Fusie in het volleybal Goed bezochte jeugddag Leuke baan in de buurt Lees meer sportverslagen op de site Terras klaar voor de lente Het laatste nieuws over sport Fusieplan voor volleybalverenigingen Agon en Flam Haarden Be Fair Flyers jongens under 14 op dreef woensdag 16maart2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouive Koerier pagina 39 Altijd actueel: de weekkrant.nl Sport Hogedrukreiniger Sport Kijk op onze sitdL* www.deweekrant.nl/webwinkel www.deweekkrant.nl/banen www.gouwekoerier. n I www.weekbladwaddinxveen.nl Balletje slaan Korbis 1 sterk WSV Start HSW Alle leden zijn op de hoogte gesteld van het fusieplan Nederlaag SG de Gouwe-AZC Degradatie schakers k 5 Volleybalverenigingen Agon uit Boskoop en Ram Haarden Be Fair uit Waddinxveen wil len fuseren. Van de redactie Waddinxveen gaat trainen en spelen, nu er de beschikking is over twee zalen: De Plataan in Boskoop en De Groenswaard in Waddinxveen. Ook moeten er beslissingen ge nomen worden over toekomstige bestuursfuncties en niet onbe langrijk: een nieuwe naam. Alle leden zijn middels een schrijven op de hoogte gesteld van het fu sieplan. Beide verenigingen achten de fu sie nodig om in de toekomst een solide vereniging te creëren. Met concurrerende verenigingen als Nesselande, Vollingo en Castel- lum en een verregaande indivi dualisering van de sport in het algemeen, is het noodzaak om de handen ineen te slaan. Door een fusie ontstaat er namelijk een vereniging van ongeveer 300 leden en kan er op elk gewenst niveau gevolleybald worden, met meer kansen voor getalenteerde jeugd. Er is al sprake van een samenwerking tussen de buur- verenigingen en sportief gezien is dit tot uiting gekomen in een aantal teams. Zo spelen jongens van beide verenigingen met el kaar in een Al-team, net als het derde damesteam. Het fusieplan van de Fusiecommissie moet eerst goedgekeurd worden. Hier voor hebben beide verenigingen een Ingelaste Algemene Leden vergadering gepland op 30 (Be Fair) en 31 (Agon) maart aan staande. Na goedkeuring van dit plan wil de commissie de fusie voor aanvang van het seizoen 2011-2012 afgerond hebben. in het eerste kwart maakten de Rijswijkers duidelijk dat ze naar Waddinxveen waren ge komen voor de winst, 15-25. Ook de overige drie kwarten waren voor de bezoekers, waarbij Flyers in het vierde kwart nauwelijks tot scoren kwam. Eindstand 45-83. Job van Herk was met 9 punten Waddinxveen Tennisvereniging Be Fair is een gezellige en actieve ver eniging met in totaal zo’n 900 leden. Op 19 maart aan staande vanaf 13.00 uur is het park open voor iedereen die interesse heeft in de ten nissport. Onder de bezoekers wordt een prachtige rond vlucht verloot. Waddinxveen Hengelsport vereniging Waddinxveen (HSW) start zaterdag 19 maart met de zaterdag- en woensdag 23 - maart met de ouderencompe titie. Beide competities gaan over achttien wedstrijden. Er wordt gevist in de Oude Rijn en in de Amsteldrecht. Inschrijven en verzamelen bij het station. Zaterdag is de vertrektijd 06.00 uur en woensdag 07.00 uur. Meer informatie bij Rinus Rei chard, tel 617119. Under 18 duurde de wed strijd tegen het bezoekende Almere Pioneers net iets te kort, 35-37. Gemixt Under 12 verloor met 30-49 van BS Leiden 4. Jongens Under 14-2 verloor van BS Leiden 3 met 40-53. Jelle van Steensel was met 12 punten topscoorder. De eerste Open Jeugddag op tennispark ‘De Woerd’ van T.V.Waddinxveen was onlangs een groot succes. Na een ge zamenlijke warming-up werden er oefeningen gedaan en spelletjes gespeeld. Deelnemers kregen hun eerste tennisles en konden prijzen winnen, onder meer door tonnen te raken en door een ‘gat’ in een clown te slaan. FOTO: PR Moerkapelle Het eerste team van Schaak vereniging Moerkapelle moet uit de derde klasse landelijk. Moerkapelle begon in Goes met nederlagen van Wim en Maarten Vroegindeweij. Dick Bac en Arian de Bruijne wonnen hun partijen. Na re mises van Hugo van Elteren en Wouter Vroegindeweij was de stand 3-3. Gerard van Ommerens won zijn par tij. Jesse van Elteren kon zijn partij niet remise houden en de wedstrijd eindigde in 4-4. De resterende wedstrijden zijn slechts voor de statistie ken en Moerkapelle zal vol gende seizoen weer uitkomen in de promotieklasse. Waddinxveen Nummer