Hooikoorts? Hatsjoeü I Mooi Schwarzwald! STP’free 3x 32 Vezels voor een gezonde stoelgang I I Pharos van ANWB Blijft het droog vandaag? Kijk op onze site Doe ook mee! Henk Spaan Goed gelezen Klik&Win Colon_CU®RJ veld» d De rust van het beieren woensdag 13 april 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 25 Altijd actueel: de weekkrant.nl Piet Paulusma Baas en beest www.deweekkrant.nl www.deweekkrant.nl/baasenbeest Column bij hooikoorts I Lezersactie i I EP B Win een verblijf Landal GreenParks voor 4-6 pers! 4-daags More Inclusive- arrangement, vanaf 99,- p.p. Met STP-free kun je wel van de lente genieten midweek/ ^weekend PIET PAULUSMA COMIC® 3 EP frife Landal? Door Piet Voordes omhulde tabletten FOTO PETER ELENBAAS €99 Hooikoorts is een allergie voor voornamelijk stuifmeel in de vorm van pollen van gras, plan ten en bomen die door de lucht verspreid worden. Het komt voornamelijk van mei tot en met juni voor, maar hooikoorts kan al in april beginnen en zelfs tot eind augustus doorgaan. Het moment en de hevigheid van de reactie wordt sterk beïn vloed door het weer: Bij warm en droog weer waaien de pollen makkelijk door de lucht, terwijl bij koel en vochtig weer de pollen ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie voor een groot deel aan de grond blijven. De meest voorkomende klachten zijn niesbuien, loop neus, verstopte neus, rode ogen die jeuken, tranen en vaak een branderig gevoel geven, zwaar gevoel in het hoofd, kriebel- hoest. Wat te doen tegen hooikoorts? Hooikoorts kan, net als de meeste allergieën, niet genezen worden. Wel kunnen uiteraard de symptomen van hooikoorts worden bestreden. En dat kan met een antihistaminicum, zo- Het Zwarte Woud is een heerlijk gebied om even bij te tanken! Wandelen door de prachtige bossen en heuvels, langs meertjes en watervalletjes. Slenteren door de sfeervolle vak- werkstadjes. Snoepen van lekkernijen als Schwarzwalder kersentaart. En met de inbegrepen gratis OV-kaart reist u alle kanten op! Hier viert u écht vakan tie! En dat voor zéér voorde lige prijzen! als STP’free. STP’free is een geneesmiddel bij hooikoorts met de werkzame stof fexofenadine. STP’free is goed verdraagbaar, werkt snel en verlicht de sympto men 24 uur lang met slechts één kunnen eten. Ook wanneer je een koolhydraatarm of eiwit-ver- rijkt dieet volgt, is de kans groot dat je als enthousiaste dieëter te weinig voedingsvezels binnen krijgt. Gelukkig kan Colon Clean je gemakkelijk voorzien in je ve- zelbehoefte, ter aanvulling op de voeding. Colon Clean bevordert en on dersteunt een natuurlijke en re gelmatige stoelgang. Het hoofd bestanddeel van Colon Clean is Psyllium wordt gezien als één van de beste bronnen van vezels, omdat het een zeer grote hoe veelheid vocht kan opnemen en daardoor voor een zachte darm- Het hotel beschikt onder andere over een restaurant, een bar, en een kegelbaan. U overnacht in een eenvoudige maar nette ka mer. Kinderkorting (bij twee volbetalenden, maxi maal twee kids): De lente is volop bezig, zon netje schijnt en de bloemen en bomen staan in bloei. Dat is niet voor iedereen fijn; hooikoorts kan een mooie lentedag danig verpesten. Informatie en reserveringen www.pharosreizen.nl/weekkrant, of via 0900 -365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoekcode 37351. 0 t/m 10 jaar: gratis 11 t/m 15 jaar: 50 korting Prijzen 13/04-19/12 Prijzen in p.p. V. fexofenadine hydrochloride 120 mg ZE& PIET BEN NIET IN ZO’N ERI&&E BUI Aan het eind van de zaterdagmiddag zat ik in een Achter hoeks dorp op een terras. Voor mijn neus stond een glas rosé waaruit ik nog niets had gedronken. Het terras was voor een derde gevuld. De meeste mensen die er zaten waren oud. De zon hing laag maar gaf nog warmte genoeg. Achter me zat een jongen op te scheppen tegen twee meisjes. Zijn stem klonk hard maar werd meteen geabsorbeerd door de stilte van de dorpsstraat. Ik keek uit op een winkel van De Spar. Hij was gesloten. Dat schiep een grote kalmte. Ik kon me op dat moment geen rust gevender beeld voorstellen dan dat supermarktje van De Spar dat dicht was. Ten minste voor iemand die een jachtig leven leidt was dat zo. Mensen