I I Voor de 100 miljoenste keer: Donkuwel! Recyclen doen we samen Zwembad sluit 1 juni voor renovatie k Feest met Nijntje Alle diensten van komend weekend Gaat ‘t vriezen of dooien? Elke dag een nieuwe puzzel op de site SF In woensdag 16 februari 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 13 Altijd actueel: de weekkrant.nl - Even ontspannen Piet Paulusma Kerkdiensten Samen in de hoofdrol www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel Veel kleine apparaten en spaarlampen verdwijnen helaas nog in de vuilnisbak. Wecyde blijft zich inzetten voor inzameling en recycling samen met consu menten, winkels, clubs Et verenigingen, gemeenten en scholen. Weten waar u terecht kunt met groot en klein e-waste? Kijk op wecycle.nl. ‘Het zwembad kan zeker nog achttien jaar voortbestaan’ In 2010 hebben we meer dan 100 miljoen kilo elektrische apparaten en energie zuinige verlichting (e-waste) van u ontvangen. Een fantastische mijlpaal waar we iedereen voor willen bedankenI Samen zijn we goed op weg naar een beter milieu en hoeven minder grondstoffen uit de natuur te worden gehaald. Wecyde garandeert dat al het e-waste verantwoord wordt gerecycled. Cock Rehorst kan opgelucht ademhalen: De Sniep blijft bestaan. FOTO: RUUD GROOT Nu de gemeenteraad geld beschikbaar heeft gesteld om Gouwebad De Sniep op te knappen is het voortbestaan van het zwembad verzekerd. Het zwembad is van 1 juni tot 1 september gesloten voor de noodzakelijke renovatie. Be drijfsleider Cock Rehorst (57) is al ruim 35 jaar werkzaam in het Gouwebad De Sniep aan de Sniepweg. Hij heeft in die tijd menig Waddinxvener leren zwemmen. De laatste 25 jaar is er veel te doen geweest over het behoud van het zwembad in Waddinxveen. “In de jaren dat ik als badmeester aan de rand van het zwembad les gaf, zag ik meerdere keren een oud-burge- meester met een kandidaat-ko- per door het zwembad lopen. Gelukkig is het zwembad dank zij een goede beheersstructuur Ruud Groot Waddinxveen Verbouwing volgen? Op de website www.gouwe- baddesniep.nl kan iedereen de verbouwing volgen. Ge durende de bouwperiode krijgen Waddinxveners in totaal drie keer de gelegen heid bm kennis te komen nemen van de vorderingen. Rehorst: “We willen op deze manier de binding met onze klanten behouden tijdens de verbouwing. C T zoveel mogelijk in die periode vakantie zal opnemen, is erg blij dat het zwembad in Waddinx veen behouden blijft. Rehorst: “We hebben na een lange span nende tijd het raadsbesluit over het voortbestaan van het zwem bad als een bevrijding ervaren. Waddinxveen heeft immers al vanaf 1927 een zwembad en dat moet zeker zo blijven.” zijn vier waterzuiveringsinstalla ties, die zorgen voor een continu filterproces. De conditie van het water wordt straks volledig ge automatiseerd. De verlichting wordt vervangen, de glijbaan krijgt een sterrenhemelver- lichting en onder water zal de verlichting straks in vele kleu ren kunnen worden ingesteld. Daarnaast zal ook het ventila tiesysteem worden vernieuwd i en ondergaan de kleedruimtes i een metamorfose. Ook de dak- I bedekking en de gevelbeplating worden vernieuwd en natuurlijk wordt alles in frisse kleuren ge schilderd en wordt de tegelvloer i op vele plaatsen hersteld. De i renovatie zal vooralsnog drie maanden duren. Rehorst: “We nemen daarvoor bewust een pe riode dat het schoolzwemmen, de zwemlessen en het waterpolo het minste last van hebben van de werkzaamheden. Mochten de werkzaamheden toch uitlo pen, dan krijgt het wedstrijd- bad alle voorrang, zodat het schoolzwemmen gewoon kan doorgaan.” Ook in economisch opzicht is dit de beste periode voor een renovatie, want in elke andere periode van het jaar zou de organisatie twee tot drie keer zoveel inkomsten moeten missen. Ook het personeel, dat voor Waddinxveen behouden gebleven”, zegt de bedrijfsleider. Nu het bad in de zomer volledig wordt aangepast aan de aller nieuwste eisen, is Waddinxveen voor de eerstkomende achttien jaar verzekerd van het behoud van het zwembad. Het wedstrijdbad dateert uit 1973. Er moeten nieuwe circula- tiepompen en nieuwe leidingen worden geplaatst. Van alle baden worden de filters vervangen. Er

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 13