OPEN DAGEN 25 Dag van leerplicht Schipper NIEUW! Breng sfeer in huis Inschrijven cursus peuterdans Alle kerkdiensten op de site Nieuws én het beeld Cheque voor de jongeren van Sarie Donk woensdag 23 maart 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 19 Altijd actueel: de weekkrant.nl Vastgelegd Windlichten Kerkdiensten Kids www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl www.weekbladwaddinxveen.nl Miss Saigon - Donderdag 24 en vrijdag 25 maart van 10.00 tot 21.00 uur Zaterdag 26 en zondag 27 maart van 10.00 tot 16.00 uur WoodLine® kunststof kozijn Binnenzonwering en raamdecoratie - Plaatsbaar met magneetstrip (niet boren). - Toepasbaar op alle merken kunststof kozijnen. - Jaloezie en plissé (met of zonder verduisteringsstof). -- llll Nu* korti, Binnenzonwering met magneetstrip 0/ /o ng! KOZIJNEN ■T FOTO: RONALD STAM I Informeer bij onze adviseurs of kijk op www.schipperkozijnen.nl Een goed gevoel de beste oplossing T Er zijn ook open dagen in onze showrooms in Amstelveen, Opmeer, Zwolle en Groningen. WoodLine® kozijn met rechte verbinding Door de rechte verbinding een uitstraling van een houten kozijn én de voordelen van kunststof. Gekeurd en voorzien van KOMO-certificaat. Alléén verkrijgbaar bij Schipper Kozijnen! In het kader van de ‘Dag van de leerplicht’ vond donder dag een debat plaats tussen leerlingen van het Coenecoop College vmbo 3 en directeu ren van basisscholen, de leerplichtambtenaar van de gemeente, politie en andere betrokkenen bij het onder wijs. Door Ruud Groot Waddinxveen al ervaring op in een modezaak en daar leert ze goed om te gaan met mensen. Een andere stel ling betrof de zelfdiscipline van kinderen om de lessen te volgen. Met de stelling ‘Verschuif de schooltijd naar 10.00 tot 18.00 uur’, waren de leerlingen het in verband met andere activiteiten niet eens. De laatste stelling ging over het te laat komen en spijbe len van school. Zowel leerlingen als volwassenen waren het eens dat dit zowel een verantwoorde lijkheid is van ouders en van de leerling zelf. Opmerkelijk was dat juist een leerling de suggestie deed om de straf bij te laat ko men te verhogen. “Nu moeten we bij drie keer te laat een uur schoonmaken, maar dat mag best bij een keer te laat komen al”, zei de 14-jarige Younes Amakhrouch. Wethouder Gerts benoemde Kayleigh Fröhlich en Younes Amakhrouch tot beste debaters. Waddinxveen Muziekvereniging Concor dia begint het voorjaar met een concert van C Akkoord en het harmonieorkest van Concordia Waddinxveen. Dit voorjaarsconcert wordt gehouden op vrijdag 1 april in de Morgenster aan de Sterrenlaan 1 in Waddinx veen. Naast klassieke werken komen ook bewerkingen op musical en popsongs deze avond aan bod. Gekozen is voor de musical Miss Sai gon. Dat een hobo ook goed tot zijn recht komt in en met een harmonieorkest zal blij ken uit het stuk ‘Variations on a Theme by Glinka’ van Rimsky Korsakov, een con cert voor hcfbo en orkest, bestaande uit diverse varia ties. De solist op hobo is Jan Anceaux. Het gedeelte voor de pauze wordt afgesloten met The African Connec tion, Afrikaanse melodieën zullen door de kerk klinken. C Akkoord speelt onder meer ‘They are Coming’, ‘Sound Variations’ en ‘Lilo and Stich’. Het concert wordt gezamen lijk afgesloten met ‘American Pie’. U bent van harte welkom in onze showroom: James Wattstraat 5 (Gouwestroom) in Gouda. Telefoon 0182 52 70 89 dat met zigeuner- en gipsymu- ziek het fundraisingconcert in de Remonstrantse kerk in Wad dinxveen verzorgde. Het geld is met diverse activi teiten bij elkaar gebracht en be stemd voor het opknappen van de zolder van het buurthuis aan de Raam, wat grotendeels onder begeleiding wordt uitgevoerd door de jongeren zelf. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens in vervulling en kunnen ze eindelijk diverse activiteiten op touw zetten. (niet boren) Het doel van deze themadag was het onder de aandacht brengen van de leerplicht bij leerlin gen, ouders, scholen en andere betrokkenen met het motto: diploma. Ze doet inmiddels zelf ‘School? Bekijk ‘t eens...an ders!’ Het debat werd geleid door burgemeester Bert Cre mers en wethouder Dorenda Gerts mocht als jurylid bepalen wie de beste debater was. Met de eerste stelling ‘Geen diploma betekent een achterstand op de arbeidsmarkt’ was alleen de 16- jarige Kayleigh Frölich het niet eens. Zij gaf aan dat je allemaal begint bij het begin en dat erva ring vaak belangrijker is, dan een Buurthuis De Speelwinkel, dit jaar het fundraisingpro ject van Soroptimistclub Gouda en omstreken, heeft een cheque ontvangen van 6.500 euro. Sarie Donk, de drijvende kracht achter het buurthuis, ontving de cheque afgelopen zondag uit handen van Kitty Knijff, president van de So roptimistclub. Aansluitend genoten de aanwezigen van de feestelijke klanken van ‘Trio Café Boekarest 1973, Kt' I De leerlingen van het Coenecoop College luisteren aandachtig naar burgemeester Cremers. Sarie Donk is blij met de cheque; nu kan de zolder van buurthuis ‘De Speelwinkel’ worden opgeknapt. FOTO: PR

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 19