Kinderen planten groen I Klik Win! Gratis naar de Den Edel Sport in actie voor Villa Joep Wat zeg Appelbomen zorgen volgend jaar al voor een vers en gezond tussendoortje Aldus Olieman - Schijt je rijk! "h woensdag 30 maart 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl Lekker eten Baas en bees Sportief Klik en win Klik Win Aanrijding Contact d -- De kinderen kregen alvast een appel als voorproefje Gemeente garantie Nieuwe naam voor centrum www.weekbladwaddinxveen.nl fc -/i www.deweekkrant.nl/baasenbeest cb Waddinxveen van Waddinxveen De koffiezetapp schonken door wonnen door B.J. van Heiningen, L en Mieneke van De Brother all-in naars zijn mm hoogte gesteld. de jaarlijkse co] thema is dit jaar richt in 1971. bestond onder Pille. Zijn er nog m sen van het eerste het ons weten. Adi redactie bekend. Waddinxveen Telefoon redactie: 0182- 638288. E-mail: redactie. wbw@whm.wegener.nl. Be zorgklachten: 0900-4245726. De redactie behoudt zich het recht om ingezonden brieven zonder opgaaf van redenen te weigeren of in te korten. Tijdens de Nationale Boom feestdag in Nederland zijn ruim 260.000 nieuwe bomen geplant. Ook in Waddinxveen hebben weer vele basis scholen hieraan een steentje bijgedragen. Langs de Staringlaan werden veel nieuwe struiken geplant door kinderen uit groep 7 en 8 van de Regenboogschool, de Koningin Julianaschool en de Door Ruud Groot Waddinxveen appels kan leveren. De kinde ren kregen alvast een appel als voorproefje en ook de limonade en de koek waren na de zware arbeid uiterst welkom. Juf Es ther van Veelen had vooraf bij Stichting Kenmerk lesmateriaal opgevraagd en tijdens de lessen het belang van een goede groen- U hebt toch ook wel gezien dat er van die mooie vlaggetjes zijn geplaatst? U vroeg zich natuur lijk af waar dat nu weer voor diende. Ik zal het verklappen: ze gaan het spel ‘Schijt je rijk’ doen. Alle deelnemers aan het spel krijgen een vak toegewezen - in dit geval de ondernemers. Vervolgens wordt er een koe losgelaten, hoewel een geitje van Dierendal wellicht toepasselijker is. Als die koe dan een heerlijke warme vlaai in jouw vakje dropt, ben je winnaar! Leuk spelletje voor koninginnedag, prima be reikbaar vanaf Pettepret. En de prijs: alsnog uitgekocht worden door de gemeente en een mooi voorziening uitvoerig behandeld. Ook wethouder Kees de Jong was aanwezig om samen met de kinderen appelbomen te plan ten. “Er is bijna dertig jaar geen groenrenovatie geweest in di verse wijken van Waddinxveen. Daarom is er een renovatieplan opgesteld waardoor gelijktijdig met het opknappen van de wijk, ook het groen direct wordt mee genomen. Op deze manier is de overlast voor de buurt zo gering mogelijk. Waddinxveen is nog steeds een groene gemeente en dat moet ook in de toekomst ze ker zo blijven.” Alblas Vorige week heeft overleg plaats gevonden tussen wet houder Kroes en de indieners van een bezwaarschrift dat al in juli vorig jaar is ingediend. “Er is sindsdien wel overleg geweest met de indieners maar er is nog geen reactie gegeven. Dat is gewoon te laat,” erkende wethouder Gerts namens het College. Tegen het plan is ook een groot aantal zienswijzen inge diend. Wethouder Kroes zal hierover overleg voeren met ontwikkelaar Bouwfonds. De Gouden Wok in Hazerswoude-Dorp houdt een speciale actie voor trouwe lezers van het Weekblad voor Waddinx veen. Het restaurant geeft zes keer een dinerbon weg, ter waarde van 25 euro. Winnen? Ga dan naar www.weekblad- waddinxveen.nl, beantwoord de vraag en maak kans op een dinerbon! FOTO: PR Vervolg voorpagina Waddinxveen De volkstuinvereniging heeft in december in een brief voorgesteld dat de gemeente de grond koopt en vervolgens