Topweekend voor Korbis c erso ijke records I Cl neemt revanche Plaats je sportnieuws op de site Ga voor meer sportnieuws naar onze site Waar staat het verkeer vast? Nieuws dichtbij en ver weg omleiding NIO heeft geen antwoord op aanvallende druk Dames 1 SG De Gouwe-AZC verliest nipt k Altijd actueel: de weekkrant.nl Op de hoogte Sport Verkeersinformatie Sport www.deweekkrant.nl www.gouwekoerier.nl www.deweekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Overwinning Langlaufen i T" I Na rust weet Korbis direct de score uit te breiden ■--4 - ■I woensdag 16 februari 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 43 s. Nederlaag 1 - ^■4 1 4 ze I F BW I Na een eerder vorige week gewonnen midweekse wed strijd tegen het Haagse GKV, stond Korbis 1 als koploper afgelopen zaterdag aan de start van de uitwedstrijd te gen het Rotterdamse NIO 1. Van de redactie P' Waddinxveen verduren in de Waddinxveense verdediging. Gelegenheidscoach Jan Willem Hofman liet zes mi nuten voor tijd Korbis 2 spelers Frank Mijnans en Gerben Wijn worden. NIO had geen ant woord op de aanvallende druk van Korbis en leek moeite te heb ben met de druk die het had te periode startte nauwelijks beter. Pas vlak voor rust kon de Gou- we-AZC het verschil maken. Karen Weerd en opnieuw Petra Meerdink brachten de stand op 3-1. Na de rust breidde Karen Weerd aanvankelijk de voor sprong uit, maar PSV kwam nog terug tot 4-2. In de laatste peri ode zou het er, met deze stand, nog om kunnen gaan spannen, hoewel PSV de gehele wedstrijd aanvallend nog maar weinig had laten zien. Hef was dan ook de thuisploeg die via een doel punt van Petra Meerdink de wedstrijd leek te beslissen. Zeer knullig verdedigen bracht PSV echter vrijwel direct weer terug in de wedstrijd. De midvoor kon eenvoudig scoren terwijl de .stra nog enkele minuten mee spelen. Beide spelers hadden een grote opoffering gedaan door de kampioenswedstrijd van Korbis 2 aan zich voorbij te laten gaan, om reserve te kunnen zitten bij Korbis 1. Uiteindelijk wist Korbis de wed strijd met een 17-21 overwin ning af te sluiten. Door deze overwinning speelt Korbis op 5 maart in de eigen sporthal De Dreef de kampioenswedstrijd tegen hekkensluiter Reeuwijk. Bij dit mogelijk kampioenschap hoort tevens het felbegeerde tic ket naar de tweede klasse. verdedigers van haar weg zwommen. Toen PSV snel daarna een strafworp kreeg toebedeeld, leek de overwin ning nog in gevaar te komen. Astrid Hijink stopte de straf worp echter deskundig en de thuisploeg leek te beseffen een tandje bij te moeten scha kelen. Esme Spoor scoorde de 6-3 uit een manmeer, waarmee een definitief gat werd geslagen. Invalster An gela Boonstoppel veroverde vervolgens op de middenlijn de bal, sprintte op de PSV doelvrouwe af en maakte de kans zelf koelbloedig af. Het laatste woord was aan Karen Weerd die de eindstand op 8-3 bracht. Waddinxveen Een bijzonder goed zaalsei- zoen kon door Korbis 2 in Barneveld tegen ODIK 2 worden bekroond met het kampioenschap in de reserve tweede klasse. De wedstrijd begon slordig en onrustig waardoor zowel ODIK als Korbis schotkracht miste in hun aanvallen. Op slag van rust miste Korbis 2 nog een strafworp waardoor het met een 5-4 achterstand de kleed kamers moest opzoeken. Na rust was het spelbeeld ongewijzigd. Door diverse slordigheden aan Korbis kant wist ODIK op maar liefst vier doelpunten voorsprong te komen. Coach van Korbis 2, Wendy Spelbrink, bracht zo wel Paula van Wijk als Coen Nuijten in de ploeg. Coen Nuijten scoorde direct bij de eerste kans die hij kreeg. Door doelpunten van Jeroen Naves en Wouter de Goeij kwam Korbis 2 op gelijke hoogte met nog zo’n ander halve minuut te spelen. Kor- bis 2 wilde in de laatste aan val op een gelijkspel spelen, al dacht Coen Nuijten hier anders over. Zo’n twintig seconden voor tijd besliste hij de wedstrijd door een afstandschot doel treffend af te ronden en zo een 11-12 overwinning mee naar Waddinxveen te ne men. Hiermee heeft Korbis 2 het kampioenschap veilig gesteld, en speelt daardoor volgend jaar reserve eersteW* klasse. Naast een goede in valbeurt van Coen Nuijten, speelde ook Wouter de Goeij een belangrijke rol met vijf doelpunten. I 4 NIO kwam op voorsprong door in de eerste aanval direct een vrije bal af te ronden. Het ant woord van Korbis liet echter niet lang op zich wachten, waarna Ilona Spierings, Bram Schipper en Amoud Holierhoek van Schaatsvereniging De Gouwe Streek verschenen afgelopen zondag aan