Kijk op Nieuwbouw nieuw bouwdag.nl I Zaterdag 9 april. Kom langs! OPEN DAG zaterdag 9 april 11-15 uur bouwlocatie Zellingwijk te Gouderak 1 Bolwerk Gouda... «A/L 1 nikim stedelijk en intiem wonen Week krant .ni Zaterdag 9 april, landelijke Nieuwbouwdag Overal in Nederland nieuwbouw kijken Steeds meer maatwerk in nieuwbouw II I I www.beleefde verbeelding .nl nmi nieuw bouwdag.nl Kom langs! I >01, erl j I yy Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 6 april 2011 Weekblad voor Waddinxueen/Goutue Koerier pagina 28 d k heijmans 0182 - 52 0111 HH Tijdens de landelijke Nieuwbouwdag zijn ertussen 11:00 en 15:00 uur honderden huizen open gesteld. 4 powered by niki.nl W- ■_van ’t hof Stedelijk en toch intiem, modem en comfortabel met de industriële glorie van weleer. In het Bolwerk wonen mensen met gevoel voor goede smaak en cultureel besef. Bereik baarheid, ruimte en comfort bieden je een welkom thuis! 28 appartementen in de Hofgebouwen (78 m2 - 130 m2) prijs vanaf 199.500,-v.o.n. 5 atelierwoningen aan het Nonnenwater (143 m2 - 175 m2) prijs vanaf 395.000,- v.o.n. Informatiecentrum Nonnenwater 8 Gouda Ontdek de voordelen van een nieuw gebouwd huis tijdens de Nieuwbouwdag op zaterdag 9 april Kijk op nieuwbouwdaq.nl voor alle deelnemende projecten. Zaterdag 9 april Infocentrum open van 11.00-15.00 u I Lafeber N ieuwbou wmakelaars T 0182 - 51 14 24 Alpha Makelaardij T 0182 - 53 68 88 weer genieten van de rivier ,.77 Jan Fokkema (directeur Neprom): meer aandacht voor individuele woonwensen DIJKVILLA’S EN KADEWONINGEN TE GOUDERAK k Hi h S.,A powered by niki.nl 314 hjkvilla’s Kadewpningen n 1 HJ r makelaardij Modelwoningen Aan de Nieuwbouwdag doen landelijk tientallen ontwikkelaars en woning corporaties mee. Zij stellen zowel koop- als huurprojecten open. In veel gevallen zijn (delen van) die projecten al opgeleverd en kunnen bezoekers in een modelwoning echt de sfeer proeven. "Maar ook als de projecten nog in aanbouw zijn, is een bezichtiging veel waard", aldus Van der Schoot. “Daarmee krijg je toch meer feeling met zo'n project dan wanneer je alleen maar een paar mooie impressies hebt." Van 11.00 tot 15.00 uur Of er nu modelwoningen zijn of nog niet, deskundige medewerkers leiden de bezoekers rond en geven antwoord op vragen. De Nieuwbouwdag duurt van 11.00 tot 15.00 uur. De Stichting Landelijk Nieuwbouw Portaal, die ook de partij is achter de landelijke nieuwbouwsite niki.nl, wordt bij de organisatie ondersteund door de NVB en de Neprom, de brancheorganisa ties van projectontwikkelaars. Sociale media Hoe andersJs.dat nu._Qntwikkelaars_krjjgen veel meer de ruimte om de klant serieus te nemen en te bouwen wat hij of zij wil. Regelmatig vinden daartoe enquêtes plaats naar de woonbehoef ten van de consument Ook kunnen kopers in steeds meer projecten hun huis voor een belangrijk deel naar eigen inzicht aanpassen, uitbreiden en indelen. "En sommige partijen gaan nog verder", zegt Fokkema. 'De opkomst Fokkema is directeur van de Neprom, de belangenvereniging van grote ontwikkelaars in Nederland. "De woningnood na de oorlog zorgde ervoor dat er veel gebouwd moest wor den", zegt hij. "Tegen relatief lage kosten. Voor de individuele wensen en behoeften van kopers en huurders was nauwelijks aandacht. Zelfs in de latere Vinexwijken, die in de afgelopen twintig jaar zijn gebouwd, ging het vaak te veel om de aantallen." Eerst was er de stapelbouw, toen waren er de groeikernen en daarna kwamen de Vinexwijken. Allemaal bedoeld om aan de grote vraag naar woningen te voldoen. Grote getallen. Daar ging het tientallen jaren om in de Nederlandse woningbouw. Dat is nu wel anders. Ontwikkelaars heb ben steeds meer aandacht voor individuele woonwensen, aldus hun voorman Jan Fokkema. Nieuwbouw kijken De Nieuwbouwdag, die zaterdag 9 april van 11.00 tot 15.00 uur plaatsvindt, is ook een gevolg van de individualisering van de woning bouw. "De klant heeft het voor het zeggen. Dat was al een tijdje zo, maar de crisis heeft dit nog versterkt. Die klant wil in veel gevallen