populair bij renners en bedrijven Wielerronde van Waddinxveen Lees alle columns van Henk Spaan Alle diensten met Pasen op onze site Op zoek naar uw hond of kat? Natuurserie van de BBC Penningmeester Piet Versluis maakt plaats voor zijn schoonzoon Jan Breedveld Overbruggen - Klant, burger en beleidsadviseur Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 20 april 2011 Weekblad voor Waddinxveen pagina 11 Dieren Centrale Kerkdiensten Human planet Op onze site weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/webwinkel weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/Spaan I I i Mn een dorp dat geen echt wielerdorp is’ Help vermiste en gevonden dieren Japanners in dé Ronde Verkoop kavels in Park Triangel éi Piet Versluis treedt terug als penningmeester, maar blijft betrokken bij de Ronde van Waddinxveen. FOTO: RONALD STAM Een goed gevulde prijzenpot, een leuke rondemiss en een parcours van asfaltwegen. Dat zijn de ingrediënten voor een populaire Ronde van Waddinxveen. “Want dat is waar de renners om geven”, weet Piet Versluis (79), scheidend penningmeester en koersidrecteur van dé Ronde. Als vijftienjarige stortte Piet Versluis zich op het wielren nen. De sport liet hem de rest van zijn leven niet meer los. Als 79-jarige neemt hij komende maandag, tweede paasdag, af scheid als penningmeester van de Ronde van Waddinxveen. Echter afscheidvan de wieler sport, dat zal hij vermoedelijk nooit nemen. “Maar het is goed om een stapje terug te doen”, vertelt Versluis in zijn ruime, zonovergoten achtertuin. “Van wege gezondheidsredenen, maar ook omdat het bestuur van de Ronde van Waddinxveen af en toe wat nieuwe, jonge mensen nodig heeft. Daar hamer ik al tijd op, want het is goed voor het voorbestaan van de Ronde.” Veel steun Die Ronde wordt paasmaandag voor de negentiende keer gehou den. “In een dorp dat geen echt wielerdorp is. Er is nooit een echt goede renner uit Waddinxveen geweest. Maar er is wel altijd steun voor het criterium”, weet Versluis. De lokale middenstand staat al negentien jaar achter het evenement. “Of het nu gaat om de bloemen, de lunchpakketjes voor de vijftig medewerkers of de aankleding van de rondemiss, overal wil men ons bij helpen. En wij zorgen ervoor dat de namen Door Richard Avontuur Waddinxveen Mijn identiteitskaart verloopt binnenkort. Zou ik dat ver geten zijn, dan was dat geen probleem, want ik kreeg een herinnering toegestuurd. Wat een service! Door erva ring wijs geworden, nam ik mij voor niet te wachten tot vlak voor de zomer, want dan heeft heel Waddinxveen tege lijkertijd een nieuw paspoort nodig. Ik maakte gebruik van de mogelijkheid om via internet een afspraak te ma ken en stilletjes verwachtte ik dat er wel iets fout zou lopen. Het ging voor mijn gevoel te gemakkelijk: ik kon al op de eerstvolgende donderdag avond terecht, op het tijdstip dat voor mij het meest gun- het voordeel van Coenecoop is natuurlijk wel dat de renners geen steentjes tegenkomen, maar alleen maar op asfaltwe gen rijden. Allemaal dingen die nen klant van de gemeente zijn, burgers treden op als beleidsadviseur voor het ge meentebestuur. De wereld op zijn kop? Welnee: dat is de kracht van Waddinxveen. Jannette Nieboer-Buitinga PCW-fractie Waddinxveen Wie trekt zich het lot van ver miste geraakte en gevonden dieren aan. De Dieren Cen trale is op zoek naar nieuwe vrijwilligers. De Dieren Centrale is da gelijks aan het werk om ver miste en gevonden dieren weer terug te krijgen in hun eigen vertrouwde omgeving. Steeds meer mensen doen een beroep op de organisatie en gelukkig worden huisdier en baasje meestal weer her enigd. De vrijwilligers doen admini stratief werk en vangen geen dieren op. Ze maken gebruik van hun eigen computer. De Dieren Centrale is met name op zoek naar mensen, die veel vrijetijd hebben. Bel voor meer informatie over de Dieren Centrale 0186-601199. Dat is belangrijk voor de sfeer en daar moet ook aan gedacht wor den. Het is voor de mensen langs de kant een middagje vermaak. En dus is er ook dit jaar weer een tentje met muziek langs het par cours en hebben we Henk van der Linden als microfonist. Hij kent werkelijk iedereen en kan de wedstrijd leuk aan elkaar praten. Het moet een beetje aantrekke lijk zijn.” Zijn taak als penningmees ter geeft Versluis over aan zijn schoonzoon Jan Breedveld. Maar ook kleinzonen Jelle en Thijs zijn al actief. De oudste, Jelle, is mede-verantwoordelijk voor de Dikke Bandenrace. Thijs, die worden rondgeroepen.” Het is volgens Versluis typisch dorps, de