1 I ‘Een duidelijk geluid’ Klik Win.1 bij Kom 19 maart zelf kijken! t - Plaats een opmerking bij elk bericht rw b Coalitie hoopt op nieuwe fase van samenwerking met oppositie Referendum goed voor opkomst verkiezingen woensdag 9 maart 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl De bezoeker Wandelen i Paddestoel “Kiezers wisten niet waar referendum over ging.’ SP: ‘Duid signaal n< Provincie’ Fietsen voor Joep www.opendagvandezorg.nl www.weekbladwaddinxveen.nl 'f j i Waddinxveen dinxveners wil referendum. Bart Vermeulen: ners van Gouda; Dit sig mag niet opzij Dat de inwoners kiezen voor zelfs moet voor de ai een heel helder sig Waddinxveen mo zelfstandig blijven. Bij de discussie os meentelijke herir in de Krimpener op Goeree Overflakkee was de SP in Provinciale Staten steeds als enige partij tegen (De Partij voor de Dieren was in de Krimpenerwaard ook tegen). De SP spreekt dan ook de hoop uit dat de andere politieke partijen vanaf nu meer aandacht zul len besteden aan de lokale democratie in Waddinxveen en de mening van de inwo ners zullen respecteren. “Een noodzaak voor een herinde ling van Waddinxveen was er niet en is er niet”, aldus SP- er Bart Vermeulen. “Grotere gemeenten functioneren aan toonbaar niet beter dan klei nere gemeenten en herinde lingen hebben veel nadelen. Het aantal voorzieningen neemt af, de kosten van een fusie zijn hoog en de afstand tussen de inwoners en de po litiek neemt toe. Stop nu eens met deze zinloze schaalver groting.” Timmermans verwees naar het beleid van het Kabinet Rutte, dat gemeentelijke herindelingen Richard Avontuur Waddinxveen een nieuwe fase, waarin we als politieke partijen weer op één lijn kunnen komen.” Ondanks de vreugde bij de coalitie, hiel den met name oppositiepartijen PvdA en WeWa vol dat het re ferendum nietszeggend was en zou blijven. “Er is een campagne gevoerd op basis van emotie. De identiteit zou verloren gaan, vrij willigers zouden wegblijven en de projecten zouden in gevaar komen. Allemaal kul”, betoogde Stephan Peters (WeWa). Eerder op de avond riep hij hoongelach op, door te stellen dat de kiezers door ‘een slechte campagne’ niet wisten waar het referendum wer kelijk over ging. Henry ten Zijt- hoff (PvdA) sloot zich daarbij aan, door te stellen dat ‘de kiezer de verliezer is’. Met een wijntje in zijn hand, ‘want het is het feestje van de winnaars’, zei Ten Zijthoff een diplomatieke reactie van de Provincie te verwachten. Neeleman Witgoedspecialist, gevestigd aan de Kerkweg Oost 185 in Waddinxveen bestaat dit jaar 75 jaar. Ter gele genheid hiervan geeft de winkel vier maal een Braun kof- fiezetautomaat weg ter waarde van 69,95 euro! Winnen? Ga dan snel naar onze website www.weekbladwaddinxveen.nl. FOTO: PR tendemocraten nog de steun van 14,8 procent van de kie zers. Nummer drie is, net als in juni vorig jaar, de PW, nu met 13,5 procent. Vierde partij van Waddinxveen is de PvdA (11,4 procent), gevolgd door ChristenUnie, SGP en D66. De uitslag van Wad dinxveen komt niet geheel overeen met de uitslag in de Provincie Zuid-Holland. De VVD-stemmers lopen in de pas, maar in de provincie werd Waddinxveens’ num mer vier, de PvdA, tweede. De PVV is nummer drie in grootte, gevolgd door het CDA. De SP eindigde daar achter als vijfde, voor D66, Groenlinks, CU en SGP. veen was de opkomst in 2007, toen voor het laatst Provinciale verkiezingen werden gehouden, 51,2 procent. “Het referendum effect leverde zo’n 2025 kiezers extra op,” liet Cremers al tijdens de uitslagenavond weten, aan de hand van een rekenschema. Net als bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer, in juni 2010, kreeg de VVD in het Gouwe- dorp de meeste stemmen. De liberalen wonnen bijna drie procent in vergelijking met de stemming in 2007, maar verlo ren ten opzichte van TK2010 