Bomen-dilemma I Rockdienst ‘Welkom thuis’ 1 L-- in de Ontmoetingskerk «m L _fc. 7! I Raadsverslag en commissie- ook online Terras klaar voor de lente Elke week kerkdiensten online Lees alle gr columns van Henk Spaan I 11 Kruisen op bomen geven onrust in de wijk Overbruggen - Veiligheid gegarandeerd? Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 6 april 2011 Weekblad voor waddinxveen pagina 11 Hogedrukreiniger Diensten Politiek? Op onze site weekbladwaddinxsveen.nl weekbladwaddinxsveen.nl Fusie Zuidplas - Extra attentie Musical Minder onderhoud Meer kruisen op bomen dan de Bomenwacht geplaatst heeft. Sponsorloop voor Ethiopië www.deweekkrant.nl/webwinkel k www.deweekkrant.nl/spaan V et Vervolg voorpagina Op de modeshow worden ook boxershorts, jeans en sweaters getoond en schoe nen van Jack Jones. De modellen zullen een aantal tunieks showen in de nieuwe kleurschakeringen. “Tijdens het Fashion Weekend hebben we nog een extra attentie. Bij aankoop ontvangt men een passende verrassing, maar men moet dan wel de bon uit deze krant meenemen”, aldus Rob ten Napel. Door de deel name van Monique mode en It’s for Kids komen alle leef tijdsgroepen tijdens de mo deshow uitgebreid aan bod. In de deelnemende winkels zijn bovendien formulieren te verkrijgen voor het win nen van een cadeaucheque. Het deelnameformulier moet dan wel vóór de modeshow ingeleverd worden, omdat tijdens de show de winnaar/ winnares onder de aanwezi gen wordt getrokken. Het opknappen van de groenvoorziening in de wijk Groenswaard is een dilemma geworden voor wethouder Kees de Jong. “Sinds er kruisen op de bomen zijn ge plaatst, is de onrust over het verwijderen en behouden van de bomen toegenomen.” Bewoner Schenk deed een op roep om twee bomen bij zijn tuin weg te halen. De bladval is rechterlijke macht. Toch zijn onveilige situaties niet altijd te voorkomen. Recente voorbeelden daarvan zijn de laffe overval op een bejaarde man aan het Noordeinde en het ontplofte huis aan de Meidoornstraat. In de gemeenteraad hebben wij de taak om de zaken zo te regelen dat we Waddinxveners een zo veilig mogelijk leven kunnen ga randeren. Dat doen we door het vaststellen van een zogenaamd veiligheidsbeleid. Op die manier maken we duidelijk hoe we vei ligheid in Waddinxveen vorm willen geven. Vervolgens geven we ook aan waar we de komende tijd vooral de aandacht op gaan richten; dat wil zeggen: wat zijn nu de belangrijkste onderwerpen Door Richard Avontuur Waddinxveen binnen het veiligheidsbeleid. Omdat eigenlijk iedereen wel een idee heeft over wat veilig en wat onveilig is heeft de gemeente de afgelopen twee weken de mening van wijkplatforms, ondernemers en professionals gepeild. Die meningen liepen eigenlijk be hoorlijk uiteen. Als CDA moet je dan in de Raad keuzes maken. Zo vinden we dat voorkoming van verloedering van gebouwen, parkeeroverlast en kapotte straat verlichting meer veiligheid in de hand werkt. Daarnaast vinden we dat overlast, baldadigheid en wangedrag van bepaalde groe pen aangepakt moet worden. Tenslotte is veilig èn onbekom merd winkelen ook een belang rijk veiligheidsthema. dat ik als wethouder uiteindelijk de beslissing neem. Dat is niet arrogant, maar de manier waar op de zaken gaan.” De bomen houden Groenswaard al langer in hun greep. De gemeente was aanvankelijk van plan om het groen op te knappen, maar dit stuitte op weerstand vanuit de wijk. De Jong: “Daarom hebben wij de bomenwacht erbij gehaald. Zij hebben bepaald welke bomen niet-levensvatbaar zijn, hebben die met een kruis gemerkt en die gaan we weghalen. Enkele dagen later werden er echter meer kruisen aangetroffen dan dat er ooit geplaatst waren.” Ver schillende raadsfracties snapten dat De Jong in een lastig parket verkeert. “Is het een idee om het probleem voor te leggen aan het wijkplatform?” opperde Jeanette Heezen (CDA). De Jong zegde toe nog een keer een kijkje te ne men bij de probleembomen. u belangrijk als het om veilig heid gaat? Laat het me weten. Uw inbreng in het vaststellen van beleid kunnen we niet missen. Mail mij: zweder- bergman@gmail.com U kunt ook reageren via de website: www.cda.nl/waddinxveen Zweder Bergman (Fractie- voorzitter/raadslid CDA) Waddinxveen Studio Da Danza presen teert zaterdag 9 April in ‘t Evertshuis te Bodegraven een aantal musicals. Toe gangskaarten bij de balie van Studio Da Danza, en aan de zaal. Aanvang voorstellin gen 13.00 uur en 20.00 uur. info@studiodadanza.nl Vervolg voorpagina „Er zijn in de komende pe riode nog vele besluitmo- menten te verwachten. Zo moeten wij een standpunt in nemen over de vraag van de Provincie over een eventuele fusie waarbij ook Zuidplas betrokken is, we moeten een weergave van de bestaande samenwerkingen met Gouda geven en we kunnen zienswij zen gaan indienen wanneer de Provincie met voorstellen komt.” Cremers voegde daar aan toe dat Waddinxveen ‘dagelijks informatie stuurt aan de onderhandelaars in Den Haag. Stephan Peters, fractievoor zitter van Weerbaar Wad dinxveen, merkte cynisch op ‘Waddinxveen te feliciteren met de uitslag.’ Hij kondigde aan tijdens de eerstvolgende raadsvergadering met verdere inhoudelijke opmerkingen te zullen komen. Wel liet Peters zijn verbazing merken over de plotselinge kostenstijging van het referendum. In de Ontmoetingskerk werd zondag een echte rockdienst gehouden, met rockdominee Jan Andries de Boer uit Broek op Langedijk. Muzikale ondersteuning werd verleend door gitarist Maurits Holm van de BlaJ-coverband Te Boven. FOTO RONALD STAM. Waddinxveen ‘Alle kinderen naar school’, staat er op de affiche voor de elfde Sponsorloop die de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking organiseert. Ook dit jaar zullen scholie ren weer hun rondjes lopen en zich laten sponsoren om zoveel mogelijk geld binnen te halen voor de scholenbouw in Ethiopië. De inwoners van Waddinxveen kunnen dus binnenkort de basisschool leerlingen weer aan de deur verwachten. De sponsorloop begint op 13 april om 18.30 uur voor de leerlingen van de groepen 1 tot en met 4 en om 19.15 uur starten de leerlin gen van de groepen 5 t/m 8. Boekenverkoop Waddinxveen Op 9 april om 9.30 uur vindt in de Ontmoetingskerk de Boekenverkoopdag plaats. De duizenden gesorteerde boeken op de tafel omvat ten romans, kinderboeken, detectives, en streekromans. Ook weer ruime aandacht voor literatuur, non-fictie, techniek, psychologie, kook boeken, creatieve boeken en tuinboeken. Verder zijn er stripboeken en historische boeken. Naast de boeken is er weer nieuw aanbod aan langspeelplaten en CD’s. Ook videobanden en puzzels hebben een plekje in de hal. Verder is er een kraam waar een aantal creatieve dames hun waar heeft uitgestald. Tevens een grote hoeveelheid curiosa, antiek aardewerk, zilverwerk met nieuw bin nengekomen 2ehands raritei ten, schilderijen, designvazen en plateel. Allemaal belangrijke zaken waar je heel veel onveiligheid kunt voorkomen door er tijdig bij te zijn. Toch is het ook belangrijk om die veiligheid te bewaken en in te grijpen waar dat nodig is. Daar hebben we Bijzondere Op sporingsambtenaren (BOA’s) en de Politie voor. Gezien de aange- kondigde bezuiniging op de po litie Hollands Midden maakt het CDA zich daar wel zorgen over. Want, veiligheidsbeleid moet je ook kunnen afdwingen. Zon der voldoende mankracht werkt dat niet. Dat is ook één van de zorgpunten die we al aangedra gen hebben bij het College van B&W. Over welk veiligheidsaspect maakt u zich zorgen? Wat vindt v-x- hinderlijk voor zijn gehandicapte zoon. “Hij loopt met krukken. Als er natte bladeren liggen is de kans groot dat mijn zoon uit glijdt.” De Jong: “Als ik bij één iemand de bomen weghaal, krijg ik de volgende dag direct meer aan vragen,” voorspelde De Jong. “Bovendien is het woongenot voor de één een wijk met veel bo men, terwijl de ander ze weg wil hebben.” “Er zijn vier aanvragen gedaan om bomen weg te halen en bij alle vier ben ik langs ge weest. Ik heb uitgelegd dat er ad vies mag worden gegeven, maar Waddinxveen Het onderhoudsniveau wordt de komende jaren te ruggeschroefd. Uit bezuini- gingsoverwegingen doet het College een beroep op de wijkplatforms en de bewo ners. De bezuinigingen zijn goed nieuws voor de sport clubs, want door een samen voeging van twee zogenaam de beheerplannen hoeft er minder te worden bezuinigd op de Waddinxveense sport. “De samenvoeging zorgt ervoor dat er dertigduizend euro minder hoeft te worden bezuinigd op sport,” zei wet houder De Jong. Aanvanke lijk was het de bedoeling om voor een ton euro te snijden in het budget voor sport in Waddinxveen. t. MM» m MM. MO* M Cmi» JBH» <M* Als er één onderwerp is dat juist in deze tijd de aandacht trekt is het ‘Veiligheid’. Het is zelfs zo’n belangrijk thema dat het aloude ‘Ministerie van Justitie’ sinds kort ‘Ministe rie van Veiligheid en Justitie’ heet. Ook in Waddinxveen speelt dit thema. Laten we even voorop zetten dat het CDA een veilig Waddinxveen na streeft. Dat kun je enerzijds doen door het zoveel moge lijk voorkomen van onveilige situaties. Anderzijds zal er wel eens ingegrepen moeten wor den als een onveilige situatie uit de hand dreigt te lopen. Dan krijg je vaak te maken met de politie en soms de

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11