RijnGouweLijn aangepast 1 Klik Win ft 65 jaar getrouwd Hond of kat kwijt? Teleurstelling en boosheid in de regio, over niet nagekomen beloften Aldus Olieman - Had ik maar, was ik maar Altijd actueel: de weekkrant.nl woensdag 11 mei 2011 Weekblad uoor Waddinxveen pagina 5 Expositie Straatnamen voor nieuw centrum Voor de wind fietsen Bent u uw huisdier kwijt? Overal gezocht, maar niets gevonden? De Dieren Centrale Nederland registreert gratis vermiste en gevonden dieren uit Waddinxveen en omgeving. Op onze web site staat een lijst met dergelijke huisdieren. www.weekbladwaddinxveen.nl Zoeterwoudse wethouder noemt het contractbreuk Het echtpaar Sterkman-Brugman uit Waddinxveen is 65 jaar getrouwd. Burgemeester Cremers heeft hen namens het gemeentebestuur gefe liciteerd. Lees meer op onze site. www.weekbladwaddinxveen.nl PCW komt naar u toe Winnaars Klik Win T Speel-o-theek De Speelstek 1 Ljgyj Waddinxveen De Klik Win actie van Haarstudio Annelies in onze krant en op onze website is gewonnen door Wilma Glas bergen en Marina de Vries, beiden uit Waddinxveen, Diny Knop uit Boskoop en Agnes Halters uit Hazers- woude-Dorp. Zij krijgen van Haarstudio Annelies een knipbehande- ling aangeboden ter waarde van 25 euro. Waddinxveen De Straatnamencommissie heeft de naam van het plein en de straatnamen van het nieuwe centrum in Wad dinxveen vastgesteld. Daar mee zijn ook de winnaars van de straatnamenwed strijd Centrumplan die de gemeente heeft uitgeschre ven, bekend. De gemeente heeft in totaal 92 inzendingen ontvangen. De Straatnamencommis sie heeft vier ingezonden straatnamen overgenomen: Promenade (ingezonden door Albert Bosscha), Tus- senzicht (van Lida Kalfs- beek), Doorsteek (van Peter Rubeling), Binnendoor (van Margreet Zandbergen). Gouweplein is de naam van het plein die door de Straat namencommissie is vastge steld. Deze naam zat niet bij de inzendingen. Wel is besloten om de ingezonden straatnaam ‘Gouwestraat’ te nomineren die is ingezonden door Richard van der Ark. De Straatnamencommis sie heeft daarnaast uit de inzendingen ‘Houtstaat’ overgenomen voor de naam van de straat tussen Pare Houtzicht en het Burge meester Warnaarplantsoen. Twee Waddinxveners heb ben deze naam ingezonden: Karin Nap en Ruud Groot. Ook zij krijgen een prijs. Angelo’s Computershop, gevestigd aan de leplaan 75 te Waddinxveen, heeft een speciale actie voor trouwe lezers van het Weekblad voor Waddinxveen. De computerspecia list geeft drie maal een Philips Speakerset ter waarde van 39,95 weg. Winnen? Ga naar www.weekbladwaddinxveen. nl, beantwoord de vraag en maak kans op een speakerset! Het nieuwe College van Gedeputeerde Staten wil de RijnGouweLijn (RGL) niet doortrekken naar de kust, zoals eerder gepland was. Ge meenten en de Leidse univer- siteit reageren teleurgesteld. Zij hebben al miljoenen euro's gestoken in het project. Het provinciebestuur heeft in haar coalitieakkoord de RGL aangemerkt als punt van be- Van de redactie Waddinxveen als de in zijn gemeente geplande haltes niet gerealiseerd zullen worden. De gemeente Boskoop reageert even daarvoor. Dagelijks is er wel een kind dat zich in een gevaarlijke situatie bevindt. In de meeste gevallen gaat het goed en staan ouders met trillende benen en hart kloppingen opgelucht te zijn. Gelukkig was er die voorbij ganger die het kind van straat griste. Gelukkig keek je net uit het raam toen je kleinkind op het schuurdak stond. Gelukkig fietste er iemand langs die sloot toen jouw kind erin viel. Wijze lessen en zwemdiploma’s doen er dan niet toe. Alleen de sterke hand van de opmerkzame pas sant die op het juiste moment Maar soms gaat het anders. Is er niemand om in te grijpen of verbinding van stad en plat teland, aldus het gemeentebe stuur. Verder wijst het bestuur op de reeds gemaakte kosten en op de vertraagde ontwik kelingen rond de Parklaan als gevolg van door de provincie opgelegde eisen. De gemeente Waddinxveen wil niet reageren en verwijst naar een overleg van wethouders uit de regio op 12 mei, waar een gezamenlijke re actie richting de provincie wordt voorbereid. CDA-bestuurders hebben op 11 mei overleg met hun provinciale vertegenwoor diger over