Meld fraude bij helpdesk Sauerland AH In lOOx 1 Arke Henk Spaan Dood op de fiets Weerman Piet Paulusma geeft antwoord Nieuws waar je vrolijk van wordt «7 Column woensdag 6 april 201'1 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 23 Altijd actueel: de weekkrant.nl Wordt het mooi weer? Op onze site www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl Lezersactie AutoRAI 2011 Klik&Win L. tl MARKT Drie dagen genieten in het Sauerland vanaf 99 p.p. Win een arrangement Twents Genieten voor het hele gezin! Dagelijks worden 550 mensen opgelicht Arrangemenl PIET PAULUSMA COMK® Door Piet Voordes SORRY. FOTO PETER ELENBAAS Veel slachtoffers van oplichting doen uit schaamte geen aangifte bij de politie. Het Sauerland is ideaal om actief te ontspannen. Lezersprijs p.p. 6 jul- 25 aug 28 okt- 1 dec f €99,- 113,- 125,- ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie oplichting geen aangifte bij de politie doen uit schaamte over wat hen is overkomen. Het gaat jaarlijks om zo’n 200.000 men sen. Dit betekent dat er elke dag in Nederland gemiddeld 550 Niet ver van Nederland, dus prima geschikt voor een weekendje weg, ligt het Sauerland. Het land- schap is heuvelachtig tot bergachtig, met bossen, heldere beekjes en gezel lige, authentieke dorpjes. mand er recht op heeft, financi eel beter te worden ten koste van een ander persoon of een bedrijf of de overheid. Fraude en oplichting zijn er in vele vormen. Prijzenfestivals (je hebt een prijs gewonnen, maar eerst geld moet overmaken om de prijs te ontvangen) komt heel veel voor. Andere vaak gesig naleerde verschijningsvormen van.fraude zijn nepverkoop via internet, oplichting met beleg gingsproducten, merkverval sing (denk daarbij aan kleding, horloges en tassen), nepcollectes aan de deur, faillissementsfrau de, identiteitsfraude (iemand geeft zich voor jou uit) en rela- tiefraude. Gratis iPad Lezers van deze krant die hun beauty- en wellness centre met zwembad en sauna. Er is een bar, een restaurant, een disco, fietsverhuur, een tennis- en ke gelbaan. 3-daags arr. aankomst dagelijks 15 april - 5 jul 26 aug-27 okt fraudeverhaal melden via wege- ner@fraudehelpdesk.nl, maken kans op een van de drie iPads (geschonken door Newtell Es sence). Het verhaal moet aan de volgende criteria voldoen: het moet om fraude gaan; het verhaal mag maximaal 300 woorden lang zijn; onwettelijke, bedreigende, lasterlijke, vulgai re, racistische, misleidende of anderszins irrelevante bijdragen en het gebruik van andermans identiteit zijn niet toegestaan. Het is niet toegestaan om per soonlijke informatie van ande ren te vermelden. Het verhaal moet voorzien zijn van naam en adresgegevens van de inzender. Het verhaal wordt mogelijk in de kranten en op de websites van de huis-aan-huiskranten van We gener Media geplaatst. Het arrangement is geldig van 15 april t/m 1 december 2011. Aankomst dagelijks Prijs is excl. toeristenbelasting ca. 1,75 p.p.p.n., Calamitei tenfonds 2,50 per boeking IK ZEI BOLLEN»! MET EEN BH en reserveringskosten; 15 per online boeking; 27,50 per tele fonische of reisbureau boeking. Vanaf mijn achtste jaar fietste ik naar school. Op de middel bare school kwam iedereen per fiets. Noch op de lagere, noch op de middelbare school zijn klas- of schoolgenoten omgekomen in het verkeer. Dodelijke ongelukken op de fiets is iets van later. De laatste tien jaar gaat het hard. In de uitdijende cirkel van mensen die je op de een of andere manier kent, tel ik meer ver- keerslachtoffers dan mensen die aan kanker zijn overleden. Of het toeval is weet ik niet. In juni van het vorig jaar schreef ik hier een alinea over de comédienne Floor van der Wal. Bij een optreden in de co medyclub Toonders was ik onder de indruk geraakt van het levenslustige, spastische meisje en ik niet alleen. Korte tijd la ter werd ze uitgenodigd toe te treden tot de Comedytrain. De vorige week is ze op het Mercatorplein in Amsterdam West doodgereden door een te hard rijdende jongen van 24. Floor zelf was 26, een blond meisje bij wie je na vijf minuten haar handicap niet meer zag. Toen ze zich na een van haar eerste optredens bij haar collega’s voegde, zei ze: “Jullie mogen grappen over me maken, maar het moeten wel goede grappen zijn.” Deze zomer is bij het Leidseplein in Amsterdam een fietsende jongen doodgereden die bij mijn dochter op school had gezeten. Ooit hadden ze samen hun eerste zwemdiploma behaald. De dochter van een van