Nieuwe JAR ambitieus Jeugd Advies Raad winneer^ 1 activiteiten voor jeugd I 1 I i 1/’“® I i 1/ Lees alle columns van Henk Spaan Bureau gekozen voor Park Triangel Ingezonden brieven staan op de site - lm De paden op en lanen in Jeugd Advies Raad wil meer ontmoetingsplekken voor jongeren Overbruggen - Culturele vorming Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 30 maart 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Stappenteller Op onze site Bouwen Ingezonden brief www.deweekkrant.nl/spaan www.weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl Jeugd EHBO Historie f Compostactie Borstvoeding Paasbingo Bingo Tuinarchitect Dienst met Bl0f Rod Stewart Elmar de Groot (13) wil zich inzetten voor veiligheid cb Ids Waddinxveen Rockdominee Jan Andries de Boer zal op 3 april een dienst leiden in de Ontmoe- tingskerk, met begeleiding van Blof coverband TeBo- ven. Er zal in de dienst ook stilgestaan worden bij enkele Bijbelverhalen. Waddinxveen Borstvoedingorganisatie La Leche League (LLL) houdt dinsdag 5 april een bijeen komst over het voorkomen van problemen bij borstvoe ding en het herkennen en behandelen ervan. Aanvang 20.00 uur in de verloskun digenpraktijk van Waddinx veen aan de Kanaalstraat 10. Deelname kost 4,50 euro per volwassene. Partners en ba by’s zijn van harte welkom. Ongeveer zestig jaar gele den werd in een dorp verge lijkbaar met Waddinxveen een jongetje geboren, dat de naam Jaap kreeg. Het ventje groeide voorspoedig op in het warme nest, waar zijn ou ders hem alle mogelijkheden boden zich te ontwikkelen. Heel bijzonder was zijn inte resse voor muziek. Op een dag kwam hij zeer enthou siast van school, want de juf had verteld over het luisteren naar klassieke muziek en ook stukjes laten horen. Dat vond hij mooi. Jan-Willem, een van zijn klasgenootjes had toen gezegd, dat hij op een andere school les kreeg om een mu ziekinstrument te bespelen. De nieuwe Jeugd Advies Raad (JAR) van Waddinxveen, onder voorzitterschap van Joey Scheffers, is donderdag 24 maart door burgemeester Bert Cremers voor vier jaar geïnstalleerd. Na een inleiding door beleids medewerker Marianne Weenink legde wethouder Dorenda Gerts de werkwijze uit van de gemeen teraad, college van B&W en de Door Robert Visscher Waddinxveen moment genoot hij nog wel van het luisteren naar de radio, maar het gevoel niet naar muziekles te kunnen, bleef knagen. Enige tijd later verhuisde het ge zin naar een ander dorp, waar wel een muziekschool was met een subsidie van de gemeente. Daar kreeg Jaap de kans een in strument te leren bespelen. Hij koos de viool en de leraren had den snel door, dat-hij een bijzon der talent had. Op aanbeveling van deskundigen kon hij naar het conservatorium en groeide uit tot een virtuoos violist, waarvoor de mensen graag naar concerten kwamen. Persoonlijke ontwik keling bracht hem van viool naar de dirigeerstok en nu is Jaap van Zweden een wereldberoemd diri- de hoogte zijn van wat er leeft bij de jeugd.” De meeste nieuwe le den van de JAR vinden dat er te weinig activiteiten voor de jeugd zijn. Zij willen onder meer ont moetingsplaatsen voor jongeren en niet alleen op straat. Elmar de Groot, dertien jaar, wil zich inzetten voor veiligheid. gent, die vele triomfen viert. Z’n geboortedorp heeft vaak gepro beerd hem ereburger te maken, maar daar heeft hij feestelijk voor bedankt. Hadden ze die subsidie voor de muziekschool maar niet moeten schrappen! Helaas is de gemeente Waddinx veen dezelfde weg opgegaan als het geboortedorp van Jaap. De subsidie voor Vonk is zodanig af gebouwd, dat culturele vorming, waaronder muziekonderwijs al leen tegen bijzonder hoge uurta rieven is te verzorgen. Alle mooie praatjes van het college ten spijt is er nog steeds geen alternatief beschikbaar. We moeten dan ook vrezen, dat kinderen en volwassenen, die belangstelling voor culturele vorming hebben, ja Jan van der Loo Duo raadslid PvdA Voorzitter Joey Scheffers, lid sinds 2004, hoopt dat de nieu we JAR beter functioneert dan de vorige. “Er was toen bij de leden niet veel interesse. Ook was er geen aandacht vanuit de gemeente en onze naamsbe kendheid was slecht. Ik ben nu optimistischer en heb veel ver trouwen in de nieuwe leden, de gemeenteraad en het College. Ik verwacht dan ook dat de wet houder en gemeenteraadsleden onze bijeenkomsten zullen bij wonen. Daarnaast gaan we zo snel mogelijk de JAR site ‘up to date’ maken.” op