de RGL. Vianen Vanaf 15 mei toont het Stede lijk Museum Vianen schilde rijen van de Waddinxveense kunstenares Aleid Abels-de Jong en beelden van haar broer Taeke Friso de Jong. Op de expositie toont Aleid zes werken van Vianen, net buiten de stadsmuur. Ook haar eigen woonomgeving bracht zij in beeld, waaron der mistige langschappen net buiten Waddinxveen, in acryl uitgewerkt en in mono chrome kleuren. De tentoonstelling is tot en met 23 oktober te zien in de benedenzaal en de om muurde tuin van het Stede lijk Museum Vianen, aan de Voorstraat 97. Waddinxveen Tweewielerspecialist Henk van den Bor is zaterdag 14 mei aanwezig op de braderie. Vanaf 11.00 uur kunt u dan zelf ervaren hoe het is om al tijd ‘voor de wind’ te fietsen op de elektrische fietsen van de merken Sparta en Sachs. Ook kunt u proefrijden op verschillende lifestyle fiet sen. Waddinxveen De Protestantse Combina tie Waddinxveen is zater dag 14 mei op de braderie aan de Dorpstraat aanwezig met een kraam. Prominente PCW-politici zijn aanwezig om met u in gesprek te gaan over de Waddinxveense poli tiek. Op deze manier wil de PC W haar betrokkenheid bij de Waddinxveense samenle ving benadrukken. zuiniging. Maar door de ge meenten langs het tracé en ook de Leidse universiteit, is al veel geld gestoken in het project. Ge meenten en instellingen dreigen hun geld terug te eisen van de provincie, als deze het voor nemen doorzet. Daarbij is ook onzekerheid over de geplande extra haltes. In Waddinxveen is een nieuwe halte in Trian gel gepland en ook in Boskoop zou een extra halte komen. Of deze haltes definitief afgebla zen worden, is nog niet bekend. Een Zoeterwoudse wethouder spreekt al over contractbreuk, teleurgesteld op de voorgeno men aanpassing van het tracé. Door deze buiten Leiden om te laten lopen, mist de provincie kansen voor een hoogwaardige Midden op straat - vlak bij een school - loopt een klein jochie van een jaar of drie. Net als ik me afvraag of dat wel goed gaat, zie ik een meter of twintig daar achter een vrouw dezelfde richting op lopen. Zijn moeder denk ik. Maar na een paar mi nuten komt de jongen weer terug lopen, met een andere vrouw mee, die vermoedt dat z’n moeder nog op school is. Al gauw loopt de jongen weer op straat. Dit keer wil ik echt ingrijpen, maar dan blijkt dat de vrouw die tien meter voor hem uit loopt, in dit geval wél zijn moeder op de juiste plek is. is. Zich niet bewust van de avonturen van haar zoon, hulp te bieden. En blijf je zitten met de ‘had ik maars’ en ‘was ik maars’. Zoals een dochter van een echtpaar dat omkwam bij de vliegramp in Tripoli deze week in een krant zegt: ‘Had ik maar gezegd dat ze thuis moesten blijven.’ Ook denk ik aan een familielid die aangereden werd door een vrachtwagen, omdat de chauffeur verrast werd door een file op zijn ei gen rijbaan en in een fractie van een seconde een ruk aan zijn stuur gaf. Naar links. En steeds weer denk je: had hij nu maar naar rechts ge stuurd, de berm in. Maar het is achteraf praten. Troost is daarin niet te vinden. Waddinxveen Dit jaar zal Speelotheek De Speelstek uit Boskoop met een kraam op de Waddinx veense braderie (14 mei) in de Dorpstraat staan. Aange zien er in Waddinxveen geen speel-o-theek meer is, is dit een goede gelegenheid om kennis te maken met dit zeer handige en goedkope leensy steem van speelgoed. Bij de speel-o-theek kimt u speelgoed voor binnen en buiten en spellen voor alle leeftijden lenen. Na drie we ken brengt u alles weer terug en kunt u weer nieuwe din gen uitzoeken. Het voordeel hiervan is dat de kinderen steeds met nieuw speelgoed kunnen spelen en dat ze hun motoriek en spelvaardigheid kunnen verbeteren! En, ook heel belangrijk, de speel goedkast thuis wordt niet te vol. Wilt u nu al informatie, kijk dan op de site: U7tuw.despeelstek.nl Zelden heeft de opening van een informatiecentrum van een bouwlocatie zoveel aandacht getrokken als afgelopen za terdag op het Noordpark. Het feestje werd opgeluisterd door de komst van mijnenveger Hr. Ms. Mahu en landingsvaar tuig LCA. Zij trokken wellicht meer aandacht dan het bouwproject zelf. FOTO: RONALD STAM

Weekblad voor Waddinxveen | 2011 | | pagina 5