I Internationaal startveld I r I I c Zwemmers van Z&PC Gouwe naderen hun topvorm - M I TOOS-meisjes naar NK I Piet weet welk weer het wordt Plaats je bericht op onze site Benieuwd naar uitslagen? Kijk op de site De paden op de lanen in Ronde van Waddinxveen begint steeds meer vorm te krijgen iti Veertienjarige scoort bij haar waterpolodebuut Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 13 april 2011 Weekblad voor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 35 Doe mee en win Sport Evenement Hoge druk? weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl www.gouwekoerier.nl EB 2^5^ Be Fair wint zeer ruim Boskoopse turnster zilver Piet Versluis schiet de renners weg voor de wedstrijd Gelukkige zege voor de Boys Van der Laarse in de top tien www.deweekkrant.nl/baasenbeest A - Floreant E6 al kampioen dj i ■*7 X&-: Boskoop Sabien van den Dool en Lin van der Hoek, beiden uitko mend voor Gymvereniging Boskoop, turnden zaterdag hun rayonwedstrijd in de vierde divisie. In de jongste leeftijdscategorie behaalde Sabien van den Dool on danks een val van de balk, de achttiende plek. Lin van der Hoek turnde in de categorie pupil 1 een heel sterke wedstrijd. De negenja rige turnster uit Boskoop be haalde de tweede plek in een veld van 76 deelneemsters. Vooral op vloer en bij sprong behaalde ze een hoge score. aandacht. Dit is een koers voor eliterenners en beloften. Mét de uitblinkers van 2007 aan start: Dennis Smit (Zwanenburg) en Jorrit Slaman (Bergambacht). Volgens de jury won Smit toen met een millimeter verschil van Slaman, die lid is van het Goud se Excelsior. Later wezen foto’s uit dat Slaman gewonnen had, maar toen was de uitslag niet meer terug te draaien. Dus is de rappe Jorrit Slaman, die onlangs in Zoetermeer derde werd, nu op revanche uit. Al was het al leen maar om zijn schoonvader Hans Moons te plezieren, want die is voorzitter van het Wad- dinxveense rondecomité! Nestor en bestuurslid Piet Ver- sluis(78), jarenlang hèt gezicht van de Ronde van Waddinx veen, neemt op 25 april afscheid van de organisatie. Versluis draagt zijn taken over aan zijn schoonzoon Jan Breedveld. Piet Gewaagd In de tweede helft bleken de ploegen beter aan elkaar ge waagd. Daarin zorgde Chrissie Versluis en zijn broer Frans de den in 1950 al mee aan de eer ste Ronde van Waddinxveen in De Sniep. Met duizenden toe schouwers. In 1955, met start en finish nabij supporterscafé Gouwezicht behoorden de po pulaire ‘Versluizen’ opnieuw tot de prijswinnaars. Maar Piet was eigenlijk een nog betere schaat ser, die marathons op natuurijs won en meedeed aan de be ruchte Elfstedentocht van 1963. Als eerbetoon lost Piet Versluis om 16.00 uur het startschot voor de wedstrijd van eliterenners en beloften. Twee meisjes van Jazzdans- en Turnvereniging TOOS heb ben zich geplaatst voor de toestelfinale van het Nederlands Kampioenschap turnen. Kyla Halley behaalde in de in stap de tweede plaats op de balk, met een score vant 13.100. Daphe Spruytenburg haalde als pupil 2 de derde plaats op het toestel brug, met een score van 13.800. FOTO: PR Zeven Jongens en twee meisjes, onder tvie Sterre van der Bijl (foto), van Z&PC De Gouwe hebben aan de Sprint A-Klasse in Berg- schenhoek meegedaan. Ze zwommen op vier afstanden. Er werden scherpe pr’s gezwommen en diverse medailles behaald. De zwemmers van Z&PC De Gouwe komen steeds beter in vorm voor de Kringkampioenschappen. FOTO: PR Wadddinxveen Voor Chrissie Jo Tomlinson werd het een zondag om nooit te vergeten. De veertienjarige maakte niet alleen haar de buut in de Hoofdklasse van het waterpolo maar de speel ster van SC De Gouwe-AZC maakte ook nog haar eerste treffer. Zondagavond speelde SG De Gouwe-AZC de laatste wedstrijd van het reguliere seizoen, uit tegen ZV Haer- lem. Voor de bezoekers stond niets meer op het spel, maar de thuisploeg moest nog een goede uitgangspositie voor de play-outs zeker stellen. Na een minuut stilte voor de slachtoffers in Alphen aan PSV In het Paasweekend wacht in de play outs PSV als tegen stander op de Gouwe-AZC. Dit is voor de waterpolosters geen onoverbrugbare uitda ging, maar dan moet wel de vorm van enige weken gele den teruggevonden worden. Hazerswoude Afgelopen zaterdag heeft de Hazerswoude Boys zichzelf een uitstekende dienst be wezen door uit te