twee van de wa- terpolocompetitie SG De Gouwe-AZC uit Waddinx veen trad dit weekend aan in Barendrecht tegen koploper ZPB/ H&L Productions. Weliswaar was ZPB met de ongeslagen status de te kloppen ploeg, maar in de vorige ontmoetingen was de Gouwe-AZC elke keer dicht bij winst geweest. Hoogge spannen verwachtingen dan ook bij het publiek, maar de waterpoloclub uit Wad dinxveen kon het niet waar maken. ZPB leidde bij rust met 6-3. De doelpunten van tweemaal Marjolein Rus- schenberg en eenmaal Lotte Huisman zorgde ervoor dat dat de Gouwe-AZC niet voor een ondoenlijke opgave stond halverwege. Helaas waren de enige lichtpuntjes in de tweede helft het doelpunt van Suzan Kaynar en de door Astrid Hijink gestopte straf- worp. De wedstrijd eindigde in 14-4 voor ZPB. Een speciaal ‘Fusieteam’, be staande uit leden van de twee verenigingen, heeft onder leiding van de voorzitters Kees Keijzer (Agon) en Michael van Maaren (Be Fair) een plan opgesteld. Zo zal er bijvoorbeeld gekeken moe ten worden wie waar en wanneer Waddinxveen Flyers Jongens Under 14 blijft doorgaan waar de ploeg al een tijdje mee bezig is: win nen. Dit weekend werd het bezoekende Forwodians.met een ruime 74-27 aan de ze gekar gebonden. Vooral in de eerste helft scoorde de Flyersjeugd veel en werd er verdedigend weinig wegge ven, rust 43-7. In de tweede helft namen de basketballers wat gas terug en kregen de bezoekers uit Voorhout iets meer ruimte. Patrick Zwij- nenburg was goed voor 29 punten en Koen Slitijs nam er 23 voor zijn rekening. Met uitzondering van Jongens Under 14 was er in sporthal de Duikelaar voor de overige thuispelende teams op vrijdag en zaterdagavond geen winst. Dames 1 en CobraNova 1 uit Voorburg hielden elkaar met 8-11 en 9-13 in het eerste en tweede kwart aardig in even wicht. In het derde kwart had den de Flyersdames echter geen antwoord op de tussensprint van de bezoeksters, die dit kwart topscoorder. Voor Meisjes wonnen met 13-28. Met 22 pun ten voorsprong bij het ingaan van het vierde kwart kwam de overwinning van de Voorburg- sen niet meer in gevaar, 41-66. Cindy Bron was met 10 punten de meest scorende Flyersdame. Heren 2 was in de Duikelaar niet opgewassen tegen koploper Lo- komotief 2 uit Rijswijk. Direct Waddinxveen Afgelopen donderdagavond stond de 27e ronde van de in terne schaakcompetitie op het programma. Eduard Philipse moest het met de witte stuk ken opnemen tegen de num mer twee, Ronald Dannis. Het werd remise. Hans van Woudenberg won van Nico Dannis. Met deze overwin ning is van Woudenberg op gerukt naar de derde plaats, dit ten koste van Edaurd Phi lipse die nu vierde staat. Waddinxveen In Den Haag trad korfbal team Korbis 1 afgelopen weekend aan tegen mid denmoter GKV 1 en kende aanvankelijk geen enkel pro bleem met de Haagse forma tie. Binnen korte tijd stond de kampioen met 1-5 voor. Dat GKV daarna dichterbij kon komen, had vooral te ma ken met de mindere fase van Korbis. Bij rust stond Korbis nog. maar één doelpunt voor op GKV. Kort na rust kwam Annelieke Kruithof in de ploeg en werd niet veel later gevolgd door Jorinda Gra veland, die de geblesseerde Danielle Molenaar verving. Kort na deze wissel was het echter Annelieke Kruit hof die geblesseerd het veld moest verlaten met een op het oog ernstige blessure. Kor bis had geen derde dame tot haar beschikking en moest zo’n twintig minuten met ze ven man verder spelen. Met name Martijn Graveland ontpopte zich in deze fase van de wedstrijd als een ware goaltjesdief. Met nog vijf doelpunten in deze fase van de wedstrijd bewees hij zijn ploeg een grote dienst. Hoe wel GKV nog wel op een 15- 13 voorsprong wist te komen, was het in de laatste minuut Remco Sliedrecht die Korbis aan de twee wedstrijdpunten hielp. Met een afstandsschot bepaalde hij de eindstad op 15-16 in Waddinxveens voordeel. Het Flamco jeugdteam van de JITAE Taekwondo Club pakte afgelopen zaterdag op het toonaangevende 'Open Windmills’ toernooi drie podiumplaatsen. Bradley van Staayeren uit Waddinxveen pakte zilver, Erben Moerman uit Waddinxveen en Lindi Korpelshoek uit Gouda wonnen brons in hun categorie. Dit toernooi is het sterkst bezette Taekwondo jeugdtoernooi in Nederland. FOTO: PR

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 39