De Jong overtuigt raad sfly s Klik en win Discussieer Kaarten voor* Grand Prix in Assen mee over actuele zaken Plaats een foto en win Ongevallen, inbraken en ander leed Aldus Olieman - Toe aan nieuwe ellende Kerkweg-Oost gaat in 2012 op de schop woensdag 20 april 2011 Weekblad voor Wdddinxueen pagina 3 Altijd actueel: de weekkrant.nl Politieberichten Baas en beest De bezoeker Klik en win weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/baasenbeest weekbladwaddinxveen.nl www.deweekkrant.nl/actie Paaseieren schilderen Paasbingo in De Paddestoel Waddinxvener redt man uit water ‘Veiligheid staat voorop en dat willen we niet tegenhouden’ Politiek café met professor Bruijn (VVD) Paasdiensten op de radio I nl Vervolg van voorpagina ■ra Waddinxveen Kinderen kunnen vrijdag 22 april paaseieren verven op kinderboerderij Dierendal aan de Jan Dorrekenskade- Oost 5. Vrijwilligers en ou ders helpen de kinderen om eieren te beschilderen. Mee doen kost 2 euro. Opgeven via tel.0182-610777. uitgezonden vanuit de Im- manuelkerk. Het program ma start dan om 9.00 uur, de kerkdienst om 10.00 uur. Een vurig betoog van wethouder Kees de Jong heeft de Waddinxveense gemeenteraad kunnen overtuigen. In 2012 gaat de Kerkweg-Oost op de schop. Door Richard Avontuur Waddinxveen WADDINXVEEN - Z&PC De Gouwe verraste zaterdag zo’n vijftig kinderen uit Waddinxveen, Boskoop en Reeuwijk met een speciale les. Er werden allerlei leuke spelletjes gedaan. Een daarvan was een vlottenrace. Ieder team begon met een kind op het vlot die steeds een volgend teamlid ophaalde. Foto: PR WeWa-fractievoorzitter Step han Peters. Hij vond de gevol gen voor de Oostpolderwijk en de voorlopige onduidelijkheid over de T-splitsing onaan vaardbaar. In het vervolg zette De Jong nogmaals uitvoering zijn plannen uiteen. “Er komt een totaal plan. Hoe dat eruit journalistieke wetten duurt het gewoonweg allemaal te lang. En dan zijn we wel weer toe aan nieuwe ellende. Of juist toe aan een goed- nieuws-krant. Ik geef toe, ook ik heb daar wel eens behoefte aan. Vanochtend in mijn krant: ellendige verhalen van vastgelo pen asielzoekers, uitstervende vissoorten, gedoe met een bis schep, nieuwe acties van de Taliban en resistente bacteriën ontdekt in groente. Dit laatste kun je natuurlijk ook als goed nieuws zien, als je de balen hebt van die eeuwige verplichte twee opscheplepels groente per dag. En als één van mijn kranten elke ochtend opent met ‘nieuw’ nieuws over Alphen, ben ik ook wel een beetje klaar met dat sensatiebeluste gehijg. Mede dankzij de enorme hoeveelheid ingezonden brieven van mensen die pre cies weten hoe dit drama voorkomen had kunnen wor den. Echt knap! Het zal wel door de crisis komen dat al die goede stuurlui werkloos aan de wal het beter staan te weten. Binnenkort mogen we weer stil staan bij de gevallenen en de bevrijding van WO II. Stel je toch voor dat de geallieerde bevrijders van toen, ook na een paar weken uitgekeken waren op onze bezetting... Waddinxveen In De Unie aan de Kerk weg-Oost 226 is dinsdag 26 april een politiek café van de WD. Om 21.00 uur spreekt prof. dr. Jan Bruijn over ‘de noodzaak van het orde bren gen van de overheidsfinan ciën’. Bruijn is hoogleraar Immu- nopathologie in het Leids Universitair Medisch Cen trum. Hij houdt zich bezig met patiëntenzorg, onder wijs en onderzoek. Hij ver kiesbaar voor de Eerste Ka mer in mei. Je zult toch maar verwik keld zijn in een bloedige op stand tegen de dictator die jouw land al veertig jaar in zijn ijzeren, liefdeloze greep heeft. Maar daar wat week jes de tijd voor nodig hebben om die vent op te laten hoe pelen... Of je zult maar ternauwer nood een aardbeving, een tsunami en een kernramp overleefd hebben, maar het repareren van de kerncen trale duurt wat langer dan gehoopt... Dan ben je dus vergeten. In mijn beide dagbladen is het de laatste tijd erg stil over Japan en over het front in Libië. Volgens de aloude Groencentrum Sonneveld is gevestigd aan de Zijde 141 in Boskoop en heeft een speciale actie