Sorteren op kleur overbodig! 1 Overzicht tekeningen 0 0 lOx J Slimnr,er Wassen Klik&Win Stedelijk Schiedam Blijft het droog vandaag of toch een buitje? Pak ‘m als je kunt Henk Spaan Slachten doet pijn J Fagel promoot asperge Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 20 april 2011 Weekblad uoor Waddinxveen/Gouwe Koerier pagina 61 Piet Paulusma Baas en beest www.deweekkrant.nl Column l Snel Milieuvriendelijk Lezersactie Win I Assen! 1 2 tribunekaarten Superleague Formula Grand Prix www.deweekkrant.nl/baasenbeest Slimmer wassen: bespaar op water, energie en wasmiddel! All About Drawing: twee kaartjes voor de prijs van één - set kaarten Zekerheid Economisch PIET PAULUSMA COMIC® f I j Door Piet Voordes rt FOTO PETER ELENBAAS Verkrijgbaar bij uw supermarkt drogist. c Er is bijna geen land ter wereld waar men zoveel was sorteert als in Nederland. Al van jongs af aan worden we geprogrammeerd om alles op kleur te sorteren zodat de kleuren mooi blijven. Toch zou u zich bijna gaan afvragen hoe ze dat in andere landen doen, want de mensen lopen daar ook niet in verschoten witte shirtjes of met doorgelopen kleuren. In andere Europese landen sorteert men niet alles op kleur. Veel consumenten gebruiken daar speciale wasdoekjes tegen het doorlopen van kleuren in de was zodat ze gemengd kunnen wassen. Gemengd wassen Gemengd wassen is beter voor het milieu want zo wast u altijd met een volle wastrommel en draait u minder wasjes. De Ne derlandse consumentenbond en het ministerie van VROM heb- ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie ben al meerdere malen bere kend dat consumenten aanzien lijk kunnen besparen op water en energie door altijd met een volle wastrommel te wassen. De wasmachine presteert beter met een volle trommel en verbruikt minder water en energie. Bereken hoeveel u kunt bespa ren per week met de slimmer wassen simulatie op www.slim- merwassen.nl Kennen we deze wasdoekjes in Nederland dan niet? Toch wel! In Nederland worden deze was doekjes verkocht onder de naam Dylon Colour Catcher® Het eerste grote overzicht van de tekenkunst in Nederland vanaf de jaren zestig tot nu. Dat is de tentoonstelling All About Drawing. 100 Nederlandse Kunstenaars in het Stede lijk Museum Schiedam. En met dit artikel geldt: twee voor de prijs van één! WORDT MORSEN NIET UITSLAPEN.... aan tekenen gaande. Sinds be gin jaren 1990 is dezelfde trend in Noord-Amerika en Europa waar te nemen. Nederland is dus voorloper en koploper in deze ontwikkeling. De tentoonstelling biedt een overzicht van de afgelopen vijf tig jaar om zo ook kunstenaars te laten zien die een voorbeeld, inspiratiebron of docent zijn van de jongere generaties. Dylon Colour Catcher® Oxi Vlekverwijderaar Sinds enige tijd zijn er ook speciale Colour Catcher® Oxi zakjes verkrijgbaar. Het zakje is gemaakt van hetzelfde materiaal als de wasdoekjes. In de Colour Catcher Oxi zakjes zit ech ter een super krachtige Oxi vlekverwijderaar die zelfs de meest lastige vlekken verwijdert al vanaf 30°C. U hoeft dus niet meer op jacht naar de lastige vlekken in uw was, één Colour Catcher Oxi zakje bij de was voor een vlekvrij resultaat. PIET ZEI, IN DE OCHTEND KAN© OP EEN BUI OF BUITJE heeft die u het liefst in één was beurt zou willen wassen zonder dat de kleuren doorlopen. Gratis Colour Catcher® wasdoekje proberen? Kijk op www.slimmerwassen.nl (op=op) Lucebert, zonder titel (1989) Verscheidenheid In de tentoonstelling is een veel heid aan stijlen en genres aan wezig: figuratie waarbij natuur, mens, dier en architectuur in al hun hoedanigheden de onder werpen zijn zoals bij René Dani els, Marlene Dumas, Frank Van den Broeck, Henk Visch, Juul Kraijer of abstractie, serieel en fundamenteel in navolging van bijvoorbeeld Jan Schoonhoven, Cor de Nobel, Gerda Teljeur, Ronald Noorman en Arjan Janssen. Er zijn combinaties van tekst en vorm zoals bij Mare Nagtzaam, Paul van der Eerden en Henri Jacobs. De veel ‘ruige re’ tekeningen van David Bade, Erik van Lieshout, Charlotte Schleiffert en Sebastiaan Schli- cher laten een dynamische kant van het tekenen zien. Tekenen leent zich door het ma teriaal zeker ook voor een poë- HOEZO? Het culinaire feest duurt is ieder jaar voorbij voor je het in de gaten hebt. Daarom is het zaak