die in het dorp woonden werden waarschijnlijk gek van verveling op zaterdagmiddag om half zes, als tot over maat van ramp de Spar dicht was. “Zullen we naar de stad gaan zeiden ze tegen elkaar en weg raceten ze op hun motoren. Dat vergat ik erbij te zeggen. Het was een terras in Hummelo waar iedereen een motor heeft. Tegenover het terras stond een kerk. Elk half uur gaf de klok kentoren een signaal af, één klap op de halve, het vereiste aan tal op de hele uren. Weer een geval van perceptie: voor mij was het klokkenspel een baken van rust, de bewoners kregen misschien de neiging het ding op te blazen met zijn eeuwige gebeier. Ik nam een slok rosé. Dat soort kleinigheden krijgt een enorme importantie als het leven praktisch tot stilstand is gekomen. De Gouden Karper heette de uitspanning. Het is een beroemd hotel. Vroeger gingen we er wel eens naar toe om aan het ru moer van een Koninginnedag in de stad te ontsnappen. In Hummelo doen ze in alle rust aan vogelschieten en vogelknup- pelen. (Het is geen echte vogel.) Het schieten gebeurt met ouderwetse voorladers, het knuppelen doen de vrouwen. Nu was het doodstil. Ik genoot van de stilte, maar kon me ook voorstellen dat ze in Hummelo van fanfares houden en van scheuren op de motor. Een vezelrijk dieet bevat 30 tot 40 gram voedingsvezels per per- de Psylliumvezel. soon per dag. Dit lijkt weinig, maar 30 gram voedingsvezel komt overeen met vijftien bruine boterhammen! Dat is meer dan de meeste mensen op een dag Uw verblijf U verblijft in hotel Schon- delgrund in Homberg. Dit hotel ligt bijzonder gunstig voor uitstapjes in het Zwarte Woud, bijvoorbeeld naar de beroemde Titisee en de watervallen van Triberg (de hoogste van Duitsland!) en ‘s werelds grootste koekoeks klok. Bovendien kunt u in de omgeving prachtig wande len. Inbegrepen: - 3x overnachting met ontbijtbuffet - 3x driegangendiner - lx welkomstdrankje -lx koffie met koek/gebak -lx gezellige kegelavond -lx video-informatieavond over het Zwarte Woud - dagelijks gratis openbaar vervoer in het Zwarte Woud Niet inbegrepen: reserverings- kosten, toeristenbelasting en calamiteitenfonds. U kunt da gelijks aankomen. inhoud zorgt. Ook stimuleren Psylliumvezels de spieren in de darmwand. Overigens is Colon Clean ook uitermate geschikt voor zwan gere vrouwen. Tijdens je zwan gerschap heb je vaak extra voer dingsstoffen nodig, zoals ijzer. Als je supplementen met extra ijzer slikt, kan je ontlasting vaak donkerder worden en kun je last van verstopping krijgen: Colon Clean helpt je bij een gezonde stoelgang! Colon Clean is verkrijgbaar bij de zelfstandige drogist en re- formhuis. Kijk voor verkooppunten op Lvivtv.mijnstoelgang.nu. tablet. Dus met STP«free kun je onbezorgd genieten van de lente. STP’free is te verkrijgen bij dro gist en apotheek. www.stpfree.nl De huis-aan-huiskrant be houdt haar sterke positie ten aanzien van massabereik en het bereik van relevante doelgroepen. Dit blijkt uit het Huis-aan-huiskrantenonder- zoek 2011 uitgevoerd onder bijna 29.000 consumenten. Het onderzoek is uitgevoerd door Synovate in opdracht van dé Weekkrant. Sinds het eerste onderzoek in 2002 is het bereik van dé Weekkrant gestegen van 5,2 miljoen naar 6,8 miljoen le zers, met een gemiddeld be reik van ruim 60%. De huis-aan-huiskranten worden wekelijks bijna 15 minuten gelezen en gewaar deerd met een zeven. De aan dacht en waardering voor het medium vertalen zich voor adverteerders in een hoog transactieresultaat. Circa 42% bezoekt een winkel of bedrijf, 30% bezoekt een website en 19% neemt con tact op. Van de lezers die naar aanleiding van een adverten tie binnen een week een win kel bezoeken doet maar liefst 71% een aankoop. "0 u>u;w.hahonderzoek.nl Miljoenen mensen in Neder land kampen met stoelgang- problemen. Erg vervelend, want het gaat vaak gepaard met buikpijn en winderigheid. Vezels zijn vaak de oplos sing bij een onregelmatige stoelgang. Voedingsvezels hebben als belangrijke taak het bevorderen van een goede darmfunctie en stoelgang. regelmatige st- IK Zie T AL, MAAK BR WeL PEPRE&&IE VANj HMM,.. LA&T VAN LA&EPRUK?

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 27