Gouda zijn aangewezen. Talenten uit Waddinxveen zullen ergens anders hun basisvorming krijgen. Geen reden om als gemeente trots op te zijn! Waddinxveen Tijdens de Nationale Tuin- ontwerpdag, op vrijdag 15 april, is in de Bibliotheek De Groene Venen, vestiging Waddinxveen ‘s middags tuinarchitect Rene Lagen dijk van Lagendijk Tuin- en Landschapsarchitecten bv aanwezig die gratis advies kan geven over de tuin. Belangstellenden kunnen zich aanmelden in de bibliotheek, telefonisch 0182-640572 of per e-mail waddinxveen® bibliotheekdegroenevenen. nl Voor meer informatie over activiteiten in de bibliotheek zie www.bibliotheekdegroe- nevenen.nl. Elk gesprek zal ongeveer 20 minuten duren. Waddinxveen In het wijkgebouw Zonnig- Zuid aan de St.Victorstraat vindt op dinsdag 12 april een paasbingo plaats. Aanvang 20.00 uur. Waddinxveen De jaarlijkse compostactie vindt op zaterdag 9 april plaats. Bewoners van Wad dinxveen kunnen dan gratis compost afhalen bij de Ge- meentewerf aan het Coene- coop 53. Tussen 09.00 uur en 12.00 uur in de ochtend staan de medewerkers van de buitendienst klaar om de compostzakken uit te delen. Iedereen die langskomt voor compost, krijgt maximaal vier zakken mee. Zoals elk jaar geldt wel: op op. Waddinxveen De Britse rockgroep The Fa ces staat centraal op donder dagavond 31 maart van 19.00 tot 20.00 uur in Spotlight op RTW fm. Bekende leden van de groep waren Rod Stewart en Ron Wood. Bekend van de rauwe ener gie en wilde ritmes, toen nog onbehouwen en ruw, tegen woordig heet dat inventief en trendsettend. Zij zijn een inspiratie voor latere punk bands. Spotlight, donder dagavond 7.00 - 8.00 uur. RTW fm/ether 105.8/kabel 103.4/internet www.rtw.nl. De nieuwe Jeugd Advies Raad (JAR) van Waddinxveen is afgelopen week door burgemeester Bert Cremers voor vier jaar geïn stalleerd. De nieuwe voorzitter is Joey Scheffers. Hij heeft alle vertrouwen in deze JAR en hoopt op steun van de gemeente. "Ik verwacht dat de wethouder en gemeenteraadsleden onze bijeenkomsten zullen bijwonen.” FOTO: ROBERT VISSCHER r Waddinxveen Leerlingen van zeven scholen uit Waddinxveen, in totaal 176 kinderen, hebben mee gedaan aan de cursus Jeugd EHBO. Op 8 maart vond er een theorietoets plaats; op 15, 21, en 22 maart vond het of ficiële praktijkexamen plaats, onder het toeziend oog van twee examinatoren van het Oranje Kruis. De kinderen kregen onder luid applaus van de aanwezige ouders het diploma Jeugd EHBO. De scholen die dit jaar mee deden waren: Koningin Beatrixschool, Rheoboth- school, Theo Thijssenschool, Kardinaal Alfrinkschool, Bethelschool, Leilinde en de Eben-Haëzerschool. Dat wilde Jaap ook wel. Zijn moeder, die deze ontwik keling al enige tijd had zien aan komen, vond het fantastisch. De realiteit van het huishoudbudget maakte echter, dat zij hem even apart moest nemen. “Ik moet je wat vertellen. We hadden je graag muziekles laten volgen, maar dat is erg duur. Vroeger kreeg de muziekschool geld van de gemeente, zodat alle kinderen, die dat wilden, muziekles kregen. Vorig jaar is dat geschrapt, zodat nu alleen nog kinderen van ou ders, die het helemaal zelf kun nen betalen, zoals Jan-Willem, naar muziekles gaan.” “Ook stom van die gemeente”, zei Jaap en zijn moeder was het daar helemaal mee eens. Vanaf dat Waddinxveen Het Historisch Genootschap Waddinxveen exposeert aan de Noordkade 64d. Bijzon dere munten, wandborden, tegeltjes, speelgoed van Sliedrecht, tabaksartikelen van de voormalige Dobbel- mannfabriek, schilderijen, de burgemeesterstoel en de armenkist van de gemeente. De tentoonstellingsruimte is geopend op de eerste en derde woensdagmiddag van de maand van 15.00 tot 17.00 uur en is gratis toegankelijk. Waddinxveen In De Boog aan de Constan- tijn Huygensstraat 2 is op 1 april een bingo voor volwas senen. De zaal is open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. ambtenaren. “De jeugd kan veel leren over de besluitvorming van de processen in de gemeente. Ook kunnen wij via de JAR veel leren over wat de wensen van de jeugd in Waddinxveen zijn,” vertelt Gerts. Burgemeester Bert Cremers sprak de jongeren toe: “Een goede communicatie en sa menwerking tussen de JAR, de gemeenteraad en het Col lege is van groot belang. Aarzel niet om contact op te nemen en neem uw lidmaatschap seri eus. Ik verwacht dat ook van de raadsleden. Zij moeten goed op Ss’' 'lï s

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11