steun die hij als pen ningmeester krijgt. En het maakt zijn taak er gemakkelijker op. “Ik zeg altijd dat de pot goed gevuld moet zijn voor de renners. ‘Een handje voer ervoor,’ noem ik dat dan. Wij werken met hoge pre mies en dat weten de renners natuurlijk ook. Dat is iets waar ze op letten. Net als de ronde miss, daar wordt ook op gelet. Zat rondemissen zijn uiteindelijk met een winnaar getrouwd. En wij organiseren de wedstrijd op een industrieterrein, omdat het midden in het dorp vandaag de dag bijna onmogelijk is. Maar in een wijk woont, kun je vast verstandig meepraten over het onderhoud van wegen en groen. Anderen hebben ervaring op het gebied van bijvoorbeeld zorg. Ouders zijn deskundigen als het over hun kind gaat. En er zit een schat aan ervaring bij de vele on dernemers in ons dorp. In deze collegeperiode proberen college en raad meer gebruik te maken van die ervaring. Logisch, zult u misschien zeggen. Maar het is nog niet zo gemakkelijk. Het vraagt van beide partijen een open instelling, bereidheid om zonder vooroordelen naar eikaars argumenten te luisteren, en als het kan de vaardigheid om zich in eikaars standpunt te verplaatsen. Raadsleden kun stig was. Op donderdag ging ik naar het gemeentehuis, moest een mi nuutje wachten en was op het af gesproken tijdstip aan de beurt. Een medewerkster hielp me vriendelijk. Op de website van de gemeente staat duidelijk wat je moet meenemen, dus had ik de juiste spullen bij me. Na tien minuten stond ik al weer buiten, vrij van frustraties en chagrijn want ik was als een goede klant behandeld. Er zijn ook Waddinxveners met andere ervaringen. Nog steeds horen we als raadsleden klachten over brieven die te laat beant woord worden. Communicatie tussen bestuur en burgers blijft een punt van aandacht, van bei- halverwege het gesprek bij zijn opa en oma binnenkomt wan delen en genietend van de zon meeluistert naar de verhalen van zijn grootvader, is onderdeel van de werkploeg. Toch zal Versluis nooit verdwijnen uit de organi satie. “Kleine dingetjes regelen, dat blijf ik zeker doen. Dat doe ik nu ook al, dus eigenlijk verandert er ook weer niet zoveel.” Programma De wedstrijd voor amateurs A (13.30 uur) is met 100 renners vol. Bij de vrouwen (12.00 uur) en de elite/beloften (16.00 uur) zijn nog startnummers open. Versluis: “Maar met mooi is ook daar een vol peloton.” renners onthouden.” Behalve voor de renners, is de zorg voor de toeschouwers en verwanten van de coureurs ook van belang. “Rondom het wiel rennen is het een grote familie. Waddinxveen Traditiegetrouw verschijnen ook diverse buitenlandse renners aan de start van de Ronde van Waddinxveen. Vele Letten vonden inmid dels de weg naar het Gouwe- dorp. Dit seizoen hoopt Piet Versluis ook twee Japanners in ‘zijn’ wedstrijd te mogen begroeten. Hij ontmoette ze tijdens een van zijn vele bezoekjes aan andere koersen, afgelopen weekeinde in Lexmond. “Het leek ze leuk om in Waddinxveen te starten, dus ik hoop dat ze komen”, aldus Versluis. Versluis treedt terug als pen ningmeester en koersdirec- teur van de Ronde van Wad dinxveen. Lees meer over de Ronde van Waddinxveen op: tutuw.rondeuantuaddinx- veen.nl Waddinxveen De Tweede Bloksweg en Tuinbouwweg in Waddinx veen zijn onderdeel van Park Triangel. Hier mogen de ko mende jaren extra woningen worden gebouwd op vrije ka vels die door CV Park Trian gel worden uitgegeven. Het gaat in eerste instantie om vijf tot tien kavels. Om het mooie, landelijke karakter van deze linten te behouden zijn spelregels opgesteld voor de bouw van de woningen op deze kavels. Bel voor meer in formatie 0182-623162. De spelregels voor de wo ningbouw aan de Tweede Bloksweg en de Tuinbouw weg staan in de ‘Visie inpas sing Tweede Bloksweg en Tuinbouwweg’. Lees er meer over op de website: U7tuiv.parktriangel.nl de partijen overigens. Bestuur ders en ambtenaren moeten de taal van de burger spreken als ze iets te vertellen hebben. Geen vaktermen gebruiken, geen ver hullende taal, eerlijk zijn en ‘nee’ zeggen als het ‘nee’ is. Van bur gers mag gevraagd worden dat ze echt luisteren en doorvragen als ze iets niet duidelijk vinden.' Zo kunnen beide gesprekspar- tijen voorkomen dat ze totaal verschillende beelden hebben over wat afgesproken is. Maar behalve klant en burger kunnen inwoners van Wad dinxveen ook beleidsadviseur zijn voor de gemeente. In ons dorp wonen mensen met rijke ervaring op allerlei gebied. Als je bijvoorbeeld al twintig jaar

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 11