Kunst Kring exposeert Lente expositie Kunst Krïng O Hockeydromen Lees alle columns van Henk Spaan Alle diensten in weekend op onze site Terras klaar voor de lente Vind artikelen terug in de digikrant 'Belangstelling Waddinxveense bevolking voor kunst is groot’ Het Paardendal: ‘Het culturele leven in Waddinxveen is springlevend’ ij Paardrijden is voor iedereen Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 13 april 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Hogedrukreiniger f Op onze site Kerkdiensten Terug in de tijd www.deweekkrant.nl/spaan weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel weekbladwaddinxveen.nl Rommelmarkt I Glasblazen Kinderdisco WWW Disney thema in zwembad 40km lange fietstocht Kinderbingo in De Boog Bingo voor 50-plussers -S 1 IÉ ,r -l ill F i 7 Voor de 23ste keer in succes sie hield de Waddinxveense Kunst Kring haar Lente expositie in het pittoreske Remonstrantse kerkje aan de Zuidkade. Met de kerkzaal van het rijksmo- nument als achtergrond stelden 34 enthousiaste vrijetijdskun- stenaars hun kunstwerken ten toon. Ook de leerlingen van de Dick Bruna school toonden hun Door Robert Visscher P Waddinxveen van de tentoonstelling. “De op 9 februari 1988 opgerichte Kunst Kring heeft een langjarige tradi tie door ieder jaar weer in deze prachtige kerk een expositie te houden. Het culturele leven in Waddinxveen is springlevend en ik ben daar trots op. Het is fijn te zien dat de expositie zo goed Dick Bruna De bezoekers konden op een lijst invullen wat zij het beste kunst werk vonden van de leerlingen van de Dick Bruna school. De uitslag vindt plaats op 19 april in de Dick Bruna school. De expositie werd opgeluisterd door de klanken van het kerkor gel, bespeeld door Jan Willem- stein. bezocht wordt. De belangstelling onder de Waddinxveense bevol king voor kunst is groot aldus burgemeester Bert Cremers in zijn openingstoespraak. Carroussel Tussendoor, om ongeveer 13.00 uur geeft de carroussel groep een demonstratie. Zij rijden een proef op muziek met acht pony’s, twee aan twee en achter elkaar. De hele dag staan er diverse pony’s klaar die geaaid, ge poetst en ingevlochten kunnen worden. Tevens is er een heel Waddinxveen In De Boog aan de Constan- huiygenstraat 2 wordt 24 april een bingomiddag voor kinderen gehouden. Er zijn leuke prijzen te winnen en alle kinderen krijgen gratis limonade. De zaal gaat om 13.00 uur en de bingo begint een uur daarna. S' Waddinxveen In't Zuidhonk aan Zuidpla- slaan 552 wordt vrijdag 15 april bingo gespeeld. Alleen 50-plussers zijn hier wel kom. Er zijn negen rondes. Bezoekers kunnen meedoen met een enkel boekje (kost €6.50) of een dubbel boekje (kost €8.50). Als afsluiting van deze mid dag is er nog een loterij. 50- plussers zijn vanaf 14.00 uur welkom. 'l Waddinxveen Seniorenwerk Waddinxveen houdt dinsdag 19 april een fietstocht voor 50-plussers. De route is 40 kilometer lang. Belangstellenden mel den zich vanaf 9.30 uur aan in het Anne Frank Centrum en de tocht begint om 10.00 uur. Meedoen kost 4 euro. Hiervoor krijgt men een uit gebreide routebeschrijving, koffie op de rustplaats, waar meegebrachte boterhammen genuttigd kunnen worden en een kopje koffie bij terug komst in het Anne Frank Centrum. De tocht gaat naar het restau rant in het plaatsje Papekop, gemeente Oudewater. Oude- water staat bekend om zijn Heksenwaag en de schrijver Herman de Man. Het be kendste boek van Herman de Man is ‘Het wassende water’, geschreven in deze streektaal en beschrijft het harde leven in het veemveidegebied in de vorige eeuw. Door dit veen gebied gaat deze mooie tocht. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Meer infor matie: 0182-631932. Kinderboekenschrijfster Vivian den Hollander heeft het eerste exemplaar van haar boek Hockeydromen overhan digd aan Carlijn Hoekx, speelster bij hockeyclub Waddinx veen. De hockeyclub Waddinxveen heeft als inpsiratie ge diend voor het boek. Hockeydromen is bedoeld voor lezers tussen de acht en tien jaar. Waddinxveen Bij de Vrouwen van Nu is er 19 april een lezing over en een demonstratievanr het glasblazen. De aanvang is om 20.00 uur in zorgcen trum Souburgh. Iedereen is welkom, de toegang is €3,50. Meer informatie bij Ria Sla- man, tel.614790. kunstwerken. De kersverse voor zitter Maja Roder, voormalig conrector van de vroegere Sa menwerkingsschool, liet in haar openingstoespraak weten dat zij onder de indruk was van de hoge kwaliteit van de kunstwerken. “Toen men mij vroeg om Rob Kempkes op te volgen heb ik di rect ja gezegd, want ik ben zeer geïnteresseerd in de activiteiten van de Kunst Kring. Naast ex posities geven wij ook lezingen, excursies, schilderochtenden en een kunstmarkt.” Burgemeester Bert Cremers verrichtte de officiële opening groot springkussen, gezel lige muziek, mogelijkheid tot schminken en diverse kraampjes. Hoefsmid Mi chel Hordijk geeft geregeld demonstraties bekappen en beslaan van paarden. Iedereen is van harte welkom om een kijkje te nemen aan de Noordkade 108. Op Het Paardendal wordt wekelijks les gegeven aan kinderen en volwassenen van alle leeftijden en alle ni veaus. Daarnaast zijn er ook op diverse dagen aangepaste lessen voor gehandicapte rui ters. Meer informatie op: www. hetpaardendal.nl of telefoon nummer 0182-632933. Waddinxveen Op zaterdag 16 april wordt de jaarlijkse open dag geor ganiseerd bij manege Het Paardendal aan de Noord kade 108 in Waddinxveen. Het thema van de opendag is ‘paardrijden is voor ieder een’. Tussen 11.00 uur en onge veer 16.00 uur staan vele paarden en pony’s klaar voor iedereen die het eens een keer wil proberen. Er zijn diverse activiteiten te paard waar iedereen aan mee kan doen. Leeftijd en ervaring spelen geen rol. Er kan onder bege leiding een buitenrit worden gemaakt. Daarnaast is het mogelijk om j mee te doen aan een proefles paardrijden, er zijn aparte lessen voor volwassenen en kinderen. Er is begeleiding bij het poetsen, opzadelen en paardrijden en alle materiaal is gratis gratis te leen. Voor iedereen die er altijd al ge droomd heeft van paardrijden, is dit de kans om het zelf eens te proberen. Waddinxveen De Hervormde Gemeente houdt zaterdag 16 april een rommelmarkt. Iedereen is welkom tussen 9.00 en 16.00 uur op het evenemententer rein aan de Dreef, naast ben zinestation Texaco. Met de opbrengst wordt jeugd- en evangelisatiewerk in binnen- en buitenland gesteund. De gastkraam wordt dit jaar verzorgd door de stichting “Kind in Suriname”. Deze stichting heeft als doel kans arme kinderen in Suriname een betere toekomst te bie den. Een grote diversiteit aan schilderijen, tekeningen en beelden oogstte bewondering van de vele bezoekers. De kerkzaal was eigenlijk iets te klein voor het grote aantal belangstellenden, maar waardering en gezelligheid voerden de boventoon. Ook de kunstwerken van de leerlingen van de Dick Bruna-school kregen ruim de aandacht. FOTO RONALD stam. Waddinxveen In het Gouwebad de Sniep is vorige week dinsdag, don derdag en vrijdag tijdens het baby-peuter-kleuter zwem men in het Gouwebad de Sniep een themaweek geor ganiseerd. Het thema was Disney. Het hele recreatiebad was versierd met Mickey Mouse, Winnie de Pooh, Cars, Prin sessen en vele andere Disney figuren. Alle oefeningen tijdens de les in het water hadden te maken met deze figuren. Zwemmen als Do nald Duck, achter een bal aan door het water als Pluto, springen als Teigetje, als een visje Nemo onder w’ater en zovoorts. Het laatste thema dit seizoen is het DuckyDuck en Ted dybeer diploma zwemmen in de week van 23 mei. Voor meer informatie kunt u bellen 0182-630444 of kijken op: www.gouwebaddesniep. nl Waddinxveen Voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar is er vrijdag 15 april disco in De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18. DJ’s Cynthia en Monique draaien afwisselend de leuk ste muziek en en verzoekjes. Het feest duurt van 19.00 tot 20.30 uur. De toegang is €1,50. Kijk voor informatie over alle activiteiten in De Paddestoel op: www.wsu-depaddestoel. nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11