Geen allochtone vrouwen zwemuur COUPON OF 1 VAN DE VELE IPADS 2! z1 College bezoekt kwekers Merkur Casino presents: Expositie Kunst Kring NERKUR CASINO Met 40 meter waslijn Elke dag op onze site het laatste nieuws Check de site voor alle ontwikkelingen Nieuws én het beeld Verzoek Stichting Buitenlandse Migranten afgewezen f- Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 6 april 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 19 Nog wat gebeurd? Vastgelegd Fusie? www.deweekkrant.nl/webwinkel weekbladwaddinxveen.nl weekbladwaddi nxveennl I I Afschermen van ramen en kleedhokjes niet uitvoerbaar. - -- www.deweekkrant.nlj Parklaan 4a 2771 GB Boskoop Seniorenwerk niet bij Vonk Onder de ingeleverde coupons wordt elke dag 1 lot voor de loterij verloot. Droogmolen Lever deze coupon in bij Merkur Casino Boskoop en maak kans op een Fiat 500 of 1 van de vele iPads 2. c I I De Stichting had bezwaar aan getekend op een eerdere afwij zing van de gemeente omdat het zwemmen voor uitsluitend allochtone vrouwen moeilijk uitvoerbaar is. Hans van Stel (PvdA) vindt dat ondanks dat deze groep zichzelf beperkingen op legt, er toch gekeken moet worden of er een mogelijkheid is om aan hun wensen tegemoet te kunnen komen. Fatima Kalai zei dat er al eens eerder een der- De leden van de Commis sie Samenleving hebben in hun vergadering uitvoerig gesproken over de aanvraag van de stichting Buitenlandse Migranten Waddinxveen voor speciale zwemuren voor al lochtone vrouwen. Door Ruud Groot Waddinxveen gelijk initiatief is geweest en dat er juist mensen zijn geweest die door de ramen foto’s hebben ge nomen en deze vervolgens heb ben verspreid. “Wil men dus dit verzoek honoreren, dan dienen alle ramen en ook de kleedhok jes allemaal afgedekt te worden. De Stichting stelt dat ze met de afwijzing gediscrimineerd wor den. Zwemmen voor vrouwen is goed, maar dan moet het wel toe gankelijk zijn voor alle vrouwen. Hiermee discrimineren zij zich zelf.” Ellen van Helden (VVD) gaf aan dat de beheerscommissie ze best tegemoet wilde komen, maar dat het afschermen van kleedruimten en ramen, gewoon niet uitvoerbaar is. Jeannette Heezen (CDA): “Deze groep legt zich zoveel beperkingen op, waardoor zij zichzelf discri mineren”. Kees Bax (PCW): “Respect voor elkaar is een goe de zaak en wanneer mensen uit geloofsovertuiging iets willen, dan zou dat moeten kunnen. Maar het moet wel uitvoerbaar blijven”. Wethouder Gerts kan zich goed voorstellen dat alloch tone vrouwen in badpak niet wil len, dat ze worden bekeken door mannen en kinderen. “Iedereen kan het zwembad afhuren als er tijd beschikbaar is, maar die is er op dit moment niet. Wellicht dat er in de toekomst wel meer uren vrijkomen en dan is het aan de beheerscommissie of dit ver zoek uitvoerbaar is. Deze heeft nu aangegeven dat het bedrijfs organisatorisch niet uitvoerbaar Waddinxveen Op vrijdag 8 april zal burge meester Cremers om 17:00 uur de Lente Expositie ope nen van de Waddinxveense Kunst Kring in de Remon strantse kerk. Tijdens de expo sitie worden er door 32 leden ongeveer 55 werkstukken ten toongesteld. Daarnaast worden er 30 werkstukken van de Dick Brunaschool geëxposeerd. Dinsdag 29 maart bracht het College van B&W een bezoek aan twee kwekers. Dit waren BS Plants te Waddinxveen waar orchideeën worden gekweekt en Slaman VOF te Ze venhuizen, waar paprika’s worden gekweekt. Het uitstapje werd georganiseerd door de Tuinders Vereniging Zuidplas- polder. FOTO PR. MAAK KANS OP FIAT 500 Vraag naar de flyer voor de actievoorwaarden. Zet- en drukfouten voorbehouden. Dit lot is niet inwisselbaar voor contanten en kan niet gebruikt worden in combinatie met andere acties. Door Ruud Groot Waddinxveen Vonk zal zich in de toekomst vooral richten op Kunst en Cultuur. Waarschijnlijk zal het Seniorenwerk straks niet meer door Vonk worden verzorgd en ook de Brede School wordt nader onder zocht. Deze verwachting sprak wethouder Gerts uit, in de Commissie Samenle ving. Het Kunst en Cultuur programma voor 2011 en 2012 kan gewoon voortgezet worden. Mogelijk wordt dit uitgevoerd in samenwerking met andere organisaties zoals Kunstpuntgouda uit Gouda en Stichting Cumulus uit Utrecht. Voor het Senioren werk is de gemeente in on- derhandeling met Cumulus. De gemeente verwacht dat er in juli een compleet plan op tafel ligt, waarbij ook de huis vesting van Stichting Vonk zal worden opgenomen. “De huidige huisvesting is erg duur en het liefst willen we dat het in Waddinxveen blijft”, aldus de wethouder. Wel staat vast dat de activi teiten van Vonk ontrafeld worden. LL.

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 19