ASW straft laf Gouda af Allerjongsten scoren! Muziek Plaats je evenement op onze site Lees het laatste sportnieuws Liefde gaat door de maag i om op te hossen V Jeugd AV’47 verbreekt records Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 16 februari 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 41 Gratis hondenvoer Sport Sport www.gouwekoerier.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl Stunt Floreant Floreant zondag Be Fair 3 Schaaktoernooi I i Na de rust voetbalden de Waddinxveners beter www.deweekkrant.nl/baasenbeest j Alle hits op 3 cd’s OCHWtólKMtt... ...EEliPAARhV; Win te ■PSKOOF i B - - VSH i Door Ton van Bemmel i nMWAj uhost. het wat dichter bij huis. In Zoe- termecr werd een Indoorwcd- strijd gehouden. Joyce Hogerbrugge, meisje pu pil B, verbrak een chibrecord uit 1985 op de sprint. Joyce zette een tijd neer van 7.28 seconden op de 40 meter en verbrak daar mee het 26 jaar oude record dat op naam stond van Nicole van Rijswijk met 7.29 seconden. Jaco Oskam, pupil B, werd eer ste op de drie onderdelen bij de Indoor. Sven van Dijk, jongen pupil A tweedejaars, verbrak het clubre- cord met kogelstoten. Sven stootte zijn kogel 8.87 meter ver en verbrak het record uit 2002 wat op naam stond van Rens Pauw die 8.58 meter had staan. was Fokke Vennema die uit een corner van Wesley Bruins de 1- 0 binnenschoot. Gouda moest nu wel uit zijn schulp kruipen, Sven werd derde Op de drie onderdelen. Timo van der Zijden, pupil A eerstejaars, stond ook in de spotlights bij het hoogspringen. Timo verbeterde zijn persoonlijk record met 10 centimeter, de lat bleef op 1.25 meter liggen. Hij was de enige atleet die zo hoog kwam, de concurren tie haakte af bij 1.15 meter. Vele AV’47 atleten verbeter den hun persoonlijk record. Thomas Wassenaar, pupil A eerstejaars, sprong over 1.05 meter en verbeterde zijn re cord met 8 centimeter. Kim de Groot pupil A tweedejaars sprong 20 centimeter verder bij het ver springen en landde bij 3.50 meter. De wedstrijd ASW - Gouda stond niet bepaald in het teken van Valentijnsdag. Gouda was naar Waddinx- veen gekomen met maar één bedoeling: ASW niet te laten scoren. Daar slaagden de bezoekers niet in. Ze verloren terecht met 3-0. tent lokken. Het bracht eerst nog geen kansen, want Gouda deed er alles aan de bal steeds zover mogelijk weg te schieten. De meeste vlogen de bomen in. Bovendien werd spits Piet van Offreren aan banden ge legd door ASW verdediger Erik Hermans. Vlak voor rust kwam er een kans voor Henos Michael. De bal leek in het doel te vlie gen, maar kon nog van richting veranderd worden. Na de rust ging ASW beter voetballen. Qua tempo had Gouda daar moeite mee. Precies na een uur voetbal len werd de ban gebroken. Het war meteen een leuker kijkspel te zien gaf. In de 74e minuut werd het 2-0. Aanvoerder André Hoffmans schoot een vrije trap van zo’n twintig meter perfect tegen de touwen. Heel ‘Wad- dinxveen’ ging uit zijn dak. Na voorbereidend werk van Bruijns kopte Vennema in de 78e mi nuut de 3-0 binnen. Er kwamen nog mogelijkheden voor Faber en de ingevallen A-junior Van Leeuwen, maar die werden niet benut. Trainer Edwin de Bruin was content met de overwinning. “Het was voor ons een moeilijke middag. Niet door het voetbal- vermogen v»n de tegenstander, maar meer de manier waarop deze zich gedroeg in het veld.” Komende zondag speelt ASW thuis tegen Soccer Boys. Boskoop Gouderak, nummer vijf van de competitie kwam zondag met maar één missie naar Boskoop: punten pakken. Het zouden er drie worden. De dijkdorpbewoners won nen met 1-4 op het scorebord. Floreant moet wekelijks aan de bak om punten te pakken. Dat lukte ondanks veel inzet wederom niet. Ze begon nen goed, de geel-blauwen. Met Maarten van Tol als centrale middenvelder was het vooral Floreant dat voet balde. Gouderak hanteerde de lange bal. Het leverde een goede eerste helft op voor de Boskopers. Vooral aan de linkerkant kon Ferdy ‘De Cler’ Schenk veel vuldig opkomen en gevaar stichten. Maar de kansjes werden niet benut. Bij rust stond het nog wel 0-0. Maar na de thee begon Floreant slecht. Het duurde niet lang voordat Gouderak dat af strafte en de eerste, met enige ‘hulp’ van