Gemeente Nieuws Aangifte doen Aangifte doen bij de politie? Bel eerst 0900 8844. Aangifte doen bij de politie kan op di verse manieren. Maar kunt u voor uw aangifte beter een afspraak maken op het po litiebureau of kunt u een voudig via internet aangifte dóén? Ook moet u vaak een aantal documenten bij de hand hebben als u aangifte wil doen. Maar welke docu menten zijn dat? Bel daarom eerst naar 0900 8844, zodat u de aangifte kunt doen die bij u past. week Convenant Ruimtelijke ordening Bouwen en wonen Gemeente Vaddinxveen Volg ons op Twitter Bezwaar Op afspraak Waddinxveen, bedankt! Bedrijvenloket Producten be stellen in onze Webwinkel Zorgloket yy Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 16 maart 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 7 d Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen VERLEENDE BOUWVER GUNNING MET ONTHEF FING z VOORNEMEN TOT VERLENEN ONTHEFFING 20100167 Mercuriusweg 3, het plaatsen van diver se verlichte en onver lichte reclamevoorzie- ningeri. PUBLIEKSBALIE WERK IN UITVOERING De gemeente Waddinxveen gaat het asfalt en de fundering vernieuwen aan de Onderweg. Het werk wordt vanaf 14 maart 2011 uitgevoerd door aanne mersbedrijf Verhoef Infra bv uit Langerak en neemt 10 weken in beslag, afhankelijk van de weersomstandigheden. De ge meente probeert overlast zoveel mogelijk te beperken. VERLEENDE APV VERGUNNING Winkeliersvereniging Dorp straat, vergunning voor het houden van een braderie op 14 mei 2011 van 10:00 tot 17:00 uur op de Dorpstraat tussen huis nummers 24 en 168 en op de Kerkweg-West tussen huisnum mers 4 en 18. AFVALBRENGSTATION Zuidelijke Rondweg 250, tel. (0182) 547 500. Openingtijdens: DIGITAAL INDIENEN BE ROEP- EN VERZOEKSCHRIFT U kunt uw beroep- en verzoek schrift ook digitaal indienen bij de genoemde rechtbank via http:loketrechtspraak.nl/be stuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over DigiD als uw elektronische handtekening. Op de genoemde website treft u de precieze voorwaarden aan. VERLEENDE BOUWVER GUNNING VERGUNNINGENLOKET Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. SPREEKUREN VERLEENDE OMGEVINGS- VERGUNNINGEN AANVRAAG OMGEVINGS- VERGUNNING (REGULIERE- PROCEDURE) subregio’s van de Veiligheidsre- gio Hollands Midden. In de Veiligheidsregio Hollands Midden werken hulpverlenings diensten en gemeenten samen aan de veiligheid. Ze bereiden zich voor op rampen en ernstige ongelukken. Verder nemen ze maatregelen om toenemende risico’s beter te beheersen. vergunning, drank- en horeca- vergunning en andere gemeen telijke diensten. Maar ook voor procedures waarmee u te ma ken kunt krijgen bij de start of uitbreiding van uw onderne ming in de gemeente Waddinx veen. Bezoekadres: Raadhuisplein 1, 2741 HR Waddinxveen Post adres: Postbus 400, 2740 AK. Te lefoon: 0182 624 624. E-mail: gemeente@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. Faxnummer 0182 624 680. U kunt ons bellen van maandag tot en met donderdag van 08.30 tot 17.00 uur en op vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij het college van B W {tenzij in de publicatie een andere procedure is vermeld). Met het indienen van een be zwaarschrift wordt de aanvang van de activiteiten niet tegen gehouden. Om dat te voorko men kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indie nen bij de Rechtbank ‘s-Graven- hage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. De rechter beziet dan of met de activiteit mag worden begon nen. Aan het indienen van zo’n verzoek zijn kosten verbonden. De gemeente Waddinxveen heeft sinds kort ook een kanaal op Twitter. U kunt ons volgen op Twitter.com/gemeentew- veen voor nieuws en actualiteit. maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur; zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. gen, advies en het aanvragen van voorzieningen die onder de Wmo vallen heeft de gemeen te één loket: Het Zorgloket. Het Zorgloket is op verschillende manieren te bereiken. U kunt bellen, e-mailen of langskomen tijdens de openingstijden. En als het nodig is kunt u een af spraak maken voor een bezoek aan huis. De openingstijden van het Zorgloket