Biljarters staa L1 g un mannetje jaar nog Feestelijk jubileum Lees alle columns van Henk Spaan Vind interessante artikelen terug Drie historische thrillers Win een apk- beurt bij Smits Auto’s! II Biljartclub 'Onder Ons’ viert veertigjarig bestaan Overbruggen - Blij met referendum woensdag 16 maart 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Altijd actueel: de weekkrant.nl Klik Win Spannend Digikrant Op onze site www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl De Brug Bingo K Klaverjas Bridge Tekeningen Dire Straits Verpacht ‘l Jammer dat de corveebeurten soms wel eens worden vergeten’ Rijnland Zieken huis SR f 1/ i. www.deweekkrant.nl/spaan c i Vi Waddinxveen Seniorenwerk van Stichting Vonk houdt op dinsdag 22 maart een bingoavond in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1. Vooraf opgeven is niet nodig. Kosten 2,80 euro voor één en 3,60 euro voor twee plankjes. De zaal gaat open om 19.30 uur; de bingo begint om 20.00 uur. Wie gebruik wil maken van het vervoer via de Groe- neHartHopper dient de rit te bestellen via het telefoon nummer 0800 - 0220900. De activiteit is om ongeveer 22.00 uur afgelopen. Waddinxveen De Victor Activiteiten Com missie (VAC) van de Sint Victorkerk houdt op zaterdag 16 april de ‘Waddinxveense Bridgedag’. De opbrengst komt ten goede aan het res tauratiefonds van de mo numentale Sint Victorkerk. Maximaal zestig paren kun nen van 9.30 tot 17.00 uur een dag bridgen in De Hoge Noot, het clubgebouw van Muziekvereniging Concor dia aan de J.W. Frisoweg la in Waddinxveen. Tussen 9.00 en 9.30 uur is er ontvangst met koffie en een stroopwa fel. De inschrijvingskosten bedragen 20 euro per paar. Inschrijven kan bij Marian de Groot (tel. 613591 of e-mail mariande-groot@casema. nl). De inschrijving sluit op 11 april. De Waddinxveense biljartclub Onder Ons in het Anne Frank centrum bestaat deze week precies veertig jaar. Ruud Groot Waddinxveen mannen - de beschikking over drie biljarts.” Met een gemid delde leeftijd van 76 jaar is On der Ons een echte seniorenclub. Het oudste spelende lid is de 89- jarige Koos van de Wijngaard is en oud-voorzitter Jan Blom is met zijn 98 jaar ook nog steeds verbonden is aan de vereniging. De club heeft het maximum wel bereikt. “Er is zelfs een kleine wachtlijst”, zegt penningmees ter Reinier Boere, die de steun van een aantal nieuwe sponsors goed kan gebruiken. “Alhoewel we eigenlijk graag nog een bil jart erbij zouden willen, is met de zoals het libre, bandstoten en driebanden. De biljarters spelen vaak tegen soortgelijke biljart clubs uit Reeuwijk, Bodegraven, Gouda en Alphen aan den Rijn. kan daarbij bijdragen aan het behalen van voor Waddinxveen belangrijke zaken. Kritisch: geen zelfstandigheid tegen elke prijs. Er circuleren voorstellen die leiden tot een zelfstandig Wad dinxveen met een veel kleiner grondoppervlak, zonder moge lijkheden tot uitbreiden en of realiseren van projecten. Daar schieten we met ons allen ook niet mee op. Wij zullen, meer dan ooit tevo ren, onze standpunten onder bouwen en communiceren. Wij hopen dat alle betrokkenen het proces willen doorlopen op basis van deze uitgangspunten. Alleen dan valt er een besluit dat voor een ieder helder en be- Diana Windrich Raadslid Weerbaar Waddinxveen Elk jaar is er een clubkampioen- schap. Wedstrijdleider Hans Ponsioen organiseert al 12,5 jaar alle wedstrijden en houdt de standen en rankings bij. “Elke ochtend als ik met zijn honden wandel denk ik na over de inde ling van het wedstrijdschema. Direct na thuiskomst werk ik het uit.” Secretaris Van Rooijen: “Onder Ons is een club van en voor elkaar. Jammer dat de cor veebeurten soms door enkelen wel eens wordt vergeten. Maar ook al gaat het in de wedstrijden er soms best fanatiek aan toe, het is altijd erg gezellig.” Ruud Groot Waddinxveen Het huisje op het veldje bij de Nesse bestaat zaterdag 19 maart precies twintig jaar. Het huisje met de toepas selijke naam ‘De Brug’ is destijds geschonken door het ‘Geheim genootschap van het Waddinxveense bedrijfs leven’. Er is veel te doen geweest over de komst van het huisje waar Waddinxveense zes tigplussers overdag kunnen vertoeven. Inmiddels heeft het nut zich wel bewezen; elke dag wordt er door een behoorlijk groep gekaart en koffie gedronken. Zaterdag is iedereen van 10.00 tot 12.00 uur welkom voor een kennismaking en een kopje koffie. Waddinxveen