I Kia: nieuwe Rio en Picanto Alfa Romeo 4C Skoda VisionD: geslaagde designstudie Il I <- Mazda laat Minagi en nieuwe techniek zien Etherea: compacte hybride van Infiniti Suzuki maakt GSX- R750 veel krachtiger I Opel Zafira Concept Voor de echte liefhebber Extra schone Volkswagen Passat Mercedes gaat met Vito 'on tour’ I Prijs voor Evoque C Coupé in prijslijst Mazda ook op Discovery 'TL-- F I Altijd actueel: de weekkrant.nl Nieuwe uitstraling Introductie Laatste nieuws Milieu www.deweekkrant.nl/auto www.deweekkrant.nl/auto www.deweekkrant.nl/auto www.deweekkrant.nl/auto Autonieuws Mazda voorziet de Minagi van schone een zuinige motoren. Met de VisionD laat Skoda zien designstappen te zetten. th Mazda pakte op de autosalon in Genève uit met de Minagi. Het model laat door de nieuwe SkyActiv-technologieën en de nieuwe Kodo-designtaal zien hoe Mazda de toekomst ziet. De Minagi is een crossover Vol nieuwe technieken zoals de aandrijflijn, chassis en uiter aard carrosserie. Een SUV die Infiniti laat in zijn nieuwste creatie Etherea zowat alle concepten samensmelten, van hatchbacktrekjes tot MPV-ele- menten. De compacte auto is voorzien van hybride aan drijving. Onder de motorkap ligt een 2.5 liter viercilinder emotioneel design com bineert met opwindende prestaties. De Minagi is herkenbaar aan de chromen vleugel op de neus, de grille is licht naar beneden gekanteld. Mazda past in het interieur hoogwaardige materialen toe. Showa Big Piston voorvork en radiale Brembo vierzui- ger monoblock remklau wen. Daarmee is de GSX- R750 nog krachtiger, lichter en competitiever dan ooit tevoren. De nieuwe GSX- R750 staat vanaf heden in de showroom bij de officiële Suzuki-dealer. GSX-R750 is leverbaar vanaf 14.999 euro in de kleuren blauw/ wit en zwart. Twee vliegen in een klap op de stand van Kia in Genève. Met de gloednieuwe vierde generatie Rio en de ‘verse’ Pi canto laat het Koreaanse merk zien dat het zijn nieuwe auto’s op de Europese leest schoeit. De Picanto kunnen we in ons land al in mei in de showroom verwachten en de Rio staat er in augustus. Eerstgenoemde komt voor het eerst in een drie- en vijfdeurs uitvoering op de markt en de Rio met vijf deuren. Kia gaat met beide modellen de strijd aan om zuinigheid. De Picanto krijgt onder andere twee versies van een 1.0 liter benzinemotor en een LPG-versie. De Rio wordt leverbaar met een keuze uit twee benzine- en twee dieselmotoren. Wat betreft dat laatste komt er een zuinige en schone (85 g/km) 1.1 liter driecilinder turbo 70 pk-versie. Beide Kia-modellen zijn gegroeid. De Rio wordt door het merk gekarakteriseerd als zeer volwassen en is twee centimeter langer dan zijn De Range Rover Evoque heeft in de strijd om de Car Design of the Year awards 2010 de titel ‘Beste Produc- tiemodel’ gekregen. Het bleef daarmee de Audi A7 en de Alfa Romeo Giulietta voor. De verkiezing in de Car Design of the Year awards 2010 is de eerste grote prijs voor de nieuwe Range Rover Evoque. Mercedes heeft aan de C-klasse Coupé een instap- prijs gekoppeld van 38.950 euro (C 180 BlueEFFI- CIENCY). In juni komt het model in ons land op de markt. De nieuwe C-Klasse Coupé combineert klassieke coupékenmerken met het nieuwe design-DNA van Mercedes-Benz. De C-Klasse Coupé heeft vier individuele zitplaatsen. Mazda gaat meerdere kanalen benutten voor zijn merkcampagne. Het merk bijt met een Nederlandse en een Europese website het spits af. Op Discovery Channel wordt een serie commer cials als eerste getoond om daarna op andere kanalen te verschijnen, www.dis- coverychannel.nl en www. mazda.nl De Alfa Romeo 4C is een prachtige sportauto. Door het gebruik van carbon en aluminium weegt de auto 800 kilogram. In 5 seconden snelt de achterwiel aangedreven auto van stilstand naar 100 km/u. In de tweede helft van 2012 mogen we de uier meter lange en uan een 1.750 cc motor voorzien Alfa in ons land in de showroom verwachten. Het prijs kaartje bedraagt 45.000 euro exclusie/belastingen. benzinemotor en die wordt ondersteund door een su percharger. De benzinemo tor is goed voor 245 pk en de elektromotor voegt daar 68 pk aan toe. De Etherea kan ook alleen elektrisch rijden. De Infiniti Etherea is voorzien van een CVT-transmissie. Terwijl we van de eerste len testralen genieten, laat Suzuki zien dat het voor de motor liefhebbers leuk wordt op de weg. Met introductie van de nieuwe GSX-R750 wordt nog eens extra onderstreept dat Su persport en Suzuki bij elkaar horen. De techneuten hebben de lat weer hoger gelegd. Zo is er een gewichtsbesparing van acht kilogram gerealiseerd. De GSX-R750 is voorzien van een voorganger. De wielbasis is met zeven centimeter toege nomen. Dat vertaalt zich in veel been- en bagageruimte. De groei (zes centimeter) van de Picanto zit onder andere in de bagageruimte. Die is dertig procent groter dan die in de vorige Picanto en kan 200 liter herbergen. Voor zowel de nieuwe Rio als de Picanto geldt dat beide modellen door hun gunstige uitstoot, BPM- en wegenbelastingvrij zijn. Voor de zakelijke rijder geldt een bijtelling van 14 procent. Een designstudie. Zo om schrijft Skoda de VisionD waarmee een beeld van de toekomstige modellen van het merk wordt gegeven. Het is niet ondenkbaar dat het model tussen de Octavia en de Su perb wordt gepositioneerd. Heldere lijnen en sterke stijlkenmerken komen in dè studie samen. Uiteraard is het model voorzien van het nieuwe Skoda-logo. Het verlichtings- design is opvallend. Dat geldt ook voor de achter zijde waar verfijnde vouwen naar de ruimte voor de kente kenplaat lopen. Het lijnenspel verwijst naar de kristallen, die in het interieur worden toe gepast. De overhang voor en achter is kort en het interieur wordt omschreven als prak tisch. Binnen niet al te lange termijn gan we meer zien van dit concept, hopelijk zonder al te veel uiterlijke aanpassingen.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 31