licht. Het CDA, traditiegetrouw een grote partij in Waddinxveen, kelderde van 24 procent in 2007 naar 14,5 procent nu. Voor de Tweede Kamer kregen de chris- Waddinxveen Seniorenwerk Waddinxveen houdt op maandag 14 maart een wandeltocht van ruim 6 kilometer voor senioren. Op de dag zelf vanaf 9.30 uur inschrijven in de foyer van het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad. Om 10.00 uur vertrekt de groep per auto naar Alphen aan den Rijn. Deelnemers lopen langs de Zegerplas en over de golfbaan richting Manegerie ‘Zeegersloot’. Kosten voor deelname bedragen 3,15 euro inclusief een kopje kof fie of thee. Aan deelnemers die meerijden, wordt een kleine bijdrage aan de auto kosten gevraagd (maximaal 1 euro)Voor meer informatie, bel met het kantoor van se niorenwerk Waddinxveen in het Anne Frankcentrum, tel. (0182)-631932. “Ze nemen het ter kennisgeving aan, maar de fusie is onafwend baar. 60 procent van Waddinx veen wil geen fusie, maar de Provincie kijkt niet alleen naar ons. Er wordt gekeken naar het totaalplaatje en daar hoort Gou da, dat wel voor fusie is, ook bij.” Zweder Bergman (CDA) nodig de de oppositiepartijen uit om, ondanks hun verzet, te proberen de samenwerking met de coalitie op te pakken. “Zij zijn van harte welkom om samen met ons op te trekken in de komende tijd om een goede toekomst voor Wad dinxveen te bewerkstelligen.” “Hier kan de Provincie niet omheen,” reageerde PCW- fractievoorzitter Herman Timmermans. “Dit is een duidelijk geluid van onderop.” het liefst van onderop, vanuit de gemeenten, tot stand ziet komen. “Hopelijk leidt deze uitslag in de gemeenteraad tot Waddinxveen Onder het motto ‘Spin/Sport for Life’ vindt op zaterdag 26 maart een sport spinning marathon plaats bij Den Edel Sport aan de Sniepweg 13H. Tussen 10.00 uur en 14.00 uur kunnen meer dan tachtig deelnemers zich in het zweet fietsen en sporten voor het goede doel: Villa Joep, een stichting die zich ten doel stelt om kinderen te genezen van neuroblastoomkanker. Voor het onderzoek is veel geld nodig. Den Edel Sport is één van de 75 VES sportcentra (Vereni ging Exclusieve Sportcentra) die zich hiervoor gaat inzet ten. In 2009 werd in Wad dinxveen maar liefst 5.000 euro bij elkaar gefietst voor Villa Joep. Waddinxveen In De Paddestoel aan de Lijs terbesstraat 18 in Waddinx veen vindt vrijdag 11 maart een kaartavond plaats. Er worden vier ronden gespeeld volgens het Rotterdams sy steem. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 10 maart is er darten. Op deze wekelijkse activiteit is iedereen vanaf 14 jaar van harte welkom om een spelletje darts mee te spe len. Jongeren van veertien tot zestien jaar zijn welkom van 20.00 tot 21.30 uur, volwas senen van 20.00 tot 23.00 uur. Maandag 14 maart is er de Nintendo DS club. Elke week kunnen kinderen vanaf 18.30 uur tot 20.00 uur met hun meegebrachte Nintendo DS met of tegen elkaar spel letjes spelen. Dinsdag 15 maart is er de tweewekelijkse activiteit 3D kaarten maken. Leeftijd vanaf tien jaar. Aan vang 18.30 uur. Dezelfde dag is er de wekelijkse activiteit handwerkclub voor volwas senen. Neem eigen materiaal mee. Aanvang 20.15 uur. Be zoek eens de website: www. wsv-depaddestoel.nl. Richard Avontuur Waddinxveen Met een opkomst van 70,45 procent vonden veel Wad- dinxveners hun weg naar de stembus voor de verkiezingen van de Provinciale Staten. Landelijk was er een stij gende trend waarneembaar, maar met een groei van bijna 20 procentpunt stak Wad dinxveen daar ver bovenuit. Met dank aan het referen dum, zo stelde burgemees ter Bert Cremers. Landelijk kwam met 56 procent van de kiezers voor het eerst sinds 1995 Weer eens meer dan de helft van de stemgerechtig den voor de Provinciale Sta ten opdagen. In Waddinx- en

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3