de start van het Baansprintkampioenschap. Bram Schipper (zie foto) wist zijn persoonlijke records op de twee langste afstanden aan te scherpen. Ilona Spierings keerde huiswaarts met drie persoonlijke records. FOTO: PR beide ploegen in het begin van de wedstrijd gelijkwaardig waren aan elkaar. NIO wist tot halver wege de eerste helft bij te blijven, maar moest tegen het einde van de eerste helft een gaatje laten, dat Korbis wist uit te breiden tot een 6-9 voorsprong bij rust. Naast de gebruikelijke doelpun ten van Stefanie Visser, waren ook Marlijn Graveland en Rem- co Sliedrecht weer ouderwets op dreef. Na rust wist Korbis direct de score uit te breiden naar een 6-10 voorsprong. Een kleiner verschil dan vier doelpunten zou het in de tweede helft niet meer Regio Voor beginnende en lichtge- vorderde langlaufers die voor de voorjaarsvakantie nog enkele lessen willen volgen, houdt Langlaufvereninging Gouda in het weekend van 19 en 20 februari een aantal clinics. Een clinic bestaat uit twee lesuren, onderbroken door een pauze van twintig minuten. Er wordt aandacht besteed aan alle technieken die noodzakelijk zijn voor een veilige tocht door de sneeuw, zoals de klassieke langlaufpas, afdalen, sturen en remmen. Beginners kunnen op zater dag 19 februari om 10.00 uur of op zondag om 12.00 uuA- aan de slag. Lichtgevorderden starten op zaterdag of zondag om 10.00 uur. De kosten voor niet-leden bedragen 38 euro voor volwassenen en 20 euro voor kinderen. Tijdens de les wordt er gebruik gemaakt van langlaufmateriaal van de vereniging. Het dragen van sportkleding is aanbevolen en handschoe nen zijn verplicht. Opgeven kan door het sturen van een e-mail naar cursus @lang- lauf.nl met daarin naam, adres, leeftijd en eventuele langlaufervaring en dag van voorkeur. - t’- Cl van ASW wist afgelopen zaterdag wederom te win nen. Dit keer werd met 1-4 sterk revanche genomen op het Goudse Jodan Boys. Ewout Haagsman en Luca Jan- zen-Toiano tekenden voor de treffers van ASW. Met deze overwinning blijft ASW Cl meedoen voor de titel. Op de fotp: aanvoerder Jesse Bruintjes sterk aan de bal. FOTO: PR .Z addinxveen Na een teleurstellende neder laag vorige week moest het eerste herenteam van Z&PC De Gouwe het afgelopen za terdag opnemen tegen Donk 3. De wedstrijd ging gelijk op waarbij beide teams moeite hadden gaten in de verdedi ging te vinden. De Gouwe had een hele periode moeite met het zone-spel van de thuisploeg, terwijl Donk geen antwoord had op de pressing van De Gouwe. Donk vond echter in de eerste periode wel het gat in de verdediging en kon scoren uit een break. Pas in de tweede periode kon De Gouwe wat terug doen, Thiemo Geleijnse werd ge vonden en scoorde knap de 1-1. De Gouwe kreeg kan sen maar wist deze niet te verzilveren. Donk daarente gen ging door met het maken van doelpunten. Mede door de overtalsituatie liep het uit naar 3-1 voordat De Gouwe wat terug kon doen. Door een goed versierde strafworp kon Alexander Schot wat te rug doen. In de derde periode scoorde Luke Rijnbeek snel de gelijkmaker, 3-3. Toch kon Donk weer uitlopen, zo dat het aan het van de derde periode een. 5-3 voorsprong had. In de laatste periode liet De Gouwe echter z’n tanden zien en nam het geen genoe gen met een nederlaag. Het was Bas Pronk die met een mooi afstandsschot voor de 5-4 zorgde waarna Donk uit een manmeer de 6-4 scoorde. De Gouwe gaf nog niet op en na een goal uit een break van wederom Bas Pronk was de spanning weer terug. Dertig seconden voor tijd besliste Alexander Schot de wedstrijd met een midvoor- doelpunt waardoor de pun ten verdeeld werden. Over de hele wedstrijd gezien een terechte uitslag, al schiet De Gouwe er niet veel mee op. Door winst van de concur renten moet De Gouwe de komende weken zorgen voor een aantal overwinningen. Volgende week komt koplo per De Devel op bezoek. Waddinxveen Bij de dames van SG de Gouwe-AZC was afgelopen zaterdag PSV/Bekkers Auto schade te gast in De Sniep in Waddinxveen. De wedstrijd kwam moeizaam op gang. Slechte passing en een veel te laag baltempo zorgde ervoor dat er nauwelijks kansen kon den worden gecreëerd door de thuisploeg. Het aanval lend ook niet erg sterke PSV kon zelfs nog op voorsprong komen. Een schitterende ac tie van invalster Petra Meer dink, waarbij ze vanuit een ^moeilijke hoek zich wist vrij te draaien en de bal over de keeper wist te werken, bracht de stand op 1-1De tweede s 4 i

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 43