Waardige herdenking bfe éi ‘Vrii i.B f vóórwillenópstaan Kerkdiensten De Paddestoel 'Wat elders in de wereld wordt bevochten, is voor ons vanzelfsprekendheid/ Overbruggen - Zelfstandigheid vergt extra bestuurlijke inzet pende bezuinigingen en tot overmaat van ramp worden er - woensdag 11 mei 2011 Weekblad uoor Waddinxveen pagina 13 Altijd actueel: de weekkrant.nl www.weekbladwaddinxveen.nl ft A J- Fietstocht voor ouderen ‘Door Jan Molenaar en anderen hebben wij onze vrijheid’ Bibliotheek verkoopt boeken Vrijdag 13 mei is er een klaverjasavond in De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat. Er worden 4 ronden gespeeld volgens het Rotterdams systeem. Aanvang 20.00 uur. Kijk voor andere activiteiten in De Paddestoel op onze website. Waddinxveen is rijk aan geloofge meenschappen. Rond het week einde houden zij diensten. Wanneer precies, dat leest u op onze website onder het kopje kerkdiensten. www.weekbladwaddinxveen.nl Gratis cursussen vrijwilligers Straten opengebroken ri> i AAi Rondleiding door gemaal I i -w I “De roep om vrijheid klinkt luid in de wereld.” Met deze woorden stond bur gemeester Bert Cremers stil bij de dodenherdenking vorige week woensdag. “In Amerika wordt uitbundig feest gevierd na het bericht over de dood van Osama Bin Laden. Zijn dood bracht opluchting en gaf velen een gevoel van her wonnen vrijheid. In de Arabi- uitslag, niet te verwachten. Het door velen bejubelde dorps- gevoel is de afgelopen week goed tot uiting gekomen: dui zenden Waddinxveners waren bij het Pettepretfeest, een ge weldig evenement waar Wad- eens op een plezierige wijze konden ontmoeten. Dat dorpse karakter van saamhorigheid kwam ook afgelopen woensdag bij de do denherdenking weer tot uiting. De zeer hoge opkomst en de steeds grotere rol die jongeren op zich nemen zijn meer dan indrukwekkend. Echter met het dorpsgevoel alleen zijn wij er niet. Een ge geven blijft dat we geconfron teerd worden met zeer ingrij- Door Ruud Groot P Waddinxveen het bijzonder stil bij Waddinx- vener Jan Molenaar, die het leven liet als geheim agent in het Englandspiel bij een drop ping op eerste paasdag 28 maart 1942. “Door hem en alle andere gevallenen hebben wij onze vrij heid. Wat elders in de wereld wordt bevochten is voor ons een (“dorpshuis”) te creëren raak te de kern van gemeentelijke zelfstandigheid en de aan deze zelfstandigheid gerelateerde voorzieningen. Intensieve sa menwerking is dus niet genoeg om zelfstandig te blijven. vanzelfsprekendheid.” Terwijl twee Waddinxveense leden van de vereniging Historisch Mili tary, Dennis Berger en Marco Hilgers bij het monument een erewacht hielden, werden kran sen en bloemen gelegd door de burgemeester, St. Nationale Gedenkdagen, Brandweer, Po litie, gemeenschappelijke ker ken, EHBO, Jeugd Adviesraad, Scouting en Amnesty Inter national, maar ook door Wad dinxveense burgers zowel jong als oud. De herdenking werd af gesloten met het spelen van het Wilhelmus door Concordia. Een aantal jaar geleden han teerde de gemeente een slo gan die hun toenmalige mis sie vertolkte: ‘Waddinxveen, een compleet levende ge meente in het Groene Hart’. Juist de keuze voor zelfstan digheid maakt deze slogan realistischer dan ooit! Henry ten Zijthoff Fractievoorzitter PvdA Burgemeester Cremers sprak tijdens de dodenherdenking over vrijheid. Voorafgaand daaraan werden er kransen gelegd bij het oorlogsmonument op de Oude Begraafplaats aan de Kerkweg-west. Tevens was er een dienst in de Ontmoetings- kerk met een voordracht van dominee J. de Valk. FOTO RONALD STAM sche wereld brandt de fakkel van vrijheid als nooit tevoren, maar nog steeds vloeit er bloed in de straten in Libië, Syrië, Jemen en nog vele andere landen waar mensen sterven voor hun vrij heid zoals destijds ook in onze oorlog”. Deze actuele overden king sprak de burgemeester uit bij het oorlogsmonument op het Stationsplein. Ook in Waddinxveen werd tij dens de Tweede Wereldoorlog gestreden om onze vrijheid en veertig Waddinxveners hebben deze strijd met hun leven moe ten bekopen. Cremers stond in l^t a 5 Waddinxveen Waterleidingmaatschappij Oasen gaat in de Jan Willem Frisoweg en de Koningin Wilhelminasingel ter hoogte van de huisnummers 83 t/m 65 de hoofdwaterleiding en de huisaansluitingen ver nieuwen. Voor vragen kunt u terecht bij waterleidingmaat schappij Oasen via telefoon 593530, bereikbaar maan dag t/m vrijdag van 8.00 tot 16.30 uur. De gemeente is begonnen met werkzaamheden aan de Da Costaweg. De verhar ding wordt opgehoogd en op