.” Op een vraag vanuit het publiek over het afhaken van Alphen en Gouda, reageerde Spies: “Wij gaan onze best doen om deze gemeenten te over tuigen dat we samen die am bitie moeten uitwerken.” Waddinxveen Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen houdt op donderdag 17 februari een klaverjasavond in gebouw De Gouwebloem aan de Tollenslaan 161. Inschrijven vanaf 19.30 uur, het klaver jassen begint om 20.00 uur. Er worden vier ronden ge speeld. Iedereen is welkom, deelnemers hoeven geen lid te zijn. Voor informatie, bel naar A.A.Boer, tel. 079- 3315205/06-23671549 fractie heeft zich die bood schap aangetrokken en zal constructief meewerken aan een duurzaam Waddinx- veen. Natuurlijk is daarbij plaats voor emotie, maar het verstand dient de boventoon te voeren. Hans van Stel Raadslid PvdA Waddinxveen Op donderdag 17 februari wordt in de Immanuëlkerk een lezing gehouden over het werk van Robert Ther rien, aanvang 19.30 uur. Nog niet eerder was in Ne derland werk te zien van Robert Therrien (Chicago, 1947). In zijn kunst krijgen heel gewone, vaak huishou delijke gebruiksvoorwerpen een dimensie die hen letter lijk en figuurlijk onontkoom baar maakt. De lezing wordt verzorgd door Hanneke de Man, oud-conservator van Museum Booijmans. B W en de coalitie menen de Waddinxveners serieus te nemen door het houden van een referendum. Hoezo ne men zij de bevolking serieus? Hun standpunt is immers al bepaald. Men maakt duide lijk, dat het referendum be doeld is voor onderbouwing van dit standpunt. Als men de burgers serieus zou ne men gaat men niet zo te werk. Men misbruikt de stem van de Waddinxveners in de po litieke lobby naar Provincie, minister en Kamer. Dit is de tweede reden waarom ik vind dat de burger niet seri eus wordt genomen. Er wordt een referendum gehouden over een onderwerp waar- onbetrouwbaar zijn. Er zijn al heel veel scheppen in de grond gestoken maar er zijn ook onze kerheden. Dan wil ik liever een paar hectaren goed dan heel veel hectaren half werk.” Spies wees ook op het belang van de Greenport. “Boskoop is een van de dragende krachten van onze economie. Ik schrik als ik zie dat er op het Wellantcollege nog geen tien leerlingen starten in het eerste jaar. Hoe kun je dan gekwalificeerd personeel voor je Greenport vinden? Daarom moeten we hierin blijven inves teren.” Waddinxveen In de bibliotheek van Wad dinxveen vindt op donder dag 17 februari vanaf 16.00 uur een voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd plaats. De voorleeskampioenen van groep 7 en 8 van basisscho len uit Waddinxveen lezen een fragment voor uit hun favoriete kinderboek. De winnaars gaan door naar de kwartfinale in maart die plaatsvindt in een bibliotheek in de regio. Door Carina Bergman Rijnmoude Waddinxveen Een 28-jarige vrouw uit Rot terdam is op 12 februari rond 06.15 uur op de Zuidelijke Dwarsweg in Waddinxveen aangehouden voor rijden onder invloed. De vrouw meldde daarvoor dat ze een aanrijding had gehad en dat ze er met de bestuurder van het andere voertuig niet uit kwam. Ze wenste daarom de politie ter plaatse. Toen de agenten op de Zuidelijke Dwarsweg aankwamen, zagen ze dat de vrouw ver moedelijk onder invloed van alcohol verkeerde. De blaas- test op straat bevestigde dat. De vrouw is aangehouden en bij een ademanalyse op het politiebureau blies de vrouw 655 ug/1. Het rijbewijs van de vrouw is ingevorderd. Staatssecretaris Henk Bleker (CDA) bezocht vorige week een aantal kwekers in de Boskoopse regio, ‘s Avonds was hij spreker op een CDA manifestatie over de dynamiek van het Groene Hart. Hier sprak hij zijn verbondenheid uit met het platteland in Zuid-Hol- land en brak hij een lans voor het vrijwilligerswerk. FOTO RIEKELT BEZEMER Va Door Liam Rensink Waddinxveen De gemeente en de provin cie gaan samenwerken om een groot onderhoud uit te voeren aan de hefbrug in 2012. De gemeente zal hier aan maximaal 150.000 euro bijdragen. De overige kosten worden door de provincie betaald. Wethouder Gerts: “Ik ben blij dat de gemeente maar een klein deel hoeft te betalen, want de kosten zijn vele malen hoger.” Op 24 fe bruari ondertekenen de’gé-” meente en de provincie een overeenkomst hierover. S»

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11