I Activiteiten bij Antilope ASW overklast Be Fair Hoog en droog Vind meer sportnieuws op onze site Plaats je evenement op onze site Alles hygiënisc schoon Komende maanden druk programma uoor atletiekvereniging Flinke zeperd voor mannen van Be Fair 1 woensdag 30 maart 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 37 Altijd actueel: de weekkrant.nl Stoomreiniger Sport Sport Baas en beest www.gouwekoerier.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel www.weekbladwaddinxveen.nl .deweekkrant.nl/baasenbeest Floreant ‘Buitenspel’ Voetbaldagen Eerste wedstrijd op 2 april op de eigen atletiekbaan Floreant maakt karwei af F *3 cE Waddinxveen ASW kwam afgelopen zon dag niet in actie en is ook voor komende weekeinde niet ingedeeld door de KNVB, die met de inhaalwedstrijden van afgelopen zondag en in het komende weekeinde de ranglijst weer wat in even wicht wil brengen. Een week later staat voor ASW thuis de derby tegen de Boskoopse voetbalclub Floreant op het programma. Van de redactie Waddinxveen maar ook seniorleden mogen meedoen. De meerkamp gaat over drie wedstrijden en het is de bedoeling om te laten zien wie de beste atleet is over drie wed strijden. De deelnemers moeten aan minimaal twee wedstrijden meedoen om in de prijzen te kunnen vallen. De onderdelen verschillen per wedstrijd, maar vaste onderdelen zijn de sprint en een middenlange afstand (600,800 of 1.000 meter). Ver der staan afwisselend versprin gen, hoogspringen, discuswer pen, kogelstoten, speerwerpen, balgooien of balstoten op het programma. Door mee te doen kunnen de Antilopers laten zien wat ze op de trainingen leren. De twee andere wedstrijden zijn op 25 juni en 10 september. Voor de pupillen start op zaterdag 9 april de eerste van een viertal atletiekwedstrijden in de regio Zuid Holland Midden. De wed- Deze ging nog voorlangs. Rond de 23 minuut duurde het zo’n 4 minuten voor er een speler van Wbubrugge de bal weer een keer geraakt had. Moraal In de 30e minuut was het bij het wegwerken van de bal, dat de mee naar voren gekomen cen trale verdediger van Woubrugge de bal keihard op doel schoot en deze via de binnenkant van de paal in het doel vloog. Volgens Weel knakte er toen iets in de moraal van de Waddinxveners. Negen minuten later was het een individuele verdedigingsfout die de 2-0 inleidde. Na rust pro beerde Be Fair meer druk naar voren te spelen door vanachter strijden hebben de vorm van een meerkamp. De eerste wedstrijd vindt plaats in Reeuwijk, daarna zijn er wedstrijden in Leiden (21 mei), Zoetermeer (18 juni) en tot slot in Alphen aan de Rijn (3 september). Ook voor de junio ren in de leeftijd van 12 tot 15 jaar is een meerkamp, die op 9 april start in Reeuwijk. Er wordt in verschillende leeftijdsgroepen gestreden om de beste tijden. De overige drie wedstrijden wor den gehouden in Waddinxveen (20 mei), Boskoop (17 juni) en Alphen aan de Rijn (3 septem ber). uit door te schuiven, maar twee keer sloeg Woubrugge nog toe in de omschakeling. Weel: “De aansluiting naar boven zijn we kwijt. Gelukkig voor ons staat alles nog dicht bij elkaar en kunnen we dat als uitdaging blijven zien.” Boskoop Even het geheugen opfris sen. In de eerste seizoenshelft trad Floreant thuis aan tegen het Goudse GSV. Met nog veertien minuten op de klok werd de wedstrijd gestaakt doordat de grensrechter van GSV zwaar commentaar had geleverd aan het adres van de scheidsrechter. Met een tussenstand van 5-2 in het voordeel van Floreant, werd zondag het restant gespeeld. Floreant, vorige week nog te sterk voor w Gouda, moest dus goed beginnen aan de wedstrijd om te voorkomen dat GSV enige illusie zou krijgen dat er nog iets te halen viel. Na een goede warming up mocht Sjaak Wenteler een vrije trap nemen aan de rechterkant van het zestien meter gebied van GSV. Hij gaf de bal strak voor bij de eerste paal, waar Eric van Zoest een ideale mogelijkheid kreeg de score meteen te ope nen. Maar de Goudse keeper redde knap. Meteen daarop kreeg Floreant een tweede kans de 6-2 te noteren. Nu was het een voorzet van de linkerkant die door Marcel Meijer net naast gekopt werd. Floreant speelde sterk in de korte periode die te gaan was en creëerde meer mogelijk heden. GSV kon er eigenlijk niets tegenover zetten en be perkte zich vooral tot het af