i avma IV Winnaar vioolfestival I; „.Jxime Gulikers win* van Wely Vioolfestiv it D a Maxime Gulikers wint prestigieus vioolconcours 'Historische fout herstellen’ door fusie van drie gemeenten Lees alle columns van Henk Spaan Alles over kusnt en cultuur Unieke verzameling van 10 films Elke dag een nieuwe puzzel op de site Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 2 maart 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Op onze site Agenda Bert Haanstra Even ontspannen www.deweekkrant.nl/spaan www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveenn I Alzheimercafé Radiokerkdienst Certificaat Julianaschool Loterij in de St. Victorkerk ‘Ik studeer zo’n drie uur per dag en speel ook piano’ K F' F BERT COMPLEET Bon voor omwo nenden Alblas S. JP*,.. -FVl v y i Li* Het 16-jarige Waddinxveense viooltalent Maxime Gulikers heeft deze maand het Davina van Wely Vioolfestival gewon nen. In de afgelopen ‘jaren heeft Maxime aan diverse concour sen meegedaan. Hij won hij het Prinses Christina Concours, werd tweede op de Johannes Vi- ooldagen en won in de hoogste categorie het Britten Vioolcon- worden toegevoegd. Een plan dat eerder al ter sprake kwam op een debatavond van de PvdA en het door de gemeente georgani seerde debat voorafgaand aan het fusiereferendum van vandaag. Bovendien werd enkele jaren ge leden tevergeefs al eens gepoogd een dergelijke fusie te realiseren. Alben Grooten, fractievoorzitter van oppositiepartij D66 is voor stander van het idee: „Daarmee kan een historische fout worden hersteld. Toen 150 jaar geleden de Zuidplas werd droogge legd, had er gelijk één gemeente moeten ontstaan. Nu gebruikt iedereen de polder als z’n eigen achtertuin en wordt er heen-en- weer gesjouwd met kassen. Eén Ruud Groot Waddinxveen bouw, dat live op Radio 4 wordt uitgezonden.” Inmiddels is zijn eerste cd, waarbij hij zowel solo als met een orkest speelt, al uit gebracht. Gulikers komt uit een muzikaal gezin. Vader René is gastdirigent van vele grote orkes ten, moeder Astrid speelt piano en zijn zus viool en zijn broer Waddinxveen De koningin Julianaschool heeft een techniekcertificaat ontvangen. Vijf jaar lang heeft de school een traject doorlopen, hoogtepunt daar van was de aanschaf van de techniektorens met daarin verschillende leskisten staan. Er zitten in deze kisten leuke en uitdagende lessen in voor elke groep. Zo is de boven bouw druk geweest met ban den plakken, tandpasta ma ken en een windmeter. Waddinxveen Woensdag 9 maart is er weer een Alzheimer Café in het Anne Frankcentrum. Het programma start om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.00 uur. De toegang is gratis. Het onderwerp op deze avond is ‘Welke rol heeft de mantelzorger als de patiënt gaat wonen in het verpleeg huis?’ Een mantelzorger deelt er varingen hoe het is als de patiënt in het verpleeghuis is gaan wonen en wat er van de mantelzorger verwacht wordt en wat er door de verpleging wordt overgenomen. De avond is bedoeld voor alle mensen met een vorm van dementie, hun partners en familieleden. Er is gelegenheid om te pra ten met elkaar en met des kundigen over hun ervarin gen en problemen met deze ziekte. Waddinxveen Zondag heeft diaken Dick Vrijburg uit handen van Paul van Baaien het eerste lot ge kregen van een loterij met als doel geld in te zamelen voor de inrichting van de aan bouw van de St. Victorkerk. Deze aanbouw is bedoeld als ontmoetingsruimte, repeti tie- en vergaderruimte, die de kerk nu slechts in beperkte mate heeft. Er zijn 10.000 loten beschik baar met mooie prijzen. De eerste prijs is een lcd-tv, de tweede prijs een diner voor twee personen bij restaurant Akkeroord en de derde prijs een theaterbon. De trekking vindt plaats op 28 mei, maar de uitslag wordt bekend gemaakt bij de opening van de nieuwe ont- moetingszaal, naar alle waar schijnlijkheid met Pinksteren. De loten van één euro zijn verkrijgbaar bij coördinator Els Kemp, bij het parochiese cretariaat (tel. 612452) en de leden van het Actie Comité Inrichting Aanbouw. Overigens is de St. Victor- parochie sinds 1 januari onderdeel van de Parochie Sint Jan de Doper en voort aan bekend onder de naam “Geloofsgemeenschap Sint Victor”. Dit na een fusie met een aan tal parochies in de omgeving (zoals Gouda, Boskoop, Bo degraven en Reeuwijk). Waddinxveen Zondagmorgen 6 maart zal de Hervormde Gemeente het kerkenprogramma voor de RTW verzorgen. Deze uit zending begint om negen uur met het kinderprogramma. Om half tien wordt overge schakeld naar de Bethelkerk, voor de rechtstreekse uitzen ding van de kerkdienst. Voorganger in deze dienst is Prof. dr. W. Verboom uit Harderwijk. De RTW radio is te vinden op Kabel FM 103.4 en Ether FM 105.8. Het 16-jarige viooltalent Maxine Gulikers uit