Schenk er in had liggen. De bezoekers pro fiteerden optimaal van het balverlies. Na de 0-3 redde Danny Houtman nog wel de eer. Het werd zelfs 4-1 voor Gouderak. Volgende week komt nummer zes, Ammer- stolse sv, naar Boskoop. Omdat afgelopen weekeinde de seniorenselecties van Bas- ketbalvereniging Flyers Waddinxveen niet hoefden te spe len, ging de aandacht bijna geheel uit naar de jeugdteams. Flyers’ allerjongste competitiespelers deden het voortref felijk. Ze scoorden er tegen Oegstgeest flink op los; via 42-0 bij rust werd het uiteindelijk 78-4. FOTO: PR Waddinxveen Het Waddinxveens Drie Ronden Toernooi wordt za terdag 5 maart voor de 57e maal gespeeld. Het schaak toernooi wordt gehouden in het Zuidhonk aan de Zuid- plasiaan in Waddinxveen;’ deelnemers zijn vanaf 9.15 uur welkom. Iedereen mag meedoen, zowel club- als huisschakers. De deelne mers zullen naar sterkte in groepen van vier worden ingedeeld. De speelduur van een partij is een uur per per soon per partij. Van 10.00 tot 17.00 uur wordt er geschaakt. Het inschrijfgeld bedraagt 8 euro per persoon en dient bij aanvang aan de zaal betaald te worden. De inschrijving sluit op vrijdag 4 maart. In schrijven kan bij Jaap van der Heiden,lel.: 0182-617865, 06-48730233 of Albert Prins 0182-610659, 06-44060573 of via www.wsv-schaken.nl. Waddinxveen Be Fair kwam afgelopen za terdag niet in actie. De club moest naar Kamerik, maar daar ging het niet door. Ook de voetbalwedstrijden Al- phia - Kagia LSVV - CVC Reeuwijk en Leiden - Kou dekerk werden geschrapt. Floreant won verrassend met 2-0 van Valken 68 en BSC’68, de nummer twee in de competitie ging onderuit bij Hazerswoudse Boys: 1-0. Woubrugge deed het goed tegen Lugdunum: 4-2. Za terdag speelt Be Fair thuis tegen Lugdunum. I 3 Boskoop De jeugd van atletiekvereni ging AV’47 uit Boskoop heeft een goed weekend neergezet met mooie resultaten. Li- sanne van Manen, junior B, en Lisa Wassenaar, junior C, namen deel aan het winter- werpen in Eindhoven. Beide dames deden mee aan kogelslingeren bij de meis jes junioren B. Lisanne had moeite om in haar ritme te komen; ze slingerde 31.69 meter. Lisa was goed in vorm en slingerde haar kogel 33.45 meter ver, wat een nieuw clubrecord en een persoonlijk record opleverde. Negentien andere AV’47 atleten zochten De Gouwenaars begonndn di rect met het traineren. ASW liet zich daardoor niet uit de --- --- .7' '.- - - Door Ton van Bemmel Boskoop In de derde klasse A heeft Floreant-zaterdag voor een enorme stunt gezorgd. Het versloeg de nog ongeslagen koploper Valken ’68 met 2- 0. De eerste nederlaag voor deze ‘vogels’. Een overtui gende zege die vooral door enorme inzet en werklust van de hele ploeg tot stand kwam. Met prachtige goals van Martin kolster en Khari Ahdid werden de ‘roofvogels’ uit Valkenburg verslagen. Een uitpuilende tribune zag Floreant van begin af aan goed voetballen. De eerste kansen waren voor de speler die zich niet alleen door zijn gele schoenen onderscheid. Ward van den Hoogen valt er mee op, maar doet dat ook al weken met zijn inzet en spel. Hij was er twee keer dichtbij maar raakte de bal net niet goed en zag ook een kopbal niet lukken. Nadat ook Khairi Ahdid ‘m niet lekker op zijn slof kreeg was het na ruim een half uur uit een fraaie aanval dat Martin Kolster met een paar schit terende kapbewegingen de defensie van Valken zoek speelde en scoorde: 1-0. Na de pauze bleef het Flore- ant-collectief gedisciplineerd spelen. Van de speldenprik ken van Valken raakte nie mand in de war. Keeper Vooijs bleef alert. Tim Tem pelaars kopte nog op de lat. De puntspelers Kolster en Ahdid bezorgden de Val- ken-verdediging opnieuw het nodige werk. En nu was het Ahdid die een kwartier voor tijd uit een rush fraai scoorde, 2-0. De winst op de koploper was een geweldige prestatie die nog meer reliëf kreeg als je bedenkt dat Floreant in de uitwedstrijd, in september vorig jaar in Valkenburg (1- 1), al de club was die Valken zijn eerste puntverlies be- zorgde. Komende zaterdag- i Waddinxveen speelt Floreant weer thuis, dan tegen Hazerswoudse Boys. Een meestal beladen derby. ..J rj| f-» JA jf

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 41