diverse plaatsen vinden her- straatwerkzaamheden aan voetpaden, parkeerplaatsen en rijbanen plaats. ■t.f? de gemeente overgeheveld. Dit in combinatie met de vele pro jecten die in de steigers staan - waarbij wij ons geen enkel financieel risico kunnen per mitteren - noodzaakt ons bui ten de gemeentelijke grenzen .te treden. Om te overleven is een niet-vrijblijvende en zeer intensieve samenwerking met samenwerking met andere ge meenten op bijvoorbeeld ter- ook zware overheidstaken naar reinen van kunst, cultuur en welzijn - beleidsterreinen die nu onevenredig onder financi ële druk staan - is zeker het on derzoeken waard, maar omrin gende gemeenten betalen niet de daarvoor benodigde gebou wen. Het indringende pleidooi van oud-wethouder Martin Kraaijestein om in het belang van het maatschappelijke leven omringende gemeenten nood- een centrale ontmoetingsplek zakelijk. Zelfstandigheid heeft zijn bekoring, maar vergt extra bestuurlijke inzet. Het betekent ook dat wij binnen onze eigen gemeentegrenzen goede basis voorzieningen moeten hebben en behouden. Intensieve (re) Overbruggen, niet alleen de naam van deze rubriek, maar ook een passend woord voor de PvdA waar het sa menwerking dan wel fusie met Gouda betreft. Een jaar lang heeft deze discus sie de raadsvergaderingen dinxveners elkaar weer overheerst. Echter de kiezer heeft gesproken en de uitslag is duidelijk: de Waddinxve ners willen zelfstandig blij ven. Hoe politieke partijen vanuit hun bestuurlijke over tuiging ook in deze discus sie staan: de kiezer heeft in principe altijd gelijk. Een fu sie met Gouda of Zuidplas is op korte termijn, gelet op het huidige regeringsbeleid en de overduidelijke referendum- Waddinxveen Seniorenwerk Waddinxveen houdt dinsdag 17 mei een fietstocht. De tocht van 40 kilometer begint om 10.00 uur en gaat richting Zoeter- woude. De koffiestop wordt gehouden bij de geitenboer derij ’t Geertje’. Iedereen van 50 jaar en ou der kan zich vanaf 9.30 uur inschrijven bij het Anne Frank Centrum. Deelname kost 4 euro, inclusief een uitgebreide routebeschrij ving, koffie op de rustplaats, waar meegebrachte boter hammen genuttigd kunnen worden en een kopje koffie bij terugkomst in het Anne Frank Centrum. De tocht gaat alleen door bij goed fietsweer. Voor infor matie daarover kunt u die dag vanaf 9.00 uur het Se niorenwerk bellen: (0182)- 631932. Waddinxveen Binnenkort beginnen de eer ste cursussen van de Stich ting Vrijwilligerswerk Wad dinxveen. Deze cursussen zijn gratis voor alle vrijwil ligers in Waddinxveen. Het gaat om Spreken in het openbaar op donderdag avond 9 en 16 juni, Notu leren en verslaglegging op donderdagavond 6, 13 en 20 oktober en Persberichten schrijven op donderdag avond 3, 10 en 17 novem ber. Alle lessen beginnen om 19.30 uur en duren tot 22.00 uur en vinden plaats in zaal 4 van de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. De cursus sen worden gegeven door Bert Witte, journalist en communicatieadviseur. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden bij Yarda Oost endorp, coördinator Stich ting Vrijwilligerswerk Wad dinxveen, telefoon: 0182 60 17 29 of info@vrijwilligers- werkwaddinxveen.nl Voor meer informatie of het totale aanbod van cursussen kijkt u op: UTWw.vrijwilligerswerk- U7addinxveen.nl Waddinxveen De bibliotheek van Wad dinxveen verkoopt afge schreven boeken, tijdschrif ten en dvd’s. Voor een boek of dvd betaalt u 1 euro en voor een tijdschrift slechts 10 eurocent. De verkoop vindt plaats tijdens openingstijden van de bibliotheek, zolang de voorraad strekt. Meer informatie over de activiteiten en contactgege vens van de verschillende vestigingen vindt u op de website: iviuiv.bMotheekdegroe- nevenen.nl .^0*^ Waddinxveen Het gemaal Zuidplas in Waddinxveen is zaterdag 14 mei open. Het is zaterdag na melijk Nationale Molen- en Gemalendag. Tussen 10.00 en 16.00 uur zijn er rond leidingen en zien bezoekers wat het hoogheemraadschap van Schieland en de Krim- penerwaard doet om de voe ten droog te houden in ons laaggelegen land. Geïnteres seerden kunnen op die dag ook een bezoek brengen aan de molens in het gebied. Ge opend zijn naast het gemaal in Waddinxveen ook gemaal de Kooi in Bergschenhoek, gemaal Schilthuis in Rotter dam, gemaal Langepad Kra- lingse Plas, de Haastrechtse Molen in Gouda, Prinsen molen in Rotterdam en de zuiveringsinstallatie in Nieu- werkerk. Meer informatie zoals de adressen van de locaties vindt u op: tuu7w.hhsk.nl

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 13