verhuurt aan de vereniging. Het College geeft aan dat het in de huidige situatie niet mogelijk is om geldelijk bij te dragen. Wel is het eventueel mogelijk dat er een gemeen tegarantie wordt gegeven in dien de vereniging een hypo thecaire lening wil aangaan. Wethouder Gerts: “Ik denk dat het wel mogelijk is om dit proces vooruit te trekken. Het is voor de tuinders wel een heel zuur verhaal.” Vo rige week donderdag heeft wethouder De Jong het be sluit persoonlijk aan de ver eniging mee gedeeld. PI as rode Wethouder Kroes meldde bij de voortgang van de pro jecten, dat naar verwachting nog voor de zomer de eerste paal de grond in gaat bij het project Piasrode. De verkoop van dit woningbouwproject aan de Piasweg is een suc ces gebleken zodat al spoe dig met de bouw gestart kan worden. Noordpark Op het bouwterrein van de nieuw te bouwen woonwijk Noordpark, zal op 7 mei een grote manifestatie plaats vinden om aspirant-kopers te trekken. Onlangs is de be staande bebouwing gesloopt en is het terrein bouwrijp ge maakt. Leilinde. “We doen graag mee aan de Boomfeestdag”, zegt Juf Elske van Leeuwen van de Koningin Julianaschool, terwijl Rianne Looijen druk bezig was om een nieuwe struik te planten. “Zou mijn plantje er volgend jaar nog staan? Ik ga wel af en toe even kijken, want het zou zonde zijn als het niet gaat groeien”, zegt Rianne. Aan de Wingerd waren leerlingen van de Prins Willem-Alexanderschool druk in de weer met appelbomen op het grasveld voor de school, die volgens de daar ook aanwezige deskundigen, volgend jaar al plekje krijgen in het nieuwe centrum. Waarvoor trouwens nog een nieuwe naam gezocht wordt. Binnenkort komt de gemeen te dan ook met het spel: ver zin een naam en win eeuwige roem! Nu zal helemaal niemand rouwig zijn om het verlies van de naam Waddinx- kwartier. Behalve misschien de bedenker, maar die heeft z’n bonus al binnen dus die maakt het ook niks meer uit. Passage is natuurlijk ook een naam van niks: u moet niet passeren maar blijven! De huur moet opgebracht wor den mensen! Mijn suggestie: ‘t Speelkwartier. Waddinxveen Op de kruising Kanaaldijk met de Coenecoopbrug vond op maandag 28 maart rond 14.00 uur een aanrij ding plaats. Beide bestuur ders, een 22-jarige man uit Zevenhuizen en een 24-ja- rige vrouw uit Gouda, zijn met onbekend letsel overge bracht naar het Groene Hart Ziekenhuis. De kruising is tot ongeveer 15.45 uur afgeslo ten geweest. Bij het nieuwe centrum lijkt Het nieuwste spelletje is er een- het altijd over spelletjes te tje waar ik me echt op verheug, gaan. In het verleden waren het nog voetbalspelletjes, la ter werden het politieke spel letjes. En niet te vergeten de spelletjes die een aantal win keliers via de rechter speel den om de gemeente een voet dwars te zetten. Een favoriet spelletje is ook: de vooruitgang of niet-voor- uitgang van het centrum be lachelijk maken. Gebeurt er niets dan wordt de kaart van zie-je-wel-wat-een-verspil- ling door verschillende par tijen in ons dorp uitgespeeld. Gebeurt er wel wat dan is het zaak om grote vraagtekens te plaatsen over de zin ervan. Waddinxveen De gemeente gaat op zoek naar een nieuwe naam voor het nieuwe centrum. Dit meldt het College naar aan leiding van haar overleg over de voortgang van de pro jecten. Eerder was de naam ‘Waddinxkwartier’ geïntro duceerd. “Eigenlijk vindt nie mand dat een mooie naam,” aldus wethouder Gerts. “Dus we gaan via de straatnamen commissie op zoek naar een aansprekende naam.” De straatnamencommissie ver gadert op 4 april. De nieuwe naam zal als suggestie bij ASR voorgelegd, die daar als ontwikkelaar het laatste woord in heeft.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3