Gemeen’ Nieuws week Spreekuren Werk'in uitvoering Ruimtelijke ordening Fout bij steek- tieonderzoek Wmo APV melding Zorgloket Vergaderingen woensdag 30 maart 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina? yy Altijd actueel: de weekkrant.nl Rubriek Gemeentenieuws uit Waddinxveen VOORNEMEN VERLENEN ONTHEFFING COMMISSIE SAMENLEVING Donderdag 31 maart, aanvang 20:00 uur. WERKZAAMHEDEN OASEN Waterleidingmaatschappij Oa sen gaat in de Vondelwijk de hoofdwaterleiding en de huis- aansluitingen,vernieuwen in het gebied tussen de Staring- laan, Werumeus Buninglaan, Nicolaas Beetslaan en Bosboom Toussaintsingel. De werkzaam heden zijn inmiddels gestart. Voor vragen over dit werk kunt terecht bij Oasen, tel. 593 530. AANVRAAG OMGEVINGS- VERGUNNING (REGULIERE PROCEDURE) De volgende aanvragen om een omgevingsvergunning zijn ont vangen op de tussen haakjes vermelde datum: - COMMISSIE BESTUUR EN MIDDELEN OPKNAPPEN B. TOUS SAINTSINGEL EN ALB. THIJMLAAN De agendastukken liggen op werkdagen tijdens openings uren ter inzage bij de Publieks- balie. Tijdens de vergaderin gen kunt u gebruikmaken van het spreekrecht. Meer informa tie vindt u op www.waddinx- veen.nl. verkrijgbaar bij de Publieksbalie van de gemeente Waddinxveen, bij de Bibliotheek ‘De Groene Venen’ in Waddinxveen en via de site www.waddinxveen.nl. Het conceptbesluit met bijbeho rende stukken ligt met ingang van donderdag 24 maart t/m woensdag 5 mei 2011 tij dens openingsuren ter inzage bij de Publieksbalie. Gedurende deze termijn kunt u schriftelijk uw zienswijze ken baar maken bij het college van B&W. Mondeling is ook moge lijk via een afspraak of telefo nisch op werkdagen van 08:30 tot 12:30 uur op tel. 624 500. verleend van het ter plaatse gel dende bestemmingsplan als be doeld in artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening. gelgevingen beter toegankelijk te maken. Bezoekadres: Raadhuisplein 1,2741 HR. Postadres: Post bus 400,2740 AK. Telefoon: 0182 - 624 624 E-mail: gemeen- te@waddinxveen.nl. Website: www.waddinxveen.nl. te doen? Ook moet u vaak een aantal documenten bij de hand hebben als u aangifte wil doen. Maar welke documenten zijn dat? Bel daarom eerst met 0900- 8844, zodat u de aangifte kunt doen die bij u past. ziet dan of met de activiteit mag worden begonnen. Aan het in dienen van zo’n verzoek zijn kosten verbonden. De burgemeester en de wet houders houden spreekuur op maandag van 16:00 tot 17:00 uur. Voor een soepel verloop is het nodig om vooraf een af spraak maken via-624 600. stuur van het Openbaar Lichaam voor Voortgezet On derwijs in Waddinxveen en Bos koop d.d. 15 februari 2011 met als onderwerp: 'jaarrekening 2009” Brief van de Provincie Zuid- Holland aan het dagelijks be stuur van het Openbaar Lichaam voor Voortgezet On derwijs in Waddinxveen en Bos koop d.d. 22 februari 2011 met als onderwerp: "Aangaan finan ciële verplichting” Brief van Groene Hart Archie ven d.d. 14 februari 2011 met als onderwerp: “Ontwerp begro tingswijziging 2011 en meerja renbegroting 2011-2014 van het Streekarchief Midden-Holland Verzoek (en de conceptbrief beantwoording college) van Stichting Buitenlandse Migran ten Waddinxveen voor het zwemmen van vrouwen Informatie-uitwisseling (opi niërend) Stand van zaken Coenecoop College (vast agendapunt) Stand van zaken St. Vonk (vast agendapunt) Onderwerpen van de commissie Mededelingen inzake de Ver bonden Partijen (vast agenda punt) 20100018 Coenecoop 143, het inpandig verbouwen van een showroom naar een sportschool. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd, nadat ontheffing is Hebt u een vraag over een ver gunning, dan kunt u alleen op werkdagen tussen 8:30 en 12:30 uur contact opnemen met het Vergunningenloket. Als u (uit gebreid) wilt praten over een vergunning of een aanvraag wilt inzien, dan kunt u alleen terecht als u daarvoor een af spraak heeft gemaakt met één van de medewerkers van het Vergunningenloket. U hoeft dan niet te wachten en de mede werkers kunnen zich voorberei den op uw bezoek. Voor vragen of het maken van een afspraak kunt u bellen met tel. 624 500. Op de agenda: Voorbereiding raadsvergade ring (ingekomen stukken) Brief van de Provincie Zuid- Holland aan het dagelijks be stuur van het Openbaar Lichaam voor Voortgezet On derwijs in Waddinxveen en Bos koop d.d. 18 januari 2011 met als onderwerp: "Wijziging ge meenschappelijke regeling” Brief van de Provincie Zuid- Holland aan het dagelijks be- Mensen met een beperking kunnen bij het Zorgloket van de gemeente een meterkastkaart verkrijgen. Deze meterkast kaart is een belangrijke infor matiebron voor hulpverleners. Wanneer bv. in een woning brand ontstaat, is hét erg nuttig als hulpverleners (brandweer, GGD of politie) direct bij het be treden van een woning te weten komen dat er een persoon met een handicap aanwezig is. Op de kaart kan gerichte informa tie over de gehandicapte bewo ner worden ingevuld: om wel ke beperking gaat het (blind, doof, rolstoelgebonden enz.), wie is de huisarts, en of er spra ke is van speciale medicijnen. Deze meterkastkaart bevordert dus een efficiënte hulpverlening. De meterkastkaart is downloa den via het digitale Zorgloket op de website van de gemeen te. U kunt de kaart ook krijgen bij het Zorgloket. Bel dan even naar tel. 624 500. Twee weken geleden heeft de gemeente een enquête ver stuurd in het kader van een on derzoek naar de participatie Wmo. Het was de bedoeling dat dit onderzoek gehouden zou worden onder 3400 willekeu rig uitgekozen personen van 18 Thorbeckehoeve 11, Melding inrit voor aanleg parkeerruimte (toegekend 11-03-2011). 20110048 Oostpolderweg 1, het wijzigen van de voor gevel van de garage (10-03-2011); 20110049 Distributieweg 7, het gedeeltelijk verande ren van een bedrijfsge bouw (15-03-2011); 20110050 Beethovenlaan 5, 9, 11, 23, 25, 27, 29 en 31, het wijzigen van de voorgevels (16-03- 2011); 20110051 Papaverveld 31, het plaatsen van een erker (18-03-2011); 20110052 ter hoogte van Put- telaan (spoor-km 7.94), het plaatsen van een relaishuis (17-03- 2011). Wanneer u vindt dat uw direc te belangen worden geschaad door de verlening van een - hiervoor genoemde - verleen de vergunning/beschikking, kunt u binnen zes weken na de verzenddatum van de beschik king een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van B&W (tenzij in de publica tie een andere procedure is ver meld). Met het indienen van een bezwaarschrift wordt de aan vang van de activiteiten niet te gengehouden. Om dat te voor komen kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening in dienen bij de Rechtbank ‘s-Gra- venhage, Postbus 20302,2500 EH Den Haag. De rechter be id kunt uw beroep- en verzoek schrift ook digitaal indienen bij de genoemde rechtbank via http://loket.rechtspraak.nl/be- stuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over DigiD als uw elektronische handtekening. Op de genoemde website treft u de precieze voorwaarden aan. Zuidelijke Rondweg 250, Openingstijden: op werkda gen van 13:00 tot 16:00 uur, zaterdag van 09:00 tot 12:00 uur. Afvalinzameling en op halen grofvuil 547 500 Sinds 1 januari 2007 is de lande lijke Wet maatschappelijke on dersteuning (Wmo) in werking. Doel van deze wet is dat men sen zoveel mogelijk voor zich zelf en elkaar zorgen. Iedereen moet zolang mogelijk zelfstan dig kunnen leven en wonen. En iedereen moet kunnen mee doen in de samenleving. Dat geldt voor jongeren en ouderen, mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking, een chronische ziekte en voor men sen met psychische problemen. Maar ook voor hun familieleden en mantelzorgers. De Wmo is er dus voor iedereen. Voor vragen, advies en het aan vragen van voorzieningen die onder de Wmo vallen heeft de gemeente één loket: Het Zorgloket. Het Zorgloket is op verschillende manieren te be- Woensdag 30 maart, aanvang 20:00 uur. Op de agenda: Voorbereiding raadsvergade ring (voorstellen) Vaststelling van de Verorde ning