stoppen van de aanvallen van geel-blauwen. Het bleef dus bij de 5-2 en Floreant kon weer drie punten bijschrijven waarmee het met tien punten de tiende en elfde plaats deelt met Cabauw. Komende zon dag is Floreant vrij. Zondag is Floreant vrij en een week later staat in Waddinxveen de derby tegen ASW op het programma. Kans In de zestiende minuut kreeg W’oubrugge haar eerste kans, waarbij een speler vrij kon inkoppen bij de tweede paal. Kwaliteit Volgende week speelt Be Fair uit tegen Koudekerk. Dat wordt voor de mannen uit Waddinxveen geen mak kelijke wedstrijd. Al helemaal niet met een aantal geschorste spelers. Trainer Mark Weel: “Desalniettemin denk ik dat er in de groep voldoende kwaliteit zit om dat op te vangen.” Boskoop Sportevents4kidz houdt in de eerste week van de zomerva kantie deVoetbaldagen bij Voetbalvereniging Floreant in Boskoop. Het evenement wordt gehouden van 4 tot en met 8 juli. Elke dag van 09.00 tot 16.00 uur is ervoetbalple- zier voor de jeugd, de zoge naamde Jako Voetbaldagen. Ze zijn bedoeld voor spelers en speelsters van 6 tot en met 14 jaar uit de hele regio. Er wordt kooi-, boarding- en chaosvoetbal gespeeld, maar ook voetvolley, panna en par tijtjes staan op het gevarieer de programma. Elke dag is er een ander programma met ook individuele onderdelen als een dribbelparcours, het record hooghouden en ‘vak’- schieten. Alle deelnemers krijgen een volledig voetbal- tenue, een echte leren bal en elke dag drinken en een lunch. Er zijn op de diverse onderdelen prijzen te winnen en iedereen gaat aan het einde van de week met leuke atten ties naar huis. Het inschrijf formulier is te downloaden op: www.floreant.nl. Boskoop Het klinkt afgezaagd, maar het gaat toch echt negen van de tien keer op: verzuim je als team opgelegde scoringskan sen te benutten dan maakt de tegenstander ze wel. Zater dag bij Floreant - Lugdunum ging die aloude voetbalwet weer helemaal op. Het was Floreant dat in de openingsfase de lakens uit deelde en een paar uitste kende kansen creëerde. Maar die waren deze middag niet aan met name Martin Kol- ster en Roel de Mos besteed. Nog voor de rust kantelde de wedstrijd ook. Lugdunum kreeg steeds 'meer de overhand en nadat keeper Vooijs zich verkeek op een inzet van de bezoekers maar op miraculeuze wijze toch nog een doelpunt wist te voorkomen om vervolgens nog eens goed weg te komen bij een Leids offensief met een gevaarlijke vrije trap, ge beurde in de 37e minuut toch het onvermijdelijke. Geknoei van Floreant werd afgestraft waardoor de 0- 1 op het scorebord kwam. Het werd ook nog 0-2.' In het vervolg leek Floreant wat terug te doen, maar opnieuw schoten de Boskoopse spitsen tekort. Vlak voor tijd maakte Lug dunum er zelfs 0-3 van. Zaterdag mag Floreant uit tegen LSVV (op het terrein van Lugdunum in Leiden) opnieuw proberen de brood nodige punten te pakken. De komende maanden heeft SC Antilope in Waddinxveen een uitgebreid programma voor de boeg. Kampioenskandidaat ASW Al speelde afgelopen weekend uit tegen plaatsgenoot Be Fair Al. Met de nodige moeite kon Be Fair voor rust voorkomen dat ASW met een grote voorsprong de rust inging. Sander van Steensel kopte de 0-1 binnen. De defensie gaf Be Fair geen kans; uiteindelijk stond de eindstand 0-6 op het scorebord. FOTO: PR De kalender van SC Antilope is de komende maanden bom vol. SC Antilope houdt zater dagmiddag 2 april op de eigen atletiekbaan de eerste van een drietal onderlinge meerkampen. De meerkamp is bedoeld voor alle jeugdleden van 6 tot 19 jaar, Waddinxveen Be Fair is afgelopen zaterdag voor het eerst sinds lange tijd tegen een flinke zeperd op gelopen. De club uit Waddinxveen moest een 3-0 nederlaag bij Woubrugge incasseren. Achteraf terecht, vertelt trai ner Mark Weel. “Gezien de eerste 25 minuten echter to taal niet. Toen waren we heer en meester. Alleen stokte het steeds rond het strafschopge bied van de tegenpartij.” 5J Trots laten ze het behaalde resultaat zien: de cursisten van de KNVB scheidsrechterscursus ontvingen afgelopen vrijdag hun diploma in de kantine van voetbalclub Floreant; zes van hen zijn betrokken bij de Boskoopse voetbalvereniging. Dertien jongens behaalden het diploma voor pupillenscheidsrechter. FOTO: RONALD STAM

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 37