zijn: maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Donderdagavond uitslui tend op afspraak. U kunt ons be reiken op telefoonnummer 624 500, of per mail via zorgloket@ waddinxveen.nl. aangebouwde ber ging met terras (08- 03-2011); Omdat deze vergunningen met gebruik van een ontheffings- procedure zijn verleend kan op grond van de Algemene wet be stuursrecht de natuurlijke of rechtspersoon, die tegen het ontwerpbesluit hun zienswij ze naar voren hebben gebracht of kunnen aantonen dat zij re delijkerwijs niet in staat zijn ge weest, tegen het besluit beroep kunnen instellen bij de recht bank Den Haag. Dit beroep kan worden ingesteld binnen zes weken na bekendmaking van dit besluit. De volgende bouwvergunning is verzonden op de tussen haak jes vermelde datum: 20100047 Noordeinde 138, het oprichten van een Dit verzoek kan slechts wor den ingewilligd, nadat onthef fing is verleend van het ter plaat se geldende bestemmingsplan als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. Het conceptbesluit met bijbehoren de stukken ligt met ingang van donderdag 10 maart t/m woens dag 20 april 2011 tijdens ope ningsuren ter inzage bij de Pu- blieksbalie. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk uw zienswijze kenbaar maken bij het college van B&W. Monde ling is ook mogelijk via een af spraak of telefonisch op werkda gen van 08:30 uur tot 12:30 uur op nummer 624 500. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur; woensdag, uitsluitend op af spraak van 13.00 tot 16.00 uur, donderdagavond van 17.00 tot 21.00 uur. Voor afspraken; infor matie en vragen belt u naar De Publieksbalie, 0182 624 500. Meldingen kunt u doorgeven via ons digitale meldpunt Heeft u vragen over het pro ject? Via het Meldpunt kunt u een formulier invullen. Vermeld daarbij als onderwerp: Recon structie Onderweg. De volgende bouwvergunnin gen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20080237 Wilhelminakade 91, het oprichten van een vervangende woning (08-03-2011) Tegen bovenstaande besluiten kunt u bezwaar aantekenen (zie BEZWAAR). Als u (uitgebreid) wilt praten over een vergunning of een aan vraag wilt inzien, dan kunt u al leen terecht als u daarvoor een afspraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. Wanneer u vindt dat uw directe belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleende vergun- ning/beschikking, kunt u bin nen zes weken na de verzend- datum van de beschikking een U kunt via onze website wad- dinxveen.nl een afspraak ma ken met de Publieksbalie. Dit kan alleen voor onderstaan de producten. Op de homepage van de websi te kiest u onder "Snel naar” voor "Afspraak maken”. Een afspraak maakt u minimaal één dag van te voren, maar u kunt tot maximaal twee maan den vooruit een afspraak plan nen. U ziet meteen welke tijden be schikbaar zijn. Met een afspraak wordt u gega randeerd binnen vijf minuten geholpen. 2 Maart jl. was een belangrij ke dag voor de bestuurlijke toe komst van onze gemeente. Op die dag was het aan de bur gers van Waddinxveen om zich uit te spreken over de vraag: moet Waddinxveen zelfstandig blijven of fuseren met Gouda. In de aanloop daar naartoe heeft uw gemeentebestuur er naar gestreefd burgers zo goed mogelijk te informeren. De burgemeester heeft tevens de bevolking opgeroepen te ko men stemmen. Aan die oproep is gehoor ge geven. Want maar liefst 13.572 WaddinxVeners hebben hun stem uitgebracht; dat is 69 pro cent van alle stemgerechtigde Waddinxveners. Bovendien heeft ruim 91 pro cent van de kiezers zich uitge sproken voor zelfstandigheid van Waddinxveen. Het signaal is volkomen hel der: de Waddinxveense samen leving schaart zich achter het standpunt van het gemeente bestuur. Voor die steun en grote betrok kenheid wil het college van B&W alle kiezers hartelijk be danken. De burgemeester en wethou ders houden spreekuur op maandag van 16.00 tot 17.00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een af spraak te maken via 624 600. U kunt een afspraak maken voor het aanvragen of af halen van een paspoort, rijbewijs of identiteitsbewijs, een GBA uit treksel*, afschrift Burgerlijke stand*, verklaring