Marieke Bespied de mooiste vogels via webcams GRATIS KANS OP PRIJZEN I RED DE OCEANEN SAMEN MET BILL CLINTON r.& r Bedankt dat u meespeelt! I I I I 1 Ga naar 9 M s, Kinderen meteen handicap krijgen een kans Week 7, 2011 2 COLUMN L jrfl 11 X g Koolmees Foto: Mattias Klum Foto: Martin Hierck Sè In Nicaragua leven naar schat ting 200.000 kinderen en jonge ren met een handicap. Zij wonen in alle uithoeken van het dunbe- Nicaragua, na Haïti het armste land in Midden-Amerika Met een extra bijdrage van de Postcode Loterij via het Liliane Marieke van Schaik Managing Director Postcode Loterij Elke dag zijn er in India honderden kinderen zoals Radikha. die de zorg van de mobiele klinieken np- dig hebben om te overleven. In de sloppenwijken van Delhi wordt via de mobiele kliniek medi sche zorg verleend aan pasgebore nen en kinderen, voorlichting gege- Zonder gezonde oceanen zal de aarde in grote problemen komen. De 'grote onderwaterwereld' wordt al tientallen jaren bedreigd door o.a. olie- en gaswinning, il legale lozingen, bodemvervuiling en overbevissing. Het interna tionale project Postcode Lottery Project Oceans wil de oceanen redden en beschermen. De postcodeloterijen in Nederland, Zweden en het Verenigd Koninkrijk steunen voor een totaalbedrag van 7 miljoen euro verschillende projec ten die hier concreet aan bijdragen. Greenpeace, Wereld Natuur Fonds WNF) en Marine Stewardship coun cil (MSC) ontvingen bijdragen van het project. Hiermee zijn al uiterst belangrijke activiteiten in gang gezet. Postcode Lottery Project Oceans wil mensen bewuster maken van de bedreigingen van de oceanen en ze bewegen naar duurzaam gevangen vis te vragen. Postcode Lottery Project Oceans is voortgekomen uit een offi ciële toezegging die de gezamenlijke postcodeloterijen hebben gedaan op een bijeenkomst van het Clinton Glo bal Initiative in New York. 32—-.. - De twee maanden oude Radikha is te vroeg geboren en zicht baar verzwakt. Haar moeder kan haar niet voldoende borstvoeding geven. Daarom krijgt Radikha in de mobiele kliniek van Save the Child ren aanvullende melkvoeding. Hier door kan ze aansterken en zal zij minder vatbaar zijn voor ziektes. THOMAS ERDTSIECK ven aan zwangere vrouwen en moeders over de geboorte, hygiëne, voeding en zorg voor pasgebore nen. Ook worden watervoorzie ningen aangelegd en verbeterd, waardoor jonge kinderen en hun families schoon drinkwater kun nen krijgen. Foto: Arie Kievit "Dankzij uw deelname aan de Postcode Loterij kan Cordaid Memisa zich blijven in zetten voor een betere gezondheids zorg in ontwikkelingslanden." Dit is een voorbeeld van het fantas tische werk dat stichting Save the Children verzet om kindersterfte te gen te gaan. Jaarlijks sterven 8 mil joen kinderen onder de vijf jaar aan ziektes die eenvoudig te voorkomen en genezen zijn. Save the Children doet hier iets aan. De Postcode Lote rij steunt hun goede werk graag! Kijk op www.savethechildren.nl hoe u kunt helpen door een mutsje te breien voor een pasgeborene in India. ZEIST De webcams van'Beleef de Winter'van Vogelbescherming Nederland zijn aangezet in het VARA radio 1-programma Vroege Vogels. Iedereen kan de komende 2 maanden 24 uur per dag, 7 dagen per week, meekijken in een speciale vogelwintertuin. Vier webcams met nachtzicht volgen dag en nacht het leven van de tuinvogels in deze koude maanden. Kijk maar op www.beleefdewinter.nl. W-, Fonds heeft Los Pipitos een mo- J biele brigade opgezet die het hele land doorreist naar de meest af gelegen plekkenDe medici zetten H hun tenten op bij een school of lo kale kliniek. Via de radio wordt de H aanwezigheid van de artsen aan- gekondigd, en van heinde en ver— ‘I re komen er mensen, soms wel B zeven uren rijdend op een ezel, f met hun gehandicapte kinderen. B Kinderen met hazenlippen, dove. en blinde kinderen, kinderen die .niet praten of met het syndroom van Down. Vaak hebben ze nog nooit in hun leven een arts gezien. Een diagnose en behandelplan van de artsen van Los Pipitos kan dan heel veel verschil maken! Het was ontroerend om te 'zien hoe trots de ouders waren van deze kinderen, die dankzij de dagelijk se oefeningen en hun inzet er zo veel beter aan toe waren. Het werk van Los Pipitos is een goed voor beeld van de rechtstreekse, klein schalige, persoonsgerichte hulp aan kinderen en jongeren met een volkte land, vaak onder moeilijke handicap in ontwikkelingslanden omstandigheden. Gelukkig bestaat daar sinds twintig jaar de orga nisatie Los Pipitos. Laatst mocht De twee maanden oude Radikha en haar moeder. bonte specht al in de buurt van de tuin gesignaleerd. Een deskundige beantwoordt da gelijks de vragen van de kijkers en helpt de bezoekers van de site met het herkennen van de vogels. Ook zijn er diverse onderzoeken op het forum waar kijkers aan mee kun nen werken. De hoogtepunten van de dag worden verwerkt tot film pjes, die ook te zien zijn op: www.beleefdewinter.nl. Mobiele klinieken houden baby's in leven Wie een achtertuin heeft, zal zien dat er vanwege de kou heel wat vo gels zitten. Wat die vogels daar precies doen is nu van wel heel dichtbij te bekijken! Via bovenge noemde site van Vogelbescherming kan iedereen de komende winter maanden meegenieten van het leven op en rond de voedertafel. Het koude winterweer zorgt er voor dat veel vogels juist nu de tui nen op zoeken. Hier vinden ze het voedsel en de veiligheid die ze no dig hebben om de vaak barre win- teromstandigheden te overleven. Vanwege kou en voedselgebrek hebben de vogels honger, waardoor regelmatig wat opstootjes ontstaan rond de voedertafel. Een spectacu lair gezicht. Ook kunnen we bij zondere vogelsoorten verwachten. Zo zijn de bosuil, sperwer en grote Zodat ze weer zo veel mogelijk kunnen meedoen en meetellen. Fijn dat we daar met geld van de ik met het Liliane Fonds mee naar Postcode Loterij aan kunnen bij- dragen! O cn cc 5

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 27