Volkswagen Kever in Mille Miglia Bestel maar! ORIGINEEL i ^NEDERLANDS, Sportieve band van Goodyear Vette C-klasse coupé van AMG Praktijktest elektrische Mini E afgerond 60 jaar RDW in fotorijk boekwerk Groen gas zorgt voor lagere C02-uitstoot Fords gaan praten^ Hyundai opent speciale pagina rond Veloster Kijk of het dak open ka Saab en ZF Amerikaanse betrouwbaar heid Honda Brio Altijd actueel: de weekkrant.nl Milieu Piet Paulusma Op Facebook Veiligheid www.deweekkrant.nl/auto www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/auto www.deweekkrant.nl 7* 4 Autonieuws C63 AMG: met Performance Pack goed voor 487 pk. RDW Vervlogen tijden herleven met de Kever in de Mille Miglia. GD 66 50 Een tot drie meter kortere remweg is de opbrengst van een door Goodyear nieuw ont wikkelde band voor sportieve auto’s. Het gaat hier om de Ea gle Fl Asymmetrie 2 die door het merk wordt uitgebracht in het Ultra High Performance segment. De band paart goede remeigenschappen aan een uitstekende wegligging op nat wegdek. Ook het binnenste van de band is op sportieve prestaties afgestemd onder meer door een karkas met kruislings geplaatste koordla- De Kevers waren in de jaren vijftig van de vorige eeuw te genstanders om rekening mee te houden in de Mille Miglia. In Genèue liet Porsche vorig jaar de concept 918 zien, een hybride sportwagen. Tussen tijds was al bekend gemaakt dat deze bijzondere auto in productie zou gaan. Nu weet Porsche te vertellen dat de serieproductie op 18 september 2013 van start zal gaan en dat de eerste levering voor november van dat jaar staat gepland. De prijs in Nederland is vastgesteld op 645.000 euro exclusie/belastingen. Bestellen kan per direct. gen en een zogenaamde ‘high surface’ silica loopvlakcom- pound. Goodyear praat van Active- Braking bij deze nieuwe band en daarmee doelt het merk op de profielblokken van de band die bij remmen zodanig vervormen dat het contactop pervlak met de weg aanzienlijk wordt vergroot. Hoe groter het contactvlak, hoe meer grip de band op de ondergrond heeft. De gekozen silica voor het loopvlak is afkomstig uit de Formule 1 en zorgt voor een Dankzij hun legendarische onverwoestbaarheid waren ze grotere en krachtigere concur renten vaak de baas. De twee Kevers waarmee Volks wagen bij de 2011-editie aan de start komt, zijn zorgvuldig geprepareerde, originele exemplaren. De Mille Miglia gold van 1927 tot en met 1957 als de langste en zwaarste rally die er was. In 1977 keerde de Mille Miglia terug als een klassieker- rally. Alleen auto’s die ooit in de originele rally aan de start kwamen, mogen tegenwoordig deelnemen. In het randprogramma van de rally maken diverse Volkswagen-modellen hun opwachting, waaron der ook de nieuwe Golf Cabriolet. Half april viert de compleet nieuwe Volkswagen Beetle zijn wereldpremière op meerdere locaties, onder meer in Sjanghai en New York. Mercedes zet een sportieve kroon op de vernieuwde C-klasse in de vorm van een C63 coupé uiteraard gebouwd en ontwikkeld door de mannen van AMG. Eindelijk kan het merk met de ster meedoen in de klasse van de BMW M3 coupé en de Audi RS5. In De leden van een tweede groep van veertig berijders hebben na vier maanden praktijktests hun elektrische Mini weer aan de fabri kant terug gegeven. Deze testronde werd in Engeland volbracht. Moederbedrijf BMW bereidt zich hiermee voor op serieproductie van elektrische voertuigen. Volgend jaar komt de BMW I JUBILEUM!'ITGAVF öOfAAR RDW het vooronder van de relatief bescheiden bemeten tweedeurs ligt de 6.2 liter V8 die aan 457 pk en 600 Nm komt. Accelere ren is een fluitje van een cent, na 4,5 seconden passeert de snelheidsnaald de 100 km/u. De achterwielaandrijving geschiedt via een 7-traps AMG Speedshift. i3 als compacte, lichtgewicht stadsauto met een dergelijke aandrijving. Tegelijk met de groep die de elektrische Mini’s reed, was er sprake van een controlegroep die zich van normale Mini’s bediende. De laadtijd en actieradius blijkt bij de meeste gebruikers totaal geen probleem. Kritiek was er op de laadruimte en de prestaties bij koud weer. van de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) en 60 jaar Nederlandse kentekenregistra tie. Jammer dat op een korte inleiding na daar niet over wordt gerept. De begeleidende teksten bij de foto’s slaan regel matig de plank mis. In de druk bevolkte straten in Italië waar de Mille Miglia (‘duizend mijl’) passeert zien ze dit jaar niet alleen supers- portauto’s maar ook twee Kevers. Volkswagen zet die twee historische mo dellen in om de kwaliteit van de auto’s te onderstre pen. In de 1.600 kilometer lange rallyklassieker die van Brescia naar Rome en weer naar Brescia voert, gaat het niet meer om snelheid, maar vooral om betrouwbaarheid. Juist dat is een sterke karakter eigenschap van de Kever. Maar Volkswagen heeft ook andere bedoelingen met de inzet van de Kevers. De rallyinzet volgt kort op de introductie in april van de compleet nieuwe Volkswagen Beetle. Veel foto’s van in Neder land gekentekende klas siekers uit de periode 1946 tot 1977 staan in het boek ‘Origineel Nederlands’ uitgegeven door Elmar. Het boek wordt opgehangen aan het 60-jarig bestaan Saab een overeenkomst gesloten met het Duitse ZF dat naast versnel lingsbakken ook complete wielophangingen maakt. Voor de opvolger van de 9-3 zal vlakbij Trollhattan door ZF een fabriek worden gebouwd waar deze onder delen worden gefabriceerd. Hiermee versterkt Saab haar banden met de auto- industrie. In Amerika publiceert JD Power jaarlijks haar betrouwbaarheidsstatistie- ken. Opmerkelijke winnaar deze keer Ford’s luxemerk Lincoln met 101 storingen per 100 auto’s. Let wel, het gemiddelde is 151 proble men. De top 3 wordt verder ingenomen door Lexus (109) en Jaguar (112). Onderaan de lijst komen we gerenommeerde merken tegen als Jeep, Land Rover en Mini. Honda wil auto’s maken voor iedereen. De Brio, een 3,60 meter lange compacte vijfdeurs, heeft de 1.2 liter motor uit de Jazz en kan worden gekozen met vijfbak of CVT. Voorlopig is het model alleen te koop in Thailand, waar ook de productie plaatsvindt. Later komt het model ook uit in India, Europa komt niet op het wensenlijstje voor. Veel foto’s van klassieke auto’s in Origineel Nederlands. beter wegcontact voor verbe terde handling op een natte ondergrond. Op droog wegdek wordt weer geprofiteerd van een afgenomen gewicht van de band, waardoor de onafgeveer de massa van de auto wordt verlaagd. Ook in dit ‘snelle’ segment past Goodyear haar FuelSaving Technology toe voor een lager brandstofver bruik en dus ook verminderde CO2-uitstoot. De geluidspro ductie is eveneens verminderd. Er zijn 29 maten verkrijgbaar en daar komen er nog 21 bij.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 31