Pare Houtzicht: ‘veel verkocht’ iet oog Toorn ïn 1 Luxe seniorenwoningen in 1900-stijl bij Piasweg Spoortunnel Verlegde Dreef eind 2011 gereed Sportpark Sniep en toekomst Oranjewijk Vind je droomhuis op onze site Toe aan een nieuwe uitdaging Zet wat lekkers op tafel Lees haar dagelijkse belevenissen L I rr.MB 1 i onSi dg. J v'; x’ '1* Eerste paal ‘t Suyt Eerste paal Centrum Essengaarde vertraagd :4.. Altijd actueel: de weekkrant.nl Belinda Meuldijk Verhuizen Andere baan Recepten i www.deweekkrant.nl/baasenbeest weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/banen weekbladwaddinxveen.nl - -W ir ■ra™®,;-,,?’ aSrasv LL Project Nieuws Op de nieuwbouwlocatie staat nu nog een loods. FOTO RONALD STAM. Waddinxveen De'verkoop van de woningen in het project ‘Pare Houtzicht’ op de voormalige Houtex-loca- tie bij het Warnaarplantsoen, verloopt voorspoedig. “Alle grondgebonden woningen zijn verkocht,” meldt makelaar Peter de Pater. “En met de verkoop van de appartementen verloopt het ook voorspoedig. Daarvan zijn er nog enkele beschikbaar.” Tijdens de Nationale Open Huizendag is op de locatie een informatiecentrum ingericht dat druk bezocht werd. Door dit succes is besloten om regelmatig op locatie ‘open huis’ te houden. De eerst volgende keer is op zaterdag 23 april tussen 11.00 en 12.30 uur. Belangstellenden kunnen dan zelf een kijkje nemen op de plek waar de woningen gebouwd worden. De bouw van is al flink gevorderd, de fundamenten zijn inmiddels zichtbaar, “We verwachten een oplevering in het eerste en Waddinxveen De spoortunnel bij de Verlegde Dreef wordt eind december 2011 door Prorail opgeleverd. De Verlegde Dreef zelf, wordt kort daarna opgeleverd. Dit afhankelijk van wanneer gestart kan worden met de asfalteringswerkzaamhe- Waddinxveen In de Sniep wordt momenteel het Sportpark De Sniep-oost heringericht. Op het voor malige voetbalterrein van w Waddinxveen worden kunst en gras velden aangelegd en een nieuwe clubaccomodatie gebouwd. Het is de bedoeling dat fu- sieclub AS W, ontstaan uit w Waddinxveen en WSE, zich in augustus hier vestigt. De aan leg van de velden heeft echter enige vertraging opgelopen onder andere door de lange sneeuwperiode afgelopen winter. Naar verwachting zijn de kunstgrasvelden wel, maar de grasvelden niet op tijd klaar voor het nieuwe seizoen. ASW is in overleg met de KNVB den, wat weer samenhangt met de afbouw van de spoortunnel. Voor de aanleg van de spoor tunnel zal het treinverkeer in het weekend van vrijdagavond 1 juli tot zondagnacht 2/3 juli worden stil gelegd. Vanaf maandagochtend 3 juli rijdt alles weer volgens het spoor boekje. Oranjewijk De nieuwe fusieclub ASW speelt momenteel op het ter rein van WSE in de Oranje wijk. Zodra de club verhuist, komt deze lokatie leeg te staan. In de gemeenteraad is een aantal keer gesproken over mogelijke woningbouw op dit terrein. Maar concrete plan nen hiervoor zijn er niet. Ook zijn er geen plannen voor het beheer van het terrein vanaf het moment dat dit leeg komt te staan, blijkt uit een vraag aan de gemeente. over mogelijke verhuizing tijdens het voetbalseizoen. Met de herinrichting van het Sportpark is een bedrag van zo’n 1,4 miljoen euro gemoeid. Waddinxveen Voor het bouwplan Pias rode, aan de Piasweg, wordt nog voor de zomer de eerste paal verwacht. In totaal zullen er 111 woningen gebouwd worden. Waddinxveen Voor de woningbouw bij sportpark ‘t Suyt is een overeenkomst gesloten met ontwikkelaar Bokx. De gemeente verwacht dat nog dit jaar gestart wordt met het bouwrijp maken van het gebied. i Het verrommelde Roskamgebied schuin tegenover het gemeentehuis, waarop bedrijfspan den met ingegooide ramen staan, zijn een doorn in het oog voor de gemeente. Projectont wikkelaar Matrix heeft een voorstel gedaan voor herontwikkeling van het gebied, waarin detailhandel, maatschappelijke dienstverlening en (zorg)appartementen een plaats zouden kunnen krijgen. FOTO RONALD stam. De fundamenten worden al zichtbaar. Waddinxveen “De eerste paal voor het nieuwe centrum wordt nog dit jaar geslagen,” belooft wethouder Kees de Jong. Aan dit heuglijke feit zal niet ongemerkt voorbij gegaan worden. Hoe dit er precies uit gaat zien, kon de wethouder nog niet vertellen maar het zal zeker een feestelijk tintje krijgen. “Voor de Waddinxveners is dit niet alleen een eerste paal maar ook een mijlpaal met een lange voorgeschie denis.” Voor het nieuwe centrum wordt nog een naam gezocht. Niemand in Waddinxveen bleek blij te zijn met de eerder voor gestelde naam ‘Waddinx- kwartier’. burgemeester Cremers. Toch kan er niet gegarandeerd wor den dat zich alleen senioren op deze locatie vestigen, zoals eerder bij het appartementen complex Bovenland aan de Rijnlandstraat. Cremers: “Je kunt dat niet voorkomen. De woningen worden specifiek voor die doelgroep geschikt gemaakt. Maar het zijn eigen- domswoningen, de verkoper mag zelf beslissen aan wie hij verkoopt. Er is geen juridische basis om dit tegen te gaan.” “Over het aantal woningen wordt nog gesproken,” aldus tweede kwartaal van 2012,” vertelt De Pater. In het plan verrijzen 52 grondgebonden woningen en 42 apparte menten met overdekte stal- lingsplaats voor de auto. Waddinxveen Het bouwplan aan de Es sengaarde voor 25 wonin gen is vertraagd. In maart 2010 vond de onderte kening van de overeen komst tussen gemeente en ontwikkelaar Synchroon plaats. Directeur Bart van Breukelen stelde toen: “Ik verwacht dat we na de zo mer met de verkoop starten en dat de eerste paal nog dit jaar de grond in gaat.” Daarna werd het stil rond de Essengaarde. Navraag bij de gemeente levert het volgende antwoord op: “Op dit moment werkt Syn chroon de plannen uit voor de woningbouw Essen gaarde. Gezien de huidige marktomstandigheden wordt daarbij ook rekening gehouden met de huidige marktbehoefte. Verwacht wordt dat er binnen enkele maanden meer duidelijk heid komt over de vervolg- planning.” Waddinxveen Door projectontwikkelaar De Langen en Van den Berg BV is een ontwikkelverzoek inge diend voor de herontwikkeling van Piasweg 6 (tegenover Be Fair) naar woningbouw. Het plan is om hier 18 woningen te realiseren voor de doelgroep 55plus. De woningen zouden een uitwerking in ‘jaren 90- stijl’ krijgen, zo is het plan. De gemeente heeft besloten hier medewerking aan te verlenen. “Dit past binnen ons beleid dat er meer senioren woningen in Waddinxveen ge bouwd moeten.worden,” aldus Cremers. w

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 6