voor de trouwe lezers van het Weekblad voor Waddinxveen. Zij geven 10 maal een cadeaubon weg van 15 euro. Winnen? Ga dan naar www. weekbladwaddinxveen.nl, beantwoord de vraag en maak kans op de cadeaubon! Onder de diverse raadsfracties speelden veel vragen over de plannen voor de herinrichting van de Kerkweg-Oost. Door middengeleiders moet het auto verkeer worden ontmoedigd of ziet, bepaalt u als raad. Maar een maand uitstel betekent veel langere vertraging”. Uit eindelijk kon De Jong iedereen overtuigen. Ook het CDA en Weerbaar Waddinxveen, die de meeste bedenkingen toonden. “De verkeersveiligheid staat voorop en dat willen wij niet tegenhouden”, verklaarde Jean nette Heezen (CDA). Een motie van de VVD om tij dens de spitsuren een verbod in te stellen op het laden en lossen van vrachtwagens op de Ka naalstraat werd unaniem aan genomen. onmogelijk gemaakt om vanaf de Hefbrug de Julianastraat in te slaan of naar de Hefbrug de wachtrij uit te glippen naar de Oranjelaan. Parkeerterrein de Beukenhof wordt vanaf de Kerkweg Oost onbereikbaar. Dit laatste kan na een evalu atie worden aangepast, zodat verkeer richting de Hefbrug het parkeerterrein via een een- richtingstoegang wel op kan. Vrijliggende fietspaden moeten bovendien de veiligheid nog verder vergroten. “Neem dit plan terug en denk nog eens goed na”, reageerde In de week voor Pasen zijn er in de Immanuelkerk ie dere avond diensten. U kunt ze via RTW beluisteren. De diensten beginnen om 19.30 uur, de uitzendingen om 19.00 uur. Zaterdagavond wordt de paaswake om 22.00 uur uitgezonden. Ook op eerste paasadag wordt er Marianka Peters Waddinxveen Maarten dacht dat er ie mand aan het duiken was, maar klasgenootje Maria zag al snel dat er meer aan de hand was. Samen met Andreas redden zij op 28 fe bruari de heer Hallauer, die met zijn scootmobiel te water was geraakt, uit het ijskoude water langs de Bloemendaal- seweg in Gouda. De drie 15-jarige leerlingen van het Driestar College werden afgelopen maandag als helden gehuldigd. Uit handen van burgemeester Wim Cornells ontvingen zij een oorkonde en cadeaubon. De jongeren blijven nuch ter over hun heldendaad. “We stonden na schooltijd gewoon even na te praten op het bruggetje, toen we iemand in het water zagen spartelen,” vertelt de Goud se Maria van Nieuwkoop. Zij nam het initiatief en stapte samen met Maarten Monster uit Waddinxveen en Andreas Verloop uit Bos koop het water in om de heer Hallauer aan zijn jas uit het water trekken. Al snel ar riveerde de politie, die toe vallig een gastles verzorgde aan de Driestar, waarna het slachtoffer werd afgevoerd naar het ziekenhuis. De jon geren hielden er alleen een natte broek aan over. “Voor ons was het niets bijzonder. Je denkt er niet bij na, maar je doet het gewoon,” stelt Maarten. Voor de jongeren mag het dan ‘gewoon’ zijn, de heer Hallauer denkt daar heel anders over. “Het ging allemaal zo snel. Ik had het geluk dat ik op de bodem kon staan, maar ik had niet de kracht uit het water te ko men. Ik ben deze jongeren heel veel dank verschuldigd.” Ook Comelis prees de jonge ren. “Het is fantastisch dat jullie meteen gehandeld heb ben. Maar al te vaak kijken mensen vanaf de zijlijn toe en doen heimaal niets. Jullie gedrag is een voorbeeld voor anderen.” Waddinxveen WADDINXVEEN - Wijk en Speeltuinvereniging De Paddestoel aan de Lijster besstraat 18 houdt vrijdag 22 april een bingo in het teken van Pasen. Ook is er een loterij. Iedereen vanaf 10 jaar is om 20:00 uur. De opbrengst is bestemd voor het onderhouden van de speeltuin en het organiseren van kinderactiviteiten. Andere activiteiten in De Paddestoel: donderdag 21 april darten van 20.00 tot 21.30 uur voor 14 tot en met 16 jaar en van 20.00 tot 23.00 uur voor volwassenen; maandag 25 april van 18.30 tot 20.00 uur; dinsdag 26 april van 18.30 tot 20.00 uur 3D kaarten maken voor kinderen vanaf 10 jaar; 26 april van 20.15 tot 22.00 uur handwerken. Luww.tusu-depaddestoel. i-' V

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 3