Waddinxveen heeft begin deze maand het bekende Davina van Wely Viool/estival gewonnen. Op 10 april geeft hij een optreden in de Spiegelzaal van het Concertgebouw. Het concert wordt live op Radio 4 uitgezon den. Ook heeft Gulikers al een cd gemaakt. FOTO: riekelt BEZEMER Van het door Ten Zijthoff als uit weg geschetste idee wil de coalitie niets weten. „Wij gaan voor een zelfstandig Waddinxveen en dan zou het, raar zijn als we wel iets zien in een fusie met Gouda én Zuidplas,” reageert VVD-voor man Theo van der Velde. „Maar het is geen idee dat zomaar moet worden weggegooid. Het kan in de ijskast. Wie weet waar we ons in 2020 bevinden? Nu willen we samenwerken, niet fuseren. Wel licht is zo’n fusie over een jaar of tien wel een idee; overal wordt gitaar. Maxime was nog geen zeven jaar, toen hij al zijn eerste vioollessen kreeg. Zijn aanleg en belangstelling voor de klassieke muziek was zo groot, dat hij op 12-jarige leeftijd al lessen volgde aan het Conservatorium in Den Haag. “Ik studeer zo’n drie uur per dag en daarnaast heb ik ook pianoles. Mijn favoriete compo nist is Tsjaikovski, maar ik com poneer zelf ook heel graag”, zegt een gedreven Maxime Gulikers, die zoals elke violist een ultieme droom heeft: “Een echte Stradi varius of Amati, dat zou toch wel fantastisch zijn.” Waddinxveen Ontwikkelingscombinatie Alblas VOF heeft vorige week cadeaubonnen gege ven aan de bewoners van de Zuidkade in Waddinxveen. Het doel hiervan was om hen té bedanken voor hun begrip aangaande de grond transporten ten behoeve van nieuwbouwproject Alblas. Sinds half 2010 is Alblas VOF bezig geweest met het voorbelasten van de locatie. De afgelopen maanden is daarom veel grond vervoerd, mede langs de Zuidkade. Peter Immers, locatiemana- ger: “Aan de Zuidkade staan huizen die niet ‘onderheid’ zijn en daardoor last had den van het transport, ook al werd er stapvoets gereden. Om te bedanken voor het begrip van deze bewoners, bieden wij nu cadeaubonnen aan van de plaatselijke winkel De Rozebottel.” Afgelopen week reed het laat ste grondtransport en kan de bouw snel gaan beginnen. Immers: “Voor de bevoor rading van de locatie zijn we serieus aan het kijken naar alternatieve mogelijkheden; bijvoorbeeld vervoer over water. Dit beperkt de overlast en daarbij vermindert het ook nog de CO2-uitstoot.” cours in Zwolle. Maar het meest aansprekend zijn de twee eerste prijzen deze maand tijdens het Davina van Wely Vioolfestival. Door deze bijzondere prestaties heeft Maxime uitnodigingen gekregen voor solo-optredens in binnen- en buitenland. “Ik heb als solist gespeeld met het Symfonieorkest in Nijmegen, het Pools Nationaal Radio-Sym- fonieorkest en diverse concerten gegeven tijdens het Springtime festival in Goch in Duitsland”, vertelt de jonge musicus. “Op 10 april geef ik een optreden in de Spiegelzaal van het Concertge- Richard Avontuur Waddinxveen Het door de Provincie opge worpen idee om de door haar gewenste fusie tussen Gouda en Waddinxveen uit te brei den met Zuidplas, levert in de politiek van het Gouwedorp gemengde reacties op. Tijdens een gesprek tussen het Waddinxveense college van b en w en een afvaardiging van de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gooiden laatstgenoemden het balletje op. In plaats van een door de Waddinxveense coalitie afge zworen fusie met Gouda kan wellicht de gemeente Zuid plas daar als derde partij aan Door nu over een nieuw fu- sie-idee te beginnen wordt volgens hem verwarring gezaaid. Samen met CDA- collega Zweder Bergman is hij van mening dat de Pro vincie een sprong in het be leid maakt. Bergman: „Op papier is zo’n fusie voor een bepaalde datum best te re gelen, maar je werkt ook met mensen. We leven niet op een soort schaakbord waarop je zomaar wat met gemeen ten kunt schuiven.” Net als VVD’er Van der Velde sluiten Timmermans en Bergman een fusie tussen de drie ge meenten op de lange termijn overigens niet uit. 10 jbl* i gemeente betekent één lijn, dat is veel succesvoller. Kijk maar naar de Haarlemmermeer.” Henry ten Zijthoff (PvdA) en Stephan Peters (Weerbaar Waddinxveen) zijn in de debat ten over de bestuurlijke toekomst van Waddinxveen doorgaans aan de zijde van Grooten te vinden. Toch is Ten Zijthoff nu minder positief. Een fusie tussen de drie gemeenten is volgens de hem een stap te ver. „Maar de Provincie probeert Waddinxveen op deze manier in beweging te krijgen en als dat lukt, kan ik leven met zo’n gekeken naar andere vormen van grote fusie. Nu is er tenminste bestuur.” weer een keuze en krijgt de coa- PCW’er Herman Timmermans litie een mogelijke uitweg zonder noemt de suggestie van de Pro- gezichtsverlies geboden.” vincie ‘niet optimaal getimed.’

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11