mijn beste vriendinnen is doodgereden op de Dam door een rechtsaf slaande vrachtwagenchauffeur die geen acht sloeg op het naast hem fietsende meisje. De moeder van een klasgenoot van mijn dochter werd op de fiets aangereden door een bus. Haar in het kinderstoeltje zit tende jongste kind kwam daarbij om. Het verkeer is een slagveld. Fietsen is gezond zeggen ze. Het RIVM heeft berekend dat als 10% van de autoritten van minder dan 7,5 kilometer pier fiets zouden worden gedaan, het aantal verkeerdoden zou toenemen met 4 tot 8. Er vielen dan 500 ernstig gewonde verkeerslachtoffers extra. Toch zou het uiteindelijke resultaat goed zijn voor de volksge zondheid. Ik noem het statistiek van het cynisme. De autoliefhebber maakt zich nu al op voor AutoRAI 2011. Na de uitgeklede editie van 2009 is het nu weer een écht autofeest. Met ouderwetse merkenstands maar natuur lijk wel met de allerlaatste modellen en concept-cars. Binnen én buiten is van alles te beleven. Op het voorter rein van Amsterdam RAI wordt een openluchtpavil joen opgetrokken met een avontuurlijk SUV/4x4-ter- rein, een Try the Bike test parcours, Innovatief Rijden (zelf een e-car opladen en rijden!) en het uitdagende Funpark met spectaculaire demonstraties. Na de enthousiaste reacties in 2009 keert ook GoMotor terug: het gemotoriseerde tweewielerevent met moto ren, (motor) scooters en toe leveranciers. AutoRAI 2011 vindt plaats van woensdag 13 tot en met zaterdag 23 april. Doorde weeks geopend van 12.00 tot 22.00 uur, in het weekend van 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie en kaarten bestellen op www.autorai.nl. Gefeliciteerd! U heeft een prachtige prijs gewonnen! Wel even een paar tientjes overmaken om de prijs te mogen ontvangen. Het lijkt zo mooi, maar dat is het meestal niet. Je betaalt en ziet nooit de beloofde prijs. Een typisch gevalletje van fraude. Maar wat nu? Melden bij Fraude- helpdesk.nl of 088-786.73.72 bellen! Boekingen: Voor informatie en boekingen kijk op www.arke.nl/wegener. U kunt ook bellen met Arke tel. 0900-8847 0,15 p.m.) of langsgaan bij een Arke winkel in de buurt o.v.v. Wegener huis aan huis -Sauerland aanbieding. Op deze reis zijn de ANVR/SGR voorwaarden van toepassing. Inbegrepen: •2 overnachtingen in 2, 3 of 4-persoonskamer 2 x ontbijt-, lunch- en dinerbuffet ‘s middags koffie, gebak en ijs •Van 10.00-21.00 gratis alcoholvrije dra’nkjes Van 18.00-21.00 gratis bier en huiswijn Gratis gebruik van zwembad en wellness Gratis parkeren Deze populaire vakantieregio leent zich uitstekend voor een actieve vakantie. U vindt er wel 1400 kilometer fietspad en 37 trajecten van verschil lende afstanden en niveaus. Daarnaast is het Sauerland een echte wandelregio met goed bewegwijzerde paden, door de prachtige natuur. De tijd dat oplichters meestal ongestraft hun gang kunnen gaan is voorbij. Minister Op- stelten van Veiligheid en Justitie heeft onlangs de Fraudehelpdesk geopend. Een vraagbaak voor iederdeen (consumenten en on dernemers) die met oplichting of fraude te maken hebben. De helpdesk geeft ook informatie en voorlichting over alle mogelijke vormen van fraude en oplich ting Tevens registreert zij alle mel dingen van fraude, waardoor zichtbaar wordt waar fraudeurs actief zijn. Meldingen van daad werkelijke fraude en oplichting verwijst de helpdesk door naar instanties, zoals politie, bij zondere opsporingsdiensten, Openbaar Ministerie, Autoriteit Financiële Markten en de Con sumentenautoriteit. Ook wordt samengewerkt met Slachtof ferhulp. Omdat in het verleden gevallen van oplichting niet centraal zijn geregistreerd, zijn geen exacte cijfers over fraude bekend. De schade als gevolg van oplichting wordt ruwweg geschat op 1,5 miljard euro per jaar. Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat veel slachtoffers van mensen worden opgelicht! Met de oprichting van de Frau dehelpdesk wil de rijsoverheid de schade door oplichting jaarlijkse met minimaal 200 miljoen euro terugdringen. Wanneer is er sprake van frau de? Fraude is elke handeling die tot doel heeft om, zonder dat ie- Sporthotel Kirchmeier Geniet nu heel voordelig sa men of met het hele gezin van een ontspannen shortbreak op basis van All Inclusive. Het Sporthotel Kirchmeier is mooi gelegen op slechts een paar kilometer van het gezel lige Winterberg. Het hotel beschikt over een W I. E K S E L O S E PB BOLLBN KOMEN •A»

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 23