niet meer van een tekening of impressie kopen, maar zien en ervaren wat hij voor zijn geld krijgt. Dat kan tijdens de Nieuwbouwdag. Dan zijn overal in Nederland nieuwbouwprojecten open voor het publiek. Ook als projecten nog in aanbouw zijn, is het goed om te gaan kijken. Je kunt dan in ieder geval de omgeving bekijken van sociale media maakt het relatief gemakkelijk belangstellenden en omwonenden al in een vroeg stadium bij een plan of project te betrekken. Zij kunnen dan meepraten over bijvoorbeeld het ontwerp, de indeling en de ligging. Zo krijg je woningen die mensen ook echt willen. En als die mensen daadwerkelijk gaan kopen of huren, hebben ze meteen leuk burencontact. Ze kennen elkaar immers ai." Jan Fokkema, directeur Neprom: "De klant heeft het voor het zeggen." Tot 100 euro minder stookkosten Dat een nieuwbouwhuis energiezuiniger is dan een bestaande woning, is bekend. Maar dat het tot 100 euro aan stookkosten per maand kan schelen, is voor veel mensen nieuw. "Dat hebben wij niet zelf berekend", zegt Neprom- directeur Jan Fokkema. "Het onafhankelijke Nibud kwam ermee." Fokkema kan het voordeel goed verklaren. "De nieuwste huizen komen in aanmerking voor energielabel A++. Dit label bestaat niet eens voor bestaande bouw. Huizen met energielabel A++ zijn ontzettend goed geïsoleerd. Ik blijf me er altijd weer over verbazen dat sneeuw bij deze woningen op de buitenkozijnen blijft liggen. Daaraan kun je zien dat er nauwelijks warmte weglekt. Leuke bijkomstigheid: banken geven je een iets hogere hypotheek als je zo'n huis koopt." Los daarvan is een goed geïsoleerd huis veel comfortabeler. "Je hebt geen krach tige radiatoren nodig en kunt volstaan met vloerverwarming", aldus Fokkema. "Dat is op zich al heel prettig. Maar het heeft nog een ander voordeel: je hebt veel minder last van allergieën. Bij hete radiatoren gaan stof en andere allergieveroorzakers met de warme lucht mee omhoog, waarna je die inademt. In een huis met energielabel A++ en vloerverwarming heb je daar veel minder last van.” 1 iii»r beeld ing VAN LEEUWEN MAKELAARDIJ O.G. b.v. 0182 - 37 07 74 of zien hoe groot de huizen worden en hoe ze op de zon liggen." "Eerlijker kan voorlichting niet zijn", zegt directeur Rob van der Schoot van de Stichting Landelijk Nieuwbouw Portaal, die de Nieuwbouwdag organiseert. 'Tijdens de Nieuwbouwdag kunnen mensen ter plekke zien hoe de woningen worden gebouwd, hoe groot de kamers zijn, wat ze daar allemaal mee kunnen, hoe groot de tuinen of de balkons zijn, hoe de woningen ten opzichte van de zon liggen, waar ze op uitkijken en wat zich in de directe omgeving aan voorzieningen bevindt. Dat laatste is een extra pluspunt van de Nieuwbouwdag: dat je de buurt kunt leren kennen zoals die is. Als een woning je aanspreekt, wil je toch weten hoe ver het lopen is naar de dichtstbijzijnde winkels, of er scholen in de buurt zijn, of je in de directe omgeving kunt sporten of uitgaan en of zich in de nabijheid parken, bossen of polders bevinden. Ik nodig alle bezoekers van de Nieuwbouwdag dan ook uit meteen de omgeving van de nieuwbouwprojecten te verkennen. Dat kan bij de keuze voor een woning echt de doorslag geven." BF’ '••■-«vL B. J "Eerlijker kan voorlichting niet zijn", zegt Rob van der Schoot over de Nieuwbouwdag. Fraaie websites, mooie animatiefilmpjes, glossy brochures en enthousiaste verhalen. Allemaal middelen om kennis te maken met nieuwbouwprojecten. Uitstékende middelen, maar ze kunnen niet op tegen een ervaring ter plekke. Die ervaring biedt de Nieuw bouwdag op zaterdag 9 april. Op die dag zijn overal in Nederland nieuwbouwprojecten open voor het publiek. prijs 545.000,- v.o.n woonoppervlak vanaf 190 m2 woninginhoud vanaf 960 m; kavels van 375 575 m2 tuin aan de Hollandsche IJssel 2 parkeerplaatsen op eigen grond prijzen vanaf 260.000,- v.o.n. woonoppervlak vanaf 115 m7 woninginhoud vanaf 420 kavels van 82 -148 m eigen tuin aan binnenhof inclusief eigen parkeerplaats of garage

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 28