outplacement gewezen wethouders gemeente Wad dinxveen Standpuntbepaling in het Arhi-overleg Vaststellen Prioritering Inte graal Veiligheidsbeleid 2012- 2015 Voorbereiding raadsvergade ring (ingekomen stukken) Vastgestelde gespreksversla gen college GS en college Wad dinxveen en college GS en colle ge Gouda Informatie-uitwisseling (opi niërend) Memo naar aanleiding van motie M9 (aangenomen tijdens raadsvergadering d.d. 10 no vember 2010) - organiseren the- ma-avond voor maatschappelij ke organisaties Onderwerpen van de com missie Veiligheid (vast agendapunt) Bestuurlijke toekomst (vast agendapunt) Mededelingen inzake de Ver bonden Partijen (vast agendapunt) maandag tot en met vrijdag 08:30-12:30 uur, woensdag, op afspraak 13:00-16:00 uur, don derdagavond 17:00-21:00 uur. Afspraken, vragen en meldin gen, tel. 624 500 Stichting Vrijwilligerswerk Waddinxveen houdt namens de gemeente Waddinxveen op vrijdag 27 mei 2011 een feestelijke bijeenkomst voor een aantal vrijwilligers. Deze vrijwilligers krijgen als blijk van waardering voor hun vrijwillige inzet een volledig verzorgde feestelijke avond aangeboden. En juist om die mensen te bedanken waarvoor dit feest bedoeld is, willen we u vra gen om eens in uw eigen omgeving te kijken en zo’n vrijwilliger aan te melden. Het gaat niet om een vrijwil- ligersverkiezing. Uitgeno digde personen worden niet naar voren geroepen. Alle genodigden worden uitgeko zen omdat ze vrijwilligers werk doen. Hierbij is het aan tal jaar/uur niet van belang. De aanmeldformulieren zijn Alle geldende verordeningen van de gemeente Waddinxveen zijn geplaatst in de landelijke da tabase van overheid.nl. De ver ordeningen zijn te vinden via overheid.nl, wetten.nl en uiter aard ook via onze eigen websi te. Vanaf 1 januari 2011 zijn alle gemeenten, in het kader van de Wet elektronische bekendma king (WEB), verplicht hun re gelgeving (algemeen verbin dende voorschriften) digitaal beschikbaar te stellen via de Centrale Voorziening Decen trale Regelgeving (C VDR). Het programma heeft als doel de nu geldende en (de vanaf eind de cember 2010) gearchiveerde re- jaar en ouder. We hebben he laas moeten constateren dat er iets niet helemaal correct ge gaan is bij de steekproef. Abu sievelijk zijn ook jongeren bena derd die jonger zijn dan 18jaar. Dit is niet correct en wij bieden onze excuses aan voor deze slor digheid. Mocht de vragenlijst op uw adres aan een jongere onder de 18jaar zijn geadresseerd, wilt u dan als ouder/verzorger deze vragenlijst invullen. De verwer king van de vragenlijst is ano niem. Hoe hoger de respons, hoe beter wij inzicht krijgen in de mate van ‘deelname’ aan de samenleving. reiken. U kunt bellen, e-mailen oflangskomen tijdens de ope ningstijden. En als het nodig is kunt u een afspraak maken voor een bezoek aan huis. De openingstijden van het Zorgloket zijn: maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Donderdagavond uitslui tend op afspraak. U kunt ons bereiken op telefoonnummer 624 500, of per mail via zorglo- ket@waddinxveen.nl. Ons be zoekadres is: Raadhuisplein 1, 2741 HR Waddinxveen. Meer informatie over de Wet maat schappelijke ondersteuning in het algemeen is te vinden op de website Rijksoverheid.nl. Een andere goede bron van informa tie is de website regelhulp.nl. Aangifte Aangifte doen bij de politie? Bel eerst 0900-8844. Aangifte doen bij de politie kan op diverse ma nieren. Maar kunt u voor uw aangifte beter een afspraak ma ken op het politiebureau of kunt u eenvoudig via internet aangif- De gemeente gaat de Alber- dingk Thijmlaan en de Bos boom Toussaintsingel (tus sen de Staringlaan en de Alb. Thijmlaan) opknappen. Het werk begint op 4 april duurt, af hankelijk van de weersomstan digheden, 15 weken. De rou te van en naar de begraafplaats is (d.m.v. een omleiding) altijd bereikbaar. Fietsers kunnen de route richting Boskoop tijdens de werkzaamheden altijd ge bruiken.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 7