In de gang in het Kreater- gebouw van Stichting Vonk is vanaf 15 maart teken en schilderwerk te zien van leer lingen van Catrini Lelieveld. Het werk van de leerlingen is met verschillende materialen en technieken uitgevoerd. De expositie blijft tot woensdag 30 maart en is voor iedereen te bezichtigen gedurende de openingstijden in de Kerk straat 13 in Waddinxveen. Waddinxveen De Britse band Dire Straits staat donderdag 17 maart in Spotlight, van 19.00 tot 20.00 uur, centraal. De band is onder meer be kend geworden door num mers als ‘Sultans of Swing’, ‘Money for Nothing’ en ‘Pri vate Investigations’. RTW FM 105.8Fm ether, 103.4 Fm kabel en wereld wijd www.rtw.nl. Waddinxveen Met ingang van 4 april is het horecagedeelte van het Gou- webad de Sniep verpacht. Vanaf die datum gaan Paul en Sandra Peters het hore cagedeelte onder hun hoede nemen. Peters is geen onbe kende in de horeca; hij runt al een aantal jaar Cafetarie Het Kleintje aan de Zuidkade. Onder Ons is veertig jaar geleden door drie Waddinxveners opgericht, waarbij in eerste instantie gebruik werd gemaakt van een klein biljart. Met de steun van Woonpartners kon de biljartclub beschikken over een groot biljart waardoor het ledenaantal kon groeien. Inmiddels hee/t de biljartclub Onder Ons zestig spelende leden en de beschikking over drie biljarts. FOTO: RONALD STAM Alphen aan den Rijn Het Rijnland Ziekenhuis, locatie Alphen aan den Rijn, opent op zaterdag 19 maart van 11.00 tot 16.00 uur de deuren voor publiek. Dertig afdelingen van het ziekenhuis en vier afdelingen van Ver pleeghuis Oudshoom bieden volwassenen en kinderen de mogelijkheid om kennis te maken met de zorg. Kijk voor het programma op www.rijn- landzorggroep.nl De opkomst voor de provin ciale verkiezingen in Wad dinxveen was hoog. De uit slag van het referendum was overweldigend in zijn helder heid! Ruim 91 procent van de Waddinxveners die heeft gestemd, is tegen de fusie met Gouda (30 procent heeft niet gestemd) Daar kan je niet omheen. Maar wat kunnen we ermee? Zoals u wellicht weet was WeWa tegen dit referendum. Niet omdat we u de mogelijk heid wilden ontzeggen om u uit te spreken over (politieke) beslissingen; WeWa is een uitgesproken voorstander van referenda. Maar de uitslag van zo’n referendum moet neerleggen. Wij zijn er voor de Waddinxve ners, dat is onze enige prioriteit en de wens van de inwoner staan wij dus achter. Wij feliciteren het College en de collegepartijen met het be haalde resultaat. Op hen rust nu de zware taak om de inzet, een zelfstandig Waddinxveen, te realiseren. WeWa zal de ontwikkelingen positief kritisch volgen. Positief: steunen van voorstellen waar dit kan en reëel is. Eenheid van handelen vanuit de Raad beschikbare ruimte en dit leden bestand ons maximum bereikt.” Onder Ons speelt in vier klassen en in verschillende spelsoorten, Waddinxveen Autoclub De Gouwe Rijders uit Waddinxveen houdt op donderdag 17 maart een klaverjasavond in De Gou- webloem aan de Tollenslaan 161. Inschrijven vanaf 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. Er worden vier ronden ge speeld. Deelnemers hoeven geen lid te zijn. Voor infor matie: A.A.Boer, tel. 079- 3315205/06-23671549. Voor de seniorenclub was dit een goede aanleiding om vrijdag een etentje te houden in restaurant De Unie. “De biljartclub is in 1971 door drie Waddinxveners opgericht”, aldus voorzitter Siger Seinen. “Nu hebben we met zes tig spelende leden - uitsluitend dan effect kunnen hebben op de loop der beslissingen. Naar onze mening was dit niet het ge val. Afgezien van de woordkeuze (samen met Gouda of zelfstan- en mogen wij niet naast ons dig in plaats van Ja of Nee tegen de fusie) hebben we nog nauwe lijks invloed op de beslissing om een fusie met Gouda te bewerk stelligen of te voorkomen. Maar waarom ben ik dan blij met dit gehouden referendum. Als raadslid raadpleeg je je ach terban, maar je bereikt natuur lijk nooit iedereen. Dat maakt dit werk ook zo moeilijk, wikken en wegen; is dit wat men wil enz., is dit goed voor Waddinxveen? Met dit referendum heeft de Waddinxvener duidelijk uiting gegeven aan wat men wil. Men grijpelijk is. Laten we hopen dat het ook een aanvaardbaar besluit is. is echt betrokken bij Waddinx veen en dit zien wij graag. Voor Weerbaar Waddinxveen is dit een teken en dit teken kunnen

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11