zegevieren bij Woubrugge. De tegen degradatie vechtende ploeg van André Eggerding was de gelukkigste en won met 2- 0. Voor rust maakten Justin Meijer en Bart Sol de beide doelpunten. De tweede heift was een formaliteit. Waddinxveen Vooraf was het de doelstel ling, achteraf het resultaat. Sinds afgelopen zaterdag mag Velocitas-turnster Mi riam van der Laarse uit Waddinxveen zich rekenen tot de beste tien Nederlandse junioren in divisie 3. Na haar vierde plaats in de halve finale was het wel duidelijk dat een podiumplek buiten bereik zou blijven op het NK, maar dat bij een sterk optreden een plek in de top tien nog binnen de mogelijkheden kon vallen. Een ongelukkige afsprong op haar tweede toestel, de brug, resulteerde in een 10.650 en een 21e plaats in het tussen- klassement. Trainster Sonja van der Wijngaart zag nog wel degelijk mogelijkheden, aangezien de jury op alle toestellen streng in de be oordelingen was. Het herstel moest wel komen op haar minst favoriete toestel. Ze sloot haar balkoefening we derom af zonder val, wat haar een score van 11.200 punten opleverde. De afsluitende vloeroefening (11.367) en de eerdere sprong (11.600) leverden haar, met een pun tentotaal van 44.817, uitein delijk een felbegeerde tiende plaats op. M "S Waddinxveen Be Fair heeft zaterdag met een 5-1 overwinning op Kagia een sterke prestatie geleverd en gokt nu op een plaatsje bij de eerste drie. De Waddinxveners zetten de bezoekers vanaf de aftrap on der druk. Na dertien minuten betaalde het overwicht zich uit. Bas van der Lugt was kanrijk in het strafschopge bied maar werd onderuit ge haald. Jan Haasnoot voltrok het vonnis: 1-0. Twaalf minuten later was het Aggie el Azzoutti die met een puntertje onder de kee per door de 2-0 op het sco rebord zette. Daarna deed Kagia, uit zo’n beetje hun enige kans van de wedstrijd, iets terug: 2-1. Be Fair kwam nog voor rust op 3-1 door een goal van Ben Said. Tien minuten na de pauze verdubbelde Said zijn score: 4-1. Mo el Azzoutti kon in de zeventigste minuut uit een scrimmage de eindstand op 5-1 bepalen. Trainer Mark Weel was een gelukkig mens. “Toch had den wel met dubbele cijfers moeten winnen. Dat gaan we dus komende zaterdag uit bij Hazerswoudse Boys pro beren.” den Rijn, één van de thuissteden van De Gouwe-AZC, startte de wedstrijd duidelijk in het voor deel van Haerlem. De Gouwe-AZC kwam geen moment in het spel en de 3-0 achterstand was dan ook ver diend. De tweede periode was niet veel beter. Met name in de passing lieten de bezoekers het veelvuldig afweten. Een door Gaby Hukker op de midvoor- positie verdiende strafworp werd nog wel verzilverd door Karen Weerd, maar toen was de stand al 6-0. - Y Waddinxveen De inschrijvingen voor de Wielerronde van Waddinx veen stromen binnen, ook uit het buitenland. Het evenement vindt op Paasmaandag 25 april plaats op het Coenecoop Be drijven Terrein. Het vrouwen peloton bevat deelneemsters uit Schotland, Ierland en Ja pan. De eerste wedstrijd voor junioren wordt om 10.30 uur weggeschoten door wethouder Dorenda Gerts. Na Amateurs (13.30 uur) en Dikke Banden Race voor kinderen (15.00 uur) vraagt het hoofdnummer de Boskoop Na een najaarscompeti- tie waarin zeven van de elf wedstrijden werden gelijk gespeeld, is Floreant E6 overtuigend kampioen van de voorjaarscompetitie ge worden. De eerste zes wed strijden werden gewonnen, daarna volgden een gelijk spel en een nederlaag, maar afgelopen zaterdag werd flink uitgehaald tegen Rohda ’76. De aanvallers, Vince en Lars scoorden samen liefst zeven keer! De middenvelders, af wisselend Badr, Mohamed, Stefano en Elias zorgden er voor dat de bal bij Lars en Vince kwam. De verde digers, Laurens, Mike en Ries hadden achter de zaken goed op orde. Rohda scoorde alle drie keer vanaf afstand! Keeper Walter voetbalde erg goed mee en kwam vaak goed getimed zijn doel uit. Volgende week volgt nog een duel tegen ESTO, maar het kampioenschap kan E6 niet meer ontgaan. 7- Jo Tomlinson voor het hoog tepunt. Met een goed schot bracht ze de stand op 7-2. Doelpunten van Marjolein Russchenberg (twee keer) en Judith van der Kruk brachten nog een enigszins draaglijke stand van 10-5 op het bord. De zege van Haerlem kwam echter geen moment meer in gevaar. tü ---Sj “z A

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 37