omtrent het gedrag, gehandicaptenparkeerkaart* verhuizing* en eerste inschrij ving vanuit buitenland. Denk eraan: u moet per persoon én per product een afspraak ma ken. U kunt dus niet met een af spraak voor een uittreksel, met een ook een nieuw paspoort aanvragen. Deze producten kunt u ook volledig digitaal bestellen en be talen (indien vereist) in de We bwinkel op de website. U heeft dan wel een DigiD inlogcode nodig. De dienstverlening richting be drijven wordt bij de gemeen te Waddinxveen gestroomlijnd door middel van het bedrijven loket, dat speciaal ingericht is op het af handelen van vragen die afkomstig zijn van het bedrijfs leven. Het bedrijvenloket houdt zich op innovatieve wijze be zig met het koppelen van de be leidsvelden economische zaken en sociale zaken. Het bedrijven loket is hét aanspreekpunt voor de ondernemer met als doel u wegwijs te maken in procedures zoals bestemmingsplan, milieu- De volgende omgevingsvergun- ningen zijn verzonden op de tussen haakjes vermelde datum: 20100228 Piasweg 14B, het slopen van de wo ning (incl. garage), het kappen van 4 ei ken en 1 blauwspar, en het oprichten van een nieuwe woning (incl. parkeerkelder en zwembad) (08-03- 2011); 20100239 Juliana van Stol- berglaan 9 t/m 79 (oneven), het renove ren van 36 portiekwo ningen (08-03-2011); 20110002 Kanaalstraat 9, het slopen en vervolgens opnieuw bouwen van een accountantskan toor (08-03-2011); 20110015 Otweg 1, het vergro ten van een woning (08-03-2011); 20110021 Bilderdijklaan 36, het verhogen van de be staande aanbouw en het realiseren van een dakterras (08-03-2011); 20110026 Schuberthof 39, het vergroten van een wo ning (08-03-2011). Voor veel producten hoeft u de deur niet meer uit. In onze Webwinkel kunt u uw zaken vanuit huis regelen, zoals o.a. de aanvraag voorzieningen Wmo, een aanvraag bijzonde re bijstand, het aanmelden, wij zigen of opheffen van automa tische incasso, het bestellen van uittreksels of het doorgeven van uw verhuizing. U vindt de Webwinkel onder Digitale balie op www.wad- dinxveen.nl. Als u een uittreksel GBA via de webwinkel bestelt, krijgt u een korting van 1 euro. U betaalt dan 9,25 euro. Aan de Publieksbalie kost het uittreksel 10,25 euro. Dit uittreksel heeft u bijvoor beeld nodig bij het inschrijven voor een school of opleiding. Het uittreksel wordt na betaling thuisgestuurd. De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: 20110039 Coenecoop 71 en 73, het gedeeltelijk veran deren van een bedrijfs gebouw (01-03-2011); 20110040 Prinses Beatrixlaan 47, het plaatsen van een dakkapel op het voordakvlak (02-03- 2011); 20110041 Burgemeester Trooststraat 64, het plaatsen van een dak- opbouw (03-03-2011); 20110042 Sniepweg 13D, het renoveren van een zwembad en het plaatsen van luchtbe- handelingskasten (04- 03-2011). De colleges van de gemeen ten Bodegraven-Reeuwijk, Boskoop, Gouda, Waddinx veen en Zuidplas hebben op woensdag 9 maart een con venant ‘intergemeentelijke samenwerking rampenbe strijding en crisisbeheersing’ getekend. De gemeenten gaan hiermee voldoen aan de eisen die gesteld worden op basis van de Wet Veilig- heidsregio’s. In het conve nant is overeengekomen dat tussen deze gemeenten nauw samengewerkt wordt aan de rampenbestrijding en crisis beheersing. Dat betekent dat de organisaties bijvoorbeeld meer dan nu aanspraak kun nen maken op eikaars perso neel bij rampen en crisis, sa men plannen actualiseren en elkaar informeren over lokale situaties en samen oefenen en trainen. De gemeenten ma ken deel uit van een van de Sinds 1 januari 2007 is de lande lijke Wet maatschappelijke on dersteuning (Wmo) in werking. Doel van deze wet is dat men sen zoveel mogelijk voor zich zelf en elkaar zorgen. Iedereen moet zolang mogelijk zelfstan dig kunnen leven en wonen. En iedereen moet kunnen mee doen in de samenleving. Dat geldt voor jongeren en ouderen, mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking, een chronische ziekte en voor men sen met psychische problemen. Maar ook voor hun familieleden en mantelzorgers. De Wmo is er dus voor iedereen. Voor vra-

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 7