Fietsen voor Duchenne Heroes I Ja I Bekendmaking Rijnland MB De heerlijkste recepten staan op de site Kijk of het wel doorrijdt Elke dag een nieuwe puzzel op de site F Maak L kans op mooie prijs Droge voeten, schoon water - Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 9 maart 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 15 Even ontspannen Werken aan de weg Lekker eten Onafscheidelijk duo www.deweekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/baasfenbeest www.weekbladwaddinxveen.nl ‘De spieren van kinderen met Duchenne breken steeds verder af’ Mark van Harskamp wil zoveel mogelijk geld bijeen krijgen voor ‘Duchenne Heroes’. FOTO: PR Ook kan gebruikgemaakt worden van het digitale inspraakformulier dat te vinden is op www.rijnland.net. Indien u dit wenst, kunt u verzoeken uw persoonlijke gegevens niet te vermelden. Het hoogheemraadschap van Rijnland maakt gebruik van servicenormen. Kijk voor andere publicaties en algemene informatie op www.rijnland.net. Leiden, 2 maart 2011 Dijkgraaf en hoogheemraden dj Dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraadschap van Rijnland maken het volgende bekend: Wat is een legger? De legger is een kaartenboek waarin zones zijn aangegeven waar beperkingen gelden voor activiteiten die de stabiliteit en/of waterdichtheid van de dijk, het duin of de kade kunnen verstoren. Met andere woorden: in de legger staat aangeduid waar de regels van de keur precies gelden. In de legger zijn de volgende gegevens vastgelegd: ligging; vorm en afmetingen; welke persoon of instantie verantwoordelijk is voor het onderhoud (de onderhoudsplichtige); wat voor onderhoud de onderhoudsplichtige moet uitvoeren (onderhoudsverplichtingen). De legger regionale waterkeringen is voor iedereen die woont, werkt of recreëert op of in de buurt van een waterkering een belangrijk instrument. Rijnland gebruikt de legger bijvoorbeeld voor de controle op de onderhoudsplicht. Die controle heet in de waterschapswereld de schouw. U kunt tot en met 13 april 2011 uw gemotiveerde zienswijzen over de ontwerp-legger inbrengen bij: het college van D&H van het hoogheemraadschap van Rijnland t.a.v. ir. M. Kruitwagen Postbus 156 2300 AD Leiden Wat gebeurt er met uw reactie? Het bestuur van Rijnland beoordeelt uw reactie zorgvuldig. Vervolgens wordt de definitieve legger vastgesteld. Hierna ontvangt u een schriftelijke reactie op uw zienswijze van het bestuur. Meer informatie? Voor vragen kunt u contact opnemen met het servicepunt van Rijnland. Bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur via 071-3063040 of via legger@rijnland.net. Aart Haitjema Secretaris-Algemeen directeur Gerard Doornbos Dijkgraaf Al jaren is fietsen zijn hobby. Komend najaar vindt Wad- dinxvener Mark van Hars kamp het tijd om zijn sterke benen in te zetten voor het goede doel. Met de ‘Duchen ne Heroes' rijdt hij in zeven dagen van het Luxemburgse Wiltz naar het Nederlandse Nijmegen. Deelnemers brengen een sponsorbedrag op, waarmee onderzoek naar de spierziekte Duchenne kan worden gefinancierd. Richard Avontuur Waddinxveen Inspraakprocedure De ontwerp-legger regionale waterkeringen ligt van 9 maart 2011 tót 13 april 2011 ter inzage op het kantoor van het hoogheemraadschap van Rijnland, Archimedesweg 1 te Leiden en de gemeentehuizen waar de strekkingen zich bevinden. U kunt de ontwerp-legger ook inzien via www.rijnland.net. tember meedoet. In zeven da gen fietsen mountainbikers van Luxemburg naar Nederland, met als doel het ophalen van sponsorgeld, dat ten goede komt aan onderzoek naar de slopende spierziekte. Duchenne spierdystrofie is een aangeboren spierziekte. De spie ren van kinderen die daarmee kampen, breken steeds verder af. Daardoor gaan lichaamsbe- uit. Uiteindelijk tast Duchenne spierdystrofie ook de ademha ling en de hartspieren aan en overlijdt het kind. Met name jongens zijn gevoelig voor de aangeboren ziekte. Wereldwijd kampt 1 op de 3500 jongens ermee. Inmiddels is dankzij be- chenne Heroes, dat zelf ook sponsoren heeft, levert vervol gens een geheel verzorgde reis. “Daarom is dat sponsorbedrag als eis een goede graadmeter voor de bedoeling van deelne mers. Alle routes zijn uitgezet, alles is verzorgd, maar daar staat wel iets tegenover. Anders zou het een wel erg makkelijke vakantie zijn.” mensen mij willen steunen, dan zijn zij welkom.” Van Harskamp steunen? Kijk op www.mark4duchenne.ni of stuur een mailtje naar mark- vanharskamp@online.nl. “Met deze fietstocht ga ik één keer heel erg over mijn grens. Kinderen die kampen met de ziekte van Duchenne spier dystrofie, moeten dit dagelijks. Daarom vind ik deze sportieve uitdaging zo mooi.” In één zin legt Mark van Harskamp de kern van de fietstocht Duchenne Heroes uit, waaraan hij in sep- Hoogheemraadschap van Het college van dijkgraaf en hoogheemraden heeft op 1 maart 2011 het resterende deel van de legger regionale waterkeringen Rijnland in ontwerp vastgesteld. Op deze strekkingen kunt u van 9 maart 2011 tot 13 april 2011 uw zienswijzen inbrengen. Het belang van het beheer van water Rijnland zorgt ervoor dat de waterkeringen (dijken, duinen, kaden) in goede staat zijn, zodat we veilig kunnen leven. Omdat duinen, dijken en kaden voor Nederland heel belangrijk zijn, stelt het hoogheemraadschap eisen aan het gebruik ervan en aan de ruimte eromheen. Wat er wel en niet mag, staat in de keur. Welke gebieden beschermd worden door de keur wordt aangewezen in de legger. ‘Nog de helft van sponsorbedrag nodig' Mark van Harskamp heeft de helft van het sponsorbedrag bijeen. “Dankzij familie, vrienden en collega’s ben ik tot een bedrag van 1448 euro gekomen. Als bedrijven of ademing en hartmedicatie de leeftijdsverwachting van zieken gestegen, maar de helft haalt de leeftijd van dertig jaar niet. “Het ziektebeeld greep mij enorm aan”, legt Van Harskamp uit. Hij raakte bekend met de ziekte en de fietstocht via een col lega. “Daarna heb ik mij erin verdiept. Zieken gaan een dra matische dood tegemoet en er is blijkbaar nog veel onderzoek wegingen steeds verder achter- nodig. Daarom vind ik de fiets tocht een mooi initiatief.” De tocht op de mountainbike spreekt Van Harskamp om twee redenen aan. “Allereerst vanwe ge het doel, maar ook omdat het voor mij een sportieve uitdaging is. Ik fiets al jaren, maar heb nog nooit meerdere dagen achter el kaar honderd kilometer gefietst en ’s nachts in een tentje gesla pen. De tocht is niet bepaald van alle gemakken voorzien en dat is voor mij een uitdaging.” Deelnemers moeten een spon sorbedrag van 2500 euro op tafel leggen. Organisator Du- ‘ut"?/*'J

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 15