asperges te eten als ze het lekkerst zijn: nu. Met het nodige ceremonieel werd afgelopen week het as pergeseizoen 2011 geopend in het Spoorwegmuseum in Utrecht. En een nieuw seizoen betekent ook een nieuwe ambassadeur. Paul Fagel werd benoemd tot de nieuwe aspèrgeambas- sadeur en nam daarmee het stokje over van Joop Braak- hekke. De aspergeambassadeur heeft als taak om gedurende het seizoen de asperges pro minent op de kaart te zetten. Fagel vertelt vereerd te zijn: “Ik zal mij voor honderd procent inzetten om de Ne derlandse asperge nog meer bekendheid te geven onder het grote publiek. Want net zoals het tientallen jaren ge leden mijn drijfveer was om de Franse keuken in Neder land te introduceren vind ik dat iedere consument ten minste één keer per seizoen asperges gegeten moet heb ben.” Dylon Colour Catcher® De wasdoekjes met gepaten teerde technologie werken als een magneet. Ze voorkomen Arno Kramer, kunstenaar en curator en Diana Wind, directeur van het Stedelijk Museum Schiedam selec teerden honderd kunstenaars voor wie de tekening in hun oeuvre de belangrijkste dis cipline is. Zo ontvouwt zich een panorama van tekenaars die vanuit een geheel eigen handschrift het werken op papier autonoom toepassen. Aanleiding voor de tentoon stelling is de constatering dat er met het hedendaagse tekenen iets bijzonders aan de hand is. Vanaf het mid den van de jaren 1980 is er in Nederland een ware hausse het doorlopen van kleuren en maken gemengd wassen moge lijk. Doe ik het nu wel of doe ik het nu niet bij de gekleurde was? Ideaal voor al die gevallen waar bij u twijfelt zoals bij gestreepte kleding. Maar ook als u altijd kleine hoeveelheden bonte was Marianne Thieme en Dion Graus zijn ‘bien étonnés de se trouver ensemble’ in hun kruistocht tegen de rituele slacht. Ook de moord en brand schreeuwende rabbijnen en imams had den nooit gedacht samen op te trekken tegen de secularisering van de samenleving. Grappig zijn de joden die stellen beter te slachten dan moslims omdat hun opleiding acht jaar in beslag zou nemen. Wat doet zo’n hogepriester van de slacht tijdens die acht jaar? Een studie econometrie duurt korter. Jammer is dat Marianne Thieme zelf ook belijdend sektelid is. Hier is sprake van een botsend belang. Zoals bekend mogen zevende dag adventisten geen koffie drinken en moeten ze op zondag achteruit naar de kerk fietsen voor hun ritueel van het onbevlekt broodbakken voor paren. Het werpt een smetje op haar geloofwaardigheid. De moslims in Nederland zijn het tomen aan hun religieuze uitgangspunten wel gewend. Voor de joden is het even slik ken om op de anachronistische aspecten van hun godsdienst te worden gewezen. Zij schreeuwen harder. Niet overtuigend was het argument van een gezin in Amsterdam-Zuid dat ze nu de door hen zo geliefde ossenworst niet meer zouden kunnen eten. Nou en?, dacht ik. Bij ons om de hoek verkopen ze ook fijne ossenworst. En om de Amerikaanse dichteres Gertrud Stein te parafraseren: “Ossenworst is ossenworst is ossenworst is ossen worst”. Probeer anders de uitstekende tonijnsalade eens. Mijn buren in Frankrijk hebben hun hele leven in de maand december een varken geslacht. Ik heb zelf gezien hoe het aan een ladder was gebonden en hoe mijn buurvrouw er omheen dribbelde om zoveel mogelijk bloed voor de worst in haar plas tic emmer op te vangen. Honderden jaren hebben die boeren zo hun varkens geslacht. Nu mag het niet meer. Dat kun je vooruitgang noemen. Soms haalt de overheid de middeleeuwen in. Twee redelijke argumenten tegen rituele slacht zijn dat we hier niet in een woestijn wonen en dat de mens de vrieskist heeft uitgevonden. Vlees hoeft niet meer te bederven. Dat maakt het zo kosher als wat. “Ze dwingen ons te emigreren”, jammerde het gezin uit Zuid. Ja, om een plakje ossenworst. Hanneke Francken, Final Cut (2010) tische en sensibele benadering, die je ziet bij Marlies Appel, Tjibbe Hooghiemstra, Arie de Groot, Nour-Eddine Jarram, Caren van Herwaarden en Jan peter Muilwijk. De toegangsprijs voor volwas senen bedraagt 7,50. Op vertoon van dit artikel kunnen twee personen voor dat bedrag naar binnen. ACH ,HIJ HEEFT T OVER EEN KANS.... EN WE ZIJN ONVOOR SPELBAAR.. WELTERUSTEN

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 45