I Landelijke uitstraling I Boksster Marichelle geeft O bpksclinic op Coenecoop Lees alle columns van Henk Spaan Klein brandje blussen Vind interessante artikelen terug Zetje evenement op de site In de agenda ‘Onzichtbare duurzaamheid’ in woningen ‘t Suyt ‘Veel groen en volop speelgelegenheid voor kinderen’ Overbruggen: Een raadslid dat boodschappen doet Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 9 maart 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 c6 Bij de hand Op onze site Digikrant www.deweekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl Curves Circuit Het Zuidhonk Boekenmarkt Jaarvergadering RTW FM Open Cirkel Bingo 4 L Nu nog loopt de ‘oprijlaan’ richting de Waddinxveense voetbalvereniging Be Fair met een slinger door kaal grasland. Over enkele jaren rijden bezoekers van de Wad dinxveense club door een gloednieuwe woonwijk. Richard Avontuur Waddinxveen twee van ’t Suyt, een woonwijk langs de Piasweg. ’t Suyt wordt in drie fases, waarvan de derde een woonwijk naast Be Fair, ge bouwd. De wijk tussen de Pias weg en Be Fair krijgt een lande lijke uitstraling: veel groen, volop speelgelegenheid voor kinderen en een zwemvijver. In totaal wor den 74 woningen gerealiseerd, waarvan enkele vrije kavels, twee appartementenblokken van ze ven, veertien woningen voor bij zondere doelgroepen en zestien twee-onder-één-kapwoningen. Eén van de speerpunten van dit deel van ’t Suyt is ‘onzichtbare van den Brink van de gemeente Waddinxveen uit. “Ook krijgt de zwemvijver een natuurlijk reinigingssysteem. We kijken nog naar andere mogelijkheden. komt de ontploffing in de Mei- doornstraat aan de orde. Zo’n ontploffing geeft ‘stof genoeg. Op dat moment komt er weer een klant binnen. Laat het nu een brandweerman zijn. En natuurlijk aanwezig in de Mei- doornstraat kort na de ontplof fing. We krijgen een schitterend verslag. Een jongensboek. Zelfs kapper Henk wordt stil. En dat is heel bijzonder. Het is een verhaal van actie maar ook van menselijk drama. Stof tot nadenken. Als ik thuis de boodschappen uitlaad speelt er nog van alles door mijn hoofd. Verhalen van mensen, hun vreugde, hun ver driet, hun zorg, hun passie en hun ergernissen. Ook, of liever, juist dit is Waddinxveen. Mijn Waddinxveen. Toch goed voor een raads lid om zelf boodschappen te doen. Waddinxveen In wijkgebouw Zonnig Zuid aan de Victorstraat in Wad dinxveen wordt dinsdag 15 maart bingo gespeeld. Aan vang 20.00 uur. Een enkel boekje kost 10 euro en een dubbel boekje 15 euro, in clusief een extra ronde. Waddinxveen Fina van der Pol, echtge note, moeder en psycholoog spreekt woensdagavond 16 maart bij de Open Cirkel in het Anker achter de Brugkerk over ‘waarom vrouwen willen praten en mannen niet luis teren’. Aanvang 20.00 uur. Vaak leiden de verschillen tussen mannen en vrouwen tot verwijdering. Kennis en begrip van de verschillen tus sen man en vrouw en liefde volle acceptatie zijn nodig om te komen tot een evenwichte relatie. Waddinxveen In de Sint Victorkerk vindt zaterdag 12 maart van 10.00. tot 15.00 uur een boeken markt plaats. Ook is er een groot aanbod van videoban den, cd’s, langspeelplaten en singles en legpuzzels. De opbrengst van de boeken markt komt ten goede aan het restauratiefonds van het 130 jaar oude kerkgebouw aan de Zuidkade 176. Waddinxveen In Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552 wordt vrij dag 11 maart 50+bingo ge speeld. Er worden negen ronden ge speeld. Deelnemers kunnen spelen met een enkel boekje (6.50 euro) of een dubbel boekje (8.50 euro). Als af sluiting op de middag wordt er nog een loterij gehouden. Aanvang 14.00 uur, jeugd niet toegestaan. De voor 21 en 22 maart ge plande kinderkledingbeurs in Het Zuidhonk gaat niet door. Door een tekort aan vrijwil ligers is het niet mogelijk de beurs te houden. Waddinxveen Het Curves Circuit met Zumba Fitness brengt het beste van Curves en Zumba samen in een speciaal 30- minuten fitnessprogramma. Om alle vrouwen uit Alphen aan den Rijn en Waddinx veen en omgeving dit feno meen zelf te laten ervaren, kunnen ze nu gratis een week lang aanschuiven in het cir cuit. Jeannette van der Loo, eigenaresse van Curves Al phen en Waddinxveen: “Het Curves Circuit met Zumba Fitness is speciaal voor Cur ves ontworpen. De unieke training combineert het be wezen krachttrainingspro- gramma van Curves - waar je per workout tot zo’n 500 calorieën in slechts 30 minu ten kunt verbranden - met de eenvoudige dansbewegingen van Zumba.” Ze benadrukt dat aan het Curves Circuit met Zumba Fitness ieder een kan meedoen, ongeacht leeftijd, fitness niveau of danstalent. “Tijdens de trai ning werk je afwisselend een minuut op de speciaal voor vrouwen ontwikkelde hy draulische toestellen en dans je een minuut op muziek. We zijn in Alphen aan den Rijn te vinden op de Lemelerberg 11, tel. 0172-420939 en in Waddinxveen aan de Noord- kade 74, tel. 0182-615298.” Zie ook www.curvesalphen- aandenrijn.nl. Kees Bax Raadslid PC W ‘Raadsleden moeten eens wat meer uit dat gemeentehuis komen en het dorp in gaan.’ Helemaal mee eens. Als frac tie van de PCW hebben we daarvoor een heus program ma opgesteld. Maar toch. Er zijn ook andere weggetjes naar Rome. Het is zaterdagmorgen kwart over acht. Snel naar Albert Heijn. Hé, een bekende. “Hoe is het. Laura”, vraag ik hangend over mijn karre tje. “Ach, wat zal ik zeggen, vorige week aan de chemo gegaan.” Ik ken de gezinssi tuatie en denk: ‘Wat verdrie tig toch, een gezin zo zwaar getroffen, eerst hij nu zij.’ “Maar Kees, die toewijzing van het leerlingenvervoer hebben we gelukkig”, zegt ze. Ze zucht en zegt nog eens “Gelukkig”. “Joh wat ben ik daar blij mee”, zeg ik. Ik meen het. Die toewij zing was namelijk te danken aan een door de raad aangenomen voorstel waarbij ook schrijnende gevallen in de gezinssituatie bij de beoordeling kunnen worden meegenomen. Bij de Vlaam is het al druk. An dere vroege vogels groeten me. Gelukkig nu geen incident. Inci dent? Ja, een tijd geleden. Ik had een officiële afspraak en kwam in het nette pak de volle bak kerswinkel binnen. “Zo Kees, roept een wel heel erg assertieve bekende me toe. “Je bent zo in het nette pak. Ga je het centrum De gemeente Waddinxveen en Bokx Vastgoed presenteerden vorige week in de kantine van Be Fair de plannen voor fase Waddinxveen De Vrouwen van Nu hou den op dinsdag 15 maart een jaarvergadering in de Mar- chandzaal van Zorgcentrum Souburgh, aanvang 20.00 uur. Penningmeester Ria Spelt en de tweede secre- taris/notulist Linda Schol ten nemen afscheid. Deze plaatsen zullen na verkiezing worden ingenomen door Joke van Dijk en Thea Bekooij. Na de pauze vertelt mevrouw Biesheuvel over namen en voornamen. Genealogie is momenteel een ‘hot item’ en zeer interessant. We zouden bijvoorbeeld ook iets kunnen doen met holle bakste nen. Die isoleren goed, maar zijn ook tijdens de bouw al duur zaam. Ze zijn lichter, waardoor ér meer op een vrachtwagen pas sen en minder vervoer nodig is.” Tijdens de inloopavond moch ten belangstellenden reageren op de plannen. Die reacties worden naast het zogenoemde vooront werp bestemmingsplan gelegd. Mogelijke wijzigingen worden vervolgens doorgevoerd in het ontwerpbestemmingsplan, dat aan het Waddinxveense College van B&W wordt voorgelegd. Waddinxveen RTW FM zendt donder dag 10 maart van 22.00 tot 24.00 uur opnames uit van de Amerikaanse zangeres Anni Celsi. Tijdens haar tour door diverse landen zag ze in februari kans om naar de studio te komen voor de opnames voor het program ma The Long Hard Ride. De uitzending zal geheel in het teken staan van akoestische muziek, folk en americana met zelfs wat country. Kijk voor meer informatie op www.rtw.nl. duurzaamheid’. “Daaronder wordt bijvoorbeeld een warmte- koude-opslag bedoeld”, legt projectontwikkelaar Robert Jan lostrekken?” “Het centrum los trekken, Karei? Daar ben ik nu niet op gekleed.” “Je weet best wat ik bedoel Kees.” Nu had ik vliegende haast en dacht ‘Hoe kom ik hier weg?’ Binnen de kortste keren hadden de aan wezigen meer aandacht voor het centrum dan voor het gebak en het volkorenbrood. “Het is me wat mensen, het is me wat. Maar het centrum komt er echt hoor”. Ook nu meen ik het weer. Via slager Compeer en kaasboer Pieter, prima winkels voor ie mand die van lekker en gezellig houdt, snel naar kapper Pronk. Even uitrusten. Nou ja, maak als raadslid je borst maar nat als de dorpspolitiek besproken wordt. Wel leerzaam hoor. Dit keer Topsporter Marichelle de Jong ga/vorige week dinsdag boksles aan leerlingen van het Coenecoop College. De Jong is Waddinxveen se en oud-leerling van de school. Ze werd in 2010 Nederlands kampioen, derde bij het WK boksen en wil in 2012 uitkomen voor Nederland tijdens de Olympische Spelen. FOTO: RIEKELT BEZEMER

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11